Σελίδα 14 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415162464 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 210 από 996
  1. 02-08-12 15:57 #196
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    φίλε μου όλα αυτα που ζητας υπαρχουν εδω μεσα...

    απλα χρειαζεται λιγο ψαξιμο...

    Για βιβλιο δε μπορω να βοηθήσω...

    http://www.bodybuilding.gr/index.php...&id=3&Itemid=4

    http://www.bodybuilding.gr/index.php...&id=2&Itemid=3

    και φυσικα διασπαρτα στο φορουμ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-08-12 17:50 #197
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντήσεις σας θα τα κοιταξω. Αν έχει κάποιος αλλος να προτεινει καποιο βιβλιο η κάτι ευπρόσδεκτη καθε απάντηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-08-12 20:01 #198
    Το avatar του χρήστη Nikoskom

    Εγγραφή
    19-04-2012
    Περ.
    Κομοτηνή
    Μηνύματα
    177
    Προεπιλογή
    Δυο πολυ καλα βιβλια ειναι το The rapid fat loss handbook του Lyle Mcdonald και το Starting strength του Rippetoe..Το πρωτο περιγραφει μια διαιτα που καλο ειναι να την ξερεις γιατι μπορει να σου χρειαστει και το δευτερο περιγραφει ασκησεις οπως αρσεις θανατου,σκουωτ,πιεσεις παγκου αλλα και που βοηθαει η καθε μια..

    Τα συγκεκριμενα βιβλια μπορεις να τα κατεβασεις και απο το ιντερνετ οποτε γκουγκλαρε τα
    The PAIN you feel today will be the STRENGTH you feel tomorrow
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-08-12 20:03 #199
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Kανε μια αναδρομή σε αυτο το τόπικ μηπως δεις κατι που να σε ενδιαφερει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-08-12 17:41 #200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρκετά βιβλία (κυρίως Αγγλικά) που αν θέλετε μπορώ να σας τα αναφέρω, αλλά ένα από τα πρώτα και καλύτερα ήταν η Ελληνική έκδοση του 3 MORE REPS (3 ακόμα επαναλήψεις) το οποίο είχα πετύχει στον ιστορικό ΑΘΛΗΤΗ στη στοά. Ωραίες φωτό από τους ογκόλιθους των 70's (Arnold. Franco, Zane, Robinson, Mentzer κλπ) και συνεντεύξεις από σεμινάρια που είχαν δώσει. Αυτό το βιβλίο είχε ακόμα 2 τεύχη πάλι της ίδιας φιλοσοφίας (με άλλους αθλητές) τα οποία όμως δεν είχε ο ΑΘΛΗΤΗΣ (και δεν ξέρω αν κυκλοφόρησαν κιόλας τελικά). Κάποια χρόνια μετά πέτυχα και αγόρασα μία έκδοση η οποία συμπεριλάμβανε και τα 3 κομμάτια σε ένα (στα Αγγλικά). Πολύ καλό και αυτό!Συνημμένο Αρχείο 42860Συνημμένο Αρχείο 42861


    Δεν κυκλοφόρησαν,μόνο το συγκεκριμμένο.Κυκλοφόρησε άλλα τότε,αν θυμάμαι:του Φρανκ Ζέην δυο τόμους, το σκληρό μπόντυμπίλτινγκ, ένα του world gym και κάποια άλλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-08-12 23:59 #201
    Προεπιλογή
    Ενα καλο βιβλιο στα Ελληνικα - Δυναμικό Δωδέκαθλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-08-12 23:27 #202
    Προεπιλογή περιοδικο bodybuilding
    παιδια ποιο περιοδικο μου σινιστατε σχετικο μετο bodybuilding και με την γυμναστικη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-08-12 12:32 #203
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο βασιλης ορφανιδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ποιο περιοδικο μου σινιστατε σχετικο μετο bodybuilding και με την γυμναστικη?


    Aν υπάρχουν παλαιοβιβλιοπωλεία Θεσ/νίκη ψάξε αν υπάρχει το περιοδοκό "Αθλητής" με περιεχόμενα bodybuilding
    Αν βρεις πάρτα και διάβασέ τα
    Κατά τη γνώμη μου θα αποκτήσεις γνώσεις του original bodybuilding
    Eπίσης ψάξε αν βρεις από τα βιβλία που ανέφερα παραπάνω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-08-12 23:47 #204
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παιδιά ήδη κυκλοφορεί αυτό το βιβλίο που είναι αξιόλογο τόσο για αρχάριους όσο και για προχωρημένους, να μάθουν κάποιες βασικές έννοιες

