Σελίδα 5 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 337
  1. 24-06-10 01:48 #61
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    250ml gala το πρωί δεν είναι και τόσο κακό!! Επίσης ελάττωσε σταδιακά τους υδατάνθρακες που λαμβάνεις σύμφωνα πάντα με τις θερμίδες συντηρησεις σου.

    Αν έχεις φτάσει σε ένα καλο επίπεδο γραμμωσεις και θες το κάτι παραπάνω τότε κόψε το γάλα. Πάντως φιλε με 180cm και 73κιλά δεν έχεις κάτι να γραμμώσεις... Εκτος και αν έχεις απίστευτα χαμηλά ποσοστά λίπους οποτε θα είσαι και γραμμωμενος...
    Αν θες κανε upload κάποια photo σου για καλύτερες συμβουλές
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-06-10 16:36 #62
    Προεπιλογή
    Πάντως φιλε με 180cm και 73κιλά δεν έχεις κάτι να γραμμώσεις... Εκτος και αν έχεις απίστευτα χαμηλά ποσοστά λίπους οποτε θα είσαι και γραμμωμενος...
    178cm , 74 κιλά για να είμαστε ακριβείς

    Τί εννοείς οτι δεν έχω κάτι να γραμμώσω; Έπρεπε να είμαι σε χαμηλότερο βάρος;

    Ορατό περιττό λίπος δεν έχω, μόνο στην κοιλιά θέλω να στεγνώσω για να φανούν καλύτερα οι κοιλιακοί οι οποίοι είναι σφιχτοί και γυμνασμένοι αλλά δυστυχώς δε φαίνονται διαχωρισμένοι.

    Φωτογραφία να ανεβάσω δυστυχώς δε διαθέτω όλα τα μέσα. Θα ψάξω εδώ είτε αλλού μήπως και βρώ κάτι ανάλογο της περίπτωσής μου.


    EDITED: μετά απο λίγη αναζήτηση στις φωτογραφίες μελών βρήκα κάποιον αρκετά κοντά σε μένα ( έχω παραπάνω όγκο αλλά η κοιλιά που μας ενδιαφέρει είναι σχεδόν ίδια, όσο μπορώ να κρίνω).

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8187

    ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα της αναδημοσίευσης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micong0 : 24-06-10 στις 16:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-06-10 18:08 #63
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    αν είσαι έτσι, θέλεις γέμισμα!! κάνε σωστή προπόνηση και διατροφή λίγο πάνω από τις θερμίδες συντήρησης, γιατί άμα στεγνώσεις έτσι όπως είσαι τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θέλεις θα έχεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-06-10 18:25 #64
    Προεπιλογή
    για κοιλιά μιλάω, δεν είναι έτσι το σώμα μου ως σύνολο. είμαι 10 κιλά βαρύτερος από το παιδί
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-06-10 18:29 #65
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει κοιλια πλατη στηθος!! την αποψη μου στην ειπα!!!

    νομιζεις οτι κατω απο το λιπος (η νερα) στην κοιλια σου υπαρχουν κοιλιακοι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-06-10 18:34 #66
    Προεπιλογή
    Δε το νομίζω, είμαι σίγουρος
    8 μήνες τους προπονώ 2-3 φορές τη βδομάδα με διαφορετικές ασκήσεις , βάρη κτλ.

    Τους πιάνω και τους νοιώθω σκληρούς και λίγο άν τεντώσω το δέρμα διαγράφονται αλλά και από μόνοι τους φαίνονται πιο πολύ σαν ενιαίος όμως. Οπότε άν φύγει το λίπος/νερά δεν είναι λογικό οτι θα φανούν ;

    Που θές να καταλήξεις; για να καταλάβω δηλαδή..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micong0 : 24-06-10 στις 18:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-06-10 18:46 #67
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    και 22 μήνες να τους προπονείς αν δεν έχεις κάνει σωστή διατροφή για να γεμίσουν δεν θα τους δεις. και για να μην μιλάμε στον αέρα βαλε Φώτο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-10 18:52 #68
    Προεπιλογή
    Μα εάν φύγει ό,τι τους καλύπτει, θα φανούν είτε είναι πολύ γυμνασμένοι /γεμισμένοι -όπως λές- απο διατροφή, είτε όχι.

    Δε καταλαβαίνω σε τι διαφωνείς..


    Δεν έχω καλώδιο να τις περάσω αλλιώς θα έβαζα φωτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-06-10 19:02 #69
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δεν ξέρω πως να σου δώσω να καταλάβεις. πρέπει η κοιλιακοί μυς σου να έχουν ποιότητα και όγκο. να υπάρχουν δηλαδή και να μην είναι ατροφικοί!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-06-10 19:31 #70
    Προεπιλογή
    Γνωρίζω άτομα που δε τους γυμνάζουν ποτέ κι όμως επειδή δεν έχουν καθόλου λίπος εκεί, φαίνονται!!

    Και μόνο που περπατάμε και κινούμαστε, κολυμπάμε, τρέχουμε κτλ γυμνάζονται (με υποτυπώδεις ρυθμούς αλλά οκ).

    Το πάν είναι να μην έχεις λίπος εκεί και τα υπόλοιπα είναι εύκολα.

    Εννοείται οτι για να φανούν προυπόθεση είναι να υπάρχουν όπως και σε όλα τα πράγματα, εκτός κι άν είσαι μάγος και εμφανίζεις από το τίποτα ουρανοξύστες αλλά πρέπει να είσαι όλη σου τη ζωή καρφωμένος σε μια καρέκλα για να φύγει το λίπος και να μη φανεί τίποτα κάτω απο την κοιλιά (που και πάλι έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό)

    Και ξαναλέω πως το πρόβλημα μου δεν είναι η εκγύμνασή τους αλλά η εμφάνιση τους που θα γίνει άν στεγνώσει η κοιλιά από ότι την καλύπτει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-06-10 22:02 #71
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Λιπόν φίλε μου για να μην μακριγορούμε. Κάνε αερόβιο 3-5 φορές την εβδομάδα στο ελιπτικό ( εγώ αυτό προτιμό ). Τρωγε 6-7 μικρά γεύματα την μέρα. 1 φορά την εβδομάδα τρωγε οτί θες. Βάλε πολλά λαχανικά στην διατροφή σου ( πράσινα ). Μην τρως πολύ υδατανθρακα παρά μονο μετά την προπόνιση. τρώγε καλά λίποι. Αυξισε την πρωτείνη. Κόψε το αλάτι και το κυριότερο όλλων ΠΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ!!!!!!!! Αυτά από μένα. Δοκιμασμένα πράματα. μην ψάχνεις τίποτα άλλο.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-10 00:23 #72
    Προεπιλογή
    ok, ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-10 02:31 #73
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micong0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόνο που περπατάμε και κινούμαστε, κολυμπάμε, τρέχουμε κτλ γυμνάζονται (με υποτυπώδεις ρυθμούς αλλά οκ).
    Γυμνάζονται ? Θα έλεγα καλύτερα "χρησιμοποιούνται"! Άλλωστε ποιοσ o λόγος να γυμναζόμαστε με βάρη?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micong0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πάν είναι να μην έχεις λίπος εκεί και τα υπόλοιπα είναι εύκολα.
    ΛΑΘΟΣ
    ποιος σου το είπε, που το διάβασες?
    Για να εμφανιστούν oi μυϊκές ομάδες είναι μια συνεργασία μυϊκής ανάπτυξης με χαμηλά ποσοστά λίπους.
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-10 02:48 #74
    Προεπιλογή
    Γυμνάζονται ? Θα έλεγα καλύτερα "χρησιμοποιούνται"! Άλλωστε ποιοσ o λόγος να γυμναζόμαστε με βάρη?
    Το ίδιο λέμε για αυτό χρησιμοποίησα το "υποτυπώδες" στην παρένθεση.
    Οι υποτυπώδεις ρυθμοί εκγύμνασης είναι η χρήση..απλά

    ΛΑΘΟΣ
    ποιος σου το είπε, που το διάβασες?
    Για να εμφανιστούν oi μυϊκές ομάδες είναι μια συνεργασία μυϊκής ανάπτυξης με χαμηλά ποσοστά λίπους.
    Σίγουρα αλλά επειδή δε μιλάμε γενικά αλλά συγκεκριμένα για την κοιλιά, κάποιος που δεν έχει καθόλου λίπος εκεί, είναι πολύ εύκολο αν αρχίσει να κάνει ασκήσεις κοιλιακών να τους αναδείξει. Αντίθετα κάποιος που τους ασκεί για μήνες-χρόνια και έχει λίπος είναι πολύ δύσκολο να τους "αποκαλύψει" το οποίο ΝΑΙ γίνεται με σωστή διατροφή και αερόβια κάτι όμως που είναι πολύ πιο δύσκολο, πολύ πιο χρονοβόρο και απαιτεί πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια από την άλλη περίπτωση.

    Ως παράδειγμα έχω άτομα που ασχολούνται με αθλήματα (κολύμβηση πχ) στα οποία κάνουν αερόβια χωρίς καθόλου αναερόβια σε γυμναστήριο κτλ κι όμως είναι φέτες.
    Όγκο φυσικά δεν έχουν αλλά δεν εξετάζουμε αυτό.

    Για την κοιλιά λοιπόν ρόλο 70% πάιζει το λίπος και ένα 30% η εκγύμνάση τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micong0 : 25-06-10 στις 02:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-10 03:25 #75
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Ακόμα και να ρήξεις τα επίπεδα λίπους σου δεν πρόκειται να είναι όπως τους φαντάζεσαι...

    Εγώ σούπα τη γνώμη μου.
    Τώρα από εκεί και πέρα ότι νομίζεις κανε.
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία