Σελίδα 13 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 996
  1. 14-02-12 17:43 #181
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Αξιζει αυτό το ποστ του Geosimou να γινει αναφορα και εδω,χρήσιμο βιβλίο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geosimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδία,

    Έχω βρει αυτο το βιβλίο και πιστεύω οτι θα φανεί χρήσιμο σε πολύ κόσμο..το ανέβασα και στο blog μου!!!
    Ελπίζω να σας αρέσει!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-12 15:50 #182
    Προεπιλογή
    Έχω αρκετά βιβλία (κυρίως Αγγλικά) που αν θέλετε μπορώ να σας τα αναφέρω, αλλά ένα από τα πρώτα και καλύτερα ήταν η Ελληνική έκδοση του 3 MORE REPS (3 ακόμα επαναλήψεις) το οποίο είχα πετύχει στον ιστορικό ΑΘΛΗΤΗ στη στοά. Ωραίες φωτό από τους ογκόλιθους των 70's (Arnold. Franco, Zane, Robinson, Mentzer κλπ) και συνεντεύξεις από σεμινάρια που είχαν δώσει. Αυτό το βιβλίο είχε ακόμα 2 τεύχη πάλι της ίδιας φιλοσοφίας (με άλλους αθλητές) τα οποία όμως δεν είχε ο ΑΘΛΗΤΗΣ (και δεν ξέρω αν κυκλοφόρησαν κιόλας τελικά). Κάποια χρόνια μετά πέτυχα και αγόρασα μία έκδοση η οποία συμπεριλάμβανε και τα 3 κομμάτια σε ένα (στα Αγγλικά). Πολύ καλό και αυτό!Όνομα: 3 MORE REPS.jpg Εμφανίσεις: 1517 Μέγεθος: 25,2 KBΌνομα: 3 ΑΚΟΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ.jpg Εμφανίσεις: 1591 Μέγεθος: 17,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-12 19:25 #183
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου goldenera.

    Ότι βιβλίο έχεις που πιστεύεις ότι περιέχει χρήσιμες πληροφορίες και δεν σου κάνει κόπο ανέβασε!

    Θα εκτιμηθεί δεόντως από όλους τους απανταχού info leeches.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-12 00:04 #184
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου goldenera.

    Ότι βιβλίο έχεις που πιστεύεις ότι περιέχει χρήσιμες πληροφορίες και δεν σου κάνει κόπο ανέβασε!

    Θα εκτιμηθεί δεόντως από όλους τους απανταχού info leeches.

    To θέμα grtech είναι ότι δεν τα έχω σε ηλεκτρονική μορφή αλλά σε hard-copy.......
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-12 01:31 #185
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    OOXXX κατάλαβα.....

    Είχα κάποτε πέσει στη λούμπα να σκαναρω βιβλία και περιοδικά για upload και έπειτα από ένα μήνα ένοιωθα σαν fotocopy machine .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-04-12 18:41 #186
    Προεπιλογή
    Nonequilibrium thermodynamics and energy efficiency in weight
    loss diets


    http://www.tbiomed.com/content/pdf/1742-4682-4-27.pdf
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-04-12 19:51 #187
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nonequilibrium thermodynamics and energy efficiency in weight
    loss diets


    http://www.tbiomed.com/content/pdf/1742-4682-4-27.pdf
    Κριμα..το εβαλα στον μεταφραστη προσπαθοντας να το διαβασω και η μεταφραση ειναι χαλια!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-04-12 20:26 #188

    Εγγραφή
    21-06-2011
    Περ.
    Βόλος
    Μηνύματα
    141
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρκετά βιβλία (κυρίως Αγγλικά) που αν θέλετε μπορώ να σας τα αναφέρω, αλλά ένα από τα πρώτα και καλύτερα ήταν η Ελληνική έκδοση του 3 MORE REPS (3 ακόμα επαναλήψεις) το οποίο είχα πετύχει στον ιστορικό ΑΘΛΗΤΗ στη στοά. Ωραίες φωτό από τους ογκόλιθους των 70's (Arnold. Franco, Zane, Robinson, Mentzer κλπ) και συνεντεύξεις από σεμινάρια που είχαν δώσει. Αυτό το βιβλίο είχε ακόμα 2 τεύχη πάλι της ίδιας φιλοσοφίας (με άλλους αθλητές) τα οποία όμως δεν είχε ο ΑΘΛΗΤΗΣ (και δεν ξέρω αν κυκλοφόρησαν κιόλας τελικά). Κάποια χρόνια μετά πέτυχα και αγόρασα μία έκδοση η οποία συμπεριλάμβανε και τα 3 κομμάτια σε ένα (στα Αγγλικά). Πολύ καλό και αυτό!Όνομα: 3 MORE REPS.jpg Εμφανίσεις: 1517 Μέγεθος: 25,2 KBΌνομα: 3 ΑΚΟΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ.jpg Εμφανίσεις: 1591 Μέγεθος: 17,6 KB
    αυτο του Μentzer Μπορώ να το έχω??
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-04-12 20:44 #189
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή Lyle McDonald
    • Lyle McDonald - A Guide to Flexible Dieting
    • Lyle McDonald - The Ketogenic Diet
    • Lyle McDonald - The Ultimate Diet 2.0
    • Lyle McDonald - Generic Bulking Routine
    • Lyle McDonald - The Rapid Fat Loss Handbook
    • Lyle McDonald - The Protein Book


    ειναι ολα πολυ καλα βιβλία... τα εχω αλα δεν ξερω αν πρεπει να τα ποσταρω σε συνημμένα... οποτε με ενα search θα τα βρείτε ολα πιστευω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-05-12 22:22 #190
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jminas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο του Μentzer Μπορώ να το έχω??
    Τί ακριβώς εννοείς?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-06-12 12:27 #191
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Τελευταία έχω καταπιαστεί με αυτό : "underground bodyopus militant weight loss and recomposition" του Dan Duchaine. Δεν έχω φτάσει ακόμα στο ζουμί αλλά μέχρι τώρα φαίνεται... αιρετικό! Επίσης πρέπει να είναι αρκετά παλιό... Έχει ασχοληθεί κανένας άλλος??? Μήπως κανένας σας το έχει εφαρμόσει?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-06-12 16:15 #192
    Προεπιλογή
    εγώ αυτό έχω τσεκάρει και θεωρώ καλό:
    http://www.google.fr/imgres?imgurl=h...PUBMAY&dur=244
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-06-12 16:23 #193
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Προτείνει και φάρμακα??! Γιατί αν όχι, το πώς γίνανε όλοι αυτοί στις φωτο στο εξώφυλλο από τίποτα αγωνιστικοί σε 12 βδομάδες, δεν το πιστεύω με τίποτα! Εκτός βέβαια αν κάνανε το μαγικό συνδυασμό nitro-tech και cell-tech, οπότε μπορεί να φτιάξανε και σε μία βδομάδα!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-07-12 15:49 #194
    Προεπιλογή Βιβλιο-α "must" για το Bodybuilding?
    Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι Σάκης και μένω στην Αθήνα. Καινούργιο μέλος και ελπίζω να καταφέρω να πάρω λίγο απο την εμπειρία σας. Είχα ξαναστείλει κάπου το μήνυμα αλλα δεν το βρίσκω πουθενα, καθόλου απίθανω να πατησα καμια χαζομάρα και να μη δημοσιεύτηκε. Τέλος πάντων μη σας κουράζω με αυτα. Είμαι 25 χρονών και σκέφτομαι να αρχίσω το Bodybuilding. Θα ήθελα να μου προτείνετε καποιο βιβλιο-α σχετικα με το Bodybuilding για εντελώς αρχάριο απο το Α-Ω. Για παράδειγμα να δείχνει τισ μυικές ομάδες, να σου εξηγεί τι κάνει η πρωτείνη,υδατάνθρακες,αμινοξέα πριν τη προπόνηση, ποιες ποσότητες πρέπει να λαμβάνουμε πριν-μετα αντίστοιχα για γράμμωση η για όγκο, τι πρέπει αν κάνεις για γράμμωση η για όγκο στις προπονήσεις, ποιες ουσίες είναι βλαβερές να λαμβανουμε κτλ. Υποθέτω οτι ζητάω πολλα και έχω βρει άπειρα βιβλία και δεν ξέρω απο που να αρχίσω. Αν είναι κάτι να αξίζει που να καλύπτει το σύγχρονο και με αναλυτικο τρόπο (για αρχάριο) το Bodybuilding τα δίνεις οσο και αν κοστίζει . Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικά.

    Με εκτίμηση
    Σάκης
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-08-12 15:21 #195
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Απ'σο γνωριζω ο Γιωργος Ν. Τουλιατος εβγαλε ενα βιβλιο προσφατα. Απο την ΑΣΤΑΡΤΗ.
    Διατροφολογια, Ασκησεολογια Και Φαρμακοδιεργεση.
    Κοστος μετριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363 ... ΤελευταίαΤελευταία