Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 182
  1. 29-04-10 11:40 #31
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή κανά λίτρο ενδύκενιται σε προγράμματα γράμμωσης?

    αλλά δεν είναι υπερβολική τόση καφεινή σε μια μέρα?
    ο στακερ-4 προτείνει 3 χαπια = 1 γραμμάριο καφεΐνης =12+ καφέδες
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-04-10 11:48 #32
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο στακερ-4 προτείνει 3 χαπια = 1 γραμμάριο καφεΐνης =12+ καφέδες


    1γρ???Εδω 600mg επαιρνα και το βραδυ προσεχα το σπιτι παρεα με το σκυλο!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-04-10 11:55 #33
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο στακερ-4 προτείνει 3 χαπια = 1 γραμμάριο καφεΐνης =12+ καφέδες
    Μεγάλη μάπα, 2 έπαιρνα πριν την αερόβια και ο νες με έπιανε καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-04-10 11:57 #34
    Προεπιλογή
    Απο μαρινοπουλο, 'AKBAR' πρασινο τσαι 100γρ απο κευλανη*(το εχει στα ραφια με τα ρωσικα προιοντα),αρκετα φθηνο, λιγοτερο απο ενα κ.γ. ανα κουπα, πικρη γευση, αλλα με λιγο μελι πινεται. Εναλλακτικα διαφορα γνωστων κ μη, εταιριων απο S/Μ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-04-10 16:19 #35
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Καλή η καφείνη τονωτική αλλά δεν χρειάζεται κατάχρηση, αν πιω ένα διπλό εσπρέσσο θα φυλάω το σπίτι με τον σκύλο για κανά δυο τρεις ημέρες...

    Παραγματικά με επηρεάζει πάρα πολύ ο καφές, άσε που αν είμαι και φορτωμένος έχω τόσα νευρά με το παραμικρό και μπορεί να σπάσω και το μισό σπίτι...

    Το πράσινο τσάι το έκοψα με πειράζει στο στομάχι απίστευτα...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-04-10 16:21 #36
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη μάπα, 2 έπαιρνα πριν την αερόβια και ο νες με έπιανε καλύτερα.

    Αυτό με τα χαπάκια το γνωρίζω και εγώ... είναι πραγματικά απάτη παιδία, το άκουσα από πολλύς γιατρούς όπως επίσης το είδα και σε ντοκιμαντέρ στο σκάι... όσον αφορά την απατή των φαρμακοβιομηχανιών...

    ΕΠίσης διάβαζα πρόσφατα (θα ψάξω να βρω την πηγή) πως η νέα τάση είναι να μην λαμβάνουμε καθόλου καφείνη πριν την προσπόνηση...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-04-10 17:48 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πράσινο τσάι το έκοψα με πειράζει στο στομάχι απίστευτα...
    το πινεις νηστικος? γιατι οποτε πιω τσαι και εχω να φαω πανω απο 2 ωρες λεω να μουν αγεννητος..αναμενομενο..

    και επισης εχω σταματησει να πινω τσαι κανα 3ωρο πριν κοιμηθω γιατι ..δεν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-04-10 17:57 #38
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    ¨οχι το έπινα μεσημερί μια ώρα μετά το φαγητό και με τρέλενε... δεν μπορούσα σαν να γινόταν πόλεμος στο στομάχι... να φαναταστείς το έπινα στις 3 το μεσημέρι και δεν μπορούσα να κάνω προπόνηση στις 7...

    Ενώ αντίθετα ο καφές με τονώνει πάρα πολύ αλλά δεν έχω στομαχικές διαταραχές...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-05-10 14:57 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πινεις νηστικος? γιατι οποτε πιω τσαι και εχω να φαω πανω απο 2 ωρες λεω να μουν αγεννητος..αναμενομενο..

    και επισης εχω σταματησει να πινω τσαι κανα 3ωρο πριν κοιμηθω γιατι ..δεν..
    Εγώ άμα δεν είχα φάει τίποτα είχα μια "ενόχληση" στο στομάχι (Αλλά όχι κάτι σοβαρό) αλλά άμα έτρωγα κάτι δεν είχα θέμα...και δεν την έχω πλέον ίσως γιατί τρώω πάτα κάτι μαζί
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-05-10 15:08 #40
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων


    1γρ???Εδω 600mg επαιρνα και το βραδυ προσεχα το σπιτι παρεα με το σκυλο!!!!
    Σοβαρά ? Εγώ δεν πιστεύω στα supps και δη στα pre και χρησιμοποιώ απλά μόνο καφείνη. Γενικά ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός αρκετά σε διάφορα πράγματα, γιατί δεν ξέρω. Την καφεϊνη την έχω πάει μέχρι 600mg και δεν ένιωθα τόσο τρελά όσο εσύ. Το χω σταθερά στα 200-400mg αλλά λίγη παραπάνω ενέργεια μου δίνει, μια σχετική (πιστεύω) άνοδο θερμοκρασία και λίγη παραπάνω εφίδρωση ... όχι τρελές ταχυκαρδίες που χωρίς αυτήν δεν μπορώ να επιτύχω και ούτε τρέμουλα και δεν συμμαζεύεται που έχω διαβάσει ότι δίνει σε άλλους.
    Υ.Γ. Καφέ δεν έχω πιει ποτέ, δεν μου άρεσε ποτέ. Κάποια στιγμή με ψήνει να την πάω 800-1000mg
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-05-10 16:24 #41
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρά ? Εγώ δεν πιστεύω στα supps και δη στα pre και χρησιμοποιώ απλά μόνο καφείνη. Γενικά ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός αρκετά σε διάφορα πράγματα, γιατί δεν ξέρω. Την καφεϊνη την έχω πάει μέχρι 600mg και δεν ένιωθα τόσο τρελά όσο εσύ. Το χω σταθερά στα 200-400mg αλλά λίγη παραπάνω ενέργεια μου δίνει, μια σχετική (πιστεύω) άνοδο θερμοκρασία και λίγη παραπάνω εφίδρωση ... όχι τρελές ταχυκαρδίες που χωρίς αυτήν δεν μπορώ να επιτύχω και ούτε τρέμουλα και δεν συμμαζεύεται που έχω διαβάσει ότι δίνει σε άλλους.
    Υ.Γ. Καφέ δεν έχω πιει ποτέ, δεν μου άρεσε ποτέ. Κάποια στιγμή με ψήνει να την πάω 800-1000mg
    Ναι φιλε οπως τ ακους

    Να επισημανω ομως οτι δε μιλαω για καθαρη καφεινη αλλα για λιποδιαλυτικο που περιειχε τοσο και φυσικα και αλλες ουσιες.Καμια φορα βεβαια ετυχε να πινω και +1 η 2 καφεδες οπου πηγαινα παραπανω.Ταχυκαρδιες κτλπ δεν ειχα απλα οταν επεφτα στο κρεβατι το βραδυ εκανα κανενα 2ωρο να κοιμηθω.

    Αφου ειπαμε,αμα την ξανααθω με λυποδιαλυτικο θα ακουσω την συμβουλη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-05-10 17:02 #42
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Αχα κατάλαβα
    Εγώ καθαρή χρησιμοποιώ.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-05-10 01:28 #43
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Επερνα λιποτροπικο το οποιο ελεγε μν υπερβητε τις 3 καψουλες ανα ημερα.επερνα τρεις.απο τουλαχιστον 300mg καφεινη?900.δν θημαμαι αν επινα και καφε η οτιδηποτε.
    θημαμαι πως επφτα για υπνο 7 το πρωι ξυπναγα 10 ουτε καν νυσταζα και πηγενα γ προπονηση 7 τ απογευμα κ ημουν τσιτα.και χωρις τν παραμικρη δωση υπερβολης.
    προφανως οι τρεισ καψουλες ηταν γ καποιον που ζηγυζε 120κιλα.και οχι για εμενα.περιτο να πω οτι το σταματησα γιατι καθομουν το βραδυ στο κρεβατι κ ενιωθα να μου δινουν μπουνιες μεσα απο το κεφαλι ομως.και εκανα παρτι οταν κοιμηθηκα 8ωρο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-03-11 22:52 #44
    Προεπιλογή
    Παιδες καποιες ερωτησεις

    Εβρασα σημερα με 3κουταλιες του γλυκου 3μπρικια των 300ml περιπου.Εβρασα το πρωτο μπρικι κ μετα με το ιδιο τσαι μεσα το ξαναγεμισα και ξαναμανα βρασιμο,3φορες η διαδικασια.Εκανα καλα η θελει να βαζω καινουργιο τσαι?Αν και μ φανηκε κομπλε.

    Κανας πιο εμπειρος να μας πει πως το δουλευει το θεμα?(δοσολογιες/τροπους αποθηκευσης κ αλλα tips)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-03-11 21:32 #45
    Προεπιλογή
    Endocrinology 2000 Mar;141(3):980-7
    Modulation of endocrine systems and food intake by green tea epigallocatechin gallate.

    Kao YH, Hiipakka RA, Liao S.

    Ben May Institute for Cancer Research, Department of Biochemistry and Molecular Biology, and Tang Center for Herbal Medicine Research,
    University of Chicago, Illinois 60637, USA.

    Green tea polyphenols, especially the catechin, (-)-epigallocatechin gallate (EGCG), have been proposed as a cancer
    chemopreventative based on a variety of laboratory studies. For clear assessment of the possible physiological
    effects of green tea consumption, we injected pure green tea catechins ip into rats and studied their acute effects
    on endocrine systems. We found that EGCG, but not related catechins, significantly reduced food intake; body weight;
    blood levels of testosterone, estradiol, leptin, insulin, insulin-like growth factor I, LH, glucose, cholesterol,
    and triglyceride; as well as growth of the prostate, uterus, and ovary. Similar effects were observed in lean and
    obese male Zucker rats, suggesting that the effect of EGCG was independent of an intact leptin receptor.
    EGCG may interact specifically with a component of a leptin-independent appetite control pathway.
    Endocrine changes induced by parenteral administration of EGCG may relate to the observed growth inhibition
    and regression of human prostate and breast tumors in athymic mice treated with EGCG as well as play a role in
    the mechanism by which EGCG inhibits cancer initiation and promotion in various animal models of cancer.

    But then Charles Poliquin put this in an article:

    "CP (Charles Poliquin): Green tea has been shown clinically to increase testosterone, decrease estrogens,
    and increase detoxification rates in the body. It also serves at increasing metabolism.
    You can read more on green tea here: Benefits of Green Tea Supplementation"

    http://www.charlespoliquin.com/Blog/...Man-Boobs.aspx

    μαγική λέξη: supplementation. Πρεπει να λαβουμε υπόψη ότι υπάρχει προς πώληση συμπληρωμα στο σαιτ και μαλιστα πολυ ακριβο.

    Δε ξερω κατα ποσο εμπιστευεστε τον Πολικουιν, προσφατα ειδα καποια αρθρα του που ελεγε πανω κατω οτι το αεροβιο χαμηλης εντασης σε παχαινει εχω αρχισει να εχω δευτερες σκεψεις για τον γερο Πολικουιν
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία