Σελίδα 3 από 67 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 996
  1. 25-08-08 19:25 #31
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ρε παλικαρια ολοκληρω στικυ εχουμε ^^ με βιβλια γιατι να τα εχουμε ολα μοιρασμενα σε διαφορα τοπικς



    ισις το διαβασες αυτο? τι λεει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-08-08 19:36 #32
    Προεπιλογή
    oups sorry! Τώρα το είδα!

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-10-08 12:36 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο malmsteen1
    Καλό διάβασμα μάγκες 8)

    http://www.melbook.co.cc/

    Ποπο τα σπας!!!!!


    Πιασαμε συζητηση με την γυμναστρια μου χτες και μου ειπε οτι ξερει ενα καλο βιβλιο που λεει ποιες γωνιες των μυων γυμναζεις αναλογα με την λαβη η την κληση του παγκου η το ανοιγμα της λαβης και τετοια,αλλα δεν θυματε ονομα εχει κανεις καμια ιδεα??????


    Εγω δεν ξερω ποια να πρωτο διαβασω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-10-08 13:00 #34
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe
    Πιασαμε συζητηση με την γυμναστρια μου χτες και μου ειπε οτι ξερει ενα καλο βιβλιο που λεει ποιες γωνιες των μυων γυμναζεις αναλογα με την λαβη η την κληση του παγκου η το ανοιγμα της λαβης και τετοια,αλλα δεν θυματε ονομα εχει κανεις καμια ιδεα??????


    Εγω δεν ξερω ποια να πρωτο διαβασω....
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΜΥΙΚΗΣ ΔΥΜΑΝΗΣ
    - Λειτουργικη ανατομικη των μυων
    Ιατρικες εκδοσεις Π.Χ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

    Ειναι μαλλον το βιβλιο που αναζητας. Ειναι αμερικανικης εκδοσης κανοικα αλλα εχει μεταφραστει στην Ελλαδα.
    Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για μαθηση των ασκησεων και για εναν ασχετο τελειος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-10-08 15:24 #35
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Εδω εχει το βιβλιο οπως και πολλα σχετικα σε ελληνικη μεταφραση.

    http://www.books.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=65318
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-10-08 16:45 #36
    Προεπιλογή
    εγω το εχω αυτο το βιλβιο σε pdf στα αγγλικα αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο του για να το κανω αναζητηση...αν καποιος θυμηεθι πως λεγεται στα αγγλικα θα το βρω..

    το βρηκα αλλα κατεβασε το αν μπορεις με free να παρω κανα ποντο..

    http://rapidshare.com/files/15114187...nd_Edition.pdf
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-10-08 17:10 #37
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ ολους σας πραγματικα πολυ καλα βιβλια ολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-12-08 15:12 #38
    Προεπιλογή Complete book of food count. Το ψάχνω!
    Παιδιά καλημέρα.
    Μήπως κάποιος γνωρίζει αν υπάρχει πουθενά για free downloading το βιβλίο του Corinne Netzer "Complete book of food counts" ή κάτι άλλο σχετικό με πίνακες θερμίδων, πρωτείνης κλπ?
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-12-08 15:15 #39
    Προεπιλογή
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1879

    Οσο για το βιβλιο δεν το εχω αλλα ψαξε μια στο google κατι θα βρεις σιγουρα...
    Καποιο Mod να το κανει move αν ειναι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-12-08 00:41 #40
    Προεπιλογή
    Beyond Bodybuilding by Pavel Tsatsouline επισης πολυ καλο



    Επισης ενας πληρες οδηγος ειναι τα βιβλια/e-book του will brink δεν το τελειωσα ακομα αλλα μια ματια που εριξα εχουν ενδιαφερον και ειναι πολυ καλογραμενο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-12-08 19:37 #41
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Championship Body Building by Chris Aceto


    Μαλον το καλυτερο βιβλιο που εχει βγει για bodybuilders καλυπτει παρα πολλα θεματα προπονησης παραδειγματα ασκησεων με εικονες θεωριες-πραξεις πησω απο αυτα πως δουλευουν,διατροφη για να γραμμωσετε η να παρετε μαζα τι να προσεχετε γιατι οι γυναικες πρεπει να κανουν βαρη και να μην ασχολουντε τοσο με την αεροβια και τα ροζ βαρακια, διαφορες συμβουλες και αποψεις πανω σε αρκετα θεματα για αυτο που μας απασχολει=ενα καλυτερο σωμα
    Σε γενικες γραμμες οχι απλος προτηνετε επιβαλετε να το διαβασετε ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ και αν θελετε να ασχοληθητε πραγματικα με το ββινγκ και να φτανετε πολυ γρηγορα στους στοχους σας αποφευγοντας λαθη ,αν παλι δεν εχετε διαβασει καποιο και το σκεφτεστε ,αρχηστε με αυτο εχει και καλο τροπο γραφης .





    Ακομα ενα βιβλιο απο τον Chris Aceto για διετα-γραμμωση αυτη την φορα


    Τα αναλυει πολυ καλα ο aceto με παραπανω λεπτομερειες που προαναφερε στην πανω διετα του championship.
    Μεσα αναλυει πως δουλευει ολο το συστημα στο " πως αντιδραει σε διετα το σωμα" τι πρεπει να προσεχουμε στις προσαρμογες που κανουμε πανω σε μια διετα γιατι δεν κανουμε ποτε τα ιδια με παρα πολλες λεπτομερειες μεσα αναλυτικοτατος και αλλα θεματα που μπορει να τα εφαρμοζετε αλλα δεν ξερετε γιατι οπως πολλα γευματα την ημερα μειωση υδατανθρακα καποιες ωρες την ημερα σωστη αεροβια γιατι τα βαρη ειναι ανωτερα κατα πολυ της αεροβιας και αλλα πολλα.
    Αν καποιος επηχηρησει να κανει διετα του το συνηστω να το διαβασει θα μαθει αρκετα πραγματα αξηζει το διαβασμα και δεν ειναι μεγαλο βιβλιο κανει και περιληψεις καθε τοσο οπως το συνηθηζει και τα γραφει με απλο τροπο.
    Παλι αρκετα χρησημο για ατομα που δεν εχουν ξανακανει διετα για να αποφυγουν λαθη και δεν χρειαζετε να εισαι επηστημονας για να καταλαβεις το αρχηζει απο πολυ χαμηλα για αρχαριους και εχει αρκετες πληροφοριες μεσα που θα βοηθησουν και τους προχωρημενους να συμπληρωσουν τις γνωσεις τους για το πως να κανουν μια σωστη διετα-γραμμωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-12-08 01:05 #42
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    μου είπαν για τα εξής βιβλία τα οποία δεν έχω διαβάσει. πείτε καμία γνώμη άμα τα ξέρετε:

    Aronson, Virginia. (1989). Protein and Miscellaneous Ergogenic Aids. Physician and Sports Medicine

    Clark, Nancy. (1991). How To Pack a Meatless Diet Full of Nutrients. Physician and Sports Medicine

    Henderson, Doug. Nutrition and the Athlete. FDA Consumer

    Houston, Michael. (1992) Protein and Amino Acid Needs of Athletes. Nutrition Today

    Lemon, Peter. (1996). Is Increased Dietary Protein Necessary or Beneficial for Individuals with a Physically Active Lifestyle? Nutrition Reviews

    McCarthy, Paul. (1989). How Much Protein Do Athletes Really Need? Physician and Sports Medecine
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-12-08 12:42 #43
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    κατι ποιο παλιο δεν μπορουσαν να σου προτηνουν οπως τοτε επι 2ου παγκοσμιου πολεμου ασε που απο τους τιτλους βλεπω οτι θα ειναι κατι σχετικο με ερευνες μεσα και οχι μυθηστορημα και σκεψου 20 χρονια + ερευνων πως μπορουν να αλαξουν τα λεγομενα μεσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-09 16:10 #44
    Προεπιλογή
    The poliquin principles by Charles Poliquin


    ειναι απο τα αγαπημενα μου βιβλια προπονησης.Αναληει μεσα πολλα θεματα περι προπονησης απο τα πιο βασικα τις επαναληψεις τα set και το tempo μεχρι προπονησεις για μεγαλυτερο παγκο και αναλυτικο οδηγο για μεγαλα χερια...ολοι πρεπει να το διαβασουν.Το μονο κακο ειναι οτι ο poliquin εχει μια περιεργη γραφη λεει καποια πραγματα επαναλαμβανομενα και υπαρχει ενα σατιρικο υφος,προσωπικα πλεον μου αρεσει απλα προηδοποιω.

    Pavel Tsatsouline - Beyond Bodybuilding


    Εξερετικο βιβλιο,μου το εχει πρωτο προτεινει ο αγαπητος Huricein,εχει παρα πολλα θεματα για προπονηση δυναμης,ο pavel αναλυει πολυ καλα τα προγραμματα του και εχει αρκετα και για μαζα και για δυναμη κτλ,προπονηση για σκουωτ,παγκο,αρσεις θανατου κτλ,ερωτησεις και απαντησεις που ειναι πολυ χρησιμα!!!Το μονο κακο ειναι οτι προσωπικα δεν μπορω να το διαβασω ειναι περιεργα γραμενο και ιδιετερα μεγαλο...δεν το εχω διαβασει ολο αλλα οσα εχω δει ειναι πολυ καλα...το προτεινω


    The Black Book of Training Secrets by Christian Thibaudeau


    Τωρα σκεφτομαι να διαβασω,ειναι κυριως βιβλιο για προπονησεις δυναμης.Ακομα δεν το εχω διαβασει μονο στα γρηγορα λιγο και φαινεται αξιολογο.Αλλα δεν ειναι μονο δυναμης,εχει μεσα πολλες πλοηροφοριες για προπονησεις bodybuilding και αλλα αθληματα...

    Brinks Bodybuilding Reveald-Will Brink


    Ενας πληρες σχεδον οδηγος για bodybuilders,μιλαει για διατροφη προπονηση σημπληρωματα αεροβικη και αλλα πολλα.Για προπονηση δεν λεει ιδιετερα πραγματα ουτε εχει παρα πολλες πληροφοριες το φορτε του ειναι τα σημπληρωματα!!!Κανει παρα πολυ αναλυτικα reviews για παρα πολλα σημπληρωματα και για διατροφη ειναι εξησου ενημερομενος.Εχει φτιαξει επισης δικο του οδηγο προπονησης...αρκετα καλο αν και για να το διαβασετε θελει λιγο υπομονη επειδη εγω σε μερικα σημεια βαριομουνα με τον τροπο του ειναι και αρκετα μεγαλο.Παντως και αυτο θα το προτεινα.

    Καλο διαβασμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-01-09 19:17 #45
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ρε αλητη τι ρεβιου ειναι αυτα γραψε 2-3 πραγματα για τι μηλανε μεσα τουλαχιστον το Poliquoine to διαβασες αντε γραφε

    Προτηνεις και βιβλια που δεν εχεις διαβασει καλο καλο οκ σας προτηνω οτι εχει βγει γενικως
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 67 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία