Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 18262728
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 406 έως 418 από 418
  1. 02-07-14 23:24 #406
    Προεπιλογή Απορια σχετικα με την δοσολογια epa-dha
    καλησπερα, προσφατος εχω δει συμπληρωματα DHA ΟΠΟΥ εχει 500iu dha και 120 EPA.. Εχω ομεγα3 συμπληρωμα και ηξερα οτι πρεπει να ειναι η αναλογια του epa τουλαχιστον διπλασια απο το DHA..τι εχει αλλαξει ως προς αυτα τα συμπληρωματα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-05-15 15:46 #407
    Προεπιλογή
    Διαβαζοντας, είδα ότι υπάρχουν συμπληρωματα ω3 απο λιναροσπορο, ιχθυέλαιο αλλα και mixed.
    Μπορει να ακουστει χαζη η ερωτηση μου, αλλα τα συμπληρωματα απο ιχθυελαιο, μυριζουν, σου αφηνουν επιγευση απο ψαριλα;
    Εχω μεγαλο θεμα με τα ψαρια.
    Δεν εχω φαει ποτε μου, ότι παραγει η θαλασσα. Και δυστυχως δεν μπορω καν να τα μυρισω.

    Θεωρω οτι ενα mixed συμπληρωμα θα ηταν καλυτερο απο το παρω μονο ω3 απο λιναροσπορο.

    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-05-15 14:05 #408
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sothoms Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβαζοντας, είδα ότι υπάρχουν συμπληρωματα ω3 απο λιναροσπορο, ιχθυέλαιο αλλα και mixed.
    Μπορει να ακουστει χαζη η ερωτηση μου, αλλα τα συμπληρωματα απο ιχθυελαιο, μυριζουν, σου αφηνουν επιγευση απο ψαριλα;
    Εχω μεγαλο θεμα με τα ψαρια.
    Δεν εχω φαει ποτε μου, ότι παραγει η θαλασσα. Και δυστυχως δεν μπορω καν να τα μυρισω.

    Θεωρω οτι ενα mixed συμπληρωμα θα ηταν καλυτερο απο το παρω μονο ω3 απο λιναροσπορο.

    Ευχαριστω
    Εξαρτάται από το προϊόν και τον κατασκευαστή. Για να σου δώσω να καταλάβεις, δύο διαφορετικά Ω3 που έχω πάρει από την NOW, το ένα μου δημιουργούσε αυτό που αναφέρεις και το άλλο όχι.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-05-15 10:56 #409
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν το συμπληρωμα ω3 μπορει να χρησιμοποιειται ολο τον χρονο συνεχομενα οπως π.χ πρωτεινη ή θελει οφφ?
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-05-15 13:00 #410
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Οχι Billys51 δεν χρειάζεται off, λαδάκι είναι και αυτό όπως το ελαιόλαδο. Το μόνο θέμα είναι να μην το λαμβάνεις σε υπερβολικές δόσεις και ένα άλλο οτι γίνετε πολύς λόγος για το ότι η θάλασσα έχει μολυνθεί με βαρέα μέταλλα και έτσι προτείνετε (αν αυτό είναι δυνατό) να ελέγχετε η πηγή που η κάθε εταιρία προμηθεύεται το Ωμεγα-3. πχ η now αναφέρει οτι έχει ελεγχθεί το προϊόν της και είναι καθαρό απο βαρέα μέταλλα.

    Ένας τρόπος για να είσαι σίγουρος οτι δεν θα έχει βαρέα μέταλλα είναι το krill oil (έτσι τουλάχιστο ορκίζονται η έρευνες και η εταιρίες) οπου και αυτό παρέχει ωμεγα-3 λιπαρά οξέα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-05-15 13:54 #411
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση Χρησιμοποιω τα ω3 απο theproteinworks και παιρνω 2 τζελ καθε μερα ( 360 mg EPA - 240mg DHA συνολο απο 2 τζελς) τα περισσοτερα ω3 συμπληρωματα τοσο εχουν ανα gel.Γραφει οτι ειναι απαλλαγμενα απο βαρεα μεταλλα απο κει και περα ελπιζω να ισχυει οτι γραφει..
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-05-15 18:05 #412
    Προεπιλογή
    φίλε μου αν θες καλο ω3 σε καψουλες το οποιο περιεχει και βιταμινη Α και D απο φαρμακειο πανε παρε της seven seas. κανει 9 ευρω τα 100 χαπια. δοσολογια 1 καψουλα την ημερα. καθαρο μουρουνελαιο ειναι απολυτα υγιεινο. μπορεις να το παιρνεις συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-11-15 20:54 #413
    Προεπιλογή ωμεγα 3 prolipid ερωτηση
    καλησπερα,

    απο συμπληρωματα χρησιμοποιω πρωτεινη whey κρεατινη πολυβιταμινη adam now και 3 φορες την εβδομαδα πινω ενα δικο μου preworkout με beta alanine,l-citrulline malate,γλυκερινη.
    πηγα σημερα σε ενα φαρμακειο να αγορασω ωμεγα 3 λιπαρα για να προσθεσω στην διατροφη μου ο φαρμακοπειος μου προτεινε κατι χαπια prolipid τα οποια οπως λεει η συσκευασια καθε καψουλα ειναι 500mg και περιεχει EPA 90mg και DHA 60mg.μου ειπε να περνω 2 καψουλες καθε βραδυ.λιγο ερευνα που εκανα οι πιο πολυ προτεινουν ημερησια δοση τουλαχιστων 3 γραμμαρια(δηλδη θελω 6 χαπια prolipid ημερησιως) και επισης η απορια μου ειναι εφοσον η καψουλα ειναι 500μγ και το epa και dha ειναι συνολικα 150μγ τα υπολοιπα 350μγ της καψουλας τι ειναι?λετε να παρω κατι αλλο με περισσοτερη epa dha ανα 500μγ?πια ωρα της ημερας ειναι καλυτερα να το παιρνω?

    ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-11-15 20:56 #414
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν ανοιγουμε ετσι θεμα στην αξιολογηση..υπαρχουν οδηγιες για να το κανεις σωστα στην ενοτητα.
    σου περασα την ερωτηση σε ενα σχετικο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-11-15 20:57 #415
    Προεπιλογή
    ισως το θεμα επρεπε να το ανοιξω στην καρτελα "συμπηρωματα" αλλα επειδη μιλαω για συγκεκριμενο προιον το εγραψα εδω.αν υπαρχει προβλημα ας μεταφερθει το θεμα.

    ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-02-16 01:48 #416
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MindOverMatter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσφατη ανασκόπηση βιβλιογραφίας: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3914521/



    Από το κεφάλαιο των συμπερασμάτων:
    Tωρα που πηγα να το διαβασω λεει retracted. Δηλαδη τα πηρανε πισω αυτα που λενε?
    WESTSIDE BARBELL
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-02-16 23:17 #417
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BlooDdeaD_MefiSt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tωρα που πηγα να το διαβασω λεει retracted. Δηλαδη τα πηρανε πισω αυτα που λενε?
    εχω πεσει απο τα συννεφα
    "Pressure. It changes everything.
    Some people, you squeeze them, they focus. Others fold.
    Can you summon your talent at will?
    Can you deliver on a deadline?
    Can you sleep at night?"
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-06-16 17:10 #418
    Προεπιλογή
    Πήρα ω3 της mp πριν λίγο καιρό κ τις πρώτες φορές που τα δοκίμασα, όλα καλά..

    Πριν λίγες μέρες πήρα ένα χάπι κ ταυτόχρονα έφαγα ένα τοστακι με τυρί, δύο φρυγανιες με φυστικοβουτυρο κ λίγο καρπούζι..

    Μετά από κανα μισάωρο άρχισα να έχω ένα φούσκωμα στο στομάχι κ μια ναυτία με ελαφρά τάση για εμετό.. Τελικά υποχώρησαν σταδιακά εντός 6ωρου...

    Τσέκαρα όλα όσα αναφέρθηκαν για ημερομηνίες λήξης κ κατάσταση κ ήταν κομπλέ..

    Εχει παρατηρήσει κανείς αλληλεπιδρασεις με τροφές η' αν αναφέρεται κάπου κάτι σχετικό?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 28 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 18262728