Σελίδα 3 από 121 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 1805
  1. 16-07-09 01:55 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    και εγω τα τελευταία χρόνια ενω δεν παίρνω τακτικά συμπληρώματα πολυβιταμίνες παίρνω μετα το πρωινο και χρησιμοποιώ αυτή που είπε και ο γιάννης την μουλτιμαχ της MW αρκετα δυνατή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  2. 16-07-09 09:10 #32
    Προεπιλογή
    δηλαδη εγω που παιρνω κατι απλες αναβραζον της lanes απο το φαρμακειο ειναι μουφα?
    βασικα κανονικα τρωω 3-4 φρουτα τη μερα και επειδη τωρα τα εκοψα γιατι κανω διαιτα (γραμμωσης) ειπα να παρω πολυβιταμινες για 1η φορα
     

  3. 16-07-09 23:33 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vbatsigr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη εγω που παιρνω κατι απλες αναβραζον της lanes απο το φαρμακειο ειναι μουφα?
    βασικα κανονικα τρωω 3-4 φρουτα τη μερα και επειδη τωρα τα εκοψα γιατι κανω διαιτα (γραμμωσης) ειπα να παρω πολυβιταμινες για 1η φορα
    Τι να ειναι μουφα;
    Θες πολυβιταμινη, ειναι πολυβιταμινη!
    Επισης ειναι απο τις γνωστες εταιριες στο χωρο.
    Και δεν περιεχει αλλα συστατικα που ο κοσμος αναφερει γενικως και αοριστως ως "βιταμινες" και μονο βιταμινες δεν ειναι.
    Επισης κυκλοφορει και με ginseng για εξτρα τονωση.
    Το πιο αποτελεσματικο τονωτικο και ταυτοχρονα ασφαλες.
     

  4. 17-07-09 01:21 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vbatsigr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη εγω που παιρνω κατι απλες αναβραζον της lanes απο το φαρμακειο ειναι μουφα?

    Φυσικα αφου σου πιανουν τον ***** .... Με τα ιδια χρηματα αγοραζεις ΣΚΑΛΕΣ ανωτερες ....
     

  5. 17-07-09 02:09 #35
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Για πρωτη φορα αφησα το PAK και πηρα τις now adam για ενα μηνα .Μεγαλο λαθος ειναι ΠΟΛΥ πισω τα υπολοιπα συμπληρωματα πολυβιταμινων μαλλον.Δεν τις θεωρω κακες αλλα σε συγκριση με το πακ που το εχω συνηθισει ουτε καν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos_ : 17-07-09 στις 02:13
     

  6. 17-07-09 08:46 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα αφου σου πιανουν τον ***** .... Με τα ιδια χρηματα αγοραζεις ΣΚΑΛΕΣ ανωτερες ....
    Με αφορμη το ποστ σου εριξα μια ματια στις τιμες και ειδα το ακριβως αντισροφο.
    Αν σας πιανει καποιος τον **** ειναι οι εταιριες με συμπληρωματα.
    Μια geriatric εχει 8,90 και ειναι για ενα μηνα.
    Ειναι υπερπληρης σε βιταμινες,μεταλλα και ιχνοστοιχεια, και επειδη κυκλοφορει με κουπονι υποκειται στους ιδιους ελεγχους που γινονται στα φαρμακα, ειναι δηλαδη αυτο που λεμε φαρμακευτικης καθαροτητας.
    Οι υπολοιπες κοστιζουν απο 6-25 ευρω με τις περισσοτερες να βρισκονται στην περιοχη 8-15 ευρω και να προερχονται απο μεγαλες εταιριες του χωρου.
    Οι τιμες που ειδα στα μαγαζια με τα συμπληρωματα εμενα μου κανουν για εκμεταλλευση.
    Για συγκρινετε τις λοιπον με μια Supradyn που ειναι της Bayer (η εταιρια που βγαζει, ασπιρινη, bepanthol) και κανει κατω απο 10 ευρω.
    Οποτε θα ηθελα να μαθω ποιες ειναι οι σκαλες ανωτερες βιταμινες και ποσο ακριβως κοστιζουν...
    Δε με ενδιαφερει να προωθησω τις βιταμινες απο το φαρμακειο, η δουλεια μου στηριζεται στο φαρμακο και οχι στις βιταμινες, ωστοσο αμα ερχεται μια εταιρια που δεν τη γνωριζει κανεις εξω απο το μποντιμπιλντινγκ και σε καποιες περιπτωσεις δεν ειναι παρα ενα γκαραζ σε μια αυλη και μου βγαζει βιταμινη και τη χρεωνει 20 ευρω το μηνα, ε, ελεος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pharmacist : 17-07-09 στις 09:08
     

  7. 17-07-09 08:56 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πρωτη φορα αφησα το PAK και πηρα τις now adam για ενα μηνα .Μεγαλο λαθος ειναι ΠΟΛΥ πισω τα υπολοιπα συμπληρωματα πολυβιταμινων μαλλον.Δεν τις θεωρω κακες αλλα σε συγκριση με το πακ που το εχω συνηθισει ουτε καν.
    Γι'αυτο μου ερχονται μετα στο φαρμακειο και μου λενε "ελεγα να παρω βιταμινες αλλα καπου διαβασα οτι κανουν ζημια".
    Αμα φτασουμε να ονομαζουμε και το PAK πολυβιταμινη καηκαμε.
    Γι'αυτο εγραφα πριν, να ξεκαθαρισετε τι εννοειται οταν λετε πολυβιταμινες.
    Οι βιταμινες ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο.
    Οποιοδηποτε συστατικο μπορει να μας τονωσει δε σημαινει οτι ειναι και βιταμινη.
    Οταν ερχεται ο αλλος και μου λεει "βιταμινη" τραβαω τα μαλλια μου γιατι εχει στο μυαλο του απο μια απλη πολυβιταμινη μεχρι κατι μιγματα εφεδρινης/καφεινης/τριμπιουλους τερεστρις/γκαρσινια καμποντια και ξερω γω τι αλλο που ακουσε στις ειδησεις οτι εστειλε καποιον ο οποιος πηρε το μισο κουτι για καλυτερα αποτελεσματα...
    Συνεχεια αυτα λενε για τα συμπληρωματα σε ειδησεις και περιοδικα γενικως και αοριστως και μετα ο αλλος λεει "οι βιταμινες".
     

  8. 17-07-09 15:55 #38
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Αδερφε σορρυ κιολας αλλα σε φαρμακειο δεν θα πλησιαζα ουτε για πλακα.Εδω κανανε οι φαρμακοποιοι απειλη για μυνηση στα xtreme επειδη ειχανε κατεβασει παρα πολυ τις τιμες στην now και τους χαλαγανε την πιατσα.Σορρυ κιολας αλλα στο φαρμακειο μονο φαρμακα.Για πες λιγο ποσο πουλατε το cla και την καρνιτινη να γελασει ο καθε πικραμενος(αν εχω πληροφορηθει σωστα).
     

  9. 17-07-09 21:59 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφε σορρυ κιολας αλλα σε φαρμακειο δεν θα πλησιαζα ουτε για πλακα.Εδω κανανε οι φαρμακοποιοι απειλη για μυνηση στα xtreme επειδη ειχανε κατεβασει παρα πολυ τις τιμες στην now και τους χαλαγανε την πιατσα.Σορρυ κιολας αλλα στο φαρμακειο μονο φαρμακα.Για πες λιγο ποσο πουλατε το cla και την καρνιτινη να γελασει ο καθε πικραμενος(αν εχω πληροφορηθει σωστα).
    Ενα ενα.
    Καταρχην η καρνιτινη κοστιζει 7,5 ευρω τα δεκα φιαλιδια του 1 γραμμαριου, δεν ξερω αν η τιμη ειναι καλη η οχι, εσυ θα μου πεις.
    Παρεπιπτοντως και αυτη κυκλοφορει με κουπονι και υποκειται στις προδιαγραφες παραγωγης των φαρμακων αν και αυτο δεν πρεπει να σου λεει κατι αφου δεν εισαι προφανως γνωστης του θεματος οπως καταλαβαινω απο τα υπολοιπα.
    Το cla δεν ξερω γιατι δεν το εχω σκετο σαν συμπληρωμα, ειναι μεσα σε αδυνατιστικα μαζι με αλλα συστατικα.
    Παρακατω.
    Δεν ξερω τι ειναι η now και τι σχεση εχει με το χωρο του φαρμακειου ελπιζω να μου λυσεις εσυ την απορια.
    Αυτο που λες οτι ο φαρμακοποιοι απειλησαν κλπ κλπ ειναι αστειο γιατι καταρχην δεν εχουμε μηνυση αλλα οπως λες απειλη για μηνυση.
    Αυτο σημαινει οτι απλα μεταφερεις μια φημη και οχι ενα πραγματικο γεγονος, οπως θα συνεβαινε αν πραγματι ειχε γινει μηνυση.
    Επισης το ολο σκηνικο δε κολλαει με τιποτα, ποιος θα απειλησει με μηνυση καποιον γιατι πουλαει πολυ φθηνα.
    Και τι ειναι οι φαρμακοποιοι νταβατζηδες;
    Ο φαρμακοποιος κανει το 90% του τζιρου του με φαρμακα και θα κατσει να ασχοληθει με το ποσο πουλανε τα x-treme stores την πως την ειπαμε λες και δεν εχει δουλεια να κανει;
    Μηπως να κανω μηνυση και στο σουπερ μαρκετ γιατι πουλαει φθηνοτερα τις always;
    manos ειναι προφανες απο το ποστ σου οτι δεν γνωριζεις κατι για το χωρο του φαρμακειου, απλα εχεις ακουσει πραγματα δεξια και αριστερα, τα οποια πιστευω να καταλαβες και απο αυτα που εγραψα απεχουν παρα πολυ απο την πραγματικοτητα.
     

  10. 17-07-09 23:53 #40
    Προεπιλογή
    Και επειδη βρηκα το σκευασμα καρνιτινης που λες, το πληρωνεις διπλασια τιμη ανα γραμμαριο και χωρις κανενα ελεγχο του τι περιεχει απο κανεναν.
    Ο καθενας κανει τις επιλογες του βεβαιως.
     

  11. 18-07-09 01:05 #41
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Καλα δεν τα εχω ακουσει απο εδω και απο εκει εχω δει αποδειξεις απο κοπελες που τους πουλησανε κατι σκευσματα τραγικα πανακριβα με καρνιτινη και πρασινο τσαγακι μεσα για 40-50 ευρω που στην αγορα συμπληρωματων το παιρνεις με 20 κτλ τεσπα ειναι και που θα πεσεις και αυτο με την now δεν το εβγαλα απο το κεφαλι μου αλλα δεν πειραζει δεν με ενδιαφερει κιολας.Η now ειναι πολυ μεγαλη εταιρια που βγαζει τα παντα προφανως δεν εχεις μεγαλη σχεση με τα συμπληρωματα. Αδερφε απο φαρμακειο μια φορα πηρα μια βιταμινη α 20 ευρω και με 50 παιρνω το πακ do the math.Το ποιντ μου ειναι οι φαρμακοποιοι να μεινουν στις βιταμινες που ειναι για τον average joe που η δραστηριοτητα του ειναι να τρεξει μεχρι το μετρο γιατι εγω και αλλοι πολλοι που λυωνουν στο γυμναστηριο χρειαζονται κατι παραπανω και να μην ασχολουνται με τα συμπληρωματα γιατι χωρις παρεξηγηση το 90% δεν ξερουν που τους πανε τα τρια απο τις απαιτησεις μιας σκληρης προπονησης με βαρη.Και αναμεσα στην universal που βγαζει συμπληρωματα ΓΙΑ BODYBUILDING 30 χρονια και την λανες πως διαολο την λενε ε φαντασου ποια θα προτιμησω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos_ : 18-07-09 στις 03:55
     

  12. 18-07-09 02:53 #42
    Προεπιλογή
    Lanes αναβράζουσες από φαρμακείο, μισή το πρωί + μίση μετά την προπόνηση (πριν το μεταπροπονητικό). Μερικές φορές, ειδικά τώρα το καλοκαίρι που είναι κατάσταση σάουνας η γυμναστική, μπορεί να πάρω +μισή στη διάρκεια της προπόνησης.

    Όσο για τα ούρα που ανέφεραν κάποιοι για άλλες βιταμίνες, το πρόβλημα δεν είναι η προτείνη άλλα το φιλτράρισμα που γίνεται στα νεφρά. Πίνετε παραπάνω νερό μέχρι να δείτε καλύτερο (πιο διαυγές) χρώμα.
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
     

  13. 18-07-09 09:18 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα δεν τα εχω ακουσει απο εδω και απο εκει εχω δει αποδειξεις απο κοπελες που τους πουλησανε κατι σκευσματα τραγικα πανακριβα με καρνιτινη και πρασινο τσαγακι μεσα για 40-50 ευρω που στην αγορα συμπληρωματων το παιρνεις με 20 κτλ τεσπα ειναι και που θα πεσεις και αυτο με την now δεν το εβγαλα απο το κεφαλι μου αλλα δεν πειραζει δεν με ενδιαφερει κιολας.Η now ειναι πολυ μεγαλη εταιρια που βγαζει τα παντα προφανως δεν εχεις μεγαλη σχεση με τα συμπληρωματα. Αδερφε απο φαρμακειο μια φορα πηρα μια βιταμινη α 20 ευρω και με 50 παιρνω το πακ do the math.Το ποιντ μου ειναι οι φαρμακοποιοι να μεινουν στις βιταμινες που ειναι για τον average joe που η δραστηριοτητα του ειναι να τρεξει μεχρι το μετρο γιατι εγω και αλλοι πολλοι που λυωνουν στο γυμναστηριο χρειαζονται κατι παραπανω και να μην ασχολουνται με τα συμπληρωματα γιατι χωρις παρεξηγηση το 90% δεν ξερουν που τους πανε τα τρια απο τις απαιτησεις μιας σκληρης προπονησης με βαρη.Και αναμεσα στην universal που βγαζει συμπληρωματα ΓΙΑ BODYBUILDING 30 χρονια και την λανες πως διαολο την λενε ε φαντασου ποια θα προτιμησω.
    Εισαι off topic,για πολυβιταμινες μιλαμε.
    Οποτε ασε το PAK στην ακρη εκτος αν δεν ξερεις τι ειναι η πολυβιταμινη.
    Και μιας και το ανεφερες, οι βιταμινες ειναι για ολο τον κοσμο, τα συμπληρωματα και τις εταιριες που γνωριζεις εσυ δεν τα γνωριζει κανεις αλλος παρα μονο οσοι ασχολουνται με τη γυμναστικη οπως εσυ και εγω.
    Τα υπολοιπα, απλα ελεος!
    Εξακολουθεις να μιλας για ενα χωρο που δεν εχεις μπει ποτε.
    Και να μιλας σα να ξερεις.
    Μπηκες λες μια φορα και πηρες μια βιταμινη και τη συγκρινεις με το PAK, δλδ τι αλλο να πω.
    Το PAK δε το βρισκεις στο φαρμακειο οχι γιατι ο φαρμακοποιος δεν ειναι ...αξιος να το πουλησει αλλα γιατι απαγορευεται να το πουλησει.
    Γιατι αυτα που περιεχει απαγορευεται να πουληθουν απο ενα καταστημα που πουλαει προιοντα που βελτιωνουν την υγεια να στο πω απλα.
    Για να τελειωνουμε, τις πρωτεινες που πουλανε τα μαγαζια με συμπληρωματα δε θα μπορεσω ποτε να τις χτυπησω σε τιμη, δεν ειναι προιον φαρμακειου αλλωστε και δεν προκειται να γινει γιατι δε χρειαζεται.
    Σε πολυβιταμινες ομως δε θα μπορεσουν ποτε τα μαγαζια με συμπληρωματα να χτυπησουν το φαρμακειο.
    Αυτο που θα βρεις στο φαρμακειο να ξερεις οτι ειναι και πολυ ανωτερο ποιοτικα (μεχρι και φαρμακευτικης καθυαροτητας, παραγμενο με βαση τα GMPs και υπαγομενο σε συνεχεις ελεγχους τοσο στη γραμμη παραγωγης οσο και απο τον ΕΟΦ και απο εταιριες που ανακαλυψαν τις βιταμινες και τα συμπληρωματα προ δεκαετιων) και δε θα το βρεις εκτος φαρμακειου, και ειναι και πολυ φθηνοτερο λογω του ανταγωνισμου που υπαρχει στο χωρο χρονια τωρα.
    Στο συγκεκριμενο χωρο μπαινει και παιρνει βιταμινη για ολη την οικογενεια, απο το παιδι των 2 ετων μεχρι τον ηλικιωμενο.
    Δε νομιζω να τους δεις στα μαγαζια με τα συμπληρωματα.
    Και επειδη μου ειπες για καρνιτινη, σου συγκρινα τιμη και πιοτητα και αρχισες να μου σφυριζεις κλεφτικα συγκρινοντας ανομοια πραγματα (πολυβιταμινη με...PAK), οτιδηποτε απο τα παραπανω αμφισβητεις εδω ειμαστε.
    Μη λες για Universal και NOW γιατι θα γελαν και οι πετρες.
    Βγες εξω και ρωτα να δω ποιος τις ξερει.
    Μπες στο νετ και διαβασε να μαθεις για εταιριες οπως η Solgar, απο ποτε υπαρχουν στο χωρο και τι παραγουν και τα ξαναλεμε.

    ΥΓ. Δε τρελαινομαι , απλα δραττωμαι της ευκαιριας που μου δινεις για να ακουστουν καποια πραγματα, αλλωστε ο καθενας διαμορφωνει τη δικια του αποψη και κανει τις δικες του επιλογες, τις συνεποιες των οποιων πληρωνει η απολαμβανει ο ιδιος!
     

  14. 18-07-09 10:20 #44
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    pharmacist σε παρακαλω κατεβασε τους τονους. Δεν χριαζεται να μαλωνουμε και να υποβιβαζουμε τον αλλον για να γινουμε πιστικοι οτι εχουμε δικιο.
    Σιγουρα οι πολυβιταμηνες των φαρμακειων ειναι ελεγχομενες και ασφαλεις. Για τις τιμες δεν μπορω να αναφερθω γιατι μπορει μερικοι να παρουν τα ιδια σκευασματα πιο φτηνα απο την εξω αγορα.

    Η επιλογη βιταμινων για τους απαιτητικους χρηστες, θελει πολυ ψαξημο. Για παραδειγμα στα ελληνικα φαρμακεια εχουμε καλες και φτηνες βιτανινες C, αλλα η βιταμηνη Ε της Eviol ειναι απαραδεχτη καθως δεν πληρει προυποθεσεις για σωστη απορροφηση. Δηλαδη μπ[ορει να απορροφηθει κατα 30% και οχι κατα 78-80% μιας αντιστοιχης του εμποριου. Εδω αν κανουμε το ισοζυγιο τιμης και ποιοτητας ειμαι κατα πολυ χαμενοι...

    Στα φαρμακεια εκτος απο τη solgar εχει πολλες αλλες εταιρειες με πολυ καλη ποιοτητα και ανταγωνιστικες στη τιμη. Το λαθος των περισσοτερων φαρμακοποιων ειναι πως δεν τις προθουν γιατι και το κοινο δεν ειναι απαιτητικο.
    Τα καταστηματα συμπληρωματων πολλες φορες εκπροσωπουν καποιες εταιρειες και ως επομενω ειναι να τις προοθουν ως τις καλυτερες. Λιγες ομως ειναι οι εταιρειες που εχουν πραγματικα καλες πολυβιταμηνες και σε προσειτες τιμες.

    Με λιγα λογια, οπως ανεφερα, ενας παιτητικος χρηστης, θα πρεπει να ψαχτει αρκετα.
     

  15. 18-07-09 11:29 #45
    Προεπιλογή
    Ρε παιδιά τώρα έκατσα και είδα τα συστατικά του animal. Αυτό δεν είναι πολυβιταμίνη είναι all around συμπλήρωμα. Bcaa (μικρή ποσότητα βέβαια) αργινίνη 2gr , Shark Cartilage . Θα του ρίξω μια δοκιμή
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
     

Σελίδα 3 από 121 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία