Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 182
  1. 08-06-09 15:55 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά εγώ τώρα που είναι καλοκαίρι έχω πάρει από το super market πράσινο τσάι σε φακελάκια βάζο μισό ποτήρι καυτό νερό ρίχνω μέσα ένα φακελάκι το αφήνω 10 λεπτά βάζω μισό λεμόνι και μετά βάζω 8-10 παγκάκια και το πίνω παγωμένο.....2 ποτήρια την μέρα!!!!!!Κάνω κανένα λάθος ????????πρέπει να το πίνει ζεστό?????
    το μονο λαθος ειναι οτι το περνεις απο μαρκετ. ουτε την καταληλη δωση εχει η μεριδα αλλα και πολυ ακριβα πωλειτε. παρτω απο μαγαζι που πουλαει βοτανα. χυμα. πολυ πιο φτηνα και σε πολυ περισοτερη αξια ανα φλυτζανα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-06-09 17:21 #17
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μονο λαθος ειναι οτι το περνεις απο μαρκετ. ουτε την καταληλη δωση εχει η μεριδα αλλα και πολυ ακριβα πωλειτε. παρτω απο μαγαζι που πουλαει βοτανα. χυμα. πολυ πιο φτηνα και σε πολυ περισοτερη αξια ανα φλυτζανα!!!
    Ακριβά δεν είναι.....ok θα πάρο από μαγαζί με βότανα αλλα δεν ξέρω και κανένα.....να σε ρωτήσω 2 κούπες την μέρα είναι καλά για όταν θέλουμε να κάψουμε λίπος , γιατί απότι κατάλαβα όταν κάνουμε όγκο και παίρνουμε κρεάτινες δεν κάνει τσάι!!!!
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-06-09 18:44 #18
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    τι να σου κανουν 2 κουπες? δεν ξερω για τους αλλους αλλα εγω πινω 1 με 1.5 λιτρα τη μερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-06-09 19:50 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να σου κανουν 2 κουπες? δεν ξερω για τους αλλους αλλα εγω πινω 1 με 1.5 λιτρα τη μερα.
    το λουκουμι στον κυριο, και εγω το ιδιο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-09 20:10 #20
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    τετια εποχη εν μιλανε για λουκουμια. ερε και ναχα καμια 10ρια!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-06-09 15:13 #21
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Κρεατίνη και πράσινο τσάι κάνει????



    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-02-10 18:03 #22
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Έρευνα η οποία δημοσιεύτηκε πρόσφατα στην Ταϊβάν έδειξε ότι η κατανάλωση τουλάχιστον ενός φλιτζανιού πράσινο τσάι καθημερινά, ενδείκνυται στην πρόληψη του καρκίνου που προκαλείται από το κάπνισμα...

    Στη μελέτη διαπιστώθηκε ότι όσοι δεν πίνουν πράσινο τσάι έχουν πενταπλάσιες πιθανότητες να εμφανίσουν καρκίνο των πνευμόνων, σε σχέση με όσους πίνουν. Και εκείνοι που δεν πίνουν πράσινο τσάι, αλλά καπνίζουν, διατρέχουν 13 φορές μεγαλύτερο κίνδυνο να νοσήσουν, σε σύγκριση με όσους πίνουν τουλάχιστον ένα φλιτζάνι πράσινο τσάι καθημερινά.

    Αυτό συμβαίνει γιατί το τσάι έχει αντιοξειδωτικές ουσίες οι οποίες μπορούν να εμποδίσουν τη δημιουργία καρκινικών κυττάρων στον πνεύμονα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-04-10 04:48 #23
    Το avatar του χρήστη ANGEL81

    Εγγραφή
    29-03-2010
    Περ.
    athens greece
    Μηνύματα
    133
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eimai_fetes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι φιλε μου δεν θεωρω πως κανει... Εγω οταν ειχα ξεκινησει μια διαιτα, για να χασω αρκετα κιλα (15+) ξεκινησα κ επιβα 2 κουπες πρασινο τσαι.
    Την βρηκα σε μαγαζι με βοτανα. Πηρα πρασινο τσαι κ ηταν σαν μικρα μικρα μπαλακια... Αυτα τα εβραζες στο μπρικι, εριχνες μιση χουφτα, κ αυτα ανοιγαν (γινοντουσαν φυλλα μικρα), σουρωνα το τσαι κ το επινα.

    Χαρακτηριστικο του πρασινου τσαγιου ειναι η ανυποφορητα πικριτητα που βγαζει. Ηταν τοσο πικρο, που για κανα τεταρτο μου εμενε στο στομα μια πικριτητα...χαλια... Αυτο ειναι βεβαια οτι πιο φυσικο κ οτι πιο υγειηνο για να πιεις.

    Τα αλλα εχουν κ ζαχαρη, κ χημικες κατεργασιες κ πολλα πολλα....
    καλημερα κι απο μενα........ηθελα φιλε μου να σε ρωτησω,αθηνα κεντρο που υπαρχουν τετοια μαγαζια με βοτανα;αν εισαι αθηνα κ ξερεις.....που μπορω να βρω τετοιο πρασινο τσαι της προκοπης;(ερη)
    I am the punishment of god...If you had not commited great sins,god would not have sent a punishment like me upon you,and when provoked,may the ashes of my enemies lay beneathe my feet -GENGIS KHAN
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-04-10 04:50 #24
    Το avatar του χρήστη ANGEL81

    Εγγραφή
    29-03-2010
    Περ.
    athens greece
    Μηνύματα
    133
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τετια εποχη εν μιλανε για λουκουμια. ερε και ναχα καμια 10ρια!!!!
    της χιου....τα καλυτερα!!!!!!χαχαχαχα
    I am the punishment of god...If you had not commited great sins,god would not have sent a punishment like me upon you,and when provoked,may the ashes of my enemies lay beneathe my feet -GENGIS KHAN
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-04-10 13:26 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ANGEL81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα κι απο μενα........ηθελα φιλε μου να σε ρωτησω,αθηνα κεντρο που υπαρχουν τετοια μαγαζια με βοτανα;αν εισαι αθηνα κ ξερεις.....που μπορω να βρω τετοιο πρασινο τσαι της προκοπης;(ερη)
    για κεντρο αθηνα δεν ξερω που υπαρχει μαγαζι με πρασινο τσαι.αν ομως καποιος βρισκετε κοντα στο χαιδαρι που μενω εγω ειναι ενα μαγαζι με βιολογικα τροφιμα και εχει πρασινο τσαι. ειναι απο την εταιρεια clipper σε κουτια τον 125 γρ καθαρο πρασινο τσαι.
    το καταστημα σε περιπτωση που καποιος θελει να το βρει ειναι απανω στην οδο καραισκακη διπλα στη vodafone (εεεχμ ελπιζω να μην το παρετε για διαφημηση και το διαγραψεται)
    Εγω βαζω 3 κουταλιες του γλυκου το βραζω σε νερο και γεμιζω ενα μεγαλο μπουκαλι μεχρι τη μεση με το αποσταγμα και το αλλο μισο με νερο και ετσι δεν ειναι ιδιεταιρα πικρο απλα οποσ λει και το ονομα του ολο το νερο εχει ενα ελαφρυ πρασινο χρωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-04-10 19:24 #26
    Το avatar του χρήστη ANGEL81

    Εγγραφή
    29-03-2010
    Περ.
    athens greece
    Μηνύματα
    133
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για κεντρο αθηνα δεν ξερω που υπαρχει μαγαζι με πρασινο τσαι.αν ομως καποιος βρισκετε κοντα στο χαιδαρι που μενω εγω ειναι ενα μαγαζι με βιολογικα τροφιμα και εχει πρασινο τσαι. ειναι απο την εταιρεια clipper σε κουτια τον 125 γρ καθαρο πρασινο τσαι.
    το καταστημα σε περιπτωση που καποιος θελει να το βρει ειναι απανω στην οδο καραισκακη διπλα στη vodafone (εεεχμ ελπιζω να μην το παρετε για διαφημηση και το διαγραψεται)
    Εγω βαζω 3 κουταλιες του γλυκου το βραζω σε νερο και γεμιζω ενα μεγαλο μπουκαλι μεχρι τη μεση με το αποσταγμα και το αλλο μισο με νερο και ετσι δεν ειναι ιδιεταιρα πικρο απλα οποσ λει και το ονομα του ολο το νερο εχει ενα ελαφρυ πρασινο χρωμα
    οκ φιλε μου σ ευχαριστω θα το ψαξω.........
    I am the punishment of god...If you had not commited great sins,god would not have sent a punishment like me upon you,and when provoked,may the ashes of my enemies lay beneathe my feet -GENGIS KHAN
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-04-10 19:53 #27
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    κανονικα αυτα δεν πρεπει να υπαρχουν και σε ολα τα μαγαζια που πουλανε μονο βιολογικα??εχουμε 2-3 στη γειτονια και θα ψαξω αν εχει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-04-10 20:34 #28
    Προεπιλογή
    Εγω πηρα απο ενα μαγαζι με βιολογικα ενα πρασινο τσαι π εχει κ κατι βοτανα μεσα κ παιρνει το τσαι ενα χρωμα μωβ.λετε καλυτερα να παρω σκετο πρασινο τσαι?ποσες κουταλιες βαζετε σε ενα λιτρο νερου?και κατι τελευταιο πινετε καφε γτ μου φαινεται λιγο υπερβολικο το 1 λιτρο και καφε μαζι.ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-04-10 23:43 #29
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Δηλαδή κανά λίτρο ενδύκενιται σε προγράμματα γράμμωσης?

    αλλά δεν είναι υπερβολική τόση καφεινή σε μια μέρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-04-10 11:04 #30
    Προεπιλογή πρασινο τσαι
    Εγώ είχα αρχίσει ένα πρόγραμμα με βάρη σε συνδυασμό με ένα πρόγραμμα με ιατρική μπάλα για αερόβια (σπίτι) θέλοντας καταρχάς να χάσω τα παραπάνω κιλά που έχω.
    Αλλά δεν έβλεπα σημαντική διαφορά στα κιλά-ήμουν σχεδόν στάσιμος.
    Αλλά έβαλα το πράσινο τσάι (γνωστής εταιρείας) και είδα από την πρώτη εβδομάδα να πέφτει η ζυγαριά (σε συνδυασμό με την γυμναστική)!.
    Αν δεν έκανα και κάποιες "καταχρήσεις" (εξόδους κλπ) στην διατροφή (που ίσως έφταιγε που από την αρχή δεν έβλεπα αποτέλεσμα) προφανώς θα είχα χάσει πιο πολλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία