Θέμα: Adam (Now Foods)

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 216
  1. 14-10-09 14:51 #31
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mετριες τις ειχα δοκιμασει το καλοκαιρι οταν εκοψα για λιγο το πακ.
    Μέτριες από ποια άποψη ?
    Έχουν έλλειψη βιταμινών και μετάλλων ή δεν διαθέτουν επαρκή ποσότητα στην δοσολογία ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-10-09 14:52 #32
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Επεσα αρκετα σε αντοχη γιατι ειχα συνηθισει στο πακ το οποιο δεν ξαναλλαζω με τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-10-09 14:57 #33
    Προεπιλογή
    Εχει τα παντα όλα μεσα...
    Εχει πχ Λυκοπένιο και Ριμποφλαβίνη που δεν απαντώνται συχνά σε τετοια σκευάσματα και θεωρουνται πολυ ωφελιμα για τον οργανισμο,εχει και Ιώδιο αλλά φυτικό.
    Εχει μαγνήσιο και βιταμίνη Β ξεχωριστά αλλά έχει και ΖΜΑ,μαλλον για λογους marketing.
    Αν καποιος πιστευει οτι χρειαζεται πολυβιταμινη τοτε ειναι ισως η καλυτερη επιλογη,οχι μονο για τα πολλα καλά συστατικα αλλα και γιατι η NOW ειναι απο τις πλεον αξιοπιστες εταιρειες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-09 15:20 #34
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ballbreaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει τα παντα όλα μεσα...
    Εχει πχ Λυκοπένιο και Ριμποφλαβίνη που δεν απαντώνται συχνά σε τετοια σκευάσματα και θεωρουνται πολυ ωφελιμα για τον οργανισμο,εχει και Ιώδιο αλλά φυτικό.
    Εχει μαγνήσιο και βιταμίνη Β ξεχωριστά αλλά έχει και ΖΜΑ,μαλλον για λογους marketing.
    Αν καποιος πιστευει οτι χρειαζεται πολυβιταμινη τοτε ειναι ισως η καλυτερη επιλογη,οχι μονο για τα πολλα καλά συστατικα αλλα και γιατι η NOW ειναι απο τις πλεον αξιοπιστες εταιρειες.
    Προσωπικά με ενδιαφέρει από άποψη ποιότητας πως σας φάνηκαν .. ξέρω βέβαια ότι η εταιρεία είναι μεγάλο όνομα στον χώρο ..

    Εμένα με ενδιαφέρουν κυρίως οι Βιταμίνες C,B6(Πυριδοξίνη) και B2(Ριβοφλαβίνη) γιατί αποτελούν τους πιο σημαντικούς υποστηρικτές παραγωγής τεστοστερόνης .
    Και για τον ίδιο λόγο από πλευράς μετάλλων το ΖΜΑ (Ψευδάργυρος και μαγνήσιο)
    Και τέλος το ένζυμο Bromelain που βρίσκεται στην μπανάνα και αποτελεί υποστηρικτή της τεστοστερόνης !

    Όλα αυτά για την υποστήριξη της είναι πολύ βασικά !

    Από κει και πέρα από πλευράς υγείς έχει πάρα μα πάρα πολλά φυτικά συστατικά που βοηθούν τον οργανισμό σε διάφορες λειτουργίες (Saw Palmetto Extract,CoQ10,Nettle Extract κ.λ.π.)

    Μάνο πως γίνεται να σου φέρνει μια πολυβιταμίνη υπνηλία ? Σίγουρα δεν έκανες κάτι σωστά με την δοσολογία ...
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-09 15:23 #35
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Χρησιμοποιησα εγω την λεξη υπνηλια????Τεσπα για μενα ειναι μετριες απο κει και περα δεν εχω τιποτα αλλο να πω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-09 15:34 #36
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιησα εγω την λεξη υπνηλια????Τεσπα για μενα ειναι μετριες απο κει και περα δεν εχω τιποτα αλλο να πω.
    Σόρρυ λάθος έκανα στα τόπικς ...

    Όταν λες έπεσες σε αντοχή ? Γίνεται αν πέσεις από τις βιταμίνες ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-10-09 18:35 #37
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    νομιζω καπου πρεπει να υπαρχει τοπικ σχετικα με το εν λογο προιον...

    Ροκ, κατα την γνωμη μου ειναι κοριφη (αν εξερεσουμε το μεγεθος τους κ το αρωμα τους). απο εκει κ περα ειναι φυτικες οποτε εχουμε 2 θετικα: 1 δεν ειναι χημεικες κ 2 ειναι οκ για χορτοφαγους
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-10-09 21:26 #38
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Και παίρνουμε 2 την ημέρα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-10-09 22:29 #39
    Προεπιλογή
    εγω αυτο χρησιμοποιω τωρα και στην αγγλια ειναι πολυ δημοφιλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-06-10 21:16 #40
    Προεπιλογή
    Παιδιά, μου ήρθαν σήμερα οι Adam's. Μου ήρθαν οι 90 V-Caps όμως, όχι 90 softgels (διαφορά τους πως η δόση με V-caps είναι 3 την ημέρα, ενώ με τα softgels είναι 2 την ημέρα).

    H δόση λοιπόν είναι 3 V-caps την ημέρα. Συγκεκριμένα το κουτί γράφει: Suggested Usage: As a dietary supplement, take 3 Vcaps® daily with food.


    Με ποιά γεύματα να τις τρώω? Το ένα θα είναι σίγουρα το πρωινό. Το άλλο λογικά το μεταπροπονητικό. Την 3η σε ποιό γεύμα να την χώσω? Θα πείραζε να φάω 2 με το πρωινό? (Και τις 3 με το πρωινό???.)

    Επίσης, διάβαζα στο log του stamthedrum ("The road to toumpaniasma αν θυμάμαι σωστά τον τίτλο) πως δεν είναι και τόσο καλό να παίρνουμε αντιοξειδωτικά κοντά στην προπόνηση (εδώ το λίνκ: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...t=5639&page=27). Στο συγκεκριμένο topic αναφέρονταν για την βιταμίνη C...
    Ισχύει κάτι τέτοιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-06-10 05:03 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tommygunz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, μου ήρθαν σήμερα οι Adam's. Μου ήρθαν οι 90 V-Caps όμως, όχι 90 softgels (διαφορά τους πως η δόση με V-caps είναι 3 την ημέρα, ενώ με τα softgels είναι 2 την ημέρα).

    H δόση λοιπόν είναι 3 V-caps την ημέρα. Συγκεκριμένα το κουτί γράφει: Suggested Usage: As a dietary supplement, take 3 Vcaps® daily with food.


    Με ποιά γεύματα να τις τρώω? Το ένα θα είναι σίγουρα το πρωινό. Το άλλο λογικά το μεταπροπονητικό. Την 3η σε ποιό γεύμα να την χώσω? Θα πείραζε να φάω 2 με το πρωινό? (Και τις 3 με το πρωινό???.)

    πρωινο και βραδινο στανταρ το αλλο βαλτω σε ενα ενδιαμεσο


    Επίσης, διάβαζα στο log του stamthedrum ("The road to toumpaniasma αν θυμάμαι σωστά τον τίτλο) πως δεν είναι και τόσο καλό να παίρνουμε αντιοξειδωτικά κοντά στην προπόνηση (εδώ το λίνκ: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...t=5639&page=27). Στο συγκεκριμένο topic αναφέρονταν για την βιταμίνη C...
    Ισχύει κάτι τέτοιο?
    ναι το εχω ακουσει και εγω αυτο
    οταν λες κοντα στην προπονηση εννοεις pre η' post η' και τα 2 ?
    κοιτα εγω εχω ακουσει για ποστ οτι δεν ειναι καλο να την παιρνεις
    για πρε συνηθως την παιρνεις μαζι με ''νιτρικο'' (ναι οσο και αν φαινετε περιεργο)
    για καλητερο pump
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-06-10 10:04 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το εχω ακουσει και εγω αυτο
    οταν λες κοντα στην προπονηση εννοεις pre η' post η' και τα 2 ?
    κοιτα εγω εχω ακουσει για ποστ οτι δεν ειναι καλο να την παιρνεις
    για πρε συνηθως την παιρνεις μαζι με ''νιτρικο'' (ναι οσο και αν φαινετε περιεργο)
    για καλητερο pump
    Και για pre και για post εννοούσα... Αυτό με το νιτρικό δεν το ήξερα, αλλά ούτως ή άλλως δεν έχω νιτρικο...

    Καμία πρόταση ωστόσο?
    Εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι 1 με το πρωινό, 1 με το 2ο γεύμα και 1 με το 2ο γεύμα μετά την προπόνηση (περίπου 4 ώρες μετά την προπόνηση δηλαδή...)

    Και τις 3 μαζί με το πρωινό παίζει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-06-10 12:48 #43
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tommygunz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τις 3 μαζί με το πρωινό παίζει?
    Λογικα δε θα μπορεσουν να αφομοιωθουν ολα τα στοιχεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-06-10 12:51 #44
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλυτερα 3 την μερα απο μια καθε φορα..τις εχω παρει κ γω αυτες,μια χαρα ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-06-10 13:00 #45
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλυτερα 3 την μερα απο μια καθε φορα..τις εχω παρει κ γω αυτες,μια χαρα ειναι.
    Δλδ τι μια χαρα?Με τις βιταμινες καταλαβαινετε κατι?

    Τις προαλλες λεγαμε για το πακ,αλλα το πακ δεν εχει μονο βιταμινες,εκει μαλιστα να δεις καποια επιδραση.Αλλα απο αυτες τι μπορεις να περιμενεις?Εκτος απ την κιτρινιλα στα ουρα

    Εγω σε λιγο ξεκιναω τα softgels.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία