Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 20-08-09 17:37 #1
    Exclamation Κρεατινη ή formula κρεατινης??
    Καλησπερα σας.

    Ειμαι νεο μελος εδω παιδια και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας οσο αφορα την κρεατινη και την formula κρεατινης.
    Θελω να προσθεσω οσο το δυνατον καθαρο μυικο ογκο και λιγο παραπανω ενεργεια την ωρα της προπονησης μου.
    Εχω διαβασει αρκετες ωρες τοπικς για συμπληρωματα κρεατινης και δοσολογιες (αν και πανε με κιλα ημερες προπονησεις κλπ).

    Η αληθεια ειναι οτι απο μικρος ,ολα αυτα που ακουγα συνηθως απο ανθρωπους που δεν εχουν τοσο στενη σχεση με την γυμναστικη, για την κρεατινη ηταν αρνητικα..
    Διαβασα ομως εψαξα και ειδα οτι οι καρκινογεννεσεις ειναι αυτες που την κανουν επικυνδινη, διοτι δεν ξερουμε απο που προερχεται.Οτι δεν πρεπει να ξεπερναμε τις δοσολογιες και την περνουμε μηνα παρα μηνα σε περιοδο που θελουμε να αυξησουμε τον ογκο μας.

    Με την παροτρυνση λοιπον φιλων που παιρνουν κρεατινη σκεφτικα να κανω το ποστ και να παρω γνωμες απο καποιους που χρησημοποιουν καιρο.

    Ειμαι 1,87 στα 86 κιλα.
    Τα συμπληρωματα και η προπονηση μου ειναι εδω:
    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5358

    Οι ερωτησεις μου ειναι:
    Τι ειναι προτιμοτερο για αυτο που θελω?

    Να χρησημοποιησω κρεατινη απλη οπως η kre alkalyn την οποια θα την συνδιαζω με δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη?
    Πριν η μετα την προπονηση?

    Να παρω καποια φορμουλα κρεατινης η οποια θα μου δωσει και ενεργεια την ωρα της προπονησης?
    Απο αυτες με πολυ ψαξιμο εχω καταληξει σε τρεις
    BSN ΝΟ ΧPLODE
    MDY X CELERATOR
    ANIMAL PUMP

    Προτεινεται κατι ακομα?

    Αυτα προς το παρων..
    Ps:Ηταν προτιμοτερο φιλε Polyneikos πιστευω αφου χρειαζομαι γνωμη για συμπληρωματα να την εκανα εδω .

    Ευχαριστω για τον κοπο σας οσοι γνωριζεται να με βοηθησεται τον αμοιρο !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-08-09 17:43 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    χασεις την ουσια - νομιζεις οτι θα παρεις ενα συμπληρωμα και θα αλλαξει το σωμα .την προπονηση σου να φτιαξεις και μονο τοτε θα δεις αλλαγη.τα συμπληρωμΤΑ απλα ειναι ενα μικρο + στην ολη φαση


    καθαρη κρεατινη για λογους κοστους
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-08-09 18:09 #3
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    H κρεατινη ειναι ακινδυνη και θα δεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα με καθαρη κρεατινη παρα με οτιδηποτε αλλο. Μην πειραματιζεσαι με ενα σωρο προϊόντα. Μπορει να σε βοηθησουν κατα 0.1% οποτε να μην αξιζουν τα λεφτα. Ξεκινα με τα βασικα. Πρωτεΐνη, κρεατίνη, γλουταμινη. Απο κει και περα αναλογα με τα λεφτα πορευεσαι. Απο την κρεατινη δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα απολυτως και πολλοι δεν την κοβουν ουτε μηνα παρα μηνα (οπως εγω) γιατι δεν ειναι φαμακο. Να ξερεις οτι για να δουλεψει οτιδηποτε περα απο την απλη πρωτεΐνη πρεπει να προσπαθεις οσο μπορεις και να τα δινεις ολα στην προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-08-09 18:16 #4
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    και πολυβιταμινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-08-09 18:33 #5
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Σωστα και ANIMAL PAK ( και Ωμεγα λιπαρα οξεα).
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-08-09 20:33 #6
    Exclamation
    Φιλε thegravijia αν ειχες δει το προηγουμενο reply στην προηγουμενη ενοτητα , θα εβλεπες οτι ανοιξα αυτο το τοπικ για το μικρο + που ειπες , αλλα και για να μην πειραματιστω αλλο.
    Προτεινεις να αλλαξω κατι στην προπονηση μου ? Να γυμναζω καθε φορα διαφορετικες ομαδες μυων απο αυτα που εγραψα? tnx
    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5358

    Με λιγα λογια flowin_through λες να να κρατησω μονο την πρωτεινη και να προσθεσω καθαρη κρεατινη, γλουταμινη και πολυβιταμινες.
    Εχεις να μου προτεινεις κατι που εχεις δοκιμασει και εχεις δει να βοηθαει?

    Με την καθαρη κρεατινη ειναι αναγκαια η χρηση της δεξτροζης και της μαλτοδεξτρινης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-08-09 21:24 #7
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Εγω καθε φορα (τυχαινει και ) παιρνω διαφορετικες μαρκες και πρωτεΐνη και κρεατινη, γλουταμίνη. Λοιπον σε αυτες τις απλες μορφες ουσιων δε μπορω να πω οτι βλεπω διαφορα μεταξυ των εταιρειων. Οποτε δεν εχω να σου προτεινω κατι ( εχω μονο να σου αντι-προτεινω, μην παρεις DYMATIZE, το λεω για μια ακομα φορα, μαλλον θα μου κανουν μυνηση). Συνεχισε με την πρωτεΐνη που παιρνεις και παρε μια μονοϋδρικη κρεατινη και μια γλουταμινη που βοηθαει στο να μην καταβολζονται οι μυς. Για ογκο και μυικα κιλα, η κρεατινη θα κανει δουλεια μονο σε μονες εως 4 επαναληψεις ( 8-10 δευτερολεπτα) οποτε να ξερεις ( για μια ακομα φορα οτι πρεπει να τα δωσεις ολα). Και το NoXPLODE και το ANIMAL PUMP ειναι πολυ καλα συμπληρωματα και θα σου δωσουν οντως ενεργεια στην προπονηση. Δεν ειναι ομως το starting point της διαδικασιας. Μπορεις να αρχισεις να ψαχνεσαι σε 2-3 χρονια που θα χτυπησεις plateau. ΑΝΙΜΑL PAK ειναι η κορυφαια πολυβιταμινη και τη συστινω ακομα και για μη αθλουμενο. Δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη με την κρεατινη, εγω δε χρησιμοποιω. Οι υδατανθρακες ειναι παντου και δε μου λειπουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-08-09 10:45 #8
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Εγώ από φόρμουλα χρησιμοποίησα την Pre Load τι Optimum-ON και έμεινα πολύ ευχαριστημένος !!!!
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-08-09 11:22 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Γενικα εγω είμαι υπερ της άποψης να περνω συγκεκριμενα προϊοντα ,έτσι ώστε να κανω σωστό προγραμματισμο της ληψης των συμπληρωματων,την ωρα που τα θελω και αποκλειστικα αυτα που θελω...Τι εννοω..Αν παρεις μια πρωτεϊνη η οποια περιέχει και κρεατινη μεσα και δεξτροζη και δεν ξερω τι άλλο,επιβαρύνεσαι τις στιγμες της ημερας λαμβανοντας και συστατικα που δεν θελεις την συγκεκριμενη στιγμη,γιατί πχ. το βραδυ να θελω να πιω πρωτεϊνη και να λαμβανω αναγκαστικα και κρεατινη και δεξτρόζη;;Αυτες οι φόρμουλες συνηθως εξυπηρετουν μεταπροπονητικα και μόνο που θες και ορωτεινη και κρεατινη και δεξτροζη και μαλτοδεξτρίνη κτλ,οπότε σου τα δίνουν όλα σε 1 για να ξεμπερδευεις...
    Καποια που προανέφερες δεν είναι αποκλειστικα κρεατίνες αλλα νιτρικα που έχουν μεσα κρεατίνη,αλλες ιστορίες αυτα,πιο συνθετα συμπληρωματα,δεν είμαι και πολύ υπερ.
    Θα σου προτεινα την πρωτεϊνουλα σου,μια μονουδρικη κρεατινη και καμια πολυβιταμίνη και είσαι κομπλέ για αρχη..Τωρα τα άλλα,οι φόρμουλες ,νιτρικα κ.α. συμφωνω με flowing through
    Μπορεις να αρχισεις να ψαχνεσαι σε 2-3 χρονια που θα χτυπησεις plateau
    Τωρα αν μπεις στην λογικη όσα περισσότερα τόσο καλύτερο ,τι να σου πω,δεν θα συμφωνήσω,ειδικα για καποιον που πρωτοξεκιναει τα συμπληρωματα δεν είναι σωστό πιστευω να "βομβαρδίζεται"...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-09-09 09:02 #10
    Προεπιλογή ΚΡΕΑΤΙΝΗ ή ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΚΡΕΑΤΙΝΗΣ?
    Γειά σας παιδές! Λεω να παρώ κρεατίνη κ δεν ξέρω τι να πάρω. Να πάρω καθαρή μονουδρική κρεατίνη ή κάποια φόρμουλα κρεατίνης η οποία μέσα μπορεί να έχει μονουδρική κρεατινη, δεξτρόζη, γλουταμίνη, ταυρίνη κ.α? Και αν μπορείται προτείνετε καμμία!!! Ευχαριστω παρα πολύ!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-09-09 20:11 #11
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    μετέφερα την ερώτηση σου εδώ,
    είσαι νεο μελος και δικαιολόγησε αλλα στο μελλον χρησιμοποίησε την αναζήτηση και θα βρεις σίγουρα την απάντηση που ψάχνεις (αν οχι κανε την ερώτησή σου εκεί),
    εχουν ανοιχτεί παρα πολλα θέματα για την κρεατίνη και ενα με το ιδιο ακριβός τίτλο με αυτο που άνοιξες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-10-09 14:42 #12
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    μετα απο 1,5 κουτι ΕΑΣ και μισο creapure προκοπη δεν ειδα τωρα αλλαξα συμπληρωματα και εχω δει τεραστια διαφορα οποτε λεω φορμουλα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-10-09 21:22 #13
    Το avatar του χρήστη souezass

    Εγγραφή
    08-10-2009
    Περ.
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    85
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ από φόρμουλα χρησιμοποίησα την Pre Load τι Optimum-ON και έμεινα πολύ ευχαριστημένος !!!!
    Σημερα πηρα και την Pre-Load Creatine Optimum-ON και διαβασα και το σχετικο ποστς και νομιζω πως εκανα λαλακια που την πηρα.εκανα??ακομα μιας και την εχεις παρει μπορεις να μου πεις κατι ρε φιλε η καπιος αλλος που να γνωριζει.σκεφτομαι να κανω συνδιασμο με την ΗΡΑΚΛΗΣ - Ελληνική Πρωτεΐνη.
    Αυτην την στιγμη πινω την Πρωτεϊνη MASS IMPACT αλλα ψηνομαι να αλλαξω Πρωτεϊνη μιας και απο οσα ειδα ειναι καλη και συμφερει απο χρηματα.

    το ερωτημα μου ειναι : μπορω να συνδιασω αυτα τα 2 σκευασματα ? αξιζουν για εναν που δεν κανει επαγγελματικο-Bodybuilding αλλα 8ελουν κατι καλο για παρτη τους?

    Ευχαριστω και σοζ αν σας κουραζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-10-09 23:29 #14
    Προεπιλογή
    Η πρωτεινη που πινεις είναι ογκου και αν διαβασεις στο φορουμ εχει αναληθει πως δεν είναι και ο καλυτερος τροπος για να παιρνεις πρωτεινη.Καλυτερα θα ηταν να παρεις μια καθαρη πρωτεινη πχ Ηρακλης και να την συνδιαζεις με καποιο φρουτο η μελι η δεξτροζη.Συνδιασμος κρεατινης πρωτεινης μπορει να γινει και εγς θα σου πρωτεινα να παρεις φορμουλα κρεατινης με ηδαταν8ρακες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-03-18 20:25 #15
    Προεπιλογή κρεατινη
    παιδια θελω την γνωμη σας ποια ειναι η πιο αποτελεσματικη κρεατινη για αυξηση μαζας γιατι ψαχνω να αγορασω θελω γνωμες μην παρω οτι νανε
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία