Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 07-05-09 15:58 #1
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Τοννος - Dolphin free
    Επειδη ο τοννος ειναι απο τα αγαπημενα φαγητα ενος bb απλα να αναφερω οτι καλο θα ειναι να ψαχνουμε για συσκευασιες που να αναγραφουν οτι η μεθοδος ψαρεματος που χρησιμοποιηθηκε δεν οδηγησε στον θανατο δελφινιών. πχ dolphin free.
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-05-09 17:24 #2
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    δεν το επιασα εγω φιλε, δηλαδη τι αλλο μπορει να γραφει πανω ετσι ωστε να τους αποφυγουμε ?
    δωσε καλυτερα μαρκες που ειναι οκ για αγορα
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-05-09 01:01 #3
    Προεπιλογή
    δεν ξερω ισως δεν ειμαι παρατηριτικος αλλα δεν ετυχε ποτε να δω τονο κ να το γραφει αυτο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-05-09 01:02 #4
    Προεπιλογή
    john west ο καλυτερος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-05-09 01:07 #5
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyriakos23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω ισως δεν ειμαι παρατηριτικος αλλα δεν ετυχε ποτε να δω τονο κ να το γραφει αυτο..

    Ο Gas είναι ευαισθητοποιημένο ατομο και τα προσέχει αυτά, άλλα δεν προσέχει, (όπως το να το εγραφε στο τοπικ για τον τονο!! Είναι και μοντ !! )

    Πρεπει να υπάρχει τοπικ για τον τονο ε?! γιατι θα μου την πει πάλι










    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-05-09 01:14 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ο τοννος ειναι απο τα αγαπημενα φαγητα ενος bb απλα να αναφερω οτι καλο θα ειναι να ψαχνουμε για συσκευασιες που να αναγραφουν οτι η μεθοδος ψαρεματος που χρησιμοποιηθηκε δεν οδηγησε στον θανατο δελφινιών. πχ dolphin free.
    Ενδιαφέρον, το έχω παρατηρήσει σε κάποιες συσκευασίες αλλά δεν θυμαμαι ποιές. Σημαντικό είναι νομίζω να είναι κιτρινόπτερος ο τόνος, φημίζεται για την καλύτερη ποιότητά του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-05-09 13:43 #7
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-05-09 00:46 #8
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    άσε τα ριο μαρε, ριο ντετζανέριο, john west k johny east κ κατέβα στο κέντρο στη ψαραγορά να παίρνεις φρέσκο, τόνο, σολομό, ξιφία, πέρκα, γαλέο κ ειδικά όπως λέει ο γιατρός Kontorinis τόνο κιτρινόπτερο (τέτοιο κρέας δεν έχεις ξαναφάει, τέτοια πυκνότητα τέτοιο άρωμα. τέτοια γεύση, σαν να τρως κοτόπουλο, με την πυκνότητα χοντροκομένης μοσχαρίσιας με κάτι από συκώτι στη γεύση)

    φάε φρέσκο κ μετά το συζητάμε αν θα ξαναφάς κονσέρβα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 10-05-09 στις 00:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-05-09 06:05 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    άσε τα ριο μαρε, ριο ντετζανέριο, john west k johny east κ κατέβα στο κέντρο στη ψαραγορά να παίρνεις φρέσκο, τόνο, σολομό, ξιφία, πέρκα, γαλέο κ ειδικά όπως λέει ο γιατρός Kontorinis τόνο κιτρινόπτερο (τέτοιο κρέας δεν έχεις ξαναφάει, τέτοια πυκνότητα τέτοιο άρωμα. τέτοια γεύση, σαν να τρως κοτόπουλο, με την πυκνότητα χοντροκομένης μοσχαρίσιας με κάτι από συκώτι στη γεύση)

    φάε φρέσκο κ μετά το συζητάμε αν θα ξαναφάς κονσέρβα

    +1000
    einai παντως και η κονσερβα ευκολια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-05-09 10:34 #10
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Αν και ο rio mare κιτρινόπτερος είναι έχεις δίκιο...Όμως δεν υπάρχει χρόνος και χρήμα για να γίνεται καθημερινά.
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-05-09 00:09 #11
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    εεεε.... όχι! δεν είναι κιτρινόπτερος! διαφημίζεται ως! Ο κιτρινόπτερος είναι σκούρος, κατράμι.

    Πρέπει να βγαίνουμε απτην comfort zone μας σε κάποια πράγματα. Κ κάποια πράγματα πρέπει να προγραμματίζονται.
    Εξάλλου αν αγοράσετε μια ψηστιέρα με 2 κιλά τόνο που κάνει καμιά ώρα να ψηθεί πάνω κάτω θα βγάλετε αρκετές μέρες, καλύτερα τόνος χτεσινός στο ψυγείο παρά 1 χρόνο στην κονσέρβα.

