Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Κάνεις BB αλλά.. καπνίζεις συγχρόνως?

Ψήφισαν
453. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Όχι

    280 61,81%
  • Ναι

    173 38,19%
Σελίδα 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 334
  1. 05-02-10 17:02 #151
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα στο μυαλο ειναι,εγω οταν το εκοψα ειχα για 1-2 βδομαδες τρελα νευρα (κακομοιρε Νασερ)και οσο το θεμα κιλων δεν εχω αποψη μιας και ειχα-εχω πριξιμο και κατακρατηση φουλ απο την εγκυμοσυνη....ολα στο μυαλο ειναι μπεμπα στο θεμα κιλων μην αγχωνεσαι.





    (και πριν το κοψω εκανα τρελα χλμ τρεξιμο οσον αφορα την αντοχη)
    Ετσι νομίζω και εγώ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-02-10 17:52 #152
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Έρευνα η οποία δημοσιεύτηκε πρόσφατα στην Ταϊβάν έδειξε ότι η κατανάλωση τουλάχιστον ενός φλιτζανιού πράσινο τσάι καθημερινά, ενδείκνυται στην πρόληψη του καρκίνου που προκαλείται από το κάπνισμα...

    Στη μελέτη διαπιστώθηκε ότι όσοι δεν πίνουν πράσινο τσάι έχουν πενταπλάσιες πιθανότητες να εμφανίσουν καρκίνο των πνευμόνων, σε σχέση με όσους πίνουν. Και εκείνοι που δεν πίνουν πράσινο τσάι, αλλά καπνίζουν, διατρέχουν 13 φορές μεγαλύτερο κίνδυνο να νοσήσουν, σε σύγκριση με όσους πίνουν τουλάχιστον ένα φλιτζάνι πράσινο τσάι καθημερινά.

    Αυτό συμβαίνει γιατί το τσάι έχει αντιοξειδωτικές ουσίες οι οποίες μπορούν να εμποδίσουν τη δημιουργία καρκινικών κυττάρων στον πνεύμονα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-02-10 17:54 #153
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έρευνα η οποία δημοσιεύτηκε πρόσφατα στην Ταϊβάν έδειξε ότι η κατανάλωση τουλάχιστον ενός φλιτζανιού πράσινο τσάι καθημερινά, ενδείκνυται στην πρόληψη του καρκίνου που προκαλείται από το κάπνισμα...

    Στη μελέτη διαπιστώθηκε ότι όσοι δεν πίνουν πράσινο τσάι έχουν πενταπλάσιες πιθανότητες να εμφανίσουν καρκίνο των πνευμόνων, σε σχέση με όσους πίνουν. Και εκείνοι που δεν πίνουν πράσινο τσάι, αλλά καπνίζουν, διατρέχουν 13 φορές μεγαλύτερο κίνδυνο να νοσήσουν, σε σύγκριση με όσους πίνουν τουλάχιστον ένα φλιτζάνι πράσινο τσάι καθημερινά.

    Αυτό συμβαίνει γιατί το τσάι έχει αντιοξειδωτικές ουσίες οι οποίες μπορούν να εμποδίσουν τη δημιουργία καρκινικών κυττάρων στον πνεύμονα.
    Λυσάξατε πια με τον καρκίνο............................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-02-10 18:51 #154
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Το καλο σου θελουμε Μπεμπουλα!

    Το ιδιο υσχιει και για την βιταμινη C,ωπος και με το πρασινο τσαι,βοηθανε πολυ τους καπνιστες.


    Εγω αν δεν ετρωγα ενα γερο σοκ απο αυτα που αγνοούσα οσο καιρο καπνιζα,περι υγειας,δεν θα το εκοβα ποτε.

    Σου συνηστω απειρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο μπεμπα,καπνιζε οσο γουσταρεις μετα και θα γουσταρεις και καλυτερα,γιατι εχει περισοτερη νικοτινη,αλλα ΜΟΝΟ νικοτινη,καμια αλλη απο τις 800+ καρκινογονες ουσιες.
    Και εχει και σχετικα μικρες επιπτωσεις στην υγεια η νικοτινη,αυτη καθε αυτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-02-10 18:57 #155
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    ενταξει μωρε μην γινόμαστε και υποχόνδριοι πια απλα αυτοι που δεν καπνίζουν θα πεθανουν υγιείς όλα στο μυαλό είναι πάρτε το χαμπάρι , ενας που δεν καπνίζει και δεν κανει καταχρήσεις όταν καταβάλετε απο στρες και θελει να καπνίσει αλλα λέει δεν κανει και τετοια ενω πιθανόν απο κανενα τσιγαρο να ένοιωθε καλύτερα αυτός μπορει να την "κάνει" και πιο μπροστα απο εναν καπνιστη γι αυτο ας μην τα ψηρίζουμε απλα καλα είναι να μην καπνίζει κάποιος , αλλα να ταν μόνο αυτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-02-10 19:02 #156
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλο σου θελουμε Μπεμπουλα!

    Το ιδιο υσχιει και για την βιταμινη C,ωπος και με το πρασινο τσαι,βοηθανε πολυ τους καπνιστες.


    Εγω αν δεν ετρωγα ενα γερο σοκ απο αυτα που αγνοούσα οσο καιρο καπνιζα,περι υγειας,δεν θα το εκοβα ποτε.

    Σου συνηστω απειρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο μπεμπα,καπνιζε οσο γουσταρεις μετα και θα γουσταρεις και καλυτερα,γιατι εχει περισοτερη νικοτινη,αλλα ΜΟΝΟ νικοτινη,καμια αλλη απο τις 800+ καρκινογονες ουσιες.
    Και εχει και σχετικα μικρες επιπτωσεις στην υγεια η νικοτινη,αυτη καθε αυτη.
    Χάρη θα βγάλω την παντοφλα................
    Δεν φτάνει που με έχει πρήξει ένας φίλος μου σήμερα για το τσιγάρο έχω και εσένα.Θέλεις πολύ ξύλο λέμε.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-02-10 19:03 #157
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενταξει μωρε μην γινόμαστε και υποχόνδριοι πια απλα αυτοι που δεν καπνίζουν θα πεθανουν υγιείς όλα στο μυαλό είναι πάρτε το χαμπάρι , ενας που δεν καπνίζει και δεν κανει καταχρήσεις όταν καταβάλετε απο στρες και θελει να καπνίσει αλλα λέει δεν κανει και τετοια ενω πιθανόν απο κανενα τσιγαρο να ένοιωθε καλύτερα αυτός μπορει να την "κάνει" και πιο μπροστα απο εναν καπνιστη γι αυτο ας μην τα ψηρίζουμε απλα καλα είναι να μην καπνίζει κάποιος , αλλα να ταν μόνο αυτο
    Υγεία να έχουμε να καπνίζουμε Ηλία...αν και εγώ αποφάσισα να καπνίζω από 2 εώς 4 τσιγάρα το 24ωρο.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-02-10 19:04 #158
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχα δεν ξερω σιγουρα .παντως το εχω ακουσει απο πολλους οτι παιρνουν οταν το κοβουν

    ε τότε για να μην παίρνουν κιλα ας πάρουν μια πίπα όταν καπνίζουν να μειώσουν τις παρενέργειες του καπνίσματος και να κατακρατούνται όλα τα βλαβερα για τον οργανισμό συστατικα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-02-10 19:07 #159
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενταξει μωρε μην γινόμαστε και υποχόνδριοι πια απλα αυτοι που δεν καπνίζουν θα πεθανουν υγιείς όλα στο μυαλό είναι πάρτε το χαμπάρι , ενας που δεν καπνίζει και δεν κανει καταχρήσεις όταν καταβάλετε απο στρες και θελει να καπνίσει αλλα λέει δεν κανει και τετοια ενω πιθανόν απο κανενα τσιγαρο να ένοιωθε καλύτερα αυτός μπορει να την "κάνει" και πιο μπροστα απο εναν καπνιστη γι αυτο ας μην τα ψηρίζουμε απλα καλα είναι να μην καπνίζει κάποιος , αλλα να ταν μόνο αυτο
    Υσχιει και αυτο που λες Ηλια,οταν καποιος εχει ανχος συχνα,και ενα τσιγαρο θα μπορουσε να τον ηρεμισει,ισως και οντως το τσιγαρο να ηταν καλυτερη λυση απο το να εχει ανχος.

    Καθως το ανχος ειναι το αισθημα φυγης που εχει κληρονομισει ο ανθρωπος οταν ηταν μαιμου ,και επρεπε να τρεξει να φυγει απο το συμβαν,το οποιο συμπεριλαμβανει πολες κακες συνεπειες καθως η καθημερινοτηα μας επιβαλει το ανχος ενω κανονικα θα επρεπε να υπαρχει σπανια...

    Ολα στο μυαλο ειναι,ναι !Αλλά παιζουν πολλα ρολο,ειτε καθοριστικο η οχι...

    Και ναι δεν ειναι μονο αυτο.Αλλα καλο ειναι να μειωνουμε οσο μπορουμε τις πιθανοτητες για πραγματα που στην ουσια ξερουμε οτι θα συμβουν εαν συνεχισουμε ετσι.

    Μετρον,αριστον!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-02-10 19:09 #160
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάρη θα βγάλω την παντοφλα................
    Δεν φτάνει που με έχει πρήξει ένας φίλος μου σήμερα για το τσιγάρο έχω και εσένα.Θέλεις πολύ ξύλο λέμε.
    Σε καταλαβενω,οσοι μου ελεγαν να το κοψω,μου ερχοταν να τους κοψω το κεφαλι.
    Μεχρι που το εκοψα μονος μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-02-10 19:15 #161
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καταλαβενω,οσοι μου ελεγαν να το κοψω,μου ερχοταν να τους κοψω το κεφαλι.
    Μεχρι που το εκοψα μονος μου
    Αντε πάλι....τη γλύτωσες την παντόφλα.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-02-10 21:31 #162
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υγεία να έχουμε να καπνίζουμε Ηλία...αν και εγώ αποφάσισα να καπνίζω από 2 εώς 4 τσιγάρα το 24ωρο.
    α για τοσο πολυ μιλάμε!! χαχαχαχχαχα σιγα ρε μπεμπα μη παθεις τιποτα, εσυ δεν καπνιζεις κουκλα μου....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-02-10 01:03 #163

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε πάλι....τη γλύτωσες την παντόφλα.
    εγω ομως σου λεω να το κοψεις μαχαιρι. κι αν τολμας ελα με την παντοφλα!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-02-10 12:50 #164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ομως σου λεω να το κοψεις μαχαιρι. κι αν τολμας ελα με την παντοφλα!!!!
    Ερχομαι με το τσόκαρο.....................................το κλασικό, το ξύλινο.
    Θα το προσπαθήσω πάντως..................να το κόψω..........
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-02-10 13:31 #165

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερχομαι με το τσόκαρο.....................................το κλασικό, το ξύλινο.
    ωραια,ειμαι προετοιμασμενος.φοραω κρανος κ πανοπλια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία