Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39
  1. 07-11-09 15:10 #31
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων


    Πρέπει να διαβάζετε ώστε να μάθετε να λύνετε τις απορίες σας μόνοι σας γιατί δύσκολα προχωράει κανείς στο άθλημα αυτό ερασιτεχνικά είτε επαγγελματικά χωρίς διάβασμα και γνώσεις .

    Φιλική συμβουλή !
    Ο ρόλος ύπαρξης του φόρουμ φίλε Ροκ αυτός είναι,να ανταλασσουμε απόψεις ,γνωσεις και να αλληλοβοηθειόμαστε,το να παραπέμπτεις τον άλλο να κατσει να διαβάσει δεν είναι πάντα εύκολο,εδω είμαστε για να κανουμε πιο εύκολη την ζωη μας,δεν ξερω για εσας που είστε φοιτητες τι χρόνους έχετε,αλλά εγω προσωπικα δεν εχω χρόνο καθόλου για διάβασμα βιβλίων,ακόμα και στο φόρουμ μπαινω ενδιαμεσα και κανωντας άλλα πράγματα παράλληλα,δεν είναι θεμα πάντα τεμπελιας ή ανικανότητας,οπότε όταν καποιος ζηταει μια συμβουλη ίσως υπάρχει λόγος,το να του πουμε κατσε διαβασε 3 τόμους,είναι δωρο άδωρον,φέξε μου και γλύστρισε κοινως .Φιλικα στο λέω ,γιατί είναι ένα μότο που το επαναλαμβάνεις συχνα πυκνα μέσα στο φόρουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-11-09 15:51 #32
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ρόλος ύπαρξης του φόρουμ φίλε Ροκ αυτός είναι,να ανταλασσουμε απόψεις ,γνωσεις και να αλληλοβοηθειόμαστε,το να παραπέμπτεις τον άλλο να κατσει να διαβάσει δεν είναι πάντα εύκολο,εδω είμαστε για να κανουμε πιο εύκολη την ζωη μας,δεν ξερω για εσας που είστε φοιτητες τι χρόνους έχετε,αλλά εγω προσωπικα δεν εχω χρόνο καθόλου για διάβασμα βιβλίων,ακόμα και στο φόρουμ μπαινω ενδιαμεσα και κανωντας άλλα πράγματα παράλληλα,δεν είναι θεμα πάντα τεμπελιας ή ανικανότητας,οπότε όταν καποιος ζηταει μια συμβουλη ίσως υπάρχει λόγος,το να του πουμε κατσε διαβασε 3 τόμους,είναι δωρο άδωρον,φέξε μου και γλύστρισε κοινως .Φιλικα στο λέω ,γιατί είναι ένα μότο που το επαναλαμβάνεις συχνα πυκνα μέσα στο φόρουμ.
    Η άποψή σου είναι ενδιαφέρουσα, την σέβομαι και δεν την αμφισβητώ ......
    Απλά τα άτομα που περιγράφεις φαίνονται ότι θέλουν να ασχοληθούν και ίσως αντιμετωπίζουν κάποια δυσκολία με τον χρόνο και είναι λογικό ... να προσθέσω ότι αυτοί είναι ελάχιστοι ...
    Και φυσικά θα τους απαντήσουμε μια συμβουλή, αντε 2 άντε 3 ξέρω γω αλλά όταν ήδη υπάρχουν τα μέσα και μάλιστα στον ίδιο ιστότοπο,δεν θεωρώ ότι αντιμετωπίζουν ιδιαίτερη δυσκολία να το ψάξουν μόνοι τους σε αντικείμενα που έχουν ήδη ειποθεί πολλάκις ,πιστεύω δεν διαφωνείς ...
    Κατά βάση θεωρώ και πιστεύω ότι συμφωνείς ότι αυτοί που περιγράφω φαίνονται από την αντιμετώπιση του όλου θέματος και δεν έχει να κάνει με τον χρόνο, έχει αν κάνει με την ευκολία,προτιμούν την μασημένη τροφή ...
    Δεν θέλω να βγω το "κακό" παιδί() του φόρουμ
    απλά θέλω να δώσω σε κάποια άτομα να καταλάβουν ότι με επιφανειακή δουλειά και ενημέρωση δεν θα καταφέρουν πολλά ... ΄

    Φιλικά πάντα Πολύνεικε ,εννοείται, ξέρεις ότι σε εκτιμώ και χαίρομαι που μου λες από την δικιά σου οπτική σε διάφορα θέματα ,όπως αυτό.

    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-11-09 17:06 #33
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-12-09 00:08 #34
    Προεπιλογή ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ...
    Άλλαξα την διατροφή μου...


    ΓΕΥΜΑ 1 (7:00-7:30)
    - 300ml Γάλα + 60γρ. Δημητριακά + 20γρ. Μέλι
    - 25γρ. Whey με νερό (αν έχω χρόνο αντί για whey φτιάχνω μια ομελέτα)
    - Πολυβιταμίνη

    ΓΕΥΜΑ 2 (11:00-11:30) στην δουλειά
    - κανα φρούτο
    - Σάντουιτς με Μαύρο Ψωμί, Διπλή Γαλοπούλα, Τυρί, Αυγό, Καλαμπόκι, Μανιτάρια


    ΓΕΥΜΑ 3 (15:00-15:30)
    - 100γρ. Μοσχάρι ή Κοτόπουλο ή Γαλοπούλα ή Ψάρι ή Τόνος ή Σολομός
    - 100γρ. Ρύζι
    - Σαλάτα


    ΓΕΥΜΑ 4 (17:30)
    - 1 Μπανάνα
    - 30γρ. Δημητριακά
    - 1 scoop Whey


    18:30-19:45 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ


    ΡΟΦΗΜΑ (20:00)
    - 1 scoop Whey + 50γρ. Δεξτρόζη + 5γρ. Γλουταμίνη


    ΓΕΥΜΑ 5 (21:00-21:30)
    ίδιο με γεύμα 3 με λιγότερο ρύζι γύρω στα 60γρ.


    ΓΕΥΜΑ 6 (00:30-01:00)
    200γρ. Γιαούρτι + 20γρ. Whey + 10γρ. Aμύγδαλα


    • 2 φορές την βδομάδα το μενού έχει όσπρια
    • 3-4 λίτρα νερό καθημερινά
    • συμπλήρωμα βιταμινής c κυρίως για μετά την προπόνηση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FoTiS3 : 27-12-09 στις 16:04
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-12-09 05:50 #35
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    μιοσε λιγο το γαλα το πρωι (250ml ειναι καλα), αυξισε whey. τα πρωτα 3 γευματα εχουν μεγαλη αποσταση μεταξιτους. το γευμα πριν την προπ. καντο μιαμιση ωρα πριν και την μπανανα αλλαξε την με πρωτεινη ταχειας αποροφισης (30gr. ειναι καλα).το τελευταιο γευμα παρετο μια ωρα πριν τον υπνο και το φυστικοβουτυρο αμεσος πριν τον υπνο. φροντισε να τρως καθε 2-3 ωρες το πολυ. αν δεν ειναι αυτο δυνατον λογο εργασιας εντικατεστισε τα γευματα αυτα με ροφιματα, που ειναι πολυ ποιο γρηγορα και ευκολα.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-12-09 16:09 #36
    Προεπιλογή
    ωρε παιδια....κανεις????
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-12-09 16:46 #37
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FoTiS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωρε παιδια....κανεις????
    Μια χαρά είσαι, τι να σου πούμε; Βρώμη αντί για δημητριακά αλλά υποθέτω ότι ξέρεις ότι είναι καλύτερο, απλά θέλεις τα δημητριακά σου. Τις ώρες όπως είπε και ο flinstone.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-12-09 16:49 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είσαι, τι να σου πούμε; Βρώμη αντί για δημητριακά αλλά υποθέτω ότι ξέρεις ότι είναι καλύτερο, απλά θέλεις τα δημητριακά σου. Τις ώρες όπως είπε και ο flinstone.
    και ελεγα απο μεσα μου οτι εσυ θα απαντησεις πρωτος...χα..
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-12-09 18:39 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FoTiS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξα την διατροφή μου...


    ΓΕΥΜΑ 1 (7:00-7:30)
    - 300ml Γάλα + 60γρ. Δημητριακά + 20γρ. Μέλι
    - 25γρ. Whey με νερό (αν έχω χρόνο αντί για whey φτιάχνω μια ομελέτα)
    - Πολυβιταμίνη

    ΓΕΥΜΑ 2 (11:00-11:30) στην δουλειά
    - κανα φρούτο
    - Σάντουιτς με Μαύρο Ψωμί, Διπλή Γαλοπούλα, Τυρί, Αυγό, Καλαμπόκι, Μανιτάρια


    ΓΕΥΜΑ 3 (15:00-15:30)
    - 100γρ. Μοσχάρι ή Κοτόπουλο ή Γαλοπούλα ή Ψάρι ή Τόνος ή Σολομός
    - 100γρ. Ρύζι
    - Σαλάτα


    ΓΕΥΜΑ 4 (17:30)
    - 1 Μπανάνα
    - 30γρ. Δημητριακά
    - 1 scoop Whey


    18:30-19:45 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ


    ΡΟΦΗΜΑ (20:00)
    - 1 scoop Whey + 50γρ. Δεξτρόζη + 5γρ. Γλουταμίνη


    ΓΕΥΜΑ 5 (21:00-21:30)
    ίδιο με γεύμα 3 με λιγότερο ρύζι γύρω στα 60γρ.


    ΓΕΥΜΑ 6 (00:30-01:00)
    200γρ. Γιαούρτι + 20γρ. Whey + 10γρ. Aμύγδαλα


    • 2 φορές την βδομάδα το μενού έχει όσπρια
    • 3-4 λίτρα νερό καθημερινά
    • συμπλήρωμα βιταμινής c κυρίως για μετά την προπόνηση
    στην θεση σου θα εβγαζα πρωτον την μπανανα πριν απο την προπονηση..εχει GI 62 μετριο γλυκαιμικα δλδ! βαλε εναν υδατανθρακα αργης αποροφησης πριν την προπονηση

    επισης μετα την προπονηση παιρνεις περιπου στα 40γρ. υδατανθρακα με το ρυζι που ειναι 60γρ. ειναι λιγο...αυξησε το λιγο

    στο ροφημα μετα την προπονα αυξησε την πρωτεινη βαλε περιπου 40γρ ΠΡΩΤΕΙΝΗ οχι ροφημα..

    αα και στο δεκατιανο βγαλε το φρουτο..περνεις αρκετο υδατανθρακα απο το σαντουιτς..
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123