Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 81
  1. 17-09-09 15:03 #31
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φλεγμονή μαζί με τα φαινόμενα που την ακολουθούν(οίδημα, λευκοτριένια, βραδυκινίνες,πόνος κ.τ.λ.) είναι βασικός μηχανισμός αυτοθεραπείας του σώματος. Με την εξαίρεση ορισμένων καταστάσεων όπως αρθρίτιδα, η καταστολή της φλεγμονής και κατα συνέπεια του πόνου αποτελέι εμπόδιο στην θεραπευτική διαδικασία και γιατί αποτελεί τροχοπέδη στην ικανότητα αυτοίασης του οργανισμού.
    Για το cissus υπάρχουν ενδείξεις ότι μπορεί να αποτελέι εξέραιση και να επιταχύνει την διαδικασία της ίασης.Προσωπικά επιφυλλάσομαι γιατί όσες αντίστοιχες μελέτες έχω βρει προέρχονται από την χώρα παραγωγής(Ινδία)
    Mαλιστα, δηλαδη μπορει να εχει και αρνητικη επιδραση. Scary stuff. Ποιες ειναι οι ουσιες του Flex που καταπραυνουν τον πονο? Φανταζομαι η γλυκοσαμινη και χονδροϊτινη δουλευουν σε αλλο επιπεδο, απλα επιδιορθονωντας, δηλαδη δεν εχουν σχεση με απομακρυνση πονου, σωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-09 15:34 #32
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mαλιστα, δηλαδη μπορει να εχει και αρνητικη επιδραση. Scary stuff. Ποιες ειναι οι ουσιες του Flex που καταπραυνουν τον πονο? Φανταζομαι η γλυκοσαμινη και χονδροϊτινη δουλευουν σε αλλο επιπεδο, απλα επιδιορθονωντας, δηλαδη δεν εχουν σχεση με απομακρυνση πονου, σωστα?
    Τα περισσότερα συστατικά έχουν αντιφλεγμονώδες ιδιότητες, όπως και η γλυκοζαμίνη. Απλά η γλυκοζαμίνη μπορεί και να αυξάνει την παραγωγή γλυκοζαμονογλυκάνων κάτι που επιταχύνει την ανάρρωση
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-09 16:08 #33
    Προεπιλογή
    Σε οτι αφορα την δικη μου περιπτωση,δεν προκειται απλως για καταπραϋντικη δραση.Πχ το γονατο μου ειχε προβλημα σε συγκεκριμενες μοιρες και εκανε κλακ-κλακ σαν να κλειδωνει (συνηθη συμπτωματα ταλαιπωρημενου μηνισκου),πλεον κινειται απροβληματιστα και με σχεδον μηδενικη αισθηση όχλησης σαν καποιος να το λάδωσε!Στον ωμο ειχα προβλημα που απεκτησα στο handball και με δυσκολευε/περιοριζε στην περιστροφη,πλεον νιωθω οτι μπορω να πεταξω ακοντιο Και ειμαι ακομα στην αρχη,ουτε το μισο κουτι δεν εχω παρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-01-10 02:02 #34
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Τα αποτελεσματα δεν τα βλεπεις αμεσως, χρειαζεται 10 μερες για να αρχισει να πιανει. Το να παιρνεις ενα φακελακι καθε φορα που νιωθεις πονο ειναι αστοχη τακτικη. Οι συγκεκριμενες ουσιες ειναι για μακροχρονια θεραπεια και οχι για μια στο τοσο. το γεγονος οτι μετα απο ενα φακελακι περασε ο πονος δε σημαινει οτι το εκανε το φακελακι. Εγω ας πουμε παλιοτερα που δεν επαιρνα τιποτα, ειχα πονους στα γονατα καθε βδομαδα με την προπονηση ποδιων και καθε μερα γινονταν καλυτερα μεχρι που ξαναρχονταν τα ποδια και ξανα απτην αρχη. Μετα επαιρνα σκετη γλυκοζαμινη και το προβλημα λυθηκε, εως οτου σταματησα τελειως και τη γλυκοζαμινη αλλα και το γυμναστηριο και δε μπορουσα να ανεβω ουτε σκαλοπατι. Με το FLEX εφυγε καθε προβλημα και τωρα με 2 μηνες διακοπη κατι παει να επανελθει.
    Οι γλυκοζαμινες εχουν ικανοτητα θεραπειας (παραγωγη γλυκοζαμινογλυκανων) και οχι απλα αναλγητικη δραση, π.χ. δικλοφαινακη (PENSAID).
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-07-10 21:18 #35

    Εγγραφή
    13-05-2008
    Περ.
    ellada-kiklades
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    παιδια εχω προβλημα στν ωμο μου ποναω αρκετα λετε να με βοηθησει το φλεξ? κ αν ναι θα ειναι μονιμο αποτελεσμα αν προσεχω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-07-10 21:19 #36
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο matdk Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εχω προβλημα στν ωμο μου ποναω αρκετα λετε να με βοηθησει το φλεξ? κ αν ναι θα ειναι μονιμο αποτελεσμα αν προσεχω?
    φιλε σε γιατρο πηγες,αφου λες οτι πονας αρκετα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-07-10 21:22 #37
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο matdk Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εχω προβλημα στν ωμο μου ποναω αρκετα λετε να με βοηθησει το φλεξ? κ αν ναι θα ειναι μονιμο αποτελεσμα αν προσεχω?
    Πολυ δυσκολο εως ακατορθωτο.

    Τετοιου ειδους συμπληρωματα βοηθανε κυριως τους χονδρους και την καλη λειτουργεια των αρθρωσεων.Αν εχεις παθει μια τενοντιτιδα,μια ρηξη,μια φλεγμονη η γενικα εναν τραυματισμο χρειαζεσαι γιατρο για δυνατοτερα φαρμακα και/η φυσιοθεραπευτη(αναλογως το προβλημα).
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-07-10 20:41 #38

    Εγγραφή
    13-05-2008
    Περ.
    ellada-kiklades
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    σορρυ που αργησα να απαντησω απλα δεν ξερω καλα ακομα το site... το επαθα πριν 3-4 χρονια στν μπαρα με πολλα κιλα κ απο λαθος αυτου που με βοηθουσε κ πηγα στο νοσοκομειο κ μου ειπαν οτι ειμαι μια χαρα ( σε νησι ζω ) κ μετα απο κανα 2 μηνο που πονουσα ακομα πολυ πηγα σε ενα κανονικο γιατρο κ μου ειπε οτι κ να σου κανω ειναι αργα το κακο εγινε αν ειχα παει σε αυτον απ τν αρχη θα με βοηθουσε αλλα μου εδωσε εκει κατι φαρμακα σταματησα το γυμ κ απλα πονουσα ποιο πολυ! τωρα καμποσα χρονια ποναω λιγο αλλα προσεχω μεχρι πριν λιγες μερες που εγινε παλυ το κακο απο βλακεια καποιου ξανα ε κ σκεφτηκα μπας κ κανει τπτ το flex... το παραγγειλα τωρα κ θα σας πω σε λιγες μερες τα νεα μου (σορρυ αν σας κουρασα με τν ιστορια μου)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-08-10 16:22 #39

    Εγγραφή
    13-05-2008
    Περ.
    ellada-kiklades
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    λοιπον παιδια το φλεξ το πηρα κ μεσα σε 2 εβδομαδες ο ομως μου σταματησε να πωναει κ ανεβασα κ κιλα! που κ που ποναω λιγο ισα ισα αλλα καμια σχεση με πριν... το φλεξ το πηρα για 3 εβδομαδες μονο κ εχω ακομα μισο κουτι που θα το παρω καπια αλλη στιγμη οταν νιωσω ξανα κατι. ευχαριστω το site για τν βοηθεια σας!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-08-10 08:31 #40
    Προεπιλογή
    Οποιος μπορεί να το συμπεριλαβει στα συμπληρωματα που λαμβανει ,είναι πολυ καλο για προληπτικους λόγους,ειδικα σε περιοδους δίαιτας και σκληρων προπονησεων όπου οι αρθρωσεις τρωνε πίεση και υπαρχει φόβος τραυματισμου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-11-10 02:32 #41
    Προεπιλογή
    Παιδια μια ερωτηση ξεθαυω το θεμα για να μάθω αν θα βοηθησει σε μη ασκούμενο ατομο στην περιαρθριτιδα> Γυναικα 49 χρονων.Αν ξερει καποιος ,,,
    Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
    ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
    Καβάφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-11-10 17:26 #42
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Γλυκοζαμινη χονδροιτινη και msm μπορουν να βοηθησουν,τοσο ακριβο που ειναι το φλεξ δε συμφαιρει!Μπορεις να βρεις φθηνοτερα και οχι τοσα πολλα συστατικα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-12-10 14:26 #43
    Προεπιλογή
    ρε σεις πως σας φαινεται που το παιρνω μετα το τελευταιο γευμα μιας και εχει και το ζμα μεσα???
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-12-10 19:27 #44
    Προεπιλογή
    Το zma που το ειδες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-12-10 22:42 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το zma που το ειδες;
    Zinc kai magnesse..
    λειπει βεβαια η Β6
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία