Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 17-09-09 11:41 #1
    Unhappy Εμψυχώστε με λιγάκι
    Πριν από λίγες μέρες εκτός από το ΒΒ ξεκίνησα να κάνω και το πρωινό μου περπάτημα(περίπου 50 λεπτά) χωρίς να έχω φάει για να χάσω λίπος. Επίσης ήρθε μια φίλη μου στο γυμναστήριο που πάω και εγώ και πάμε μαζί κάθε μέρα σχεδόν και κάνουμε την προπόνηση μας. Ολα καλά εως εδώ. Μαλιστα ξεκίνησα πολύ δυναμικά την βδομάδα μου. Ομως από την Τρίτη το απόγεμα μου έχει κοπεί η όρεξη. Τρωω πάντα με το ζόρι γιατί πρέπει να φάω. Δεν έφτανε αυτό αλλά χτές το απόγεμα είχα πυρετό και κομάρες. Χτές δεν πήγα γυμναστήριο. Την νύχτα κοιμήθηκα χάλια γιατί λόγω του πυρετού μια ίδρωνα και μια κρύωνα. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά ξανά δεν έχω όρεξη για να φάω. Θα δώ πως θα είμαι ως το απόγεμα για να αποφασίσω αν θα πάω γυμναστήριο. Ξέρω πως είναι κάτι που θα περάσει σε μια - δυο μέρες αλλά στενοχωριέμαι πολύ. Κάθε μέρα που χάνω την προπόνηση μου και το πρωινό μου περπάτημα μου κοστίζει αφάνταστα. Λέτε να έχω την γρίπη των χοίρων? (τέτοια γουρούνα που είμαι). Ειμαι πολύ λυπημένη. Θα μου έκανε καλό να μου πείτε κάτι να με εμψυχώσεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-09 11:54 #2
    Προεπιλογή
    Να μην στενοχωριέσαι! Δεν υπάρχει λόγος εξάλλου...Άνθρωπος είσαι και αρρώστησες.
    1-2 μέρες ακόμα και μια εβδομάδα να χάσεις, μη το βλέπεις σαν πισωγύρισμα.
    Δες το σαν μια ευκαιρία να ξεκουράσεις σωστά τον οργανισμό σου και να επιστρέψεις φορτσάτη και ανανεωμένη. Κάτσε το λοιπόν σπιτάκι σου και αναπαύσου...
    Θα είναι πολύ καλύτερο από το να ``εξαναγκαστείς`` τώρα και μετά να σέρνεσαι στο γυμναστήριο για καμιά 15αρια μέρες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-09 12:09 #3
    Προεπιλογή
    H γριππη των χοιρων χαρακτηριζεται απο επιμονο και υψηλο πυρετο,άρα κατα πασα πιθανοτητα δεν την εχεις.
    Οτι και αν εχεις παντως, ακου το σωμα σου και κανε ενα (μικρο) διάλειμμα,δεν υπαρχει λογος να πιεζεσαι και να καθυστερεις την ανάρρωση σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-09-09 12:36 #4
    Προεπιλογή
    Εκανες πολλα μαζεμενα και το σωμα αντεδρασε. Προσωπικα μετα απο καιρο αποχης απο διατροφη/προπονηση, παντα ξεκιναω με το να φτιαξω την διατροφη (1-2 εβδομαδες δουλεια) και μετα μπαινω σιγα σιγα σε προπονησεις.
    Το να αλλαξεις το σωμα σου παιρνει χρονο, επιμονη και ΠΟΛΥ υπομονη. Δες το σαν μαραθωνιο, αν τρεξεις πολυ νωρις θα κουραστεις νωρις. Σιγα σιγα, σταθερα.

    "Δεν παιζει ρολο ποσο αργα προχωρας, το θεμα ειναι να μην σταματας". Πολυ σωστη ρηση του Κουνφουκιου
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-09-09 15:44 #5
    Smile
    Σας ευχαριστώ πολύ. Με βοηθήσατε και ήδη νιώθω πολύ καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-09-09 16:42 #6
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    ελα τωρα!!!!! σε 3-4 μερες θα εισαι μια χαρα!!!δεν φευγει το γυμναστηριο,εκει θα ειναι και την αλλη εβδομαδα!!!! κοιτα να εισαι καλα πρωτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-09-09 17:06 #7
    Προεπιλογή
    beba δεν πρεπει να στενοχωριεσαι! αν μια μερα ομως ξυπνησεις και εισαι καπως ετσι

    ειναι καλυτερο να μην πας στη δουλεια!!!!!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-09-09 17:24 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    το πιθανότερο να σε ταλαιπωρεί κάποια ίωση αφού όμως τα συμπτώματα υποχωρούν είναι καλό σημάδι απλα λόγω της έκτασης του θέματος με την γρίπη των γουρουνιών το μυαλό πάει πάντα στο κακό .

    απλα αυτό παρασύρει και την ψυχολογία και γίνονται πιο χάλια τα πράγματα .

    το σίγουρο όμως και πρέπει να το δείς σαν θετικό , είναι το γεγονός οτι γίνεσε πιο δυνατή κάθε φορα που ο οργανισμός περνάει μια τέτοια ταλαιπωρία .

    δηλαδή δημιουργεί αντισώματα και αυξάνετε η άμυνα του , επίσης το άλλο θετικό είναι και γι αυτό δεν πρέπει να χάνεις την αυτοπεποίθησή σου οτι όσο χάλια και να γίνεσαι μεσα σε μια εβδομάδα απο την στιγμή που θα επανέλθεις θα είσαι όπως πρίν και θα αναρωτιέσαι που πήγε αυτή η χάλια ψυχολογία και ατονία που ένοιωθες .

    με λίγα λόγια ακόμη και απο αυτό το αρνητικό γεγονός δες τα θετικα και σκέψου πως δεν θα κρατήσει πολύ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-09-09 17:26 #9
    Προεπιλογή
    Να προσθεσω οτι απαιτειται πληρης εμπιστοσυνη στην επιστημη!!! χαχα το χαβα μου εγω!

    αλλα και περα απ την πλακα, οχι μας ειπε ο γιατρος να κατσουμε σπτι και εμεις παμε προπονηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-09-09 20:52 #10
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    beba δεν πρεπει να στενοχωριεσαι! αν μια μερα ομως ξυπνησεις και εισαι καπως ετσι

    ειναι καλυτερο να μην πας στη δουλεια!!!!!
    a xa xa τι λες στι κοπελα........α χα χα πολυ πλακα η φωτο,μπεμπα δεν γελαω με σενα!!!!!!!!!!!!! αλλα φωτο πολυ πλακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-09-09 21:14 #11
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από λίγες μέρες εκτός από το ΒΒ ξεκίνησα να κάνω και το πρωινό μου περπάτημα(περίπου 50 λεπτά) χωρίς να έχω φάει για να χάσω λίπος. Επίσης ήρθε μια φίλη μου στο γυμναστήριο που πάω και εγώ και πάμε μαζί κάθε μέρα σχεδόν και κάνουμε την προπόνηση μας. Ολα καλά εως εδώ. Μαλιστα ξεκίνησα πολύ δυναμικά την βδομάδα μου. Ομως από την Τρίτη το απόγεμα μου έχει κοπεί η όρεξη. Τρωω πάντα με το ζόρι γιατί πρέπει να φάω. Δεν έφτανε αυτό αλλά χτές το απόγεμα είχα πυρετό και κομάρες. Χτές δεν πήγα γυμναστήριο. Την νύχτα κοιμήθηκα χάλια γιατί λόγω του πυρετού μια ίδρωνα και μια κρύωνα. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά ξανά δεν έχω όρεξη για να φάω. Θα δώ πως θα είμαι ως το απόγεμα για να αποφασίσω αν θα πάω γυμναστήριο. Ξέρω πως είναι κάτι που θα περάσει σε μια - δυο μέρες αλλά στενοχωριέμαι πολύ. Κάθε μέρα που χάνω την προπόνηση μου και το πρωινό μου περπάτημα μου κοστίζει αφάνταστα. Λέτε να έχω την γρίπη των χοίρων? (τέτοια γουρούνα που είμαι). Ειμαι πολύ λυπημένη. Θα μου έκανε καλό να μου πείτε κάτι να με εμψυχώσεται.
    βρε μπεμπα γιατι δεν διαβαζεις το φορουμ
    με την μια 50λεπτα το πρωι και το απογευμα κι αλλη προπονηση.
    δηλαδη αν παμε με την λογικη οτι συνηθιζει το σωμα και καθε τοσο πρεπει να αυξανουμε σε ενα μηνα τι θα κανεις 2 ωρες πρωινη αεροβια ...?
    αρχινα με 20λεπτα 2-3 φορες την βδομαδα παρε πολυβιταμινη...κοιμησου πολλες ωρες ...φτιαξε την διατροφη ...και βλεπουμε μετα...τωρα για 3-4 μερε δεν θα κανεις τιποτα...μονο κρεβατι...εννοω μονο υπνο μην με παρεξηγησει ο γιατρος με την αντζελικα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-09-09 21:14 #12
    Προεπιλογή
    Διαβασα προσφατα οτι ενα ατομο με πυρετο 38.6C κατα τη διαρκεια ενος 24ωρου αυξανει τη θερμιδικη του συντηρηση κατα ~50%,αρα δε σε παει και τοσο πισω ενα κρυωματακι ,περαστικα
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-09-09 21:29 #13
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θα κανεις τιποτα...μονο κρεβατι...εννοω μονο υπνο μην με παρεξηγησει ο γιατρος με την αντζελικα
    Ακουσες levrone!!!!! οπως λεει ο φιλος μου Ηλιας καλυτερα να σου βγει το ματι.... ε δεν θα κανω παλι πλακες να δουμε τι θα γινει γεια σου βρε thegravijia πατριοτη!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-09-09 22:28 #14
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από λίγες μέρες εκτός από το ΒΒ ξεκίνησα να κάνω και το πρωινό μου περπάτημα(περίπου 50 λεπτά) χωρίς να έχω φάει για να χάσω λίπος. Επίσης ήρθε μια φίλη μου στο γυμναστήριο που πάω και εγώ και πάμε μαζί κάθε μέρα σχεδόν και κάνουμε την προπόνηση μας. Ολα καλά εως εδώ. Μαλιστα ξεκίνησα πολύ δυναμικά την βδομάδα μου. Ομως από την Τρίτη το απόγεμα μου έχει κοπεί η όρεξη. Τρωω πάντα με το ζόρι γιατί πρέπει να φάω. Δεν έφτανε αυτό αλλά χτές το απόγεμα είχα πυρετό και κομάρες. Χτές δεν πήγα γυμναστήριο. Την νύχτα κοιμήθηκα χάλια γιατί λόγω του πυρετού μια ίδρωνα και μια κρύωνα. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά ξανά δεν έχω όρεξη για να φάω. Θα δώ πως θα είμαι ως το απόγεμα για να αποφασίσω αν θα πάω γυμναστήριο. Ξέρω πως είναι κάτι που θα περάσει σε μια - δυο μέρες αλλά στενοχωριέμαι πολύ. Κάθε μέρα που χάνω την προπόνηση μου και το πρωινό μου περπάτημα μου κοστίζει αφάνταστα. Λέτε να έχω την γρίπη των χοίρων? (τέτοια γουρούνα που είμαι). Ειμαι πολύ λυπημένη. Θα μου έκανε καλό να μου πείτε κάτι να με εμψυχώσεται.
    αν συνεχισεις να σκευτεσε ετσι για τον εαυτο σου δεν προκειται να δεις προκοπη. παντα κατι θα βρησκεται να στη σπαει...

    ποση διαφορα νομιζεις οτι θα κανουν σε βαθος χρονου 2,3,5 μερες?

    για ρωτα εδω τους παλιουρες ποσες προπονησεις εχει τυχει να χασουν απο τραυματισμους κλπ? και ειναι και αγωνιστικοι.

    παρε εκει καμια ντουζινα dvd, χαζεψε στο νετ, διαβασε κανα βιβλιο και πανω απ' ολα... ξεκουρασου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-09-09 23:16 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anjelica Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακουσες levrone!!!!! οπως λεει ο φιλος μου Ηλιας καλυτερα να σου βγει το ματι.... ε δεν θα κανω παλι πλακες να δουμε τι θα γινει γεια σου βρε thegravijia πατριοτη!!!!!!!
    εγω μλαω βασει δεδομενων και βασει της επιστημης!

    και δεν καταλαβαινω τι λεει ο Βασιλης και εσυ!!!

    το κρεβατι χρειαζεται για ξεκουραση και αμεση επαναφορα στην αρχικη φυσιολογικη ζωη!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία