Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 81 από 81
  1. 02-07-13 11:10 #76
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morbit_killer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ια στάκα ρε φίλε , τότε γιατί εγώ που έχω πάει σε 12 τουλάχιστον γυμναστήρια δεν τους έχω δεί?
    προσωπικά γνωρίζω περίπτωση που είχε πάρει ******** είχε γίνει ο διπλάσιος απο μένα σε μυϊκότητα παίξαμε διαγωνισμό σε πάγκο και μου
    έκανε μια μισή επανάληψη στα 170 κιλά εγώ τότε τερμάτισα στην μία στα 200 κιλά δέν σου το παίζω δυνατός , απλά δεν τα έχω δεί αυτά που λέγονται ανα καιρούς για τεράστιους που κάνουν υπερφυσικά κιλά
    Δε τους βλεπεις γιατι δεν ειναι πολλοι που θελουν να θυσιασουν την υγεια τους για να σηκωσουν 200 κιλα. Νομιζω ημουν ξεκαθαρος, με την ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ υποστηριξη. Κι εγω ξερω εναν που επαιρνε αυτο που λες και πριν επαιζε τα ιδια με εμενα και σε ενα 3μηνο ειχε φτασει 10χ120 δηλαδη μεγιστη 155-160. Αν το εκανε συχνα θα εφτανε τα 200 ευκολα. Εσυ απλα εισαι δυνατος εκ φυσεως.

    Δοκιμασε ομως να σκισεις εναν τηλεφωνικο καταλογο και παρε και τρ... αν θες

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-07-13 16:40 #77
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε τους βλεπεις γιατι δεν ειναι πολλοι που θελουν να θυσιασουν την υγεια τους για να σηκωσουν 200 κιλα. Νομιζω ημουν ξεκαθαρος, με την ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ υποστηριξη. Κι εγω ξερω εναν που επαιρνε αυτο που λες και πριν επαιζε τα ιδια με εμενα και σε ενα 3μηνο ειχε φτασει 10χ120 δηλαδη μεγιστη 155-160. Αν το εκανε συχνα θα εφτανε τα 200 ευκολα. Εσυ απλα εισαι δυνατος εκ φυσεως.

    Δοκιμασε ομως να σκισεις εναν τηλεφωνικο καταλογο και παρε και τρ... αν θες
    το σκίσιμο του τηλεφωνικου κατάλογου απαιτεί ιδιαίτερη τεχνική και επεξεργασία αν τον ποτίσεις με κατάλληλο υγρό υδρογονάνθρακα γίνεται μαλακός και σκίζεται σαν βούτηρο , τώρα αν δεν πρόκειται περί τρύκ , θεωρώ πώς είναι αρκετά δύσκολο να το κάνω !!! γιαυτό κάνουμε αυτήν την συζήτηση την οποία την ξεκίνησα πρώτος ,γιατί θεωρώ πως ο καλύτερος τρόπος για να πιστοποιήσει κάποιος την δύναμή του είναι το τετάρισμα στό γυμναστήριο , και δεν αναφέρομαι μόνο στον πάγκο !! αναφέρομαι και σε όλλες τις άλλες ασκήσεις κάμψεις δικεφάλων, σκουώτ, πιέσεις ώμων κάμψεις πήχη κλπ !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-07-13 16:54 #78
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Γιάννης Κωστογλάκης, σε πιέσεις πάγκου στον Αγιο Κοσμά , το 1977

    Όνομα: Κωστογλακης 1977.jpg Εμφανίσεις: 973 Μέγεθος: 98,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-07-13 19:55 #79
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννης Κωστογλάκης, σε πιέσεις πάγκου στον Αγιο Κοσμά , το 1977

    Όνομα: Κωστογλακης 1977.jpg Εμφανίσεις: 973 Μέγεθος: 98,5 KB
    πρέπει να είναι 230 η 240 κιλά ανάλογα με το βάρος της μπάρας , εντυπωσιακή επίδοση για αυτόν μου έχει μιλήσει και άτομο που πάμε στο ίδιο γυμναστήριο βέβαια λοίπει το βίντεο(δεν μπορώ να δώ μήπως παίχτηκε βοήθεια στο πλαϊ) , αλλά είναι ετυπωσιακό έτσι και αλλιώς !!!!!!!
    όπω βλέπω τους ορθοστάτες αρκετά χαμηλά , οπότε μπορεί οι βοηθοί να έφεραν την μπάρα στο σημείο έναρξης της πίεσης , άρα ο ισχυρισμός μου ότι μπορεί να τον βοήθησαν δεν ευσταθεί
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη morbit_killer : 02-07-13 στις 19:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-07-13 23:05 #80
    Προεπιλογή
    Είναι εντελ'ως αστεία η προσέγγιση κάποιων εδώ μέσα για την δύναμη και την προπόνηση δύναμης γενικότερα. Το γεγονός ότι δεν ξέρετε να προπονείστε ακόμη και για αυτό που νομίζετε ότι είναι bodybuilding, που υποτίθεται ότι είναι το πεδίο σας, σας φτάνει στο λογικό τέλμα του αστυνομικός=όργανο, μπουζούκι=όργανο άρα αστυνομικός=μπουζούκι.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΠΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας. Απλώς "τυχαία" γνωρίζει περισσότερα πράγματα πολύ απλά διότι σε κάποια φάση ενδιαφέρθηκε, ΜΕΛΕΤΗΣΕ, επένδυσε και δοκίμασε μεθόδους στοχευμένης προπόνησης
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-07-13 00:49 #81
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 72K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εντελ'ως αστεία η προσέγγιση κάποιων εδώ μέσα για την δύναμη και την προπόνηση δύναμης γενικότερα. Το γεγονός ότι δεν ξέρετε να προπονείστε ακόμη και για αυτό που νομίζετε ότι είναι bodybuilding, που υποτίθεται ότι είναι το πεδίο σας, σας φτάνει στο λογικό τέλμα του αστυνομικός=όργανο, μπουζούκι=όργανο άρα αστυνομικός=μπουζούκι.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΠΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας. Απλώς "τυχαία" γνωρίζει περισσότερα πράγματα πολύ απλά διότι σε κάποια φάση ενδιαφέρθηκε, ΜΕΛΕΤΗΣΕ, επένδυσε και δοκίμασε μεθόδους στοχευμένης προπόνησης
    Ενταξει εδω υπαρχει απλως ενα προβλημα συνεννοησης. Επειδη θεωρω οτι δεν μπορω να γραψω πιο κατανοητα μπορειες αν θες να ξαναδιαβασεις πιο προσεκτικα αυτα που ειπωθηκαν. Γενικα δεν εχει γραφτει κατι διαφορετικο απο αυτα που λες

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456