Θέμα: ΒΒ κ Albert!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 04-12-06 23:27 #16
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    Εγώ είπα την άποψη μου. Εσύ κάνε ότι θες. επίσης έχω πει κι αλλού τι παθαίνουνε αυτοί που τρώνε παραπάνω επειδή νομίζουνε ότι το χρειάζονται.
    .
    Δεν ειναι επειδη νομιζουν, ειναι επειδη αυτο λενε οι επιστημονικες ερευνες
     

  2. 04-12-06 23:39 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gpol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    Εγώ είπα την άποψη μου. Εσύ κάνε ότι θες. επίσης έχω πει κι αλλού τι παθαίνουνε αυτοί που τρώνε παραπάνω επειδή νομίζουνε ότι το χρειάζονται.
    .
    Δεν ειναι επειδη νομιζουν, ειναι επειδη αυτο λενε οι επιστημονικες ερευνες
    Ποιες έρευνες διαβάζεις ακριβώς?
    γιατί οι έρευνες απο τις δικές μας τις κοπέλες εδώ δείχνουνε οτι πάνω απο 15% πρωτείνη σε διαλύει.
    ακόμα και τους διαβητικούς που θέλουμε να έχουνε χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη και θα πρεπε να τρώνε πάνω απο 15% δεν τους δίνουμε παραπάνω.
    Ο καθένας λέει τα δικά του. δεν έχω σκοπό να πείσω κανέναν.
    απλά πήγαινε που και που και κάνε εξετάσεις, κι αν δεν βγούνε οι τιμές στα ελάχιστα φυσιολογικά όρια που θα πρεπε να βγαίνουνε όταν ημάστε νέοι τότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.
    γιατί φυσιολογικές μπορεί να σου βγούνε αλλά θα σου βγούνε αυξημένες.
    αν συνεχίσεις μετα τα 40 δεν θα έχεις συκώτι.
    απλά τα πράγματα
    αλλά και πάλι αυτην είναι η αποψη μου
     

  3. 05-12-06 00:45 #18
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gpol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    Εγώ είπα την άποψη μου. Εσύ κάνε ότι θες. επίσης έχω πει κι αλλού τι παθαίνουνε αυτοί που τρώνε παραπάνω επειδή νομίζουνε ότι το χρειάζονται.
    .
    Δεν ειναι επειδη νομιζουν, ειναι επειδη αυτο λενε οι επιστημονικες ερευνες
    Ποιες έρευνες διαβάζεις ακριβώς?
    γιατί οι έρευνες απο τις δικές μας τις κοπέλες εδώ δείχνουνε οτι πάνω απο 15% πρωτείνη σε διαλύει.
    ακόμα και τους διαβητικούς που θέλουμε να έχουνε χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη και θα πρεπε να τρώνε πάνω απο 15% δεν τους δίνουμε παραπάνω.
    Ο καθένας λέει τα δικά του. δεν έχω σκοπό να πείσω κανέναν.
    απλά πήγαινε που και που και κάνε εξετάσεις, κι αν δεν βγούνε οι τιμές στα ελάχιστα φυσιολογικά όρια που θα πρεπε να βγαίνουνε όταν ημάστε νέοι τότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.
    γιατί φυσιολογικές μπορεί να σου βγούνε αλλά θα σου βγούνε αυξημένες.
    αν συνεχίσεις μετα τα 40 δεν θα έχεις συκώτι.
    απλά τα πράγματα
    αλλά και πάλι αυτην είναι η αποψη μου
    Tωρα με δουλευεις για τις ερευνες;;;;; ψαξε στο ιντερνετ, διαβασε βιβλια, κανενα απο αυτα δεν λενε για λιγοτερο απο 1,5γρ/κιλο πρωτεινη.
    Προς θεου δεν εχω κατι μαζι σου, αλλα δεν νοηται bb με 1γρ/κιλο πρωτεινης. Ειναι αστειο!!
    Οσον αφορα τα νεφρα, ναι η υψηλη προσληψη πρωτεινης ναι επιβαρυνει τα νεφρα και αυτο ειναι αναμφισβήτητο! Ναι η πολυ πρωτεινη κανει κακο στον οργανισμο! Δεν αμφιβαλλω, αλλα μην λες οτι αρκει 1γρ/κιλο. Νομιζεις οτι δεν με βολευει η αποψη σου;; νομιζεις οτι εχω ορεξη καθε μερα να τρωω κοντα 180γρ πρωτεινης;;; οχι δεν εχω! Μακαρι να μπορουσα να κανω βαρη και να τρωω τοση λιγη πρωτεινη. Φιλικα
     

  4. 05-12-06 00:51 #19
     

  5. 05-12-06 11:29 #20
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Φίλε Άλμπερτ αν ακολουθήσω τις συμβουλές σου όσον αφορά την προπόνηση και τη διατροφή τότε σίγουρα θα πάθω έμφραγμα μ αυτό που θα αντικρίσω στον καθρέπτη.
     

  6. 05-12-06 13:27 #21
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ikamak
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick3
    Φίλε Άλμπερτ αν ακολουθήσω τις συμβουλές σου όσον αφορά την προπόνηση και τη διατροφή τότε σίγουρα θα πάθω έμφραγμα μ αυτό που θα αντικρίσω στον καθρέπτη.
    Μα γι'αυτο τα γραφει ολα αυτα! Ψαχνει υποψηφιους πελατες για το ιατρειο του
    Δυστυχως δεν εχει καταλαβει οτι εδω μιλαμε bodybuilding, αναρωτιεμαι γιατι γραφτηκε. για να παει κοντρα στην διατροφη και στην προπονηση του bb ;;;
     

  7. 05-12-06 15:06 #22
    Προεπιλογή
    Λοιπόν παιδιά ας μην ξεχνάμε τα εξής: εδώ μέσα είναι φόρουμ. ο καθείς λοιπόν λέει τις απόψεις του.
    δεύτερον, δεν σε ανάγκασε κανείς να κάνεις αυτά που λέω. εγώ είπα την άποψη μου, απο κεί και πέρα είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θες.
    τρίτον κ σημαντικότερον. μποντιμπιλντερ δεν είσαι στο σώμα, είσαι στο μυαλό.
    ΝΟΥΣ ΥΓΙΗ ΕΝ ΣΩΜΑΤΙ ΥΓΙΗ.

    α και μην ξεχνάτε ότι οταν ξεκινάμε γυμναστήριο μετά απο ένα διάλλειμα(εμείς οι νάτουραλ μποντιμπίλντερς) ξεκινάμε με κάρντιο και όχι με βάρη. γιατί πάνω απο όλα μετράει η υγεία κι όχι οι φέτες.
     

  8. 05-12-06 15:47 #23
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Eσυ μαλλον τωρα καταλαβες οτι το bodybuilding και ο πρωταθλητισμος δεν ειναι <<υγεια>> Ναι οι πολυ πρωτεινη επιβαρυνει τα νεφρα! Αλλα με ενα γρ πρωτεινης/κιλο βαρους στα βαρη, δεν πετυχαινεις τιποτα απολυτως, χρειαζεσαι περιπου 2γρ/κιλο.
    1γρ/κιλο πρωτεινης πρεπει να παιρνει ενας υγιεις εφηβος (15-18χρονων) που δεν ασχολειται ουτε με bb ουτε και με πρωταθλητισμο.
     

  9. 05-12-06 17:35 #24

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή
    άποψη μου είναι ότι οι γνώσεις, η διατροφή, η προπόνηση έχουν άμεσο αντίκτυπο στην εξωτερική εμφάνιση του καθενός. Επιπρόσθετα μην είσαι τόσο σίγουρος ότι σε 15 χρόνια θα είσαι 100% natural bodybuilder από την πλευρά του ότι τα ονειρά σου και το πρότυπο που έχεις στο μυαλό σου θα γκρεμιστούν πάνω σε έναν τοίχο που θα γράφει Genetic limitations. Μετά από κάποιο διαστήμα η ανάπτυξη θα επιβρανδυθεί πάρα πολύ. Αν εσύ παίρνεις 1gr protein την μέρα μην ζείς σε μια ουτοπία νομίζοντας ότι θα αναπτυχθείς.

    http://bodybuilding.about.com/od/bod...dneydamage.htm
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
     

  10. 05-12-06 17:40 #25
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Πιστεύω το θέμα έχει καλυφθεί πλήρως.
    Bodybuilding.gr
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12