Σελίδα 7 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 567891757 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 1061
  1. 04-04-11 16:30 #91
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 100 ευρώ φίλε μου δεν παίρνεις πάγκο για βάρη αλλά για κοιλιακούς (και ούτε, αλλά τέλος πάντων). Πρόσεχε λοιπόν εκεί που θα κάνεις ανέμελος τις εκτάσεις σου μήπως σπάσει κανα σίδερο ή φύγει καμία βίδα και βρεθείς φαρδύς πλατύς στο πάτωμα.
    Κοντολογίς (και αυτά στα λέω επειδή από το μήνυμά σου καταλαβαίνω ότι έχεις μεγάλη όρεξη να γυμναστείς), πέταξες 100 ευρώ. Οταν σχεδιάζουμε το στήσιμο οικιακού γυμναστηρίου, ποτέ δεν κάνουμε οικονομία στον πάγκο. Για ένα γερό πάγκο που να γίνεται και επικλινής και να έχει και μαξιλαράκι για δικέφαλα να υπολογίζεις πάνω από 250 ευρώ. Αυτά για τον πάγκο.
    Διάδρομος και μονόζυγο ήταν απαραίτητα, έκανες καλές αγορές εδώ (το μονόζυγο είναι πόρτας ή ανεξάρτητο μονόζυγο/δίζυγο; ). Πιθανότατα να χρειαστείς και μία στραβόμπαρα, μία τριγωνική λαβή (για κωπηλατική σε αυτοσχέδιο σταυρό) και φυσικά πρόσθετα κιλά (αλτήρες και δίσκους) γιατί αυτά που έχεις είναι παιδικής κατηγορίας. Επίσης, θα χρειαστείς ορθοστάτες, για να κάνεις σκουότ και πιέσεις στήθους με μπάρα. Εύχομαι καλή επιτυχία!
    Για τον παγκο που λες,δεν θα διαφωνισω γιατι απο οτι καταλαβα,σιγουρα γνωριζεις περισσοτερα πραγματα απο εμενα.Για να σου δειξω τι εννοω,πηρα τον εξης παγκο:
    http://www.bbclub.gr/fitness/gr/prod...&cat=19&id=548
    Επελεξα τον συγκεκριμενο,βαση αυτα που προσεφερε κ με καλυπταν κ η τιμη του μου φαινοταν λογικη.Σκεφτηκα να παρω παγκο σαν αυτο που αναφερεις,αλλα δεν εχω χωρο για να γυμναζομαι με μπαρα δυστυχως,για αυτο θα κανω οτι καλυτερο μπορω με τους αλτηρες.
    Μονοζυγο πηρα αυτο εδω:
    http://www.bbclub.gr/fitness/gr/prod...&cat=19&id=987
    Με εξυπηρετει γιατι μπορω να κανω κ με την βοηθεια του καμψεις,τωρα που ζοριζομαι με το βαρος μου,κανω καμψεις γονατιστος σε ανοιχτη γωνια ωστε να δουλευω οσο περισσοτερο μπορω.Οταν δυναμωσω θα κανω κανονικα καμψεις.
    Ειναι δυσκολο επισης να το ταιριαξεις σε κασα πορτας,εγω αναγκαστηκα να δοκιμασω ολες στο σπιτι κ η μονη που μου εκανε ηταν εκεινη της κουζινας.Επιπλεον,οταν βαλεις τους ιμαντες για να κανεις χαμηλους κοιλιακους,δεν με βολευει γιατι κουνιεται ολοκληρο το σωμα μου κ ζοριζεται η μεση μου.Πιστευω οταν δυναμωσει παραπανω το πανω τμημα του σωματος μου να κλειδωνει καλυτερα κ να ειμαι πιο σταθερα.
    Για τα υπολοιπα θα δω μπας μελλοντικα μπορεσω να στριμωχτω παραπανω για να κανω τις αγορες που λες,ο χωρος ειναι πολυ περιορισμενος,ο διαδρομος ειναι στριμωχτα με τον παγκο δυστυχως.Προς το παρον δεν γινεται.
    Μπορεις να μου εξηγησεις τι εννοεις για τον αυτοσχεδιο σταυρο?
    Δεν εχεις αδικο για τα κιλα που λες,αλλα σκεψου πως ειμαι αγυμναστος αρκετο καιρο κ απο το σωμα μου βλεπω πως προς το παρον με καλυπτουν κ προσπαθω να κανω ασκησεις που θα με καλυψουν με τα κιλα που εχω στην διαθεση μου.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ που μου ειπες 5 λογια κ θα ηθελα την γνωμη σου για ολα τα παραπανω.Εδω που ειμαι δεν εχω καποιον να συμβουλευτω,για αυτο εγραψα εδω στο φορουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-04-11 20:42 #92
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Καλός φαίνεται ο πάγκος, τώρα πόσο γερός και σταθερός είναι θα αποδειχθεί στην πράξη. Η τιμή του όμως εμένα τουλάχιστον δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, γι' αυτό και έγραψα όσα έγραψα στο πρώτο ποστ. Μακάρι να σου βγει καλός. Το μονόζυγο επίσης είναι κομπλέ.
    Κρίμα που δεν έχεις χώρο για μπάρα, αναγκαστικά θα παίζεις λοιπόν μόνο με τους αλτήρες. Κωπηλατική με σταυρό είναι αυτή η άσκηση: http://www.youtube.com/watch?v=XC287NsRujo (η τριγωνική λαβή χώνεται κάτω από τη μπάρα). Εύχομαι και πάλι καλή επιτυχία στους στόχους σου, γιατί φαίνεται ότι έχεις μεγάλη όρεξη να χωθείς στα βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-04-11 20:59 #93
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    φιλε steg εχεις υποψιν σου κανα διζυγο? οχι αυτα ομως τα κλασικα που ειναι ενσωματωμενα σε μονοζυγο,αλλα μεμονωμενο διζυγο..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-04-11 21:28 #94
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Φίλε μου σκέτο δίζυγο δύσκολα θα βρεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-04-11 21:39 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλός φαίνεται ο πάγκος, τώρα πόσο γερός και σταθερός είναι θα αποδειχθεί στην πράξη. Η τιμή του όμως εμένα τουλάχιστον δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη, γι' αυτό και έγραψα όσα έγραψα στο πρώτο ποστ. Μακάρι να σου βγει καλός. Το μονόζυγο επίσης είναι κομπλέ.
    Κρίμα που δεν έχεις χώρο για μπάρα, αναγκαστικά θα παίζεις λοιπόν μόνο με τους αλτήρες. Κωπηλατική με σταυρό είναι αυτή η άσκηση: http://www.youtube.com/watch?v=XC287NsRujo (η τριγωνική λαβή χώνεται κάτω από τη μπάρα). Εύχομαι και πάλι καλή επιτυχία στους στόχους σου, γιατί φαίνεται ότι έχεις μεγάλη όρεξη να χωθείς στα βάρη.
    Κ εγω αυτο ευχομαι,μακαρι να με καλυψει στις ασκησεις που θα τον χρειαστω.Μελλοντικα αν δεν με καλυπτουν τα βαρακια,θα δω μπας κ φτιαξω ορθοστατες με ενα φιλο κ αγορασω μια μπαρα.Το καλο με την μπαρα ειναι πως χτιζεις καλυτερα ογκο,ομως εγω δεν θα εχω βοηθεια με τα βαρη οποτε θα με βολεψουν καλυτερα οι αλτηρες πιστευω.
    Το μονοζυγο ειναι διαιρουμενο κ οχι μονοκομματο,προς το παρον με καλυπτει,εχω κ ενα κλασσικο,ισως το βαλω κ αυτο σε αλλη κασα πορτας μελλοντικα.Πρεπει να βρω ομως λαστιχα να του βαλω γιατι αυτα ειναι παλια κ πρεπει να εχουν ξεραθει.
    Τωρα καταλαβα ποια λες,εγω την θυμομουν σαν T-bar rows,για αυτο δεν καταλαβα.
    Εχω ορεξη κ ελπιζω να συνεχιστει.Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,μου δινουν ειλικρινα δυναμη για την συνεχεια!
    Καλες κ δυνατες προπονησεις να εχεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-04-11 21:41 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου σκέτο δίζυγο δύσκολα θα βρεις.
    Εκτος κ αν φτιαξει σε σιδερα κανενα.Διαιρουμενο βεβαια για να το μεταφερει ευκολα.
    Δεν εχω δει αλλα ριξε μια ματια πρωτα στις 2 γνωστες ελληνικες αλυσιδες καταστηματων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-04-11 16:18 #97
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε steg εχεις υποψιν σου κανα διζυγο? οχι αυτα ομως τα κλασικα που ειναι ενσωματωμενα σε μονοζυγο,αλλα μεμονωμενο διζυγο..
    πηγενε σε εναν σιδερα κ πες του να σου φτιαξει 2 σιδερα-κυλινδρους με βαση κολημενη πανω τους ωστε να παιρνει ουπα-βιδες κ στηριξη αυτων με επιπλεον σιδερα κολιμμενα πανω τους παλι με βαση για ουπα-βιδες

    παρε τρυπανι-κατσαβιδι αλφαδιασε τα κ βαλτα στον τοιχο.προσεχε μην εχει τπτ υγρασιες ο τοιχος ομως κ να πιασουν οι βιδες μην βρεθεις προ εκπληξεως
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-04-11 02:16 #98
    Το avatar του χρήστη luckyseven

    Εγγραφή
    01-11-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    620
    Προεπιλογή

    το home gym του mr lightweight ronnie coleman
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-11 11:15 #99
    Προεπιλογή
    Ενα απλό και λιτό home gym!χαχαχα
    Θα βγάλω και γω φωτογραφίες το δικό μου και θα ποστάρω.Είναι λίγο στριμόκωλο αλλά τη δουλειά του την κάνει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-04-11 16:40 #100
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν θες να στυσεις δικο σου στο σπιτι θα το κανεις σωστα και δωσεις μεχρι και το τελευταιο ευρο κ θελει κ αρκετα λεφτα. ασ πουμε 300 ευρο για αλτηρες που λεει ο φιλος στην αρχι. 300 ευρο ειναι 1ς χρονος στο γυμ και εχεις κ γ... τα αποτελεσματα. δικια μου αποψη αυτη (no offence).
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-04-11 16:45 #101
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων

    παρε μια ιδεα γιατι οπωσ λεω.....Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Η ΠΑΙΖΟΥΜΕ
    Εμ.... Συγνώμη... Έχεις βάλει για πάγκο τη σιδερώστρα;;; Δε φοβάσαι μη σπάσει;;;; Πόσα κιλά να αντέξει η έρμη;!!!!!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-04-11 17:23 #102
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    δωστε λινκ που μπορουμε να αγορασουμε εξοπλισμο για το σπιτι
    θα κανω και γω ενα gym στο σπιτι
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-04-11 17:35 #103
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δωστε λινκ που μπορουμε να αγορασουμε εξοπλισμο για το σπιτι
    θα κανω και γω ενα gym στο σπιτι
    παγκος,που γινεται και κατακλινης
    http://www.fitmaster.gr/index.php?ma...oducts_id=1054

    stand giα σκουωτ κλπ
    http://www.fitmaster.gr/index.php?ma...roducts_id=180

    μονοζυγο-διζυγο
    http://www.fitmaster.gr/index.php?ma...oducts_id=1342
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-04-11 17:36 #104
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    οπα,μηπως εκανα μλκια και δεν επιτρεπονται τα λινκ που εβαλα?

    βιγια αν θες power rack(κλουβι) για σκουωτ πες μου.αλλα ειναι ακριβο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geo28 : 08-04-11 στις 17:41
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-04-11 17:40 #105
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια πηγα να δω σε bodybuilding club για βαρη για αλτηρες και μου ειπαν για 80 κιλα ειναι 185 ευρω περιπου (μονο τα κιλα χωρις τους πυρους). Δεν μπορει να ναι τοσο ακριβα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω φθηνοτερα ??

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 567891757 ... ΤελευταίαΤελευταία