Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 49 από 49
  1. 30-07-11 15:41 #46
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριε Πολυνεικε αν δεν υπηρχε σεβασμος απεναντι σας δε θα ημουν γραμμενος στο σαιτ σας,απλα τυχαινει πολλακις οποιος πει ωμες αληθειες να τρωει το μπαν(και δεν αναφερομε στο bodybuilding.gr)Eγω απλα αναφερα τα πραγματα οπως τα εχω ζησει αυτα τα χρονια...και επειδη αγαπαω το σιδερο οπως ολοι εδω και την αγωνιστικη πλευρα του αθληματος δε θα σταματησω να κανω αυτο που λατρευω..Ομως οταν για 3μηνες φτυνω αιμα ξυπναω 6 το πρωι και γυρναω στις 6 απο τη δουλεια και στις 7 ειμαι γυμναστηριο και καταστρεφομαι οικονομοικα θελω πανω στην πιστα τη θεση που μου αξιζει και οχι να μου λενε σε εφαγε ''αυτος'' επειδη ειναι αθλητης του ''ταδε''
    αυτα τα είπαμε πάντα θα υπάρχουν όποιος δεν βγαίνει πρώτος μπορεί να λέει αδικημένος είναι και μπορεί να είναι όπως και γω πολλες φορές αισθάνθηκα αδικημένος , θυμάμε μια φορα είχα λίγα νερα στην πλάτη γιατι είχα κατεβεί βαρύς πάνω απο 110 κιλα μιας και στόχος ήταν μετα ενα μήνα το παγκόσμιο , αλλα είπα καλα να πάθω ας ήμουν κομμάτια και στην πλάτη να μην υπήρχε αμφισβήτηση.

    είπαμε οι δικοί μας πάντα πρώτους μας βλέπουν και γω όποτε κατεβαινω σε αγώνες τα δικά μου άτομα με έχουν για πρώτο .

    αν δείς στο εξωτερικό δεν μιλάει κανένας και βλέπουμε τέρατα να μένουν εκτός εξάδας και σε μας λέει ο άλλος με βγάλαν 5ο ενω έπρεπε να είμαι 4ος , αυτα παίζονται και ο καθε κριτης μπορει και να αιτιολογήσει την βαθμολογία του .

    γι αυτο κάτι είπα στο πόστ παραπάνω αλλα δεν το πρόσεξες , δηλαδή ο καθένας ζηγίζει τα τα πράματα και αποφασίζει αν τον συμφέρει να κατεβεί σε αγώνες οικονομικα και ηθικά , εγω την προπόνηση που έκανα επι χρόνια ούτε να το φανταστεί δεν μπορεί κανείς , αλλα επιλογή μου ήταν δεν θα κάθομαι να κλαίγομαι κιόλας και δεν ήμουν διευθυντής σε τράπεζα αλλα σε μηχανουργείο δούλευα και στα χωράφια , αλλιώς δεν θα τολμούσα να γράψω αυτες τις σειρές εδω .
    κάνουμε ότι κάνουμε γιατι μας αρέσει όχι να μας λυπούνται , αλλα και κάτι άλλο που έγραψα πάλι πέρασε απαρατήρητο , εμένα κανείς δεν μου επέβαλε να ψωνίσω απο κάποια εταιρία , θυμάμε ο τσοπουρίδης πρόεδρος της ναββα και φίλος μου μου έλεγε δεν σου επιβάλω ηλία να πάρεις προιόντα απο μένα , απλα σου προτείνω να πάρεις γιατι είναι καλά και ποιοτικα και σε καλές τιμές και συ κοιτάς το συμφέρον σου και απλα ψωνιζα με ελεύθερη βούληση και έπαιρνα αυτα που μου άρεσαν απλα κάποιους φίλους και συνεργάτες τούς είχα σε εκτίμηση και το έδειχνα στην πράξη και όχι στα λόγια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-07-11 15:49 #47
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis Giannoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω τωρα κατι αλλο, σχετικο με το αρχικο θεμα...
    Βλεπω πολλες ομοσπονδιες οτι χαρακτηριζουν καποιους αγωνες που διοργανωνουν ως επαγγελματικα grand prix (π.χ επαγγελματικο grand prix wabba ή επαγγελματικο grand prix nabba).. Αυτο παλι τι ακριβως σημαινει?
    Αφου ειπαμε οτι για επαγγελματικο bodybuilding αναφερομαστε μονο στην ifbb... ετσι δεν ειναι?
    οργανωμένο επαγγελματικό πρωτάθλημα λέμε πως έχει η ιφββ , απο κεί και πέρα υπάρχουν κάποιοι ιστορικοί αγώνες όπως το γιούνιβερς της ναββα , που επειδή έχει κατηγορία με χρηματικό έπαθλο λέγετε επαγγελματική κατηγορία .
    βασικά ο όρος επαγγελματίας έχει να κάνει με τον χρηματισμό και αν εγω πχ έχω μια εταιρία και θέλω να την διαφημήσω διοργανώνω ενα γκραν πρί με χρηματικό έπαθλο , υπο την αιγίδα κάποιας ομοσπονδίας , ανεξάρτητο απο τούς επίσημους ερασιτεχνικούς αγώνες , γι αυτο και λέγετε γκραν πρί με χρηματικό έπαθλο .

    αλλα επίσημα με διαδικασία επαγγελματικών καρτών και να ακολουθείτε κάποια ιεραρχία και προυποθέσεις να γίνει κάποιος επαγγελματίας γίνετε στην επαγγελματικη κατηγορία της ιφββ .

    αλλα ο επαγγελματίας έχει οφέλει απο χορηγούς και διαφημήσεις , γιατι αν περίμενε απο τα λεφτα τηα κατάταξης στούς αγώνες θα πέθαινε στην ψάθα , γιατι εκεί τα πέρνουν 5-6 άτομα που διεκδηκούν τις πρώτες θέσεις , άρα αυτα τα χρήματα αν δεν υπάρχουν οι χορηγοί και τα πέρνουν τα περισσότερα οι 2-3 πρώτες θέσεις , δεν φτάνουν ούτε για συμπληρώματα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-07-11 18:20 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα τα είπαμε πάντα θα υπάρχουν όποιος δεν βγαίνει πρώτος μπορεί να λέει αδικημένος είναι και μπορεί να είναι όπως και γω πολλες φορές αισθάνθηκα αδικημένος , θυμάμε μια φορα είχα λίγα νερα στην πλάτη γιατι είχα κατεβεί βαρύς πάνω απο 110 κιλα μιας και στόχος ήταν μετα ενα μήνα το παγκόσμιο , αλλα είπα καλα να πάθω ας ήμουν κομμάτια και στην πλάτη να μην υπήρχε αμφισβήτηση.

    είπαμε οι δικοί μας πάντα πρώτους μας βλέπουν και γω όποτε κατεβαινω σε αγώνες τα δικά μου άτομα με έχουν για πρώτο .

    αν δείς στο εξωτερικό δεν μιλάει κανένας και βλέπουμε τέρατα να μένουν εκτός εξάδας και σε μας λέει ο άλλος με βγάλαν 5ο ενω έπρεπε να είμαι 4ος , αυτα παίζονται και ο καθε κριτης μπορει και να αιτιολογήσει την βαθμολογία του .

    γι αυτο κάτι είπα στο πόστ παραπάνω αλλα δεν το πρόσεξες , δηλαδή ο καθένας ζηγίζει τα τα πράματα και αποφασίζει αν τον συμφέρει να κατεβεί σε αγώνες οικονομικα και ηθικά , εγω την προπόνηση που έκανα επι χρόνια ούτε να το φανταστεί δεν μπορεί κανείς , αλλα επιλογή μου ήταν δεν θα κάθομαι να κλαίγομαι κιόλας και δεν ήμουν διευθυντής σε τράπεζα αλλα σε μηχανουργείο δούλευα και στα χωράφια , αλλιώς δεν θα τολμούσα να γράψω αυτες τις σειρές εδω .
    κάνουμε ότι κάνουμε γιατι μας αρέσει όχι να μας λυπούνται , αλλα και κάτι άλλο που έγραψα πάλι πέρασε απαρατήρητο , εμένα κανείς δεν μου επέβαλε να ψωνίσω απο κάποια εταιρία , θυμάμε ο τσοπουρίδης πρόεδρος της ναββα και φίλος μου μου έλεγε δεν σου επιβάλω ηλία να πάρεις προιόντα απο μένα , απλα σου προτείνω να πάρεις γιατι είναι καλά και ποιοτικα και σε καλές τιμές και συ κοιτάς το συμφέρον σου και απλα ψωνιζα με ελεύθερη βούληση και έπαιρνα αυτα που μου άρεσαν απλα κάποιους φίλους και συνεργάτες τούς είχα σε εκτίμηση και το έδειχνα στην πράξη και όχι στα λόγια
    ..Kαι αυτος ειναι ο λογος που θα συνεχισω οτι κανω επειδη το αγαπαω και φυσικα δε θα σκυψω το κεφαλι κλαιγοντας..απλα καποια στιγμη πρεπει και αυτοι που κινουν τα νηματα να δωσουν καποια πραγματα πισω,ξεκινησαν με την ιδια αγαπη και καποιοι εγιναν αιμοδιψης επιχειρηματιες αυτο μονο κακο κανει στο αθλημα..πιστεψε θα χα με τις 3πλασιες συμμετοχες σε καθε αγωνα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-07-11 18:48 #49
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..Kαι αυτος ειναι ο λογος που θα συνεχισω οτι κανω επειδη το αγαπαω και φυσικα δε θα σκυψω το κεφαλι κλαιγοντας..απλα καποια στιγμη πρεπει και αυτοι που κινουν τα νηματα να δωσουν καποια πραγματα πισω,ξεκινησαν με την ιδια αγαπη και καποιοι εγιναν αιμοδιψης επιχειρηματιες αυτο μονο κακο κανει στο αθλημα..πιστεψε θα χα με τις 3πλασιες συμμετοχες σε καθε αγωνα
    έτσι ακριβώς πρέπει να σκεύτεσαι και αυτοί που εκμεταλευονται καταστάσεις ο καθένας στο τέλος παίρνει ότι του αξίζει
    και μην παίρνεις και όρκο ότι πολλοί αγαπάν αυτό που κάνουν η τον χώρο γενικότερα , απλα τον εαυτό τους αγαπάν και το χρησιμοποιούν σαν σκαλοπάτι και μέσον της προβολής τους , που και αυτο είναι θεμιτό αρκεί να είναι αμοιβαίο δηλαδή όχι μόνο να παίρνει καποιος αλλα και να προσφέρει .

    ακόμη και πολλοι αθλητες του ββ δεν συμπεριφέρονται σαν αθλητες αλλα σαν άνθρωποι των μίντια και φίρμες , οπότε δεν θέλει και πολυ να ξεφύγει κάποιος έχοντας τέτοιο ψώνιο , άλλος βλέπει καμια φωτο του σε περιοδικό και νομίζει έπιασε τον παπα απ τα αμελέτητα .

    επίσης όποιος ασχολείτε με το ββ ακόμη και σαν τρόπος ζωής δεν σημαίνει σώνει και καλα να πάει σε αγώνες , όπως ενας που κάνει τζόκινκ συστηματικα δεν σημαίνει πως απαραίτητα θα πάει σε αγώνες στίβου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234