Σελίδα 12 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 1061
  1. 14-06-11 09:03 #166
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alwaysforthegood Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχα.μπραβο σου παντος..να σου πω οι τενεκεδες ηταν πλαστικοι και τους κοψατε μετα?πως εγινε?
    οχι οχι πλαστικοι κανονικοι αλλα εχουμε και ενα αλλο μηχανημα που το κοψαμε(μην ρωτησεις πως το λενε....ιδεα δεν εχω)...αλλα τακα τακα μια χρακκκκκ κ κοπηκε....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-06-11 02:31 #167
    Wink θελω...
    να μου πειτε να 10 βασικα οργανα γυμναστικης
    η ακομα καλητερα καπιο θεμα η καπιο σιτε που να εχει της ονομασιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-06-11 00:51 #168

    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή Τι λεει αυτο ; ρε παιδες
    Τι λεει αυτο ; ρε παιδες 235 ευρω αξιζει ; επειδή δεν προλαβαίνω καθε μερα Γυμναστήριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-06-11 01:22 #169
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Αναλογως ποσα κιλα εχει και κατα ποσο σε καλυπτουν.

    Καλυτερα παντως να επαιρνες εναν παγκο με κλιση και 2 αλτηρες που να μπορεις να αλλαζεις το κιλα κατεπιλογην και να αγορασεις οσα κιλα νομιζεις, μεχρι 45 κιλα το ενα νομιζω μπορεις να τα φτασεις. Και παιρνεις και ενα μονοζυγο και μπορεις να τα κανεις ολα. Περιπου τα ιδια λεφτα θα δωσεις ισως λιγο παραπανω

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-06-11 02:09 #170
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    είχα τέτοιο πολυμηχάνημα αλλά το πούλησα. Για κάποιον αρχάριο είναι οκ (τότε ήμουν στο λύκειο το είχα πάρει) μετά όμως θες άλλα όργανα για να κάνεις την δουλειά σου. Επειδή είχα λοιπόν ανάλογο όργανο, σου προτείνω καλύτερα να πάρεις έναν πάγκο που να γίνεται κ επικλινής/κατακλινής, να έχει ορθοστάτες και να πάρεις και μπάρα μεγάλη. Αν έχεις και αλτήρες κ μερικά άλλα πραγματάκια είσαι μια χαρά. από τιμή το ίδιο θα σου βγούν. Ειδικά σε πάγκους με ορθοστάτες υπάρχουν πολλές προσφορές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-06-11 02:36 #171

    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Α καταλαβα μαπα Δλδ ευχαριστω παντως παιδες με σωσατε ..εχω παρει ενα σαν αυτο εδω με 2 αλτηρες μια μπαρα ισια κοντη και 80 κιλα βαρη ..τον εχω κανα χρονο στο κουτι του και δεν τον εχω δουλεψει ακομα .. με βαση αυτον τι αλλο πιστευετε θα χρειαστω περα απο το μονοζυγο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kabamaru : 19-06-11 στις 02:43
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-06-11 02:50 #172
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kabamaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α καταλαβα μαπα Δλδ ευχαριστω παντως παιδες με σωσατε ..εχω παρει ενα σαν αυτο εδω με 2 αλτηρες μια μπαρα ισια κοντη και 80 κιλα βαρη ..τον εχω κανα χρονο στο κουτι του και δεν τον εχω δουλεψει ακομα .. με βαση αυτον τι αλλο πιστευετε θα χρειαστω περα απο το μονοζυγο
    Oρθοστατες(rack) και ενα διζυγο και εισαι κομπλε
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-11 11:45 #173
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Για το μόνο που ζηλεύω τα πολυμηχανήματα είναι για τις κωπηλατικές τους. Κατά τα λοιπά, αλάργα... γιατί σου περιορίζουν το εύρος της κίνησης, με αποτέλεσμα μετά από λίγο να καταντάς να κάνεις τις (έτσι κι αλλιώς περιορισμένες) ασκήσεις μηχανικά. Επίσης, δεν μπορείς δεν μπορείς να τα ξεφορτωθείς εύκολα όταν τα βαρεθείς.
    Για να στηθεί ένα χάρντκορ σπιτικό γυμναστήριο, χρειαζόμαστε:
    1. 9-10 τετραγωνικά μέτρα ελεύθερα
    2. Ενα πάγκο πάγκο που να γίνεται και επικλινής
    3. Ορθοστάτες που να σηκώνονται μέχρι και στο 1.80 περίπου
    4. 1-2 ίσιες μπάρες, 1 στραβόμπαρα, 1 τριγωνική λαβή, 1 ζώνη με αλυσίδα για κρέμασμα βαρών
    5. Μονόζυγο με δίζυγο
    6. Δίσκους όσους θέλουμε (συμβατούς με τις μπάρες εννοείται)
    7. Αλτήρες όσους θέλουμε

    Edit: Και ένα μεγάλο πόστερ του Αρνι από το Τερμινέιτορ 2!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη steg : 19-06-11 στις 11:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-11 14:04 #174

    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το μόνο που ζηλεύω τα πολυμηχανήματα είναι για τις κωπηλατικές τους. Κατά τα λοιπά, αλάργα... γιατί σου περιορίζουν το εύρος της κίνησης, με αποτέλεσμα μετά από λίγο να καταντάς να κάνεις τις (έτσι κι αλλιώς περιορισμένες) ασκήσεις μηχανικά. Επίσης, δεν μπορείς δεν μπορείς να τα ξεφορτωθείς εύκολα όταν τα βαρεθείς.
    Για να στηθεί ένα χάρντκορ σπιτικό γυμναστήριο, χρειαζόμαστε:
    1. 9-10 τετραγωνικά μέτρα ελεύθερα
    2. Ενα πάγκο πάγκο που να γίνεται και επικλινή ( εγω εχω ενα περιπου σαν αυτον στη φωτο που εχω βαλει πανω πως τον βλεπεις ; )
    3. Ορθοστάτες που να σηκώνονται μέχρι και στο 1.80 περίπου
    4. 1-2 ίσιες μπάρες, 1 στραβόμπαρα, 1 τριγωνική λαβή, 1 ζώνη με αλυσίδα για κρέμασμα βαρών
    5. Μονόζυγο με δίζυγο
    6. Δίσκους όσους θέλουμε (συμβατούς με τις μπάρες εννοείται)
    7. Αλτήρες όσους θέλουμε

    Edit: Και ένα μεγάλο πόστερ του Αρνι από το Τερμινέιτορ 2!
    Δυστυχώς αδερφε Δεν εχω τοσο χώρο σημερα εστησα τον παγκο και με παιρνει να βαλω και τους ορθοστάτες .για Μονοζυγο ούτε λόγος φυσικά. και θα παραγγειλω ενα απο αυτα που μπαινουν στην πορτα .. ..δίζυγο δεν βρηκα πουθενα να πουλανε ετοιμο οποτε μαλλον θα φτιαξω ενα μονος μου (Έχω δουλέψει ως σιδερας Μια εποχή και Θα αυτοσχεδιάσω .τωρα πως θα βγει δεν ξερω ) .. αλλα εχω μια απορια. την Άσκηση µε τροχαλία πως θα την βγαλω ; με μπαρα μαλλον ε ;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kabamaru : 19-06-11 στις 14:07
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-06-11 14:08 #175
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kabamaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς αδερφε Δεν εχω τοσο χώρο σημερα εστησα τον παγκο και με παιρνει να βαλω και τους ορθοστάτες .για Μονοζυγο ούτε λόγος φυσικά. και θα παραγγειλω ενα απο αυτα που μπαινουν στην πορτα .. ..δίζυγο δεν βρηκα πουθενα να πουλανε ετοιμο οποτε μαλλον θα φτιαξω ενα μονος μου (Έχω δουλέψει ως σιδερας Μια εποχή και Θα αυτοσχεδιάσω .τωρα πως θα βγει δεν ξερω ) .. αλλα εχω μια απορια. την Άσκηση µε τροχαλία πως θα την βγαλω ; με μπαρα μαλλον ε ;
    Ποια ασκηση με τροχαλια?Υπαρχουν χιλιες δυο...

    Αν εννοεις εμπροσθολαιμιες κ οπισθολαιμιες παντως,τις βγαζεις στο μονοζυγο....
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-06-11 14:28 #176

    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια ασκηση με τροχαλια?Υπαρχουν χιλιες δυο...

    Αν εννοεις εμπροσθολαιμιες κ οπισθολαιμιες παντως,τις βγαζεις στο μονοζυγο....
    Για της οπισθολαιμιες λεω (ειμαι απο τον υπνο δεν το σκέφτηκα οτι βγαινει με μονοζυγο ) έχω παραγγείλει μονοζυγο που ειναι σκετος σωλήνας αλλα θα το ακυρωσω και θα παρω με αυτο εχει και λαβες
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-06-11 15:47 #177
    Προεπιλογή
    my home gym> πολυοργανο και μονοζυγο-διζυγο alpine . Το πολυοργανο το εχω εδω και 3 χρονια ενω το μονοζυγο-διζυγο προσφατα.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    May i have a cup of tea please?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-06-11 19:05 #178

    Εγγραφή
    29-06-2011
    Περ.
    Athens/Glyfada
    Μηνύματα
    2
    Προεπιλογή Μπαρα η βαρακια?
    Γεια σας, ειμαι 15 (σε ενα μηνα περιπου) και ασχολουμε με την γυμναστικη στο σπιτι 2 χρονια. Φετος ειπα να το παρω πιο σοβαρα γιατι τοσο καιρο εκανα push ups συνεχομαινα 50 και μετα ασκησεις με βαρακια 3κιλα για πολλες επαναληψεις. Σκεφτομουνα να παρω 5κιλα η 10κιλα βαρακια, γιατι βλεπω οτι ευτασα σε σημειο που δεν βλεπω αλλη διαφορα με τα 3κιλα, ομως μου εδειξε ενας φιλος μου ο οποιος ειναι 16 μια μπαρα που εχει σπιτι του και ειδα οτι κανει και αυτη καλη δουλεια (δεν χρησιμοποιει αυτο που ξαπλωνεις μονο την μπαρα). Εκανα λιγο και με εβαλε σε δειλημα γιατι εκανα και ενιωσα αμεσως οτι εκανα καλυτερη γυμναστικη στα χερια αλλα δεν ξερω για το στηθος . Εσεις τι μου προτεινεται να παρω μπαρα η 10κιλα βαρακια? Για χερα και στηθος νιαζομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-06-11 20:07 #179
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Βαρακια γιατι μπορεις να κανεις πιο πολλα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-06-11 20:10 #180
    Προεπιλογή
    Αν μπορείς πάρε και μπάρα και βαράκια. Αν το οικονομικό σε προβληματίζει πιστευω ψάχνοντας αγγελίες θα βρείς μεταχηρισμένα σε καλές τιμές.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία