Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Μυϊκότητα με κλειστά γυμναστήρια

Ψήφισαν
14. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ίδια

    6 42,86%
  • Καλύτερη

    3 21,43%
  • Χειρότερη

    5 35,71%
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 34
  1. 07-12-20 10:06 #1
    Προεπιλογή καραντινα και μυικοτητα σας
    ΣΕ ποια κατασταση εινα το σωμα σας ενα μηνα μετα το κλεισιμο γυμναστηριων>? * γυμνζεστε σπιτι η οχι
    1. στην δια
    2.καλυτερη
    3 χειροτερη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-12-20 16:49 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Από το 2ο Lockdown ,είναι λίγο το διάστημα , αλλά δεν θεωρώ ότι η μυικότητα μπορεί να ελαττωθεί τόσο εύκολα και γρήγορα, για καποιον που γυμνάζεται 20 χρόνια.
    Το γενικότερο physique, όμως σίγουρα προς τα κάτω (δεν κάνω βάρη, μόνο αερόβια)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-12-20 18:00 #3
    Προεπιλογή
    Κατ Αρχας απο βιασυνη εχω λαθη γραφης σε λεξεις αλλα δεν μπορω να διορθωσω .....ειναι σαφες ομως το ερωτημα του poll....Εγω εχω αλτηρες μπαρα και 20 κιλα βαρη και ροδα κοιλιακων και μονοζυγο αλλα μου λειπει η διαθεση και ελαχιστα πραγματα κανω σπιτι ..κατι που δεν ισχυε με ανοικτα γυμναστηρια συν το γεγονος οτι δεν κανω και aqua aerobic λογω και κλειστης πισινας..... κανω περπατημα 2 φορες παραλια για να μην τρελαθω με κλεισουρα δεν εχω παρει κιλα αλλα σαφως εχω χασει μυικη μαζα το βλεπω καθρεπτη το νιωθω μυες.Επισης εχω σταματησει εν μερη συμπληρωματα τυπου πρωτεινη και κιτρουλινη kai zma και εχω μεινει σε χρηση ginseng ,vitc kai maca Αναμενω και αλλαμελη να εκφραστουν αληθως .
    φωτο1 μεσα οκτωβρη, φωτο 2 προχτες και προφανως οπως εχω πει και κειμενο προφιλ Μου δεν γυμναζομουν .... παρα τα τελευταια 2 χρονια...που εκανα στροφη σε επιλογες τροπου ζωης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-12-20 19:04 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Ως προς το θέμα γυμναστηρίου μια ζωή καραντίνα είμαι, επομένως δεν με επηρέασε κάπου όλο αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-12-20 19:50 #5
    Προεπιλογή
    Απο οτι ειδα εννοεις σπιτι.... ειναιμια επιλογη ....αν αποδιδει οκ-)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-12-20 23:54 #6
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Οι μυς ΔΕΝ καταλαβαίνουν αν γυμνάζεται κάποιος στο γυμναστήριο ή στο σπίτι με κάποιον βασικό εξοπλισμό. Οι μυς καταλαβαίνουν μόνο το ερέθισμα από την αντίσταση. Πρωτίστως είναι θέμα προσπάθειας σε προπόνηση και διατροφή. Γι' αυτό μπορείς να δεις πολλούς που γυμνάζονται χρόνια σε γυμναστήρια και να είναι σχεδόν όπως την πρώτη ημέρα που ξεκίνησαν (γιατί δεν προσπαθούν αρκετά) και πολλούς που γυμνάζονται είτε στο σπίτι είτε σε πάρκα ασχολούμενοι κυρίως με καλλισθενική προπόνηση και να έχουν αξιοζήλευτα αποτελέσματα (επειδή προσπαθούν αρκετά).

    Επομένως όπου και να γυμνάζεται κανείς αποδίδει αρκεί να υπάρχει θέληση και προσπάθεια!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 07-12-20 στις 23:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-12-20 00:41 #7
    Προεπιλογή
    Αυτο αυτονοητο .....εχει βεβαια σημασια και ο σχετικος εξοπλισμος...αλλα οχι μεγιστη .... εγω ακριβως περι κινητρου γραφω...τωρα περι εσου δεν ξερω ....δεν εχω ρεαλ <<εικονα>> σου... οτι ειπα..αν αποδιδει η προπονηση σπιτι μια χαρα...οσο με αφορα το σπιτι δεν μουδινει ωθηση ... so simple.The general we know them.Το ερωτημα ειναι σαφες και επι προσωικου για τον καθε συμμετεχοντα στο exit-in a way poll=))
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 08-12-20 στις 00:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-12-20 13:49 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeorgeMan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι σαφες ομως το ερωτημα του poll....
    οχι φιλε δεν ειναι σαφες.
    γιατι κανεις 2 ερωτησεις.
    η πρωτη ειναι σε τι κατασταση εισαι μετα το κλεισιμο του γυμναστηριου σωματικα κ η δευτερη ερωτηση ειναι αν γυμναζεσαι σπιτι.
    δυο διαφορετικες ερωτησεις δλδ, με διαφορετικες απαντησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-12-20 14:16 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε δεν ειναι σαφες.
    γιατι κανεις 2 ερωτησεις.
    η πρωτη ειναι σε τι κατασταση εισαι μετα το κλεισιμο του γυμναστηριου σωματικα κ η δευτερη ερωτηση ειναι αν γυμναζεσαι σπιτι.
    δυο διαφορετικες ερωτησεις δλδ, με διαφορετικες απαντησεις.
    ειναι...αφορα τη κατασταση σωματοδομης..... το ερωτημα περι σπιτι απλα φανταζωμαι παιζει ρολο στην κατασταση ...το ερωτημα ειναι καραντινα και κατασταση σωματος 1 μηνα μετα...και προφανως κυριως αφορα οσους πηγαιναν γυμναστηριο...για βαρη η αλλου τυπου εκγυμναση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 08-12-20 στις 14:20
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-12-20 14:52 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Ποιος κιορατάς έγραψε καλύτερη και μας trollάρει; Nα βγεί να το πεί !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-12-20 15:23 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος κιορατάς έγραψε καλύτερη και μας trollάρει; Nα βγεί να το πεί !!
    lol ελα ντε και δεν ερωτω περι υγειας η ξεκουραστο σωμα αλλα μυικης καταστασης.....εκτος αν εχει ενα καλο home gym και λογω ισως και πιο ελευθερου χρονου κανει πιο συστηματικα....χαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-12-20 01:34 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εγω και όσοι έχουμε γυμναστήρια θα μπορει να πεί κανείς δεν αλλάζει κάτι εφόσον η ρουτίνα μπορεί να βγεί κανονικα . όμως δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράματα , αλλάζει η διάθεση
    Πόσο όρεξη να έχει κάποιος να γυμναστει όπως πρίν σε ενα άδειο χώρο ο οποίος δεν είναι ιδιωτικός αλλα επαγγελματικός και σε ένα κρύο απο όλες τις απόψεις περιβάλλον , γιατι και επι της ουσίας δεν ανοίγεις θέρμανση σε ενα τεράστιο χώρο για να κάνεις 1-2 ώρες προπόνηση , αλλα αυτο δεν είναι το πρόβλημα

    Απο κεί και πέρα τίποτε δεν παθαίνει κάποιος αν θέλει να γυμναστεί , ούτε μυς θα χάσει αν έχει δουλέψει και έχει χτίσει και μια τυχόν μικρη πτώση θα επανέλθει πολυ γρήγορα όταν θα ενταχτεί σε κανονικούς ρυθμούς
    Εκτός αν είναι φρεσκοφουσκωτούλης και σταματήσει τα καλλυντικά και εκεί ειτε ανοιχτα είτε κλειστα τα γυμναστήρια τα ίδια θα πάθει
    Και εκτός γυμναστηρίου μπορει κάποιος που δεν έχει κατάλληλο εξοπλισμό να μην μπορεί να δεί βελτίωση , μπορεί όμως να κρατηθεί αν ξέρει σε πολύ καλα επίπεδα
    Προσαρμόζει και την διατροφη στα νεα στάνταρ βέβαια , εγω προσωπικα περισσότερο 2 γεύματα βασικα κάνω τη μέρα και φρούτα η κανένα σνακ ενδιάμεσα και προπόνηση παιδικη χαρα , αλλα η κατάσταση ικανοποιητικη θα έλεγα και μιας και είχα στόχο να χάσω και λίγα κιλά ας είναι και μυικά δεν έχω πολλες απαιτήσεις
    Αυτη την περίοδο κάνω και κατι που δεν έκανα και αυτο είναι καθημερινό περπάτημα οχι τιποτε τρελό αλλα 3-4 χιλιόμετρα σε γρήγορο τέμπο ισα ίσα για ευεξία και πραγματικα πετυχαίνει τον σκοπό του μια χαρα

    Το συμπέρασμα αν μπορούσε σε γενικές γραμμες να γινόταν καλύτερη δουλεια στα σπιτικα γυμναστήρια , τότε δεν θα πηγαίναμε στα δημόσια , γιατι λίγοι έχουν την τρέλα να το πούμε να γυμναζονται στο σπίτι , να ζείς εκεί να τρως να κοιμάσαι και να γυμνάζεσαι κιόλας , ενω στο γυμναστήριο αλλάζεις παραστάσεις κοινωνικοποιείσαι θα έχεις φίλους η παρτενερ στην προπόνηση και καλύτερο επαγγελματικό εξοπλισμό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-12-20 07:42 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος κιορατάς έγραψε καλύτερη και μας trollάρει; Nα βγεί να το πεί !!
    Ντιν νταν ντιν νταν ντιν νταν!!!

    Και κάτι σχετικά με αυτο που έγραψε ο κουμπάρος.
    Προσωπικά πλέον , και πριν την καραντίνα γυμνάζομαι στο σπίτι. Έχω ξαναπεί ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Είναι όμως σαφές ότι η επιλογή είναι μια επιλογή ανάγκης.
    Από την άποψη ότι σίγουρα σε ένα γυμναστήριο θα έχεις άλλες δυνατότητες. Θα αλλάξεις παραστάσεις.
    Σ' εμένα είναι απλά επιλογή ανάγκης η οποία όμως έχει αποδώσει πολύ ωραία.
    Προς το παρόν δε σκέφτομαι να την αλλάξω. Ξέρω όμως ότι δε με παίρνει κιόλας να πάω τώρα σε ένα γυμναστήριο.
    Προφανώς δεν έχει να κάνει με τον κορονοιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-12-20 09:23 #14
    Προεπιλογή
    συμφωνω σε αρκετα με Ηλια... για εμενα το γυμναστηριο ειναι και κοιινωνικος χωρος...λογω ηλικιας μου πια δεν εχω και εντονη ζωη bar clubς και το να πηγαινω γυμναστηριο περα απο σαφως πιο καλα οργανα και βαρη περα απο βοηθεια απο γυμναστες εναι και μια εξοδος ..... ειναι και 2 λεπτα απο σπιτι με τα ποδια οποτε καμια ταλαιπωρια ουτε επηρεαζομαι απο καιρικα φαινομενα ....επισης 2 απο 5 μερες που παω συμμετεχω σε ομαδικο προγραμμα πισινας που και αυτο εχει μια κοινωνικοποιηση..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeorgeMan : 09-12-20 στις 09:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-12-20 09:26 #15
    Προεπιλογή
    αν θετε δεστε εδω τις 2 φωτο μου λιγο πριν κλεισιμοκαι ενα μηνα μετα και πεστε γνωμη σας ευχαριστω το σιγουρο ειναι εχω παρει μολις μισο κιλο διοτι περπαταω 2 φορες ανα ημερα απο 4 χιλ. παραλια ....για να μην τρελαθω χαχα ..ειμαι και με βαρυ ιστορικο υγειας και προσεχω αρκετα και κατα συρροη
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία