Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 15-07-09 09:31 #1
    Το avatar του χρήστη -Giannis-

    Εγγραφή
    03-07-2009
    Περ.
    Λαμία
    Μηνύματα
    98
    Προεπιλογή Whey + Weight Gainer
    Γεια σας,


    Μέχρι τώρα έπαιρνα το Weight Gainer της PVL Mutant Mass όπου έπαιρνα 3scoop το πρωί + μετά από 2 ώρες όταν φάω μια πολυβιταμίνη και 3scoop μετά την προπόνηση + 2 χαπάκια αμινοξέα από τα All Stars BCAA Drops και μετά πριν των ύπνο αλλα 2 χαπάκια αμινοξέα. Τώρα πήρα και μια whey της ON την 100% Whey Gold Standar και λέω το εξής να περνώ το πρωί ένα scoop από το γκάινερ για τους υδατάνθρακες και ένα scoop από την whey για την πρωτεΐνη σε ένα shaker και να τα χτυπάω, εννοείτε το ίδιο θα κάνω και με τα την προπόνηση + τα αμινοξέα (η δεν χρειάζονται και να περνώ μονο πριν τον ύπνο). Eπίσης ξέχασα να αναφέρω ότι μιση με μια ώρα πριν την προπόνηση περνώ ένα κουταλάκι του γλυκού από την Glutamine της American Sports Nutrition

    τι λέτε καλά το έχω σκεφτεί η σκέφτομαι βλακείες


    ευχαριστώ πολύ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη -Giannis- : 15-07-09 στις 22:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-09 21:03 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    μπορεις να παρεις το πρωι whey+γκέινερ το βράδυ επίσης, μετα την προπονηση δεν ξερω, αναλογος τη υδατανθρακες εχει μεσα το γκέινερ

    το καλύτερο απο ολα ειναι ομως να μάθεις τη ειναι ολα αυτά διαβάζοντας κανενα αρθρο του φορουμ.

    υσ: μη βαζεις λινκ καταστημάτων εκτός χορηγών θενκς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-09 21:10 #3
    Προεπιλογή
    με την πρωτεινη της ΟΝ και ενα weight gainer βλεπεις διαφορα ???και πως πρεπει να ειανι η δοσολογια????
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-09 21:19 #4
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    whey=πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης
    weight gainer=πρωτεΐνη (γρήγορης απορρόφησης? καζεΐνη?)+υδατάνθρακας (γρήγορης απορρόφησης? αργής απορρόφησης?)

    οτι και να'ναι πάντως σαν τη αποτελέσματα περιμένεις να δεις? για πες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-09 21:42 #5
    Προεπιλογή
    μα αυξηθει η μυικη μαζα τι αλλο να θελω...απλος απ το να περνω σκετη πρωτεινη δεν θα εχω πιο γρηγορα αποτελεσματα αν τα συνδιασω???????
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-09 22:03 #6
    Το avatar του χρήστη -Giannis-

    Εγγραφή
    03-07-2009
    Περ.
    Λαμία
    Μηνύματα
    98
    Προεπιλογή
    KTERINI 144 sorry για τα links απλά τα έβαλα για να δείτε τι ακριβώς είναι αυτά που περνώ, επίσης έχω διαβάσει τα πάντα στο forum και τα έχω μάθει απλά έχω σαν απορία αν είναι σωστό να αναμίξω την whey με το gainer και να τα πιω μην έχει τίποτα παρενέργειες, και επειδή το συγκεκριμένο είναι καλο μίγμα από υδατάνθρακες και τέτοια σε σχέση με αλλα γκάινερ λέω να το εκμεταλλευτώ μιας και το έχω με μια whey έτσι ώστε να περνώ μικρότερη δώσει από το γκαϊνέρ (για να μην περνώ πολλές θερμίδες) και να περνώ την πρωτεΐνη από την whey + την πρωτεΐνη του γκάινερ που ανά scoop έχει 13gr + 24gr της whey = 37gr πρωτεΐνη άντε πες 1/2 scoop από την whey για περισσότερο πρωτεΐνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-09 23:04 #7
    Προεπιλογή
    Τα weight gainers εχουν χαμηλη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη.
    Η λογικη ειναι οτι παιρνοντας τη συνιστωμενη δοση που ειναι για να ταισει ενα λοχο ετσι θα παρεις και μπολικη πρωτεινη.
    Επειδη δεν περνουμε αναβολικα πρωι-μεσημερι-βραδυ (μονο το απογευμα) δεν προκειται οι 1200 θερμιδες να γινουν κρεας και παιρνουμε μια μικρη δοση ισα ισα για τις αναγκες του καθενος, πχ 300 με 500 θερμιδες οποτε γουσταρουμε αναλογα το βαρος του καθενος.
    Με αυτη τη λογικη ειναι σωστο κατ εμε να προσθεσει κανεις λιγη whey μεσα στο προιον για να πετυχει την επιθυμητη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη.
    Ενα καλο weight gainer εχει ενα συνδιασμο υδατανθρακων που δινει πολυ καλη ενεργεια που διαρκει, αμα βαλεις μεσα και λιγη πρωτεινη παραπανω εχεις ενα πληρες γευμα για αναμεσα στα γευματα, μετα την προπονηση ή κανα 2 ωρες πριν να προλαβεις να εχεις χωνεψει τον υδατανθρακα.
    Αμα μετα απο μια γερη προπονηση κατεβασεις μια 500αρα θερμιδες απο το weight gainer με ενα πολυ καλο μιγμα υδατανθρακων και καμια 40ρια γραμμαρια πρωτεινουλας τι αλλο θες;
    Οσοι το ψυριζουν θα θελουν κατι παραπανω, οσοι παλι οχι μεσα σε 5' εχουν ξεμπλεξει
    Απάντηση με παράθεση