Θέμα: Ελξεις

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 147 από 147
  1. 27-01-12 14:55 #136
    Προεπιλογή
    Τελικά πέρασες πυροσβεστική εσύ? Πώς τα πήγες με τα αθλήματα?
    Εγώ δεν πέρασα εκεί που ήθελα, είμαι βέβαια στη λίστα επιτυχόντων αλλά επιλαχούσα...
    Πάντως όλο αυτό τον καιρό που προπονούμαι εντατικά κατάλαβα ότι πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου, να μην τα παρατάς και ακόμα κ αν δεν πετυχαίνεις τον στόχο σου να συνεχίζεις να "πολεμάς"!! Θα συνεχίσω να προπονούμαι αλλά τώρα θα το κάνω καθαρά για ΕΜΕΝΑ.
    Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα (ενθαρρυντικές ή μη)!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-01-12 14:57 #137
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο st@vroul@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά πέρασες πυροσβεστική εσύ? Πώς τα πήγες με τα αθλήματα?
    Εγώ δεν πέρασα εκεί που ήθελα, είμαι βέβαια στη λίστα επιτυχόντων αλλά επιλαχούσα...
    Πάντως όλο αυτό τον καιρό που προπονούμαι εντατικά κατάλαβα ότι πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου, να μην τα παρατάς και ακόμα κ αν δεν πετυχαίνεις τον στόχο σου να συνεχίζεις να "πολεμάς"!! Θα συνεχίσω να προπονούμαι αλλά τώρα θα το κάνω καθαρά για ΕΜΕΝΑ.
    Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές σας όλο αυτό το διάστημα (ενθαρρυντικές ή μη)!
    αυτο να κρατησεις απο ολο αυτο σταυρουλα μου!δες το σαν το ξεκινημα σου μεσα απο αυτην την εμπειρια!
    καλη συνεχεια στις προπονησεις σου βρε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-02-12 14:57 #138
    Προεπιλογή
    Καλημέρα
    συγχαρητήρια για τη σελιδα!
    Κι εγώ υποψήφια πυροσβέστης! Είμαι 1.73, 66 κιλά με μέτρια φυσική κατάσταση. Πιστεύω πως με τα αγωνίσματα του στιβου μπορώ να το παλέψω όμως το πρόβλημα είναι οι έλξεις και τα βάρη που πρέπει να σηκώσω.
    Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 3 εβδομάδες, πηγαίνω καθημερινα (εκτός Σ/Κ) και κάνω κάθε μέρα το ίδιο πρόγραμμα, και αυτό που
    μου έχει πει ο γυμναστής είναι να προσπαθώ να αυξάνω τα βαρή.
    Λοιπόν, κάνω έλξεις στην τροχαλία για πλάτη, με τους 2 τρόπους (μπρος και πίσω) και σηκώνω άνετα 25 κιλά, κωπηλατικη πλάτη, 25 κιλά,
    άσκηση για ώμους , σηκώνω 10 κιλά, μονόζυγο με αντίβαρο 30 κιλά, βγάζω 2 έλξεις, ασκήσεις για δικέφαλους και τρικεφαλους στην τροχαλία,πεκ ντεκ, 20 κιλά, κοιλιακους και ραχαίους.
    Μέχρι τώρα τα καταφέρνω, αλλά φοβάμαι ότι θα κουραστώ και θα απογοητευτώ.
    Είναι σωστό να κάνω κάθε μέρα τα ίδια?
    Θα μπορούσα να πάρω κάτι για να δυναμώσω, χωρίς να βλάψω την υγεία μου?
    Ευχαριστώ πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-02-12 15:22 #139
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο phot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    συγχαρητήρια για τη σελιδα!
    Κι εγώ υποψήφια πυροσβέστης! Είμαι 1.73, 66 κιλά με μέτρια φυσική κατάσταση. Πιστεύω πως με τα αγωνίσματα του στιβου μπορώ να το παλέψω όμως το πρόβλημα είναι οι έλξεις και τα βάρη που πρέπει να σηκώσω.
    Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 3 εβδομάδες, πηγαίνω καθημερινα (εκτός Σ/Κ) και κάνω κάθε μέρα το ίδιο πρόγραμμα, και αυτό που
    μου έχει πει ο γυμναστής είναι να προσπαθώ να αυξάνω τα βαρή.
    Λοιπόν, κάνω έλξεις στην τροχαλία για πλάτη, με τους 2 τρόπους (μπρος και πίσω) και σηκώνω άνετα 25 κιλά, κωπηλατικη πλάτη, 25 κιλά,
    άσκηση για ώμους , σηκώνω 10 κιλά, μονόζυγο με αντίβαρο 30 κιλά, βγάζω 2 έλξεις, ασκήσεις για δικέφαλους και τρικεφαλους στην τροχαλία,πεκ ντεκ, 20 κιλά, κοιλιακους και ραχαίους.
    Μέχρι τώρα τα καταφέρνω, αλλά φοβάμαι ότι θα κουραστώ και θα απογοητευτώ.
    Είναι σωστό να κάνω κάθε μέρα τα ίδια?
    Θα μπορούσα να πάρω κάτι για να δυναμώσω, χωρίς να βλάψω την υγεία μου?
    Ευχαριστώ πολύ
    Γεια σου φιλε...δεν ειναι σωστο να κανεις καθε μερα τα ιδια...καλο ειναι να κανεις προπονηση 3-4 φορες την εβδομαδα και καθε φορα να προπονεις εναν μυ πχ 1η μερα:στηθος 2η μερα:πλατη,ωμους 3ημερα:ποδια 4ημερα:χερια.....και γινεται 3 φορες την εβδομαδα αν κανεις αυτο 1η μερα:στηθος,τρικεφαλα 2ημερα:πλατη,δικεφαλα 3ημερα:ποδια,ωμους....εδωσα καποια παραδειγματα....αφου βγαζεις με 30 κιλα 2 ελξεις ειμαι σιγουρος οτι 8α περασεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-02-12 15:37 #140
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    5 σελιδες γραφουμε για ελξεις..καμια δεν σου κανε?
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-02-12 15:50 #141
    Προεπιλογή
    Δεν είναι ακριβως έλξεις, είναι πιο πολύ το πρόγραμμα προπόνησης που θέλω να συζητήσουμε και αν θα μπορούσα να πάρω κάποιο σκεύασμα. Δεν ξέρω αν μπορούν να καταναλωθούν από γυναίκες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-02-12 03:22 #142
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο phot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ακριβως έλξεις, είναι πιο πολύ το πρόγραμμα προπόνησης που θέλω να συζητήσουμε και αν θα μπορούσα να πάρω κάποιο σκεύασμα. Δεν ξέρω αν μπορούν να καταναλωθούν από γυναίκες.

    Πέρα από μια πολυβιταμίνη και ωμέγα-3 λιπαρά τα οποία πρέπει να προσλαμβάνει ο κάθε άνθρωπος είτε μέσω της διατροφής του,ή αν αυτό δεν είναι εφικτό μέσω αυτών των συμπληρωμάτων που σου ανέφερα,δεν υπάρχει τίποτα άλλο που θα μπορέσει να σε βοηθήσει σε αυτό που θέλεις.Το σωστό και δυνατό σώμα χτίζεται από την ισορροπημένη διατροφή και τη σωστή άσκηση/ξεκούραση .Τα σκευάσματα,αν εννοείς τα συμπληρώματα διατροφής,απλά συμπληρώνουν κάποιο κενό στη διατροφή .Τώρα αν εννοείς χημικά σκευάσματα,τότε,ούτε που να το σκέφτεσαι. Μπορείς να απευθυνθείς στην gym ,η οποία είναι και κοπέλα,είναι και έμπειρη και θα σε βοηθήσει να φτάσεις το στόχο σου.Ελπίζω να απαντήθηκαν οι ερωτήσεις σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-02-12 21:22 #143
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο phot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    συγχαρητήρια για τη σελιδα!
    Κι εγώ υποψήφια πυροσβέστης! Είμαι 1.73, 66 κιλά με μέτρια φυσική κατάσταση. Πιστεύω πως με τα αγωνίσματα του στιβου μπορώ να το παλέψω όμως το πρόβλημα είναι οι έλξεις και τα βάρη που πρέπει να σηκώσω.
    Ξεκίνησα γυμναστήριο πριν 3 εβδομάδες, πηγαίνω καθημερινα (εκτός Σ/Κ) και κάνω κάθε μέρα το ίδιο πρόγραμμα, και αυτό που
    μου έχει πει ο γυμναστής είναι να προσπαθώ να αυξάνω τα βαρή.
    Λοιπόν, κάνω έλξεις στην τροχαλία για πλάτη, με τους 2 τρόπους (μπρος και πίσω) και σηκώνω άνετα 25 κιλά, κωπηλατικη πλάτη, 25 κιλά,
    άσκηση για ώμους , σηκώνω 10 κιλά, μονόζυγο με αντίβαρο 30 κιλά, βγάζω 2 έλξεις, ασκήσεις για δικέφαλους και τρικεφαλους στην τροχαλία,πεκ ντεκ, 20 κιλά, κοιλιακους και ραχαίους.
    Μέχρι τώρα τα καταφέρνω, αλλά φοβάμαι ότι θα κουραστώ και θα απογοητευτώ.
    Είναι σωστό να κάνω κάθε μέρα τα ίδια?
    Θα μπορούσα να πάρω κάτι για να δυναμώσω, χωρίς να βλάψω την υγεία μου?
    Ευχαριστώ πολύ
    καλως ηρθες στην παρεα μας !
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο phot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ακριβως έλξεις, είναι πιο πολύ το πρόγραμμα προπόνησης που θέλω να συζητήσουμε και αν θα μπορούσα να πάρω κάποιο σκεύασμα. Δεν ξέρω αν μπορούν να καταναλωθούν από γυναίκες.
    εαν διαβασες λιγο το θεμα αυτο αφορα τις ελξεις οποτε το ερωτημα σου σχετικα με το τι σκευασμα θελεις κ αν πρεπει να παρεις δεν γινεται να απαντηθει εδω εκτενεστερα.
    το προγραμμα πορπονησης σου μπορεις να το ποσταρεις στα προγραμματα προπονησης οπως και τη διατροφη σου στον τομεα διατροφη ωστε να δουμε τι αλλαγες/προσθηκες ειναι καλο να γινουν κ αν οντως χρειαζεσαι καποιο συμπληρωμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από μια πολυβιταμίνη και ωμέγα-3 λιπαρά τα οποία πρέπει να προσλαμβάνει ο κάθε άνθρωπος είτε μέσω της διατροφής του,ή αν αυτό δεν είναι εφικτό μέσω αυτών των συμπληρωμάτων που σου ανέφερα,δεν υπάρχει τίποτα άλλο που θα μπορέσει να σε βοηθήσει σε αυτό που θέλεις.Το σωστό και δυνατό σώμα χτίζεται από την ισορροπημένη διατροφή και τη σωστή άσκηση/ξεκούραση .Τα σκευάσματα,αν εννοείς τα συμπληρώματα διατροφής,απλά συμπληρώνουν κάποιο κενό στη διατροφή .Τώρα αν εννοείς χημικά σκευάσματα,τότε,ούτε που να το σκέφτεσαι. Μπορείς να απευθυνθείς στην gym ,η οποία είναι και κοπέλα,είναι και έμπειρη και θα σε βοηθήσει να φτάσεις το στόχο σου.Ελπίζω να απαντήθηκαν οι ερωτήσεις σου.
    ο κωνσταντινος σου απαντησε πολυ σωστα στο ερωτημα σου αλλα αν θες κατι περαιτερω μπορουμε να το συζητησουμε και στο γυναικειο τοπικ το Female Gym Tips που αφορα μονο γυναικες αλλα και γενικα στο φορουμ στο αντιστοιχο τοπικ που θα ποσταρεις τις αποριες σου σχετικα με προπονηση και διατροοφη

    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-02-12 15:34 #144
    Προεπιλογή αθλητικες δοκιμασιες πυροσβεστικης
    καλησπέρα παιδιά. γνωρίζει κάποιος κάποια τεχνική ή προπόνηση για να καταφέρω σύντομα να βγάλω έλξεις? υπάρχουν συμπληρώματα διατροφής που μπορούν να βοηθήσουν για άμεση ενδυνάμωση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-02-12 15:38 #145
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    διαβασε μια το θεμα απο την αρχη κ ολο κ καποια ακρη θα βγαλεις..
    συμπληρωματα με τον τροπο που εννοεις οτι θα σε βοηθισουν,οχι δεν υπαρχουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-08-16 14:59 #146
    Προεπιλογή Pullups
    Παιδια θελω βοηθεια για την συγκεκριμενη ασκηση. Διοτι δησκολευομαι παρα πολυ να κανω παραπανω απο δυο θελω καποιες ιδεες για να καταφερω τις ελξεις...ειμαι 1.78 και 77 κιλα...

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-08-16 15:03 #147
    Προεπιλογή
    Υπομονή και προσπάθεια.Εγώ ξεκίνησα με μισή και τώρα κάνω 3χ8 . δώσε βάση στους ώμους και κάνει κάθε μέρα έλξεις όσες μπορείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 8910