Σελίδα 6 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 456781656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 1061
  1. 01-12-10 15:07 #76
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Φοβερο τοπικ...μπραβο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-12-10 16:00 #77
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    πολυ καλο και βοηθητικο..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-10 18:55 #78
    Προεπιλογή
    σίγουρα θα έχω το δικό μου όταν κάνω το δικό μου σπίτι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-12-10 19:57 #79
    Προεπιλογή Γυμναστικη στο σπιτι
    Γεια χαρα παιδια... Μολις φτιαξαμε το υπογειο και σκοπευω να το κανω κατι σαν γυμναστηριο... Χωρις βαρη... Σκεφτομαι για αρχη να αγορασω TRX straps, P90X και reisistance bands.... Το θεμα ειναι οτι θελω να μ προτεινετε ενα καταστημα online να δω και να τα προμηθευτω...!! Νομιζω πως ειναι καλα για αρχη.. Απλα θελω να αρχισω σιγα σιγα με αυτα να αρχιζει να συνηθιζει το σωμα μου χαλαρα και μετα να παω σε γυμναστηριο! Αν και μεταξυ μας τα γυμναστηρια της περιοχης ειναι μαπα! Α! εχω διαδρομο!! Ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5.  

  6. 21-12-10 14:13 #81
    Προεπιλογή
    χρειαζομαι και λαστιχα γυμναστικης αλλα δεν μπορω να βρω καπου καποια καλα... καμια βοηθεια ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-12-10 06:17 #82
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσες ημερες χρειαστηκαν για να γινει αυτο το θεμα;
    Αρχη ειχε , τελος δεν εχει !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mentzer : 11-01-11 στις 06:20
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-01-11 02:21 #83
    Προεπιλογή
    πολυ καλο θεμα! ειδικα με το μονοζυγο πολυ καλο με σωλινα! εγω αγορασα την αμερικανια το iron gym και δε μπορω να το βλεπω που ειναι αχρηστο γιατι δε κανει στην κασα! θα βαλω σωληνα τελικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-01-11 03:53 #84
    Προεπιλογή
    εφτιαξα ενα παρομιο μονοζυγο και στοιχισε μονο 15ε. πιανε στο διαδρομο απο τον ενα τοιχο στον αλλο.πολυ ασφαλη.χρειαζονται φλατζες 2 και σωληνα οσο χρειαστει αναλογα.βιδες κ ουπα. και ειναι πολυ καλο και δε εχει κατι λιγοτερο απο τα αλλα ισια μονοζυγα. προτεινω οποιος θελει ανεπιφυλακτα.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη loufas : 11-01-11 στις 03:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-01-11 09:18 #85
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    loufas φαίνεται πολύ καλό. Συγχαρητήρια φίλε! Μία άλλη λύση για αυτοσχέδιο μονόζυγο (όχι αγοραστό πόρτας) για όσους έχουν βιβλιοθήκη που "σπάει" σε δύο φύλλα, είναι να τα χωρίσουν και να βάλουν επάνω μία απλή μπάρα των 20-25 ευρώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-01-11 13:57 #86
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    loufas φαίνεται πολύ καλό. Συγχαρητήρια φίλε! Μία άλλη λύση για αυτοσχέδιο μονόζυγο (όχι αγοραστό πόρτας) για όσους έχουν βιβλιοθήκη που "σπάει" σε δύο φύλλα, είναι να τα χωρίσουν και να βάλουν επάνω μία απλή μπάρα των 20-25 ευρώ.
    τα αγοραστα χαλανε την κασα. ενω οι τρυπες αν θες πιο περα τις στοκατεις και τελειωνει η υποθεση. κατι αλλα που και καλα δε χαλανε κασα ειναι μαπα αιρον τζιμ που λενε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-04-11 21:01 #87
    Προεπιλογή Προπονηση στο σπιτι?
    Μετα απο 4 χρονια αποχης απο την εντατικη γυμναστικη,βρηκα τον χρονο πλεον να ασχοληθω ξανα.
    Ειμαι 31 ετων με υψος 1,72 κ ειμαι στα 95 κιλα.Αρχες Φεβρουαριου ειχα φτασει τα 100 κιλα,λογω διατροφης αλλα κ λογω καθιστικης ζωης κ εργασιας.Να πω εδω επισης πως το 2007 με σοβαρη γυμναστικη βαση των δυνατοτητων μου κ αυστηρης διατροφης ειχα φτασει τα 82kg,χωρις να ειμαι γραμμωμενος αλλα αδυνατισμενος,με εμφανες λιπος στους κατω κοιλιακους.Ηταν εμφανες βεβαια πως γυμναζομουν κ ημουν στην καλυτερη φυσικη κατασταση της ζωης μου.Ειχα παρει κ μια τσιμπιδα λιπομετρησης κ αν θυμαμαι καλα ημουν σε φυσιολογικα επιπεδα λιπους για το υψος μου κ την ηλικια μου.Να πω πως επισης πως στο παρελθον,ειχα φτασει στα 72 κιλα μονο με διαιτα,χωρις γυμναστικη κ εδειχνα πολυ αδυνατος.Θελω να πω πως παρα το υψος μου,πιστευω πως πρεπει να ειμαι γυρω στα 80 με 85 κιλα μεγιστο,χωρις να εχω βεβαια μεγαλο μυικο ιστο.
    Μιας κ βρηκα χρονο ειπα να οργανωθω στο σπιτι,να κανω οτι καλυτερο μπορω για αδυνατισμα κ γραμμωση κ απο τον χειμωνα αν πανε ολα καλα κ ο εξοπλισμος μου στο σπιτι δεν με καλυπτει,το πιο πιθανον δηλαδη,θα συνεχισω σε γυμναστηριο για να προχωρησω στον ογκο.
    Εχω παει αρκετες φορες κατα διαστηματα σε γυμναστηριο κ δυστυχως εχω αδυνατισει κ ξαναπαρει τα κιλα αρκετες φορες.Αυτη την φορα ελπιζω κ ευχομαι,με την επενδυση που εκανα για καλο του εαυτου μου να πανε ολα καλα κ να παραμεινουν ετσι.
    Ετσι,τελη Φεβρουαριου αγορασα εναν αρκετα καλο διαδρομο πιστευω,μαζι με διαφορα αλλα απαραιτητα εξαρτηματα,οπως σταθεροποιητης τασης,ταμαμι,σπρει σιλικονης,μονοζυγο,ρολοι με ζωνη μετρησης καρδιακων παλμων.
    Ειχα επισης ενα σετ βαρακια με 4Χ1,25kg δισκους κ 8X2,5kg δισκους κ βολευομαι.
    Προχθες αγορασα επισης ενα παγκο γυμναστικης κ 4 δισκους των 5kg.
    Τον παγκο τον πηρα κυριως γιατι θα με βοηθησει να κανω ανετα πλεον στηθος,πλατη κτλ.Επισης παιρνει ενα εξαρτημα για να κανεις κ ποδια,αρκετα ακριβο θα ελεγα αναλογικα με την αξια του παγκου(74 ευρω το εξαρτημα,99 ευρω ο παγκος) κ θα το σκεφτω αν τελικα το αγορασω κ αυτο,μιας κ η σωληνα της κοντρας που διαθετει ο παγκος ειναι αρκετα στενη για να βαλω τα ποδια μου κ πρεπει να τραβηξω τα μαξιλαρακια προς τα εξω για να αυξηθει το μηκος.Αν ειναι ετσι κ το εξαρτημα για τα ποδια,δεν εχει νοημα.Απο τον παγκο σαν κατασκευη δεν ειμαι ευχαριστημενος,τον συναρμολογησα προχθες κ δεν ειναι τα παντα σε ευθεια γραμμη,οσο για το αφρωδες υλικο που εχει,ειναι σχεδον σαν να μην υπαρχει,τελοσπαντων.
    1 μηνα+ περιπου που γυμναζομαι,χωρις να γυμναζομαι συστηματικα,τα δινω ολα ομως οταν γυμναζομαι,με διατροφη η οποια δεν ειναι αριστη,εχω καταφερει να χασω 5 κιλα κ να σφιξει το σωμα μου.Κανω παντοτε γρηγορο περπατημα στον διαδρομο για 1 ωρα κ μετα,μιας κ τα ''οπλα'' μου εμπλουτιστηκαν,θα κανω 1 με 1,5 ωρα γυμναστικη.
    Παλιοτερα πιεζα πολυ τον εαυτο μου κ στην γυμναστικη κ στην διατροφη.Τωρα τον πιεζω στην γυμναστικη,κ στην διατροφη ειμαι πιο ελαστικος.Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην νοιωθω πως πιεζομαι πολυ,τα αποτελεσματα θα ειναι μακρυπροθεσμα,αλλα ελπιζω κ ευχομαι να κρατησουν περισσοτερο αυτη την φορα γιατι παλιοτερα οπως ανεφερα,καποια στιγμη λογω πιεσης,με επαιρνε η κατω βολτα κ επαιρνα παλι κιλα.Αυτο εχει γινει παρα πολλες φορες κ ολοι ξερουμε πως δεν ειναι κ οτι καλυτερο για τον οργανισμο μας.
    Ολη αυτη η ευκολια στο σπιτι μου,δεν με βαζει στην διαδικασια να βαρεθω να κανω γυμναστικη,γιατι κανω οποτε θελω,δεν περιμενω στην σειρα μου κ δεν χανω χρονο περα δωθε σε καποιο γυμναστηριο,ακομα κ αν σε 10+ λεπτα θα ημουν εκει πηγαινοντας με τα ποδια.
    Ειναι χρηματα που δεν εχω μετανοιωσει που τα εδωσα κ ειμαι πολυ αισιοδοξος.Μην κρυψω πως πολλοι ελεγαν πως θα κανω τον διαδρομο κρεμαστρα.Το μονο που κρεμαω ειναι η ζωνη που αγορασα για να μετραω τους παλμους μου.
    Φυσικα με ολα τα παραπανω παω μονο για γραμμωση,αυτο θελω εξαλλου.Το βλεπω δυσκολα μελοντικα να κανω ογκο με ολα αυτα που εχω,οποτε οταν καταφερω να φτασω στο σημειο που θελω,ισως παω αναγκαστικα σε γυμναστηριο.Βεβαια ο στοχος μου δεν ειναι οπως παλιοτερα ενα σωμα bodybuilder,αλλα με βλεπω προς το fitness που δεν ειναι καθολου ασχημο.Ελπιζω κ ευχομαι μια μερα να τα καταφερω κ απο εκει κ περα βλεπουμε.
    Τωρα θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις:
    1.Μηπως να επαιρνα καποιο συμπληρωμα διατροφης?Σκεφτομαι πρωτεινη κ λιποδιαλυτη.Θα μου πειτε δεν εχει νοημα αν δεν καθαρισεις πολυ καλα την διατροφη σου.Πιστευω πως με την βοηθεια τους,αυτο θα γινει κ θα προσεχω πλεον περισσοτερο.Παλιοτερα ειχα παρει την Dymatize Elite Rich Chocolate κ ειχα μεινει αρκετα ευχαριστημενος,απο την γευση της τουλαχιστον γιατι απο τα αποτελεσματα δεν ξερω,δεν ειχα την εμπειρια να το κανω αυτο.Λιποδιαλυτη ειχα παρει τον Xenadrine 8hrs που ειχα διαβασει πως δεν επηρεαζει τον θυροειδη.Ουτε κ με αυτον ξερω αν ειχε βοηθησει,το μονο που μπορουσα να καταλαβω ηταν πως αν επαιρνα πριν την προπονηση με τονωνε οποτε με βοηθουσε ετσι,μιας κ οι προπονησεις μου ηταν παντοτε εξανλητικες κ ειχαν διαρκεια 2,5 με 3 ωρες.
    Διατροφικα τοτε ετρωγα βρωμη με πρωτεινη με νερο,κρεατα ψητα με ψητα λαχανικα κ κυριως πρασινες σαλατες,cottage με αυγα(κυριως ασπραδια) κ ετρωγα κλασσικα κεικ πρωτεινης σπιτικο(πρωτεινη,αυγα,γαλα,μπανανες).
    Απο συμπληρωματα ειχα πρωτεινη κ λιποδιαλυτη,δεξτροζη μεταπροπονητικα μαζι με πρωτεινη κ βιταμινες Animal Pak(βασανο μεγαλο τοσα χαπακια να τα καταπινω πρωι πρωι με τον λαιμο κλειστο).
    Τι συμπληρωματα εχετε εσεις να προτεινετε?Σκεφτομαι για πρωτεινη εκεινη της ON,για τα υπολοιπα δεν ξερω.
    Τα συμπληρωματα τα ειχα παρει παλιοτερα απο την Γερμανια,απο ενα site που εμαθα εδω μεσα.Ειχε πολυ καλες τιμες,αν κ δεν μου εστειλαν ενα δωρο που επρεπε να μου στειλουν,κ δεν μου ειπαν τιποτα,μονο οταν τα παρελαβα κ τους ρωτησα.Εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο κ οικονομικο?Ειδα πως το bodybuilding.gr διαθετει προς πωληση καποια συμπληρωματα διατροφης κ δεν ξερω αν ενοχλει που ρωταω,αν ειναι οντως ετσι ζηταω εκ των προτερων συγνωμη.
    2.Τι πιστευετε για τον εξολπισμο που εχω,θα με καλυψει ωστε να χασω κιλα κ να κανω γραμμωση προς το παρον αν κ μελλοντικα το γυμναστηριο ειναι στο προγραμμα απο οτι το βλεπω?
    3.Παλιοτερα διαβαζα το Αμερικανικο Flex,τωρα εδω που ειμαι δεν μπορω να το βρω κ εχω διαβασει μερικα Men's health.Δεν το ειχα σε μεγαλη εκτιμηση γιατι δεν εχει σχεση με bodybuilding,αλλα εχει αρκετες πληροφοριες που δεν γνωριζα κ μπορεις να μαθεις αρκετες ασκησεις χωρις την χρηση μεγαλων κιλων,χρησιμοποιοντας επισης πολλες φορες το βαρος του σωματος σου,κατι που με βολευει στην φαση που ειμαι μιας κ δεν εχω ενα ολοκληρο γυμναστηριο στο σπιτι μου.
    Αυτα προς το παρον κ εδω θα ειμαστε να τα λεμε.
    Θα ηθελα την βοηθεια σας σε ολα τα παραπανω,να αναψει για τα καλα κ παλι η φλογα της αγαπης που ειχα για την γυμναστικη κ να μην σιγοσβησει ποτε ξανα!Ελπιζω να εγινα οσο το δυνατον πιο κατανοητος γινεται κ σας ευχαριστω εκ των προτερων!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-04-11 21:04 #88
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή

    παρε μια ιδεα γιατι οπωσ λεω.....Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Η ΠΑΙΖΟΥΜΕ
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-04-11 21:48 #89
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Με 100 ευρώ φίλε μου δεν παίρνεις πάγκο για βάρη αλλά για κοιλιακούς (και ούτε, αλλά τέλος πάντων). Πρόσεχε λοιπόν εκεί που θα κάνεις ανέμελος τις εκτάσεις σου μήπως σπάσει κανα σίδερο ή φύγει καμία βίδα και βρεθείς φαρδύς πλατύς στο πάτωμα.
    Κοντολογίς (και αυτά στα λέω επειδή από το μήνυμά σου καταλαβαίνω ότι έχεις μεγάλη όρεξη να γυμναστείς), πέταξες 100 ευρώ. Οταν σχεδιάζουμε το στήσιμο οικιακού γυμναστηρίου, ποτέ δεν κάνουμε οικονομία στον πάγκο. Για ένα γερό πάγκο που να γίνεται και επικλινής και να έχει και μαξιλαράκι για δικέφαλα να υπολογίζεις πάνω από 250 ευρώ. Αυτά για τον πάγκο.
    Διάδρομος και μονόζυγο ήταν απαραίτητα, έκανες καλές αγορές εδώ (το μονόζυγο είναι πόρτας ή ανεξάρτητο μονόζυγο/δίζυγο; ). Πιθανότατα να χρειαστείς και μία στραβόμπαρα, μία τριγωνική λαβή (για κωπηλατική σε αυτοσχέδιο σταυρό) και φυσικά πρόσθετα κιλά (αλτήρες και δίσκους) γιατί αυτά που έχεις είναι παιδικής κατηγορίας. Επίσης, θα χρειαστείς ορθοστάτες, για να κάνεις σκουότ και πιέσεις στήθους με μπάρα. Εύχομαι καλή επιτυχία!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-04-11 16:17 #90
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρε μια ιδεα γιατι οπωσ λεω.....Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Η ΠΑΙΖΟΥΜΕ
    Αυτα ειναι!Κ εγω αυτο πιστευω,αν θελεις να γυμναστεις,κ τα καταλληλα μεσα να μην εχεις,ολο κ κατι θα βρεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 456781656 ... ΤελευταίαΤελευταία