    επίσης ο κιτρινόπτερος είναι κ πιο φτηνός! για να καταλάβεις το κιλό πρέπει να κάνει γύρω στα 6Ε το κιλό, με 6Ε πόσες κονσέρβες αγοράζεις στο περίπου 2-3=400-600 γρ? Δλδ τι λες οι βιομηχανίες δε βγάζον κέρδος απτην αλιεία, επεξεργασία και συσκευασία του προιόντος?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 11-05-09 στις 00:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-05-09 00:41 #12
    Προεπιλογή
    τρελη νοστιμια ο φυσικος τονος και οχι η κονσερβα..δε βαριεσαι να το τρως αυτο το ψαρι..

    εχει και αυτο το ΤΕΛΕΙΟ λιπος του ψαριου και ξερεις οτι ειναι και χωρις συντηρητικα ΑΨΟΓΟΣ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-05-09 21:50 #13
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Αποκλείεται να λένε ότι είναι κιτρινόπτερος και να μην είναι...ίσως είναι άλλο είδος ή έχει αλλαξει χρώμα για άλλο λόγο...

    1,30 ευρώ κάνει περίπου το τεμάχιο όμως δεν είναι τόσο ο λόγος αυτός όσο του ότι με το που γυρνάς από το γυμναστήριο με διο κινήσεις τον έχεις έτοιμο στο πιάτο σου...

    Δεν έχω χρόνο ειλικρινά στο λέω να ετοιμάσω τα δυο γευματα που τρώω στις 12 και στις 3 από το προηγούμενο βράδυ πόσο μάλλον αυτό μετά το γυμναστήριο...δε γίνεται και δε βγαίνει αυτά είναι για εκείνους που ασχολούνται με την ετοιμασία της διατροφής τους όλη μέρα ή έχουν κάποιον άλλο να το κάνει γι'αυτούς...δουλευώ οκτάωρο πολλές φορές παραπάνω απλά δε βγαίνει

    Comfort zone......καλα τι να μου πεις τώρα φτιάχνω δυο γευματα κάθε βράδυ για την άλλη μέρα στη δουλειά μόνος μου ούτε μαμα ούτε γυναίκα...

    Δε λεω καλός ο φρέσκος αλλά μία στο τόσο μπορεί να το κάνω από κει και πέρα στην πράξη συχνά δε γίνεται...επίσης ξέρω ότι με κάθε κονσέρβα παίρνω 25 γρ πρωτείνης περίπου
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-05-09 22:35 #14
    Προεπιλογή
    συμφωνο.
    τωρα για να κατσεις να φτιαχνεις το καθε τι με την λεπτομερεια πρεπει να μην εχεις κατι αλλο να κανεις ολη μερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-05-09 02:10 #15
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    το πως θα καταναλλώσει ή θα διανείμει το χρόνο του κάποιος κ τι προτεραιότητες θα βάλει είναι δική του υπόθεση και δε θα επιμείνω άλλο. πληροφοριακά τόσο εγώ κ άλλα μέλη μένουμε μόνοι μας και δουλεύουμε αρκετές ώρες, εδώ έρχεται ο προγραμματισμός. αν θες κάποια πράγματα, πρέπει κ να δουλεύεις αντίστοιχα.

    Αυτό που διαπιστώνω είναι ότι αρκετά μέλη δε διαβάζουν τα μηνύματα παρά μόνο περιληπτικά και επαναλαμβανουμε τα ίδια ξανά κ ξανά στο ίδιο θεμα.

    πάμε άλλη μία φορά κ τελευταία. Ο κιτρινόπτερος που λες, ωμός είναι σε χρώμα βαθύ κόκκινο, πολύ βαθύ κόκκινο κ σε σημεία μαύρος και όταν ψήνεται μοιάζει ακριβώς σαν να έχεις ψήσει μοσχάρι, στη γεύση πριν να φας αυτόν το μόνο που είναι συγγενική του γεύση είναι το συκώτι και το κρέας του είναι πυκνό σαν να τρως χοντοκομένη μοσχαρίσια μπριζόλα.

    τεσπα για το ριο μαρε να μην είμαι απόλυτος, μπορεί να είναι κ κιτρινόπτερος διαφορετικής ποικιλίας από αυτή που τρώω.
    τώρα αν θες να τρως κονσερβες είναι δικαίωμα σου, εγώ να κερδίσω κ να χάσω κάτι δεν έχω, εγώ για σένα τοπα μια κ ξοδεύεις κάπου τα χρήματα σου να το ευχαριστιέσαι.

    Θα μου κάνεις μια χάρη αν θες όμως επειδή βλέπω ότι μένεις αθήνα, θα κατέβεις στη ψαραγορα στην οδό αθηνάς (αν δεν κάνω λάθος) στο Μοναστιράκι κατεβαίνεις με ηλεκτρικό να πάρεις κιτρινόπτερο να μου πεις πως σου φάνηκε.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία