Σελίδα 14 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415162464 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 210 από 1061
  1. 02-07-11 17:26 #196
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεις οτι το οριο 110 κιλα εννοει το βαρος της μπαρας και τα κιλα της?
    Ναι...Και τα κιλα της μπαρας στις δυο πλευρες της...νομιζω και κατανοητο απο πριν να μην ειναι βγαινει απ τα συμφραζομενα...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-07-11 18:23 #197
    Προεπιλογή
    Και δεν λαμβανουν υποψιν τους οι κατασκευαστες το βαρος του ανθρωπου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-07-11 18:48 #198
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δεν λαμβανουν υποψιν τους οι κατασκευαστες το βαρος του ανθρωπου?
    Μα αυτο που σε νοιαζει στον παγκο ειναι να ειναι γεροι οι ορθοστατες που μπαινει η μπαρα,αυτους εννοει οταν λεει μεγιστο βαρος...Τι νομιζες δηλαδη,οτι θα επαιρνες την μπαρα και μετα θα διαλυοταν ο παγκος και θα επεφτες φαρδυς πλατυς στο πατωμα?
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-07-11 18:53 #199
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο kazmaier σε δουλευει,σε περιπτωση που δεν το καταλαβες..

    Προφανως και λεγοντας βαρος χρηστη εννοει το βαρος της μπαρας και οσα κιλα εχει πανω..Αλλιως π.χ ενα ατομο 90 κιλων το μονο πραγμα που θα μπορουσε να φορτωσει στον παγκο θα ηταν μια αδεια 20κιλη μπαρα
    Σε ενα αλλο site, παρομοιου τυπου παγκο λεει τα εξης:
    "Μέγιστο μικτό βάρος (χρήστη + κιλών): 130kg " (80 ευρω)

    Αν καποιος λοιπον θελει μικτο βαρος 240 kg θα πρεπει να σκασει γυρω στα 389 ευρω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-07-11 18:57 #200
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτο που σε νοιαζει στον παγκο ειναι να ειναι γεροι οι ορθοστατες που μπαινει η μπαρα,αυτους εννοει οταν λεει μεγιστο βαρος...Τι νομιζες δηλαδη,οτι θα επαιρνες την μπαρα και μετα θα διαλυοταν ο παγκος και θα επεφτες φαρδυς πλατυς στο πατωμα?
    εμ, μαλλον δεν σε καταλαβα τωρα...για δες το τελευταιο μου ποστ και το αλλο με τη φωτογραφια για να δεις για τι ειδους παγκους μιλαω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-07-11 19:02 #201
    Προεπιλογή
    A τετοιον παγκο εννοεις?λολ τι να τον κανεις αυτον?
    Ε τοτε ναι,μιλαει για μεικτο βαρος και παιζει ρολο ποσα κιλα ειναι ο χρηστης.Ουτως η αλλως σε τετοιον παγκο με μπαρα δεν μπορεις να κανεις...Μονο με αλτηρες...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-07-11 19:05 #202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    A τετοιον παγκο εννοεις?λολ τι να τον κανεις αυτον?
    Ε τοτε ναι,μιλαει για μεικτο βαρος και παιζει ρολο ποσα κιλα ειναι ο χρηστης.Ουτως η αλλως σε τετοιον παγκο με μπαρα δεν μπορεις να κανεις...Μονο με αλτηρες...
    επειδη εχω προβλημα με τον χωρο ελεγα να παρω εναν τετοιο για να τον χρησιμοποιω και για πιεσεις μπαρα αλλα και για αλλες ασκησεις που θελουν τετοιον παγκο.


    απορω που βρισκουν αυτους τους απλους παγκους στα γυμναστηριο που εχουν απλα κατι ποδια και μπορεις να βαζεις οσα κιλα θες. κατι καφε-πορτοκαλι.........
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-07-11 11:00 #203
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Για ένα γερό πάγκο ασκήσεων με μπάρα να υπολογίζεις από 250 ευρώ και πάνω. Οι άλλοι των 100 ευρώ είναι μόνο για κοιλιακούς. Ο δικός μου είναι ένας Marcy MD440 και έχει αποδειχθεί σκυλί στις πιέσεις με μπάρα. Στιβαρός και σταθερός, όπως των γυμναστηρίων. Εχει και προέκταση για εκτάσεις τετρακέφαλων και μαξιλαράκι για κάμψεις δικεφάλων, αλλά η μεν πρώτη δεν εμπνέει εμπιστοσύνη στα πολλά κιλά (αρχίζουν τα τριξίματα και γενικά δε νιώθεις ασφάλεια όταν τεντώνεις τα πόδια) και το σίδερο που εξέχει περισσότερο ενοχλητικό είναι παρά χρήσιμο, το δε μαξιλαράκι δικεφάλων σπάνια το χρησιμοποιώ. Γενικά προτείνω έναν "καθαρό" πάγκο χωρίς προεκτάσεις, ιδίως αν υπάρχει πρόβλημα χώρου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-07-11 16:33 #204
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο πολυόργανο για το σπίτι μου στην επαρχία για εκγύμναση τα καλοκαίρι και τις γιορτές αλλά και τον μικρό μου αδερφό(16 ετών) που είναι 1.80+ και 60 κιλά:

    Τεχνικά χαρακτηριστικά

    Πολυόργανο με ελεύθερα βάρη
    Ρύθμιση Πλάτης
    Μέγιστο βάρος πλακών: 120kg
    Το μηχάνημα λειτουργεί με ελεύθερα κιλά - βάρη (δίσκους) και δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή.
    Διαστάσεις όταν στηθεί (ΜxΠxΥ): 219x 107x194 cm

    Ασκήσεις

    Εκτάσεις ποδιών, επαγωγών, προσαγωγών
    Πεκ-ντεκ
    Πιέσεις στήθους
    Τροχαλία για στήθος-πλάτη

    Εγγύηση: δύο (2) χρόνια της ελληνικής αντιπροσωπείας
    Επίσης, θα πάρω δίσκους συνολικού βάρους 80 κιλών(φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολα τα 80 κιλά από τα 80 κιλά της τροχαλίας ή σε περίπτωση που είναι το ίδιο θα κάνω με αργό tempo τις ασκήσεις και με άψογη τεχνική), 2 μεταβλητούς βιδωτούς αλτήρες μήκους 40 εκατοστών ο καθένας και μια ίσια λαβή τρικεφάλων και πιστεύω ότι θα είμαι κομπλέ. Γνώμες?
    Περίπου στα 550 το βλέπω να πάει συνολικά έτσι όπως τα έχω υπολογίσει μαζί με μεταφορικά.

    Γνώμες?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimmy007 : 03-07-11 στις 16:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-07-11 01:01 #205
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ένα γερό πάγκο ασκήσεων με μπάρα να υπολογίζεις από 250 ευρώ και πάνω. Οι άλλοι των 100 ευρώ είναι μόνο για κοιλιακούς. Ο δικός μου είναι ένας Marcy MD440 και έχει αποδειχθεί σκυλί στις πιέσεις με μπάρα. Στιβαρός και σταθερός, όπως των γυμναστηρίων. Εχει και προέκταση για εκτάσεις τετρακέφαλων και μαξιλαράκι για κάμψεις δικεφάλων, αλλά η μεν πρώτη δεν εμπνέει εμπιστοσύνη στα πολλά κιλά (αρχίζουν τα τριξίματα και γενικά δε νιώθεις ασφάλεια όταν τεντώνεις τα πόδια) και το σίδερο που εξέχει περισσότερο ενοχλητικό είναι παρά χρήσιμο, το δε μαξιλαράκι δικεφάλων σπάνια το χρησιμοποιώ. Γενικά προτείνω έναν "καθαρό" πάγκο χωρίς προεκτάσεις, ιδίως αν υπάρχει πρόβλημα χώρου.
    Φιλε δεν εχεις δει στα γυμναστηρια κατι απλους, αηδιαστικα απλους παγκους που εχουν? Στα μαγαζια εχουν κατι αδυναμους και πολυπλοκους με χαζες προεκτασεις. Που θα βρω αυτα τα "σκυλια" που λες και συ, των γυμναστηριων? Που τους φορτωνεις οσα κιλα θες? Που ειναι απλα και δυνατα...

    (Παντα εννοω απλο παγκο για ασκησεις με αλτηρες, οχι παγκους με ορθοστατες, αλλα που να αντεχουν μεχρι π.χ. 25 κιλα καθε χερι για πιεσεις στηθους, γυρω στα 150 δηλαδη με 130 μαξιμουμ)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MusclesOfShadow : 04-07-11 στις 01:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-07-11 12:28 #206
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Μία λύση είναι να αγοράσεις έναν μεταχειρισμένο από γυμναστήριο ή να τους ρωτήσεις από πού ψωνίζουν πάγκους. Εναν απλό πάγκο μόνο για πιέσεις είχα δει πριν 2 χρόνια στο Bodybuilding Club της Μεσογείων αλλά όταν άκουσα την τιμή (γύρω στα 400 ευρώ) έφυγα πετώντας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-07-11 14:37 #207
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία λύση είναι να αγοράσεις έναν μεταχειρισμένο από γυμναστήριο ή να τους ρωτήσεις από πού ψωνίζουν πάγκους. Εναν απλό πάγκο μόνο για πιέσεις είχα δει πριν 2 χρόνια στο Bodybuilding Club της Μεσογείων αλλά όταν άκουσα την τιμή (γύρω στα 400 ευρώ) έφυγα πετώντας.
    Δεν μπορεις να φανταστεις τι εκμεταλευση υπαρχει στα προιοντα... Ειδικα σε μας που γυμναζομαστε και ειναι το αδυνατο σημειο μας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-07-11 15:14 #208
    Προεπιλογή
    θεωρείτε καλή ιδέα τα λάστιχα γυμναστικής; Έλεγα να πάρω για να καλύπτω τις περιπτώσεις που λόγω υποχρεώσεων δεν προλαβαίνω ανοιχτό το γυμναστηριο.

    Δίνουν καθολου ερέθισμα στους μυς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-07-11 11:46 #209
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nazgoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    θεωρείτε καλή ιδέα τα λάστιχα γυμναστικής; Έλεγα να πάρω για να καλύπτω τις περιπτώσεις που λόγω υποχρεώσεων δεν προλαβαίνω ανοιχτό το γυμναστηριο.

    Δίνουν καθολου ερέθισμα στους μυς;
    Εννοεις κατι λαστιχα μακρια, χρωματος συνηθως πρασινο-ροζ και τετοια που ειναι μαλακα? Ή ελατηρια?
    Κοιτα τα λαστιχα, χρησιμευουν καλυτερα(προσωπικα πιστευω) μαζι με τα βαρη.
    ειναι σαν να κανεις καμψεις αλτηρων και να δεσεις τα λαστιχα ετσι ωστε να "τραβανε" τους αλτηρες προς τα κατω.
    Δες το βιντεο στο 0:49 για να δεις τι εννοω.

    Πιθανον βοηθανε λιγο. Αλλα για σκετα, δεν νομιζω να αντικαθιστουν το γυμναστηριο εκτος και αν οι στοχοι σου ειναι πιο πολυ fitness και οχι να χτισεις μεγαλους μυς!

    Οσο για τα ελατηρια...Ειναι περιορισμενος ο αριθμος ασκησεων.

    EDIT: τωρα μου εβαλες ιδεες!!! xD
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-07-11 15:12 #210
    Προεπιλογή
    Η χρήση τους ειναι καθαρά συμπληρωματική για τις περιπτώσεις που λόγω υποχρεώσεων χάνω ακόμα και αυτές τις λίγες φορές που πάω γυμναστήριο. Κλείνει και νωρίς....

    Τα έχω ήδη πάρει και τα δοκίμασα. Μιλάω πράγματι για εκείνα τα χρωματιστά λάστιχα,μονά, με λαβές στις άκρες. Πήρα το πιο σκληρό και δυστυχώς δεν φτάνει για να με κουράσει. Πρέπει να κάνω 20 επαναλήψεις για να καταλάβω κάψιμο ή έστω να νιώθω οτι παράγω. Φαντάζομαι συμππληρωματικά ειναι απλά επαρκή και αν.

    Το γυμναστήριο σε καμια περιπτωση δεν το αντικαθιστουν, γεγονός που δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση. I like lifting βεβαιως βεβαίως
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415162464 ... ΤελευταίαΤελευταία