Σελίδα 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 207
  1. 15-11-09 18:55 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Athanasios2104 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μία πολεμική τέχνη έχει κανόνες ΚΑΙ τεχνικές. Το Krav Maga δεν έχει κανόνες, όπως και στον πόλεμο δεν υπάρχουν κανόνες. Πάντως, αν σου την πέσουν 10 με μαχαίρια και γκλοπ, τότε η καλύτερη λύση είναι να αρχίσεις να επιταχύνεις προς την αντίθετη κατεύθυνση και μάλιστα γρήγορα (συμβουλή από ΛΟΚατζή φίλο του αδερφού μου)...
    Εβραϊκό είναι τι περίμενες;

    Μ'αρέσει όμως που όλοι λένε για αυτοάμυνα. Έχω ασχοληθεί λίγο με πολεμικές τέχνες και δεν νομίζω ότι όνειρο όλων των νουμπάδων που πάνε και γράφονται έιναι να αμυνθούν κάποτε.. είναι μετρημένοι στα δάχτυλα όσοι πραγματικά σκέφτονται την αυτοάμυνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-11-09 00:48 #17

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    peiraias
    Μηνύματα
    2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ρόνης Κώλιας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβραϊκό είναι τι περίμενες;

    Μ'αρέσει όμως που όλοι λένε για αυτοάμυνα. Έχω ασχοληθεί λίγο με πολεμικές τέχνες και δεν νομίζω ότι όνειρο όλων των νουμπάδων που πάνε και γράφονται έιναι να αμυνθούν κάποτε.. είναι μετρημένοι στα δάχτυλα όσοι πραγματικά σκέφτονται την αυτοάμυνα.
    Πάνω στην αυτοάμυνα όμως είναι και η επίθεση! Αυτή είναι και η άποψη μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-11-09 23:45 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gstabu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω στην αυτοάμυνα όμως είναι και η επίθεση! Αυτή είναι και η άποψη μου!
    Πάντως χθες που έψαξα κάτι βιντεάκια στο youtube για το krav maga είδα και έναν να κάνει σκοποβολή. Φαντάζομαι και αυτό είναι μέσα στην αυτοάμυνα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-11-09 00:27 #19
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Ασχολουμε εδω και λιγο καιρο με το Krav Maga, δεν ειναι πολεμικη τεχνη, ειναι σε πρωτη φαση αυτοαμυνα, αργοτερα μαθαινεις τους αφοπλισμους και καποιες πιο δυσκολες λαβες και τελος περνας αν μπορεις και θες στο κομματι της φυλαξης ατομου απου περιλαμβανει προπονηση και με οπλα.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-11-09 21:49 #20
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_big_litho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχολουμε εδω και λιγο καιρο με το Krav Maga, δεν ειναι πολεμικη τεχνη, ειναι σε πρωτη φαση αυτοαμυνα, αργοτερα μαθαινεις τους αφοπλισμους και καποιες πιο δυσκολες λαβες και τελος περνας αν μπορεις και θες στο κομματι της φυλαξης ατομου απου περιλαμβανει προπονηση και με οπλα.
    σε ποιον πας? στο γνωστο στο περιστερι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-11-09 01:05 #21
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Στον κορυδαλλο στον Χτηστο.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-01-10 18:24 #22

    Εγγραφή
    10-01-2010
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    Eγω τωρα ξεκινησα γυμναστηριο αν και ειχα κανει παλια παλι για μερικους μηνες και σταματισα επισης επειδη 9α κανω και πολεμικες τεχνες οπως tai boxing kick boxing.......σκεφτομαι τιν μερα που 9α κανω πολεμικες τεχνες 2 φορες τιν εβδομαδα προς το παρον να κανω 1-2 μικρες μυικες ομαδες οπως χερια η ομους τραπεζοειδης!Τι λετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-02-10 00:46 #23

    Εγγραφή
    11-09-2009
    Περ.
    καβαλα
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    καλησπερα παιδια.
    σκεφτομαι να αρχισω kick box η box αλλα να μην χασω εννοειται καμια προπονηση απο το γυμναστηριο.παω 5 φορες την εβδομαδα και πιστευω πως δυο φορες την βδομαδα αμα καναμε και μια πολεμικη τεχνη θα ηταν οτι το καλυτερο!!Εσεις τι λετε ειναι καλος αυτος ο συνδιασμος η βγαινει πολυ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-02-10 00:47 #24

    Εγγραφή
    11-09-2009
    Περ.
    καβαλα
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    οχι τιποτα το υπερβολικο απλα για να μαθεις τα βασικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-08-10 17:24 #25
    Προεπιλογή
    Εγω πιστευω πως BB και martial-arts δε μπορουν σε καμια περιπτωση να συνυπαρξουν.

    -καθαρα προσωπική μου άποψη πάντα-
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-08-10 17:43 #26
    Προεπιλογή
    αν αντεχεις τοσες προπονησεις καλο ειναι.γιατι οχι!!κ γω σκεφτομαι απο σεπτεμβριο να ξεκινησω κιck η' μαι ται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-08-10 17:47 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν αντεχεις τοσες προπονησεις καλο ειναι.γιατι οχι!!κ γω σκεφτομαι απο σεπτεμβριο να ξεκινησω κιck η' μαι ται.
    Εγω δε το λεω απο άποψης αντοχης στις προπονησεις, σιγουρα οχι.
    Αλλο σωμα πρεπει να εχεις αν θες να ακολουθησεις μια πολεμικη τεχνη και αλλο σωμα αν θες να κανεις bodybuilding. Σα να μου λες ο Bruce Lee να εκανε bodybuilding και ο Jay Cutler ή ο Σβαρτσενεγκερ να κανανε κουνγκ-φου. Δε γινεται αυτο...
    Στις πολεμικες τεχνες θες ενα σωμα ελαφρυ, χωρις ογκο, γρηγορο και flexible. Παρε ματι την ταχυτητα του Bruce Lee στα χτυπηματα του. Μονο με αργη κινηση τα εβλεπες. Παρε Jackie Chan...

    Αλλο martial-art ,αλλο bodybuilding... Μη τα συγχεουμε..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil Randime : 16-08-10 στις 17:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-08-10 17:50 #28
    Προεπιλογή
    sorry παιδια τωρα ειδα τον τιτλο του θεματος!!!!κ τα δυο μαζι οχι εννοειται,για καποιον που δεν θελει να κανει bb ομως πιστευω οτι ειναι καλος συνδιασμος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-08-10 17:52 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry παιδια τωρα ειδα τον τιτλο του θεματος!!!!
    Δε πειράζει
    Ε ναι οκ. Αν θες κατι για να συμπληρωνεις με κατι αναεροβιο τις ασκησεις οκ, καλο ειναι.. Αν και δε θα συνιστουσα καποια πολεμικη τεχνη για προληψη τραυματισμων απο καποια ασκηση ισως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-08-10 19:18 #30
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Πληροφοριακα ο bruce lee εκανε βαρη γιατι ειναι ο μονος τροπος να γιμνασεις τελια ολο σου το σωμα...και οταν λεω βαρη μιλαμε για πολα κιλα...καπου διαβασα οτι επερνε μπαρα 170 κιλων και εκανε επαναλιψεις για ωμους.τελος παντον..
    εγω κανω 8 χρονια taekwon do itf (πολα περισοτερα χρονια αποτι κανω bbing) και δεν εχω δει κανενα μιονεκτιμα πανο στην πολεμικη τεχνη απο τοτε που αρχισα bbing.
    Ισα ισα η διναμη μου αφξηθικε παρα πολυ, εχω μεγαλιτερι εκριξη πανω στον αγωνα, εχω καλιτερο ελενχο στα χτιπιματα, και το πιο εντιποσιακο απολα ειναι οτι ειχα τελια ανιγματα πριν ασχολιθω με βαρη και δισταζα να κανω ποδια στην προπονισι οταν αρχισα αλλα τωρα κανω κανονικα και τα ανιγματα μου δεν εχουν επιρεαστει καθολου....Επισεις εχω παρει παρα πολη ογκο αλλα παραμενο το ιδιο ευκινιτος αλλα τορα νιοθω πιο σηγουρος στα χτιπιματα γιατι λογο της μυικης αναπτιξει οι αρθροσεις μου ειναι πιο δινατες και πιο δυσκολα θα παθω καπιο στραμπουλιγμα η οτιδιποτε......
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία