Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 99
  1. 29-05-10 00:46 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς ! Πεταμένα λεφτά,σησαμέλαιο(4,80€/500ml) & ελαιόλαδο(11,80€/2lt) πίτα στα Ω6 είναι.
    Γιατρέ Ωμέγα-3 από MYP--> 35€/1000 softegels(1000mg,18% EPA / 12% DHA)
    o Βane, τον οποιο και εμπιστευομαι , ειχε καποτε γραψει προσφατα για το σησαμελαιο οτι για να παρεις απο τη σησαμινη τη "βοηθεια" στο να καψεις λιπος θα φας τοσο σησαμελαιο που θα παρεις περισσοτερες θερμιδες απ οσες θα καψεις.

    Δευτερον , ξεχναμε πολλες φορες οτι μετραει και η συσταση και ο συνδιασμος των διαφορων συστατικων σε ενα προιον. Eμπιστευομαι πιο καλα τον κατασκευαστη της UNIVERSAL που πηρε και εφτιαξε μια αναλογια παρα να παρω απο μονος μου λιγο απο εδω και λιγο απο εκει και να τα συνθεσω.

    Tριτον, πριν παρω ω σε καψουλες , ετρωγα στ αμαξι και μαζι με τα φαγητα στα ταπερ επαιρνα αδειες αμπουλες αμινοξεων των 25 ml και καθομουν και τις γεμιζα ελαιολαδα, σησαμελαια, μουρουνελαια και καθομουν και εσπαγα λιναροσπορους και ολο αυτο μου την εχει βαρεσει. Τωρα ενα σακουλακι και τελος. Και οπως εγραψα , εδω για το παραμικρο παιρνουμε συμπληρωμα , χαθηκε ο κοσμος να παιρνουμε και για ω που ειναι τοσο σημαντικα?

    Tεταρτον, ποιος σας ειπε οτι το απλο σησαμελαιο και μουρουνελαιο που εφερνα απο μαγαζι με βιολογικα απο Αθηνα μου ερχοταν φτηνοτερα? Kαι εκει λεφτα εδινα, οχι λιγα. Οπως επισης ειχα παρει κατι καψουλες της LAMBERTS (το flax seed oil ) απο φαρμακειο και για 1 γραμμαριο ω3 που εδινε η μια καψουλα εδωσα 27 ευρω για 90 καψουλες , δηλαδη 3 μηνες. Εδω μπορει να μου βγηκε 26 ευρω το κουτι ANIMAL OMEGA και να κραταγε 1 μηνα αλλα εχει μεσα απιστευτη ποσοτητα απο ω λιπαρα.

    Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει.

    Εκτον , αυτη η σειρα , τα animal απ οσα εχω διαβασει (διοτι το OMEGA ειναι το πρωτο προιον της ANIMAL που μπηκε σπιτι μου) ειναι ολα κορυφαια. Μα αν εχει βγαλει δεκα πραγματα εχω ακουσει κορυφαια σχολια και για τα δεκα. Γιατι το OMEGA να αποτελει εξαιρεση? Θελω να πω ποιοτικα ειναι δυσκολο να υστερει.

    Αυτα πιστευω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-05-10 01:07 #32
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει. Αυτα αναφερθηκαν οχι για το OMEGA, αλλα για τα χυμα

    Εκτον , αυτη η σειρα , τα animal απ οσα εχω διαβασει (διοτι το OMEGA ειναι το πρωτο προιον της ANIMAL που μπηκε σπιτι μου) ειναι ολα κορυφαια. Μα αν εχει βγαλει δεκα πραγματα εχω ακουσει κορυφαια σχολια και για τα δεκα. Γιατι το OMEGA να αποτελει εξαιρεση? Θελω να πω ποιοτικα ειναι δυσκολο να υστερει.
    Ισχυει στο ακεραιο, απλως το κοστος συζητανε
    Αυτα πιστευω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-05-10 01:11 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πεμπτον , αναλυση του στυλ "τι ειναι το υπολοιπο 70%?" που ρωταει ο Νικ , νομιζω πως δεν εχει να κανει ρε παιδια. Δηλαδη αλοιμονο αν ειναι να παρουμε τηλεφωνο τον κατασκευαστη στη universal να μας πει.
    βλακεια , δεν καταλαβα οτι πηγαινε στα χυμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-05-10 01:13 #34
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ρε Κωστη,δεν εθιξε κανενας την Universal ουτε και τα ανιμαλ.ΟΛΟΙ πιστευουμε οτι ειναι καλης ποιοτητος.Το θεμα ειναι οτι μπορεις να παρεις τα ιδια σε χαμηλοτερη τιμη.

    Προσωπικα το θεωρω ειδος πολυτελειας.Οταν θα μου περισσευουν θα το προτιμησω,τωρα ομως βολευομαι και με λινελαιο,ελαιολαδο,Ω3 καψουλες,ξηροκαρπια και ταχινι.Και η NOW που ανεφεραν τα παιδια ειναι βαρβατη εταιρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-05-10 01:19 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Κωστη,δεν εθιξε κανενας την Universal ουτε και τα ανιμαλ.ΟΛΟΙ πιστευουμε οτι ειναι καλης ποιοτητος.Το θεμα ειναι οτι μπορεις να παρεις τα ιδια σε χαμηλοτερη τιμη.

    Προσωπικα το θεωρω ειδος πολυτελειας.Οταν θα μου περισσευουν θα το προτιμησω,τωρα ομως βολευομαι και με λινελαιο,ελαιολαδο,Ω3 καψουλες,ξηροκαρπια και ταχινι.Και η NOW που ανεφεραν τα παιδια ειναι βαρβατη εταιρια.
    καλα και να πει κανεις για τη universal δεν ειναι και δικη μου, δεν ειμαι universal-oμαχος!

    ρε πλακα κανεις? η NOW ειναι κορυφη, δε συζητω. Ισως οντως ειναι ειδος πολυτελειεας, αλλα ξερεις κατι? θα μπορουσα να ημουν σε ενα μπαρ τωρα και να κανα τον καραγκιοζη, ολα εχουν το τιμημα τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-05-10 01:30 #36
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Σωστοι και οι δύο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-05-10 01:49 #37
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Ποτε δεν εχω χρησημοποιησει τετοιο συμπληρωμα.Ειλικρινα,τα αξιζει τα λεφτα του???Οχι το συγκεκριμενο μονο αλλα γενικα αυτου του ειδους οπως και της Now που ειπατε!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-05-10 01:53 #38
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτε δεν εχω χρησημοποιησει τετοιο συμπληρωμα.Ειλικρινα,τα αξιζει τα λεφτα του???Οχι το συγκεκριμενο μονο αλλα γενικα αυτου του ειδους οπως και της Now που ειπατε!!!
    Ειναι απο τα πλεον απαραιτητα συμπληρωματα,αφου καθημερινα δεν μπορεις να τρως ψαρι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-05-10 01:55 #39
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι απο τα πλεον απαραιτητα συμπληρωματα,αφου καθημερινα δεν μπορεις να τρως ψαρι.
    ε και αν δεν παρουμε για 2-3-4 μερες τα ω λιπαρα του ψαριου τι θα παθουμε???
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-05-10 01:57 #40
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε και αν δεν παρουμε για 2-3-4 μερες τα ω λιπαρα του ψαριου τι θα παθουμε???
    τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-05-10 02:02 #41
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    οποτε μπορει να ειναι χρησιμο αλλα σε σχεση με πρωτεινη,αμινοξεα,βιταμινες και κατα καιρους κρεατινη ερχεται δευτερο!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-05-10 02:10 #42
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Ειναι κατι που και εγω για πολυ καιρο δεν επαιρνα. Αλλα ειναι κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Ειναι ισως το μονο ¨συμπληρωμα¨ που εχει αντικτυπο στην καλη υγεια μας. Μακροπροθεσμα θα σε κανει να κρατας 2 κιλακια μακρια και ανεβαζει την HDL που ειναι πολυ πολυ και ακομα πιο πολυ ευεργετικο για την καρδια, την κυκλοφορια, τα παντα. Ειναι must.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-05-10 02:14 #43
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι κατι που και εγω για πολυ καιρο δεν επαιρνα. Αλλα ειναι κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Ειναι ισως το μονο ¨συμπληρωμα¨ που εχει αντικτυπο στην καλη υγεια μας. Μακροπροθεσμα θα σε κανει να κρατας 2 κιλακια μακρια και ανεβαζει την HDL που ειναι πολυ πολυ και ακομα πιο πολυ ευεργετικο για την καρδια, την κυκλοφορια, τα παντα. Ειναι must.
    χμμ μαλιστα.......
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-05-10 02:52 #44
    Προεπιλογή
    Δλδ παιρνετε αυτες τις καψουλες και δε βαζετε καθολου λαδι στη διατροφη σας; Γιατι βλεπω οτι ειδικα αυτα της universal εχουν 7 γραμμαρια λιπους.

    Τις σαλατες πως τις τρωτε; Ή δε τρωτε ποτε χωριατικη; χορτα; παντζαρια;

    Επισης τι γινεται τις ημερες που τρωτε ψαρια και τονο; Αν και νομιζω ο δευτερος δεν εχει και πολυ λιπος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-05-10 08:47 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ παιρνετε αυτες τις καψουλες και δε βαζετε καθολου λαδι στη διατροφη σας; Γιατι βλεπω οτι ειδικα αυτα της universal εχουν 7 γραμμαρια λιπους.

    Τις σαλατες πως τις τρωτε; Ή δε τρωτε ποτε χωριατικη; χορτα; παντζαρια;

    Επισης τι γινεται τις ημερες που τρωτε ψαρια και τονο; Αν και νομιζω ο δευτερος δεν εχει και πολυ λιπος.
    μα και να βαλει κανεις λαδι σε μια σαλατα δε θα παθει πραμα..τωρα τι να σου πω, πως τρωω τη σαλατα? στεκομαι πανω απο το νεροχυτη και πλενω τη ντοματα, την κοβω στο χερι κα ενα-ενα κομματι το τρωω..ουτε καν σε πιατο. ε μετα τρωω και ενα αγγουρι (αλλα αφου πρωτα το κοψω κομματακια )

    το εγραψα οτι τωρα 3 εβδομαδες τρωω ημερησιως 4 γευματα ψαρι, αλλα παιρνω και αυτο.

    Τεφατζη παρτο ρε, λεει, και αν οχι αυτο παρε ενα αντιστοιχο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία