Σελίδα 52 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 766 έως 780 από 1805
  1. 12-05-11 18:20 #766
    Προεπιλογή πολυβιταμινη
    παιδια ξερει κανεις αν αυτο εδω αξιζει? http://www.xtr.gr/vitamines_ixnostoi.../UNIVERSAL.htm

    θελω μια πολυβιταμινη που να μην παρεχει τοσο μεγαλες ποσοτητες στοιχειων,οπως η animal pack,adam κλπ...κατι πιο ελαφρυ δλδ
    εχετε μηπως να προτεινετε κατι?
     

  2. 13-05-11 03:31 #767
    Προεπιλογή
    Ξερει κανεις την σωστη ΣΗΔ της B12; Ή δεν υπαρχει σταθερη;

    Εχω την B12 1000mcg της Lambers και γραφει οτι ειναι το 100.000% της ΣΗΔ! Ενω κανονικα βγαινει κοντα στο 20.000%.
     

  3. 13-05-11 09:58 #768
    Προεπιλογή
    Να κάνω και γώ μια ερώτηση για την γυναίκα μου...
    Εχει πορωθεί κι αυτή μαζί μου και γυμνάζεται κάθε μέρα.Πρώτος πάω εγώ για προπόνα και κρατάει τα μωρά και μετά γίνομαι εγώ babysitter
    Το θέμα είναι ότι ακόμη θυλάζει την μικρή μας.Μπορεί να βοηθηθεί με κάποια πολυβιταμίνη ή να τις αποφύγει λόγω θηλασμού?
     

  4. 13-05-11 10:06 #769
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlias102 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω και γώ μια ερώτηση για την γυναίκα μου...
    Εχει πορωθεί κι αυτή μαζί μου και γυμνάζεται κάθε μέρα.Πρώτος πάω εγώ για προπόνα και κρατάει τα μωρά και μετά γίνομαι εγώ babysitter
    Το θέμα είναι ότι ακόμη θυλάζει την μικρή μας.Μπορεί να βοηθηθεί με κάποια πολυβιταμίνη ή να τις αποφύγει λόγω θηλασμού?

    Να το αποφύγει λόγο θηλασμού! Όχι ότι οι βιταμίνες κάνουν κακό απλά αντιλαμβάνεσαι πως ότι παίρνει η μάνα το παίρνει ταυτόχρονα και το βρέφος που θηλάζει.
    Να τρωει καλά και να έχει ποικιλία στη διατροφή της αλλά πάντα με μέτρο. Όταν σταματήσει το θηλασμό τότε μπορεί να σκεφτείτε ξανά για κάτι παραπάνω.
    Θα ήταν καλό όμως να συμβουλευτεί τον παιδίατρο και τον γυναικολόγο στο θέμα διατροφής.
    Nasser Ammari
     

  5. 13-05-11 10:21 #770
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ NASSER
     

  6. 13-05-11 12:12 #771
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    να υποθεσω οτι τη 2η τη παιρνεις από μαγαζι με συμπληρώματα; φαινεται καλή για τη περιπτωση μου αλλά μάλλον θα πάω για σέντρουμ ή τις άλλες..
    Δεν βλέπω κάποιο λόγο να δώσεις τα ίδια λεφτά και να πάρεις μια πολύ κατώτερη πολυβιταμίνη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lostgravity Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ξερει κανεις αν αυτο εδω αξιζει? http://www.xtr.gr/vitamines_ixnostoi.../UNIVERSAL.htm

    θελω μια πολυβιταμινη που να μην παρεχει τοσο μεγαλες ποσοτητες στοιχειων,οπως η animal pack,adam κλπ...κατι πιο ελαφρυ δλδ
    εχετε μηπως να προτεινετε κατι?
    Γιατί δεν θέλεις μια «φορτωμένη» πολυβιταμίνη;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις την σωστη ΣΗΔ της B12; Ή δεν υπαρχει σταθερη;

    Εχω την B12 1000mcg της Lambers και γραφει οτι ειναι το 100.000% της ΣΗΔ! Ενω κανονικα βγαινει κοντα στο 20.000%.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Recomme...aily_Allowance
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  7. 13-05-11 14:26 #772
    Προεπιλογή
    Υπαρχει κυκλος στις πολυβιταμινες παιδια?

    Ας πουμε 2 μηνες μεσα και 1 μηνα εξω οπως σε κρεατινη ή παιρνεις ασταματητα?
     

  8. 13-05-11 14:29 #773
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει κυκλος στις πολυβιταμινες παιδια?

    Ας πουμε 2 μηνες μεσα και 1 μηνα εξω οπως σε κρεατινη ή παιρνεις ασταματητα?
    Καλό ειναι να κάνουμε διαλείμματα ανα περιοδους σε όλα τα συμπληρώματα. Ετσι καθε Πασχα , Χριστουγεννα και καλοκαιρι που κανουμε μια παύση απο το γυμναστηριο, καλό είναι να αφήνουμε το σωμα να ξεκουράζεται.
    Nasser Ammari
     

  9. 13-05-11 15:04 #774
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει κυκλος στις πολυβιταμινες παιδια?

    Ας πουμε 2 μηνες μεσα και 1 μηνα εξω οπως σε κρεατινη ή παιρνεις ασταματητα?
    Ένας μήνας έξω είναι πολύ για μένα. Λίγες μέρες είναι ΟΚ και αυτό ισχύει μόνο για τις λιποδιαλυτές βιταμίνες καθώς οι υδατοδιαλυτές αποβάλλονται καθημερινά.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  10. 14-05-11 02:00 #775
    Προεπιλογή
    Οκ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...
     

  11. 17-05-11 11:06 #776
    Προεπιλογή
    Παιδια καμια καλη - δυνατη πολυβιταμινη σε ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ μορφη μονο, γνωριζετε αν υπαρχει? Δεν το εχω με τα χαπια, καθολου...

    Πηρα της Adam, αλλα δεν μπορω να τα κατεβασω, ουτε καν μισα...
     

  12. 17-05-11 13:05 #777
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καμια καλη - δυνατη πολυβιταμινη σε ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ μορφη μονο, γνωριζετε αν υπαρχει? Δεν το εχω με τα χαπια, καθολου...

    Πηρα της Adam, αλλα δεν μπορω να τα κατεβασω, ουτε καν μισα...
    Καλή-δυνατή σε αναβράζουσα μορφή δεν νομίζω να υπάρχει. Γιατί δεν σπας τα χάπια;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  13. 17-05-11 13:27 #778
    Προεπιλογή
    και μισα να ειναι που το δοκιμασα, παλι δεν μπορω να τα κατεβασω, εκτος απο αυτο της Adam βρωμανε και εχουν απαισια γευση...

    Δεν ξερα, θα ρωτισω σε κανα φαρμακειο μαλλον για πολυβιταμινη σε αναβραζουσα μορφη...

    Ελεγα μηπως ειχε κανεις εδω το ιδιο προβλημα και μου προτεινε καπποια σε αναβραζουσα μορφη...
     

  14. 17-05-11 14:24 #779
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μισα να ειναι που το δοκιμασα, παλι δεν μπορω να τα κατεβασω, εκτος απο αυτο της Adam βρωμανε και εχουν απαισια γευση...

    Δεν ξερα, θα ρωτισω σε κανα φαρμακειο μαλλον για πολυβιταμινη σε αναβραζουσα μορφη...

    Ελεγα μηπως ειχε κανεις εδω το ιδιο προβλημα και μου προτεινε καπποια σε αναβραζουσα μορφη...
    Κοίτα, αν δεν μπορείς να τα κατεβάσεις έστω και μισά, είναι καθαρά ψυχολογικό το θέμα, απλά φοβάσαι τα χάπια. Δεν είναι τίποτα, απλά ξεπέρασε τον φόβο σου και θα δεις ότι τσάμπα σε απασχολούσε.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  15. 17-05-11 15:03 #780
    Προεπιλογή
    επειδη ηρθε ο καιρος να μπουν και οι βιταμινες στο μενου μου
    τι γνωμη εχετε για τις :
    animal pak 3 φορες την βδομαδα που πηγαινω γυμναστηριο
    και daily vits για τις υπολοιπες 4 μερες?
    επισεις επειδη ξυπναω κατα της 1 το μεσημερι κανω μονο ενα διαλειμα για ενα γαλα κατα της 9-9:30 και ξανα κοιμαμαι κανει να τα παιρνω 9 η στης 1 οταν θα ξυπναω και κατα της 1 μιση τρωγω μεσημεριανο
     

Σελίδα 52 από 121 ΠρώτηΠρώτη ... 242505152535462102 ... ΤελευταίαΤελευταία