Σελίδα 43 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243444553 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 631 έως 645 από 1061
  1. 25-03-16 20:37 #631
    Προεπιλογή Ισιος παγκος
    Κοιλοδοκος 8χ8cm 3mm παχος Όνομα: P1010898.jpg Εμφανίσεις: 566 Μέγεθος: 89,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-03-16 21:36 #632
    Προεπιλογή Ολοκληρωμενη προπονηση στο σπιτι
    Πιστευω πως για ολοκληρωμενη προπονηση στο σπιτι αρκουν ένα squat rack ενας παγκος μια ολυμπιακη μπαρα και κιλα.Ουτε πολυς χωρος απαιτείτε ουτε πολλα χρηματα δεδομενου πως αυτά που θα επενδυσει καποιος είναι για παντα.Τα περισσοτερα πολυμηχανηματα εχουν περιορισμενο ευρος κινησης,περιορισμένα κιλα είναι πανάκριβα και ποιανουν πολύ χωρο.Χρειαζομαστε λιγα πραγματα και καλα που να αντεχουν για παντα και να μην χρειαζονται αντικατασταση οποτε ανεβαίνουμε επιπεδο.Τοσα χρονια στην Ελλαδα μαζευουν το χρημα ξενες εταιριες πουλώντας προιοντα κοστολογημένα με βαση τη φιρμα αντι της ποιοτητας.Και καποιοι δικοι μας κατασκευαστες αντι να πρωτοτυπησουν και να καινοτομησουν προτιμησαν να αντιγραψουν τις μετριοτητες κυνηγώντας ισως το προσωρινο ευκολο κερδος.Ανθιζει τωρα στην Ελλαδα το crossfit.Μεγαλες εταιριες δουλευουν προοθωντας το σε εμας τους αδαεις.Σαν προβατα πηγαίνουμε στα διαφορα BOX περιμενωντας να εχουμε καλη εμφανιση αλλα προπαντων υγεια.Ποσοι θα τα παρατησουμε με καποιο μονιμο πονο να μας ακολουθει ειτε στη μεση ειτε στον ωμο ειτε στο γονατο?Ας μην τρωμε ότι μας πασαρει το marketing των ξενων κολλοσων.Ολοι ξερουμε λιγο πολυ τι χρειαζεται να κανει ενας ανθρωπος για να κτισει δυναμη ταχυτητα και πανω από όλα υγεια.BACK TO THE BASICS.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-03-16 22:20 #633
    Προεπιλογή
    +1000,αυτό ακριβώς.
    Μπράβο για της κατασκευες που έχεις κάνει. ...ΜΆΣΤΟΡΑΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-03-16 23:01 #634
    Προεπιλογή
    Στιβαρες κατασκευες φαινονται κ οχι ασχημες ,εαν κ στη κινηση λειτουργικοτητα (κυριως οι αρθρωτες) δουλευουν καλα, μπραβο σου!
    Υπαρχουν μηχανηματα ''κυριλατα'' (καποια ,μερικα) που ειναι μετριοτατα ,οσο για τα φτηνα πολυμηχανηματα σαν αυτο που εχω στο υπογειο μου ,προσπαθεις να διαλεξεις το λιγοτερο κακο παντα σε συναρτηση με την τιμη του βεβαια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-03-16 23:37 #635
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grbarbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 103904Συνημμένο Αρχείο 103904Συνημμένο Αρχείο 103903Συνημμένο Αρχείο 103903Half rack κατασκευασμενο από κοιλοδοκο 8χ8cm παχους 3mm με 2 ζευγη jhooks και spotting arms καθως και αποθηκη κιλων στο οπισθιο μερος.Στο κεντρο προσθεσα συστημα με τροχαλιες για εκγυμναση πλατης δικεφαλων τρικέφαλων.
    Συγχαρητήρια φίλε μου εξαιρετική δουλειά.
    Αυτό στο πάτωμα του rack , osb λέγεται? Προσπαθούσα να εξηγήσω στο ξυλουργείο του leroy πώς αυτό ψάχνω αλλά δέν.....
    -> Όλο αερόβιο , αερόβιο , πότε θα πιάσω σίδερα ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-03-16 23:41 #636
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Top!!! Δεν έχω άλλα λόγια να πω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-03-16 23:43 #637
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τα ιδια λεω και εγώ σε φιλους που εχουν πεταξει χρηματα σε πολυοργανα, τους λέω αυτο ακριβως που έγραψες grbarbell, το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενας πάγκος, ολυμπιακη μπάρα και βάρη και βγάζεις ένα σωρο ασκήσεις πολυαρθριτικές εισαι αρχοντας και θα σου κοστίσει και λιγοτερο απο το να αγοράζεις πολυοργανα στραβομπαρες και οτι άλλα ΄πανε και αγοράζουν.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-03-16 00:02 #638
    Προεπιλογή
    Στο leroy στη Θεσσαλονιλη το ονομαζουν μοριοσανιδα αν δεν κανω λαθος.Οι τροχαλιες δουλευουν αψογα.Ουτε τριβες οθτε τριξιματα ουτε τιποτα.Όλα είναι κατασκευασμένα με ακριβεια και ζυγιζμενα.Ο δε επικλινης δεν εχει τον παραμικρο τζογο και ουτε θα παρουσιασει ποτε καθως ο πυρος του <μεντεσε> είναι 22mm και οι κύλινδροι εχουν παχoς 4mm χωρις τζογο.Αδυνατον να <ξεχειλωσει>.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-03-16 00:17 #639
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Για τί κόστος μιλάμε;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-03-16 00:32 #640
    Προεπιλογή
    Ποιον ρωτας για ποιο συγκεκριμενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-03-16 00:36 #641
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    grbarbell μπράβο για την εκπληκτική δουλειά σου!!! Εγώ θέλω να σε ρωτήσω για το κόστος του πάγκου με τους ορθοστάτες της προηγούμενης σελίδας.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-03-16 00:42 #642
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grbarbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιον ρωτας για ποιο συγκεκριμενα
    Γενικά για όλα αν θα ήθελες, να μας πεις πόσο σου κόστισε το κάθε ένα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-03-16 01:09 #643
    Προεπιλογή
    Επειδή καποια τα πουλησα λογω αλλαγης κατοικιας και για εξοικονομηση χωρου θα σου πω πρωτα αυτά που εδωσα.Τον ισιο παγκο τον εδωσα 200 ευρω,τον μεγαλο παγκο τον εδωσα 800 ευρω με μιση καρδια.Ο επικλινης μου κοστισε αρκετα γιατι είναι πολύ βαρυς(5mm)περιπου 250 σε υλικα και για το rack περιπου 400 σε υλικα.Πρεπει να εχεις όμως υπ'οψιν ότι χρειαστηκε πολύ δουλεια και μελετη που κανενας σιδερας δεν θα ασχοληθεί παρα μονο αν είναι γνωστης του αντικειμενου.Για παράδειγμα δεν μπορεις να κανεις έναν ισιο παγκο ότι υψος,φαρδος,μηκος θελεις.Ότι άλλο θελεις μη διστασεις να ρωτήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-03-16 01:26 #644
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    grbarbell μπράβο για την εκπληκτική δουλειά σου!!! Εγώ θέλω να σε ρωτήσω για το κόστος του πάγκου με τους ορθοστάτες της προηγούμενης σελίδας.
    Αν εννοεις τον ολυμπιακο παγκο τον εδωσα λογω ελλειψης χωρου 800 ευρω.Μπορει να ακουγονται πολλα τα λεφτα πιστεψε όμως ότι τα αξιζει και με το παραπανω.Είναι ασηκωτη κατασκευη.Στην Αμερική ο ιδιος με 3mm παχος (4mm ο δικος μου)εχει 1500 δολλαρια.Όταν το ειχα δει ειχα παθει πλακα.Όταν όμως τον εφτιαξα και ειδα ποσο σιδερο μελετη και κοπο ηθελε τοτε καταλαβα υην αξια του.Μια μονο προπονηση πανω του και θα καταλάβεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-03-16 11:57 #645
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grbarbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοεις τον ολυμπιακο παγκο τον εδωσα λογω ελλειψης χωρου 800 ευρω.Μπορει να ακουγονται πολλα τα λεφτα πιστεψε όμως ότι τα αξιζει και με το παραπανω.Είναι ασηκωτη κατασκευη.Στην Αμερική ο ιδιος με 3mm παχος (4mm ο δικος μου)εχει 1500 δολλαρια.Όταν το ειχα δει ειχα παθει πλακα.Όταν όμως τον εφτιαξα και ειδα ποσο σιδερο μελετη και κοπο ηθελε τοτε καταλαβα υην αξια του.Μια μονο προπονηση πανω του και θα καταλάβεις.
    Καλά, δεν το συζητάμε αυτό αν αναλογιστείς το είδος των κοιλοδοκών που χρησιμοποιούνται στα εμπορικά κομμάτια και την τιμή τους με τις κοιλοδοκούς που χρησιμοποίησες + οι εργατοώρες...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 43 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243444553 ... ΤελευταίαΤελευταία