Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 45
  1. 04-06-11 07:40 #31
    Προεπιλογή
    Τελικα ανοιχτη ή κλειστη λαβη για φτερα;

    Εμπροσθολαιμιες με λαβη σταυρο στη τροχαλια βοηθανε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-06-11 10:37 #32
    Προεπιλογή
    ανοιχτη λαβη πιστευω ειναι για ανοιγμα της πλατης και η κλειστη λαβη για πυκνοτητα του φτερου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-06-11 12:12 #33
    Προεπιλογή
    αν την παλευεις καλα με αγγλικα δες του dorian "blood and guts" στο youtube.
    χωρις να εχω ιδιαιτερα αναπτυγμενη κριτικη ικανοτητα μου φανικαν σωστα αυτα που λεει γενικα σε ολα το ντοκιμαντερ.εγω τις δοκιμασα και ειδα πολυ διαφορα πανω μου.δεν εκανα αρσεις βεβαια γιατι την θεωρω αρκετα προχωριμενη ασκηση και εχω καποια θεματα με τα ποδια
    just do as i say dont do as i do
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-11 20:41 #34
    Προεπιλογή
    Δλδ αυτες οι ασκησεις που εχω στο προγραμμα μου πιανουν ολο το ευρος της πλατης;

    Ελξεις
    Αρσεις Θανατου
    Κωπηλατικη ανοικτη λαβη μηχανημα καθιστος
    Κωπηλατικη μπαρα
    Κωπηλατικη αλτηρες
    Ραχιαιοι

    Ή θελει να βγαλω καμμια κωπηλατικη και να βαλω εμπροσθολαιμιες ελξεις σε lat machine;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-06-11 22:37 #35
    Το avatar του χρήστη t.s.t

    Εγγραφή
    15-05-2011
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    325
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Toxical Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανοιχτη λαβη πιστευω ειναι για ανοιγμα της πλατης και η κλειστη λαβη για πυκνοτητα του φτερου.
    Ισχυει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-06-11 22:38 #36
    Το avatar του χρήστη t.s.t

    Εγγραφή
    15-05-2011
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    325
    Προεπιλογή
    Μονοζυγο οπωσδηποτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-06-11 12:26 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αυτες οι ασκησεις που εχω στο προγραμμα μου πιανουν ολο το ευρος της πλατης;

    Ελξεις
    Αρσεις Θανατου
    Κωπηλατικη ανοικτη λαβη μηχανημα καθιστος
    Κωπηλατικη μπαρα
    Κωπηλατικη αλτηρες
    Ραχιαιοι

    Ή θελει να βγαλω καμμια κωπηλατικη και να βαλω εμπροσθολαιμιες ελξεις σε lat machine;
    η κωπηλατικη με ανοικτη λαβη στο μηχανημα καθιστος και η κωπηλατικη μπαρα δεν ειναι το ιδιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-06-11 15:24 #38
    Προεπιλογή
    Με μπαρα δεν εχω τοσο ανοικτη λαβη. Στη μπαρα ανοικτη λαβη γυμναζεις πισω ωμους. Ειναι διαφορετικη η σταση που καθεσαι και που εισαι ορθιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-07-11 23:10 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyriakos23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω να διορ8ωσο οτι δεν ειναι μονο νεοι.
    γνωρισα και αλλους που ασχολουντε και 10 και 20 χρονια κ κανουν τα ιδια..
    Kαι που ειναι το προβλημα?
    Ελπιζω οτι ξερετε πως το σωστο ή το λαθος εξαρτωνται απτο αποτελεσμα.
    Σωστο=κατι που φερνει αποτελεσμα
    Λαθος=αποτυχια

    Αν οι συχνες και πολλες προπονησεις φερνουν το επιθυμητο αποτελεσμα, δεν βλεπω το προβλημα!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τροχαλία εμπροσθολαίμια (η έλξεις στο μονόζυγο αν μπορείς).
    Ισως φταιει που ειμαι πιασμενος συνηθως αλλα συνεχεια οταν κανω εμπροσθολαιμιες στην τροχαλια, παντα με πιανει περισσοτερο το στηθος!!! Γιατι να συμβαινει αυτο?
    (Μηπως επειδη ο κορμος μου ειναι σχεδον καθετος με το πατωμα?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-01-12 22:54 #40
    Προεπιλογή πλατη..
    ρε παιδια εχω μια απορια οταν λενε να ανοιξουν οι πλατες μας τι εννοουν?? δηλαδη να μεγαλωσουν τα κοκαλα?? η απλως να βαλεις κιλα και να φουσκωσεισ τους τραπεζοιδεις και τους ωμους για να φαινεται οτι εχεις ανοιχτη πλατη??μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως παιζει?? ευχαριστς
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-01-12 03:01 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο g1annakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια εχω μια απορια οταν λενε να ανοιξουν οι πλατες μας τι εννοουν?? δηλαδη να μεγαλωσουν τα κοκαλα?? η απλως να βαλεις κιλα και να φουσκωσεισ τους τραπεζοιδεις και τους ωμους για να φαινεται οτι εχεις ανοιχτη πλατη??μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως παιζει?? ευχαριστς

    Κοιτάξε κατά ένα μεγάλο ποσοστό το σχήμα της πλάτης σου εξαρτάται και από το σωματικό σου προφίλ ,δηλαδή αν είσαι εκτομορφικός,μεσομορφικός,η ενδομορφικός .Το καλύτερο είναι να είσαι κοντά στο μεσομορφικό ,γιατί έτσι η πλάτη σου αναδεικνύεται λόγω και της στενής μέσης .Από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις πως ένας μεσομορφικός μπορεί να αναδείξει πιο εύκολα την πλάτη του.Από εκει και πέρα όταν αναφέρονται σε εύρος και μάζες εννοείται εννοούν μυικά και όχι σκελετικά. Ο σκελετός παραμένει ίδιος μετά την ανάπτυξη σου, μόνο η μυικότητα σου μπορεί να αλλάξει.Αν άνοιγε ο σκελετός θα μπορούσαμε ίσως να βάλουμε με λίγη γυμναστική στα πόδια και 4-5 πόντους
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-01-12 16:29 #42
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο g1annakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια εχω μια απορια οταν λενε να ανοιξουν οι πλατες μας τι εννοουν?? δηλαδη να μεγαλωσουν τα κοκαλα?? η απλως να βαλεις κιλα και να φουσκωσεισ τους τραπεζοιδεις και τους ωμους για να φαινεται οτι εχεις ανοιχτη πλατη??μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως παιζει?? ευχαριστς
    Όχι, μεγαλωνουν οι, αρκετοι θα έλεγα, μυς στην πλατη και διευρύνεται...Ο πλατυς ραχαιος να μεγαλωσει λιγο κ ήδη θα φαινεται μεγαλυτερη.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-05-12 16:08 #43
    Προεπιλογή
    θελω ενα αρκετο δυνατο προγραμμαγια πλατυ πως ειναι αυτο?

    μονοζυγο
    μονοζυγο αναπ λαβη
    κωπηλατικη στο μηχανημα με τριγωνικη λαβη
    κωπηλατικη με αλτηρες
    ραχιαιοι
    τι λετε? για ογκο το θελω 3 σετ τν 10-8-6! να αλλαξω κτ να βαλω κατι?ολα καλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-05-12 12:12 #44
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτάξε κατά ένα μεγάλο ποσοστό το σχήμα της πλάτης σου εξαρτάται και από το σωματικό σου προφίλ ,δηλαδή αν είσαι εκτομορφικός,μεσομορφικός,η ενδομορφικός .Το καλύτερο είναι να είσαι κοντά στο μεσομορφικό ,γιατί έτσι η πλάτη σου αναδεικνύεται λόγω και της στενής μέσης .Από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις πως ένας μεσομορφικός μπορεί να αναδείξει πιο εύκολα την πλάτη του.Από εκει και πέρα όταν αναφέρονται σε εύρος και μάζες εννοείται εννοούν μυικά και όχι σκελετικά. Ο σκελετός παραμένει ίδιος μετά την ανάπτυξη σου, μόνο η μυικότητα σου μπορεί να αλλάξει.Αν άνοιγε ο σκελετός θα μπορούσαμε ίσως να βάλουμε με λίγη γυμναστική στα πόδια και 4-5 πόντους
    Οι εκτόμορφοι έχουν ένα ατού σε όλη την κακή τους μοίρα...έχουν ύψος. Αυτομάτως καταλαβαίνεις ότι ένας ψηλός θα χτίσει πιο πολύ μυικό ιστό από έναν κοντό μεσόμορφο, αλλά σε συνάρτηση με τον χρόνο...!!! Ο μεσόμορφος θα παίρνει κιλά πιο γρήγορα και αυτό φαίνεται δραματικά στις προπονήσεις του, ενώ ο εκτόμορφος θα δει σε βάθος χρόνου.
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-05-12 22:33 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εκτόμορφοι έχουν ένα ατού σε όλη την κακή τους μοίρα...έχουν ύψος. Αυτομάτως καταλαβαίνεις ότι ένας ψηλός θα χτίσει πιο πολύ μυικό ιστό από έναν κοντό μεσόμορφο, αλλά σε συνάρτηση με τον χρόνο...!!! Ο μεσόμορφος θα παίρνει κιλά πιο γρήγορα και αυτό φαίνεται δραματικά στις προπονήσεις του, ενώ ο εκτόμορφος θα δει σε βάθος χρόνου.

    Στοιχείο όμως του εκτόμορφου μην ξεχνάς είναι ο υψηλός του μεταβολισμός που σε συνάρτηση με το ύψος του προκαλεί την απώλεια πολλών θερμίδων, ως αποτέλεσμα την αδυναμία προσθήκης μυικών κιλών. Είναι πολύ δύσκολο για έναν εκτόμορφο να φτάσει έναν μεσόμορφο, εφόσον τρέφονται και γυμνάζονται εννοείται κατά τον ίδιο τρόπο. Επίσης κάτι ακόμα που πρέπει να λάβεις υπόψην είναι η διαρκής ανάγκη του εκτόμορφου για καύσιμα (φαί) ώστε να κρατήσει αυτά που έχει αποκτήσει. Ο μεσόμορφος στην αντίθετη περίπτωση είναι σε πολύ ευνοικότερη κατάσταση. Άσε που νομίζω πως το μέγεθος της πλάτης δεν είναι απαραίτητα συνάρτηση του ύψους.
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123