    Όνομα: diatrofologia1.png Εμφανίσεις: 2267 Μέγεθος: 145,6 KB

    http://www.ekdoseis-astarti.gr/index...id=23#comments

    Συγγραφέας: Γιώργος Ν. Τουλιάτος
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-08-12 12:44 #205
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ήδη κυκλοφορεί αυτό το βιβλίο που είναι αξιόλογο τόσο για αρχάριους όσο και για προχωρημένους, να μάθουν κάποιες βασικές έννοιες

    Όνομα: diatrofologia1.png Εμφανίσεις: 2267 Μέγεθος: 145,6 KB

    http://www.ekdoseis-astarti.gr/index...id=23#comments

    Συγγραφέας: Γιώργος Ν. Τουλιάτος
    ΝΑΣΕΡ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΟΥ ΜΠΟΥΡΝΑΖΟΥ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-08-12 18:54 #206
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Το αθλημα της σωματοδομησης, η κοινως Bodybuilding, ειναι ισως το πιο επιπονο και απαιτητικο. Η πειθαρχημενη διατροφη,που καποιες φορες παίρνει τη μορφη σκληρης διαιτας, η συστηματικη ασκηση, που ενιοτε ειναι εξαντλητικη, οι θυσιες στην προσωπικη ζωη και οι οικονομικες στερησεις που απαιτουνται,το καθιστουν ενα δυσκολο σπορ. Ενα σωμα απαιτει χρονια εκγυμνασης για να αγγιξει την τελειοτητα. Η ποιοτητα και η ωριμοτητα αποκταται με το περας των χρονων.Το αγωνισμα της σωματοδομησης προυποθετει μεγαλα ψυχικα αποθεματα, ιδιως την περιοδο της αγωνιστικης προετοιμασιας. Χρειαζεται επιμονη και υπομονη σε περιοδους στασιμοτητος και πανω απο ολα υπερμετρη αγαπη και αισιοδοξια. Ειναι ενα υποκειμενικο σπορ,οπου δεν κερδιζουν οι επιδοσεις, αλλα το αισθητικο αποτελεσμα. Η μυικοτητα, η συμμετρια, ο διαχωρισμος, η σκηνικη παρουσια ειναι στοιχεια που αξιολογουνται.Το Bodybuilding εχει εκατομμυρια θαυμαστες ανα τον κοσμο, αλλα και αρκετους επικριτες. Ειναι ενα αμφιλεγομενο αθλημα, αλλα ακρως εντυπωσιακο, ενα αθλημα επιδειξης-καλλιστεια μυων.Οι ηρακλειες μορφες των πρωταθλητων, αποτελεσαν και συνεχίζουν να αποτελούν ινδαλμα για την ασκουμενη νεολαια και εναυσμα για την επιτευξη των ονειρων τους.

    ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΜΑΤΟΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-09-12 22:39 #207
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    την εκδοση του Mens Health "Βιβλος του Fitness",ξερει κανεις που μπορω να τη βρω;;;
    εχω γυρισει αρκετα περιπτερα,αλλα τιποτα..
    Αμ, εγώ που την είχα βρει και το δάνεισα σ΄έναν φίλο και το χασε!!!!! Σκεφτόμουν τώρα να το ψάξω απ' τα κεντρικά των εκδόσεων. Είχε ωραίες ασκησούλες και βασικές γνώσεις. Εντάξει δεν είναι για πολύ ψαγμένους, αλλά για αρχάριους είναι καλό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-09-12 16:16 #208
    Προεπιλογή
    Kατά την άποψή μου άσχετο το περιεχόμενό του ως προς το bodybuilding
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-09-12 00:27 #209
    Προεπιλογή
    λινκ για Championship Body Building by Chris Aceto και Arnold Schwarzenegger : The New Encyclopedia Of Modern???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-09-12 16:24 #210
    Το avatar του χρήστη Gorgojola

    Εγγραφή
    15-09-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    83
    Προεπιλογή
    κανα συγχρονο βιβλιο για προπονηση και διατροφη τα περισσοτερα που προτεινεται ειναι δεκαετιας (respect στα basics ξεκιναμε απο κει αλλα πολλα εχουν καταρυφθει με το χρονο και εχουν αναδιαρθρωθει πολλες οπτικες σε προπονηση κ διατροφη οποτε δεν ξερω κατα ποσο αυτα τα βιβλια ειναι στην σωστη κατευθυνση) υπαρχει κατι που να ενσωματωνει νεες μελετες και να ειναι αξιολογο?
    εχω ρηξει μια ματια στα ακολουθα
    >Burn the Fat Feed the Muscle - Tom Venuto
    >Frederic Delavier - Strength Training Anatomy (second edition)
    >Arnold Schwarzenegger - The New Encyclopedia Of Modern Bodybuilding
    >Stuart McRobert - Beyond Brawn, 2nd edition
    >Convict Conditioning - Paul Wade
    >Dan.Benardot.Advanced.Sports.Nutrition
    .
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415162464 ... ΤελευταίαΤελευταία