Σελίδα 119 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 1969109117118119120121 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.771 έως 1.785 από 1805
  1. 14-04-14 11:20 #1771
    Προεπιλογή
    Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.
    Έχω αλλεργία στη γύρη και θέλω να ξεκινήσω τα Aerius γιατί δεν την παλεύω άλλο.
    Παίρνω κάθε μέρα Optimen, Ultra Omega 3 και Eleuthero.. θα έχω κάποιο πρόβλημα?
     

  2. 14-04-14 11:31 #1772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xaroulisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.
    Έχω αλλεργία στη γύρη και θέλω να ξεκινήσω τα Aerius γιατί δεν την παλεύω άλλο.
    Παίρνω κάθε μέρα Optimen, Ultra Omega 3 και Eleuthero.. θα έχω κάποιο πρόβλημα?
    Λογικά, τονίζω ΛΟΓΙΚΑ, όχι.

    Θα το μάθεις στην πράξη.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  3. 14-04-14 13:40 #1773
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xaroulisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.
    Έχω αλλεργία στη γύρη και θέλω να ξεκινήσω τα Aerius γιατί δεν την παλεύω άλλο.
    Παίρνω κάθε μέρα Optimen, Ultra Omega 3 και Eleuthero.. θα έχω κάποιο πρόβλημα?
    οχι στο εγγυουμε εγω που περνω xozal που ειναι ποιο δυνατο απο το αεριους.
    εγω πινω πολυβιταμινη νιτρικα και δεν παθαινω τιποτα χαχαχα.
    εξαλου το αντισταμνικο το βραδυ το περνεις,εγω ετσι κανω πριν κοιμηθω.

    δεν κανει εξαλου να το παρεις μεσα στην ημερα σε ριχνει αρκετα.
     

  4. 14-04-14 14:09 #1774
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ και τους δυο!
    Το Aerius είναι το μόνο που δεν σε ρίχνει και γιαυτό το παίρνω.
     

  5. 14-04-14 14:14 #1775
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xaroulisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ και τους δυο!
    Το Aerius είναι το μόνο που δεν σε ρίχνει και γιαυτό το παίρνω.
    ναι αλλα ειναι πολυ ελαφρυ σκεψου εμενα δεν με πιανει το αεριους γιαυτο περνω ποιο βαρυ που ειναι το ξοζαλ,μια φορα ειχα πιει ζιπτεκ και δεν την παλευα το πρωι στην δουλεια,μιλαμε για πολυ μαστουρα κοιμομουν ορθιος αχαχαχαχ
     

  6. 14-04-14 17:06 #1776
    Προεπιλογή
    Ναι τα έχω πάθει και εγώ με αυτά..γιαυτό κατέληξα στο Aerius που με πιάνει
     

  7. 06-07-14 22:03 #1777
    Post
    Καλησπερα ειμαι 21 ετων και χρησιμοποιω τις πολυβιταμινες της health aid a-z multivit και ελεγα να παω σε κατι πιο αθλητικες πολυβιταμινες θα ηθελα μερικες προτασεις...
    Παραλληλα περνω και την πρωτεινη gold standard αν πεζει καποιο ρολο αυτο με την πολυβιταμινη.
     

  8. 08-07-14 15:56 #1778
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο screamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα ειμαι 21 ετων και χρησιμοποιω τις πολυβιταμινες της health aid a-z multivit και ελεγα να παω σε κατι πιο αθλητικες πολυβιταμινες θα ηθελα μερικες προτασεις...
    Παραλληλα περνω και την πρωτεινη gold standard αν πεζει καποιο ρολο αυτο με την πολυβιταμινη.
    Anavite, Orange Triad. Και οι 2 καλες επιλογες. Η βασικη δαφορα ειναι οτι η anavite σου δινει επιπλεον beta-alanine ενω η orange triad joint support.
    WESTSIDE BARBELL
     

  9. 29-08-14 16:11 #1779
    Προεπιλογή
    Τι σημαινει στην πραξη οτι μια βιταμινη ειναι φαρμακευτικη? Ας πουμε η Solgar που ειναι φαρμακευτικες ειναι πανακιρβες, τι παραπανω προσφερουν? Οι Orange Triad και Anavite που παιρνω δεν ειναι?

    Το χειμωνα θελω να παιρνω ξεχωριστα την C. Και ειμαι αναμεσα στην Adam και την Esther Plus 1000mg της Solgar που κλασσικα ειναι πανακριβη.
     

  10. 31-12-14 03:00 #1780
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή Έρευνα: Πόσο βοηθούν οι πολυβιταμίνες τελικά;
    Τρεις νέες μελέτες βρίσκουν πως οι πολυβιταμίνες δεν βοηθούν στη μακροζωία ούτε αποτρέπουν τις καρδιοπάθειες και την απώλεια μνήμης.
    Με τρεις νέες μελέτες να βρίσκουν πως μία πολυβιταμίνη την ημέρα δεν συμβάλει στην ενίσχυση της υγείας του μέσου Αμερικανού, οι ειδικοί πίσω από την έρευνα παροτρύνουν τον κόσμο να εγκαταλείψει τη χρήση συμπληρωμάτων.

    Οι μελέτες βρήκαν πως η καθημερινή λήψη πολυβιταμίνης δεν αποτρέπει τα προβλήματα καρδιάς ή την απώλεια μνήμης και δεν ήταν συνδεδεμένη με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
    Οι μελέτες, που δημοσιεύτηκαν στο τεύχος της επιθεώρησης Annals of Internal Medicine της 17ης Δεκεμβρίου, βρήκαν πως οι πολυβιταμίνες και τα συμπληρώματα μετάλλων δεν είχαν καλύτερο αποτέλεσμα από τα χάπια placebo.

    Τα συμπληρώματα διατροφής είναι μία βιομηχανία δισεκατομμυρίων στις Ηνωμένες Πολιτείες και οι πολυβιταμίνες αποτελούν περίπου τις μισές από τις πωλήσεις βιταμινών, σύμφωνα με το Αμερικανικό Γραφείο Συμπληρωμάτων Διατροφής.
    Ωστόσο, όλο και περισσότερα στοιχεία υποδεικνύουν πως οι πολυβιταμίνες προσφέρουν λίγα ή καθόλου οφέλη υγείας και ορισμένες μελέτες υποδεικνύουν πως οι υψηλές δόσεις ορισμένων βιταμινών μπορεί να προκαλούν ζημιές.

    Ως αποτέλεσμα, οι συγγραφείς πίσω από τη νέα έρευνα είπαν πως είναι ώρα να πάψουν να τις παίρνουν οι περισσότεροι άνθρωποι. “Πιστεύουμε πως είναι σαφές ότι οι βιταμίνες δεν έχουν αποτέλεσμα”, είπε ο Dr. Eliseo Guallar, ένας καθηγητής επιδημιολογίας στο Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.
    Στην δυναμική εισαγωγή των τριών μελετών, ο Guallar και οι συν-συγγραφείς, πρότειναν στους ανθρώπους να σταματήσουν να ξοδεύουν χρήματα σε πολυβιταμίνες. Ακόμη και ένας εκπρόσωπος της βιομηχανίας των βιταμινών ζήτησε από τους ανθρώπους να μετριάσουν τις προσδοκίες τους από τα συμπληρώματα διατροφής. “Πρέπει όλοι να διαχειριστούμε τις προσδοκίες που έχουμε όταν λαμβάνουμε πολυβιταμίνες”, δήλωσε ο Duffy MacKay, αντιπρόεδρος επιστημονικών ρυθμιστικών θεμάτων για το Council for Responsible Nutrition, μία εμπορική ομάδα που εκπροσωπεί τους κατασκευαστές συμπληρωμάτων.

    “Έρευνα δείχνει πως οι δύο βασικοί λόγοι που οι άνθρωποι παίρνουν πολυβιταμίνες είναι για τη συνολική τους υγεία και για να καλύψουν διατροφικά κενά”, είπε ο MacKay. “Η επιστήμη εξακολουθεί να αποδεικνύει πως οι πολυβιταμίνες είναι αποτελεσματικές για αυτούς τους σκοπούς και πως αυτό και μόνο προσφέρει λόγο στους ανθρώπους να πάρουν μία πολυβιταμίνη”.

    Ωστόσο, είπε ο Guallar, δεν είναι ξεκάθαρο πως η λήψη συμπληρωμάτων για την κάλυψη κενών σε μία όχι-τόσο-ιδανική διατροφή μεταφράζεται πραγματικά σε οποιοδήποτε όφελος για την υγεία. “Θα ήταν υπέροχο αν όλα τα διατροφικά προβλήματα μπορούσαν να λυθούν με ένα χάπι”, είπε. “Δυστυχώς, αυτό δεν ισχύει”.
    _______________________________________________________________________________________________________________
     

  11. 22-01-15 12:28 #1781
    Προεπιλογή
    Φιλε λαο η καποιος άλλος, απο το βοτανο μπορει να μου πει κανεις καμια πολυβιταμινη να μην περιεχει ιωδιο,γιατι η γυναικα μου εβγαλε θυροειδή απο αυτο που αδυνατιζεις.

    Τις επερνα παλια της on woman αλλα τωρα δεν μπορει να τις παρει περιεχει ιωδιο και της ειπε η ενδοκρινολογος να μην περνει γιατι θα τις απορυθμισηβτον θηροειδη.
     

  12. 29-01-15 17:53 #1782
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε λαο η καποιος άλλος, απο το βοτανο μπορει να μου πει κανεις καμια πολυβιταμινη να μην περιεχει ιωδιο,γιατι η γυναικα μου εβγαλε θυροειδή απο αυτο που αδυνατιζεις.

    Τις επερνα παλια της on woman αλλα τωρα δεν μπορει να τις παρει περιεχει ιωδιο και της ειπε η ενδοκρινολογος να μην περνει γιατι θα τις απορυθμισηβτον θηροειδη.
    Τσέκαρε αυτές της Rainbow Light.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  13. 29-01-15 23:20 #1783
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσέκαρε αυτές της Rainbow Light.
    ευχαριστω βρε λαο να εισαι καλα αδερφε.φτου εχει μεσα σπιρουλινα,δεν κανει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dio32 : 29-01-15 στις 23:22
     

  14. 04-03-15 22:09 #1784
    Προεπιλογή
    παιδια ξερει κανεις το οριο την βιταμινης Ε?θελω να παρω εξτρα αυτη την στιγμη σαν πολυβιταμινη περνω την multi basics 3 της aor.
    ρωταω επειδη εδω και 7 μηνες προσπαθω με την γυναικα μου να κανουμε παιδι,εκανα σπερμοδιαγραμμα γιατι σε μικροτερη ηλικια ειχα κανει εγχειρηση κυρσοκυλης και ειναι λιγο πεσμενη η κινητικοτητα του σπερματος.
    διαβαζοντας στο νετ η βιταμινη e βοηθαει αρκετα.
    συνενζυμο q10 c περνω ετσι και αλιως που βοηθανε και αυτα.
     

  15. 04-03-15 23:10 #1785
    Προεπιλογή
    400 ιυ την ημερα για ενα διαστημα 1 μηνος νομιζω δεν θα εχεις προβλημα ,ισως θα ηταν κ καλυτερα τις 2 ημερες να εισαι off.
    Παντως να σου πω εμπειρικα ,θυμαμαι παλια μια φορα σε περιοδο γραμμωσης ειχα παρει καψουλες των 800 ιυ (δεν θυμαμαι για ποσο) κ ειχα παρατηρησει μεγαλες ποσοτητες! Τωρα βεβαια για την ποιοτητα κ την κινητικοτητα δεν μπορω να ξερω.
     

Σελίδα 119 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 1969109117118119120121 ΤελευταίαΤελευταία