Σελίδα 54 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 444525354555664 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 796 έως 810 από 1061
  1. 25-02-18 10:31 #796
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Μια καλή εναλλακτική όταν λήξει η προσφορά του παραπάνω half rack είναι κι αυτή...

    http://www.mekma.gr/product/7087/hal...gasus--zy-2182
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-02-18 11:16 #797
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Προχθές αγόρασα ένα σετ περιστρεφόμενων λαβών που ενσωματώνονται σε οποιοδήποτε μονόζυγο. Είναι πολύ καλές για ποικιλία λαβών και έχουν πολύ καλή αντοχή! Εγώ τις έβαλα στο μονόζυγο πόρτας που έχω στο σπίτι μου (φωτογραφία) σηκώνοντας το μονόζυγο τέρμα στο κασωμα για να μην ακουμπάνε τα πόδια μου στο πάτωμα.

    Όνομα: IMG_20180225_100448.jpg Εμφανίσεις: 707 Μέγεθος: 55,7 KB

    Η απόσταση του γάντζου της λαβής μέχρι τη χειρολαβή είναι 20 cm για όποιον ενδιαφέρεται να τις αγοράσει και θέλει να υπολογίσει σε ποιο ύψος θα τοποθετήσει το μονόζυγο.

    Μπορείτε να τις βρείτε στα παρακάτω δύο καταστήματα:

    https://www.xtr.gr/en/pro-pull-up-handles-42120.html

    https://www.fitnesspro.gr/προϊόν/λαβ...-pull-handles/

    Και ένα βίντεο για να έχετε καλύτερη εικόνα...

    https://m.youtube.com/watch?v=W1UweUquLu0
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-02-18 11:22 #798
    Προεπιλογή
    ολυμπιακοι αλτηρες βιδωτοι
    http://www.gymdirect.com.au/shop/cro...bbell-handles/




    ολυμπιακος αλτηρας 36 ιντσες - 92 εκατοστα
    http://www.spud-inc-straps.com/dumbbell-handle.html

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-02-18 12:07 #799
    Προεπιλογή
    Αυτο που μου λειπει εμενα ειναι ενα μονοζυγο.

    Και γενικα κατι να γυμνασω φτερα.

    Εχω μεχρι και σταυρο για τη μεσα πλατη αλλα για φτερα τιποτα. Οκ κανω κωπηλατικες με μπαρα με αναποδη λαβη (παλαμες προς τα εμπρος) αλλα δεν πιανει τοσο ωραια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-02-18 13:07 #800
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Γιατρέ δες το ποστ μου λίγο παραπάνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-02-18 18:32 #801
    Προεπιλογή
    πολυ καλος παγκος για powerlifting και σε καλη τιμη





    τελικα ο παγκος τουμπανο με αντοχη 800 κιλα θα ερθει στην ελλινικη αγωρα μονο με 179 ευρω απιστευτη τιμη , οτι πρεπει για powerlifting






    και οι πρωτοι atlas stones - πετρες ατλαντα στην Ελλαδα






    ** Δεν επιτρέπονται τα Links απο e-shops πλην του χορηγού.Bodybuilding.gr Team **
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-02-18 22:33 #802
    Προεπιλογή
    Χαραλαμπε το ειδα , αλλα το προβλημα ειναι οτι εδω το σπιτι δεν ειναι δικο μου, και δεν μπορω να βαλω μονοζυγο στην πορτα να κανω καμια ζημια.

    Και τα συγχρονα μονοζυγα τα φοβαμαι επισης μη βγαλουν καμια ζημια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-02-18 22:49 #803
    Προεπιλογή
    Άρα το να βιδωσεις ενα στον τοίχο το αποκλειεις λογικά. Έχεις κανένα στενό χωλακι στο σπίτι? Μπορείς να τοποθετήσεις εκεί ένα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-02-18 00:10 #804
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαραλαμπε το ειδα , αλλα το προβλημα ειναι οτι εδω το σπιτι δεν ειναι δικο μου, και δεν μπορω να βαλω μονοζυγο στην πορτα να κανω καμια ζημια.

    Και τα συγχρονα μονοζυγα τα φοβαμαι επισης μη βγαλουν καμια ζημια.
    Η αλήθεια είναι ότι τα σύγχρονα μονόζυγα μπορούν να κάνουν χειρότερη ζημιά αν το κασωμα της πόρτας δεν είναι γερό + ότι δεν φαίνονται τόσο ασφαλή.

    Σε αυτή την περίπτωση η μόνη ιδανική και ασφαλη λυση, αν δεν έχεις κάποιο στενό χωλακι να σφίξεις εκεί ένα μονόζυγο όπως είπε ο vagosofron, είναι ο πυργος μονοζυγο-διζυγο. Αντιλαμβάνομαι όμως πως μπορεί να υπάρχει έλλειψη χώρου για μια τέτοια κατασκευή.

    Μια πιο μαζεμένη κατασκευή είναι η παρακάτω...

    https://bodybuilding.gr/forum/showth...l=1#post894051

    ...θα μπορούσες να φτιάξεις σε έναν σίδερα κάτι που να την προσσεγιζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-02-18 00:50 #805
    Προεπιλογή
    Δυστυχως στο σπιτι δεν μπορω να βαλω μονοζυγο. Στο κελαρι , απο κατω , οπου κανω προπονηση, εχω αρκετο χωρο αλλα οπως εχω ξαναγραψει ειναι χαμηλοταβανο. Δηλαδη αν σταθω στις μυτες των ποδιων βρισκει πανω το κεφαλι. Αρα μονοζυηο ή διζυγο δεν μπαινει.

    Πηγα πριν μια εβδομαδα , απο ενα γερμανικο ηλεκτρονικο καταστημα , που ειχε βαλει εδω στο τοπικ ο Linebacker , και πηρα μπαρα 50mm. και δισκους 50mm συνολο στα 50 κιλα , καθως οπως ειχα ξαναγραψει η μπαρα και οι δισκοι των 30mm μου ειχαν βγαλει την πιστη κατα το βαλε βγαλε. Και τωρα βρηκα την υγεια μου. Πηρα πριν κανα μηνα και ορθοστατες που δεν ειχα, και βαση για σταυρο θα ελεγα συμπαγεστατη. Ειμαι ευχαριστημενος.

    Οι αλτηρες που ειχα βαλει φωτος , οι "συναρμολογουμενοι" , ειτε το πιστευετε ειτε οχι ειναι τωρα κοντα 2 μηνες μη-διαθεσιμοι. Μεχρι που πηρα τηλεφωνο τη (γερμανικη) εταιρεια που τους παραγει και μου λενε δεν ξερουμε ποτε θα ξαναειναι διαθεσιμα. Λεω καλα κρασα. Αλλα ειμαι σταντ μπαι.

    Πλεον θελω ενα ποδηλατο και (αφου το φερνουν τα xtreme μπορω να γραψω το ονομα) σκεφτομαι για ενα Kettler. To Kettler Racer 1 Biketrainer. Δεν ξερω αν σας ειναι γνωστο. Εκτος σπιτιου εχω αρκετο χωρο για αεροβια ασκηση, παρκα , αλλα το βραδυ που κανω προπονηση οταν θελω να κανω αεροβια και πιασει -3 δε θα βγω μετα τα βαρη για αεροβια. Αρα ενα ποδηλατο μου ειναι αναγκαιο. Εδω πχ να πω οτι θα ηθελα καλυτερα διαδρομο ή στεπερ , αλλα το υψος του υπογειου δε μου αφηνει περιθωρια για κατι τετοιο.
    Το αεροβιο το βαζω μετα τα βαρη ή αν τυχει το ΣΚ και δεν εφημερευω , θα κανω και το πρωι με αδειο στομαχι. Αλλα μεχρι τωρα δεν εχω τιποτα.

    Αλλα για τα "φτερα" δεν εχω λυση.. Δυστυχως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-02-18 11:52 #806
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Γνώμη μου είναι πως λύση υπάρχει. Μπορεί να μην είναι η βέλτιστη, όμως από το τίποτα και στην περίπτωση σου είναι ιδανική.

    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την πόρτα ως...μονόζυγο όπως στο παρακάτω βίντεο:



    (Όπως δείχνει ο τύπος στο βίντεο για να μην σπάσει κανένας μεσεντες από την πόρτα τοποθετείς στο κενό της πόρτας από κατω μια "κόντρα").

    Η μπορείς να πάρεις ειδικές λαβές πόρτας για να τις χρησιμοποιήσεις ως μονόζυγο όπως στο παρακάτω βίντεο:

    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-02-18 13:16 #807
    Προεπιλογή
    Δυο ακομα καλοι παγκοι για powerlifting σε καλη τιμη !!!







    ** Δεν επιτρέπονται τα Links απο e-shops πλην του χορηγού.Bodybuilding.gr Team **
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-02-18 13:35 #808
    Προεπιλογή
    Κατασκευη Σφυρι Θορ για BARBARIAN SQUAT !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-02-18 15:54 #809
    Προεπιλογή
    Χαραλαμπε σ ευχαριστω για τις ιδεες.

    Θεωρω οτι δεν μπορω να το κανω αυτο. Εδω οι πορτες και γενικοτερα οι κατασκευες ειναι λιγο της πλακας.
    Κι αν γινει και καμια βλακεια δεν ειμαι και κανα μαστορι να τα φτιαξω.

    Και κατι αλλο. Δεν εχω τη φυσικη κατασταση να "πεταξω" ετσι απλα 10 επαναληψεις στην πορτα. Εδω σε μονοζυγο ειναι δυσκολο. Στην πορτα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο.

    Γενικα θελω να πω, νομιζω ολες οι ασκησεις και οι μυικες ομαδες μπορουν αν κατσεις και το σκεφτεις να καλυφτουν, τα φτερα ειναι δυσκολο να τα γυμνασεις στο σπιτι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-02-18 16:18 #810
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Δύσκολο ναι, όμως δεν είναι ακατόρθωτο παρ' όλα τα εμπόδια. Θα σου προτείνω ακόμα μια τελευταία ιδέα.

    Είχα δει πιο πίσω ότι έχεις ορθοστάτες. Μπορείς να τοποθετήσεις τη μπάρα στους ορθοστάτες αφού τους ρυθμίσεις στο καταλληλο ύψος και να εκτελέσεις τις έλξεις όπως στο παρακάτω βίντεο. Με αυτόν τον τρόπο και θα βγαίνουν οι έλξεις πιο ευκολα και θα γυμνάζεις αποτελεσματικά τα "φτερά".

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 26-02-18 στις 16:20
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 54 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 444525354555664 ... ΤελευταίαΤελευταία