Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 16-05-09 10:55 #16
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Δεν είναι πολλά έτσι φαίνονται με την πρώτη ματιά. Μετά από κανά 4ωρο ξαναπεινάς άγρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-05-09 11:16 #17
    Προεπιλογή
    Εγω παλι, εχω στανταρ πρωινο κ δεν το αλλαζω ασχετα με το τι περιοδο βρισκομαι...

    400ml γαλα 2% - 100γρ βρωμη - 1 σκουπ πρωτεινη
    Μπρος τα καλλη, τι ειναι ο πονος..... !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-05-09 11:20 #18

    Εγγραφή
    25-02-2009
    Περ.
    Keratsini
    Μηνύματα
    30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chryssa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα σε ολους!!

    ψάχνω στο site στη διατροφή και από ότι βλέπω είναι περισσότερο εξειδικευμένα τα άρθρα για όγκο και γράμμωση σε περίοδο αγώνων.
    όλες οι πληροφορίες βοηθούν στο να κατανοησουμε τι χρειάζεται να τρώμε
    αλλά για όσους δεν κατεβαίνουν σε αγώνες αλλά φτιάχνουν την διατροφή τους;
    το μεσημέρι και το βράδυ είναι αρκετά απλό και κατανοητό κοτόπουλο ή άλλο άλιπο κρέας με ρύζι ή πατάτα και σαλάτα με λίγο λάδι.
    αλλα ήθελα να μάθω πιο συγκεκριμένα

    ποιο είναι το πρωινό σας;;
    και τι επιλέγετε στα ενδιάμεσα γεύματα σας;;
    παρακαλώ guys and girls διαφωτίστε τη νεοσύλλεκτη με απλούς συνδυασμούς που έχετε ήδη δοκιμάσει..!!!
    Χρύσα θα σου πω τι έτρωγά εγώ αρχικά που δεν είχα συνηθίσει ακόμα ασπραδια κτλ..
    κατα τη γνώμη μου για αρχή καλό και πολύ νόστιμο πρωινό είναι
    1 γιαούρτι (χαμηλα λιπαρα) + κουάκερ+ μέλι
    αν αργότερα πάρεις και πρωτεινη βγαζεις το μέλι και τα ανακατευεις με τη whey.. επίσης νόστιμο!
    γενικά κάθε τρεις ώρες κοίτα να έχεις ένα καλό πρωτεινούχο γεύμα..
    οπότε ενδιάμεσες ώρες εύκολη λύση είναι Whey + φρούτο διαφορετικά
    μπορείς να δοκιμάσεις μια φέτα τοστ ψωμί ολικής με 3-4 φέτες γαλοπούλα.
    γνώμη μου..
    ελπίζω να βοήθησα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-05-09 11:57 #19
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Χρύσα κατ'αρχήν καλως ήρθες,

    Το θέμα είναι καθαρά τι θες να κάνεις εσύ.Θες να πάρεις βάρος θες να συντηρηθείς θες να χάσεις?Ανάλογα το τι θες σςυνδυάζεις όσα είπαν τα παιδιά που κάλυψαν όλα όσα μπορείς να φας σε ένα πρωινό.Βέβαια με αναλογία πρωτείνης υδατάνθρακα και λίπους.Αν είσαι στο τριπάκι να αγοράσεις πρωτείνη ορού γάλακτος το πρωί είναι ότι χρειάζεται για να πάρει ο οργανισμός σου γρήγορα τα απαραίτητα συστατικά μετά από ώρες υπνου χωρίς γεύμα.Όπως και τα άλλα παιδιά εγώ το πρωί τρώω 250ml γάλα με ένα scoop whey 100gr βρώμη (κουάκερ) μια κουταλιά μέλι και πολυβιταμίνη (μετά το γευμα).Α και προς το παρόν κρεατίνη με το που ξυπνάω ^^ Όμως μη ξεχνάς ότι ο καθένας καίει διαφορετικό αριθμό θερμίδων και κάνει προπόνηση διαφορετικής έντασης οπότε μη ξεκινήσεις να τρως σε ποσότητα και ποικιλία ότι ο ΜΒ ή ο kutsup.

    Δες τι θες υπολόγισε αναλογίες συστατικών και θερμίδες σε σχέση και με τα υπόλοιπα γευματα και πράξε αναλόγως.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo84 : 16-05-09 στις 12:04
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12