Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 207 από 207
  1. 25-08-13 17:59 #196
    Προεπιλογή
    Υπαρχουν αθλητες που κανουν βαρη και ειναι ενταξει αυτο
    αλλα αποψη μου ειναι οτι δεν δινουν και τιποτα ιδιαιτερο σε αυτον που θελει να κερδισει σεν εναν αγωνα.
    Καλυτερα την ωρα που σπαταλαει καποιος στα βαρη να κανει εξασκηση η σπαρινγκ πιστευω.
    Παντως αν καποιος κανει βαρη πρεπει να κανει 1-6 επαναληψεις το πολυ και παντα εκρητικες ασκησεις ολα τα αλλα ειναι ασχετα με το αθλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-08-13 10:28 #197
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friksos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα αποψη μου ειναι οτι δεν δινουν και τιποτα ιδιαιτερο σε αυτον που θελει να κερδισει σεν εναν αγωνα.
    Καλυτερα την ωρα που σπαταλαει καποιος στα βαρη να κανει εξασκηση η σπαρινγκ πιστευω.
    Εξαρταται για τι ειδους πολεμικη τεχνη μιλαμε. Γιατι το wrestling για παραδειγμα επηρεαζεται αμεσα απο το ποσο δυνατους μυς εχεις. Για το καρατε παλι δεν προσφερει ισως τιποτα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3.  

  4. 17-06-14 15:54 #199
    Προεπιλογή
    ξεκινησα kick boxing εχθες . Ειμαι σε υποθερμιδικη διατροφη... Ποτε να πηγαινω για βαρη και ποτε για προπονηση κικ ??? ο κυριος στοχος μου ειναι να ειμαι φρεσκος και ξεκουραστος στις προπονησεις κικ
    GO HARD OR GO HOME
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-14 15:57 #200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeffpapadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκινησα kick boxing εχθες . Ειμαι σε υποθερμιδικη διατροφη... Ποτε να πηγαινω για βαρη και ποτε για προπονηση κικ ??? ο κυριος στοχος μου ειναι να ειμαι φρεσκος και ξεκουραστος στις προπονησεις κικ
    Πρωταρχική ενασχόληση είναι τα βάρη ή το kick-boxing;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-14 16:18 #201
    Προεπιλογή
    κανω 2 χρονια βαρη αλλα τωρα δινω βαση στο κικ πρωτα και μετα τα βαρη
    GO HARD OR GO HOME
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-06-14 16:27 #202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeffpapadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανω 2 χρονια βαρη αλλα τωρα δινω βαση στο κικ πρωτα και μετα τα βαρη
    Αν διαβάσεις τα posts μου στο παρόν topic, θα δεις ότι συνέχεια επαναλαμβάνω ότι τα βάρη στις ΠΤ και τα ΜΑ παίζουν υποστηρικτικό ρόλο.

    Στα πλαίσια αυτά, 2 φορές την βδομάδα βάρη, νομίζω ότι είναι καλά για κάποιον που ξεκινάει τώρα όπως εσύ. Η προπόνησή σου όμως, θα πρέπει να έχει το στοιχείο της αύξησης δύναμης και όχι της μυικότητας. Άρα, κινήσου αναλόγως.

    Α, επίσης, υποθερμιδικές δίαιτες κτλ δεν παίζουν στον χώρο μας. Αν ασχοληθείς σοβαρά με το kb, θα καταλάβεις τι εννοώ.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-06-14 16:40 #203
    Προεπιλογή
    1)Οποτε που να ειμαι στις θερμιδες ??? τωρα ειμαι 2300


    2) Ποιες μερες να παω για βαρη και ποιες για κικ ( με στοχο οπως ειπα να ειμαι φρεσκος)
    GO HARD OR GO HOME
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-06-14 00:37 #204
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeffpapadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)Οποτε που να ειμαι στις θερμιδες ??? τωρα ειμαι 2300


    2) Ποιες μερες να παω για βαρη και ποιες για κικ ( με στοχο οπως ειπα να ειμαι φρεσκος)
    Δεν μπορούν να υπάρξουν γενικές απαντήσεις που να κάνουν για όλους.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-06-14 00:41 #205
    Το avatar του χρήστη Nikoskom

    Εγγραφή
    19-04-2012
    Περ.
    Κομοτηνή
    Μηνύματα
    177
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeffpapadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)Οποτε που να ειμαι στις θερμιδες ??? τωρα ειμαι 2300


    2) Ποιες μερες να παω για βαρη και ποιες για κικ ( με στοχο οπως ειπα να ειμαι φρεσκος)
    1)Ισως να χρειαστεί να τρως λιγο παραπανω από ότι έτρωγες..εξαρτάται από το ποσο χανεις εσυ σε θερμιδες στο κικ..είναι καθαρα θεμα δικο σου..
    2) Μπορεις να πηγαίνεις ενναλαξ.μια κικ μποξ μια βαρη..αναλόγως τωρα οσες προπονήσεις κικ κανεις θα εξαρτηθουν και οι προπονήσεις με βαρη..μπορει να χρειαστεί να κανεις καινουριο σπλιτ στο πρόγραμμα σου...!!Για να εισαι φρέσκος θα πρεπει να προπονηθείς εξυπνα..τα βαρη θα σε βπηθησουν πολύ στο κικ μποξ αν παιζεις σωστα τις επαναλήψεις και τα διαλλειματα σου...Μν ξεχνας ότι λογω του κικ μποξ εσυ θελεις αντοχή στη δυναμη..ταχυτητα..ευελιξια..συνεπως χρειαζεται να δουλεψεις τις κοκκινες μυικες ινες πιο πολυ..αρα γνωμη μου να παιζεις σε κάθε ασκηση 15-12 επαναλήψεις..διάλλειμα μεταξυ των σετ γυρω στο μισο λεπτο με σαρανταπεντε λεπτα και αναμεσα στις ασκησεις 2 λεπτα...
    The PAIN you feel today will be the STRENGTH you feel tomorrow
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-06-14 14:28 #206
    Προεπιλογή
    Eγινε ευχαριστω πολυ !!
    GO HARD OR GO HOME
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-14 21:56 #207
    Προεπιλογή
    εδω και 9 μηνες παω gym και μετα απο 1-1μιση ωρα krav maga...αυτο που παρατηρησα ειναι οτι πρεπει να τρως..να τρως πολυ..ξεκινησα 75 κιλα τωρα ειμαι 87 και με λιγοτερο λιπος απο πριν...το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να προσεχεις ωμους και χερια καθως ειναι επικυνδινο να παθεις κανενα τραβιγμα η να σε πονανε οι κλειδωσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314