Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 185
  1. 11-04-10 03:29 #61
    Προεπιλογή
    Η πρωτείνη ορού γάλακτος πρεπει να την περνουμε πριν την προπονηση??πχ την εχει το πρωι αλλα κανω προπονηση το απογευμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-10 10:40 #62
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bandicoot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρωτείνη ορού γάλακτος πρεπει να την περνουμε πριν την προπονηση??πχ την εχει το πρωι αλλα κανω προπονηση το απογευμα..
    Πριν την προπόνηση προτείνεται να κάνουμε ένα γεύμα, 2-3 ώρες πριν, με πρωτεΐνη και υδατάνθρακες. Την πρωτεΐνη ορού όποτε θες πάρτην. Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος χρόνος πριν την προπόνηση όπου θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω.
    Hypertrophy for the win!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-10 13:02 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamthedrum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν την προπόνηση προτείνεται να κάνουμε ένα γεύμα, 2-3 ώρες πριν, με πρωτεΐνη και υδατάνθρακες. Την πρωτεΐνη ορού όποτε θες πάρτην. Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος χρόνος πριν την προπόνηση όπου θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω.
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-10 03:18 #64
    Το avatar του χρήστη andybgr

    Εγγραφή
    06-08-2009
    Περ.
    Ορεστιάδα
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    σχετικά με το Ketogenic ή το Low Carb diet, πολλοί τρώνε ψωμί με κάθε γεύμα, αθλητές και μη.. κόβωντας οριστικά μόνο το ψωμί (υδατάνθρακες) απο κάθε γεύμα, μπορείς να πετύχεις κάποια γράμμωση?

    ισχυεί αυτό ή είναι μύθος?


    η ερώτηση μου αλλιώς είναι..: το ψωμί σε κάθε γεύμα αποτελεί κάποιο μεγάλο ποσοστό σε υδατάνθρακες που πρέπει να κοπεί για να πετύχεις γράμμωση?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andybgr : 23-04-10 στις 03:23
    Νους υγιής εν σώματι υγιή -και το αντίστροφο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-04-10 13:52 #65
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andybgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σχετικά με το Ketogenic ή το Low Carb diet, πολλοί τρώνε ψωμί με κάθε γεύμα, αθλητές και μη.. κόβωντας οριστικά μόνο το ψωμί (υδατάνθρακες) απο κάθε γεύμα, μπορείς να πετύχεις κάποια γράμμωση?

    ισχυεί αυτό ή είναι μύθος?


    η ερώτηση μου αλλιώς είναι..: το ψωμί σε κάθε γεύμα αποτελεί κάποιο μεγάλο ποσοστό σε υδατάνθρακες που πρέπει να κοπεί για να πετύχεις γράμμωση?

    Το ψωμι εχει ψηλο γλυκαιμικο δεικτη αρχικα και δεν βοηθαει στη διαιτα. Επειτα το λαθος των περισσοτερων ειναι πως σε ενα γευμα συνδιαζουν μια πηγη υδατανθρακα μαζι με ψωμι! Δηλαδη δυο ειδη υδατανθρακων σε ενα γευμα, που εχει ως αποτελεσμα το ενα ειδος αποθηκεύεται... δεν καίγεται... και γίνεται λιπος.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-04-10 15:43 #66
    Το avatar του χρήστη andybgr

    Εγγραφή
    06-08-2009
    Περ.
    Ορεστιάδα
    Μηνύματα
    36
    Προεπιλογή
    κατάλαβα.. ευχαριστώ
    Νους υγιής εν σώματι υγιή -και το αντίστροφο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-10 15:14 #67
    Προεπιλογή
    Αυτη η διατροφη απευ8ηνεται σε ολουσ η μονο σε προχςριμενουσ bodybuilders;
    Και εγω στοχευω σ αυξηση ογκου ειμαι 1.88 και ειμαι 75-76 κιλα...να ακολουθησω την διατροφη για ογκο που προτεινεται; αν και με βαση τ κιλα μου χρειαζομαι 76χ2 γρ πρωτεινης=152 γρ πρωτεινη ημερισιως...και η διατροφη αυτη περιεχει πανω απο 230γρ,και ακομα και οι θερμιδες στις 4000 μου φαινονται πολλοι για μενα...προτεινεται μου τι να κανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-10 21:18 #68
    Προεπιλογή
    απευθυνεται σε ολους.διαβασε το καλα παρε χαρτι και μολυβι και κανε υπολογισμους .
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-06-10 10:53 #69
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απευθυνεται σε ολους.διαβασε το καλα παρε χαρτι και μολυβι και κανε υπολογισμους .
    δηλαδη γιαννη και εγω μπορω να ακολουθησω αυτη τη διατροφη ομως να προσαρμόσω συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα ετσι; Και ακομα carbs συνηθηζεται να λεγονται οι υδατανθρακες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-06-10 12:09 #70
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scarone Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη γιαννη και εγω μπορω να ακολουθησω αυτη τη διατροφη ομως να προσαρμόσω συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα ετσι; Και ακομα carbs συνηθηζεται να λεγονται οι υδατανθρακες;
    Μπορείς, αρκεί να την προσαρμόσεις συμφωνα με τις ανάγκες σου.
    Carbs είναι οι υδατάνθρακες...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-06-10 12:16 #71
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-06-10 18:37 #72
    Προεπιλογή
    Μηπως ειναι δυνατον να μου πειτε τι ωρες περιπου τρωγεται καθε γευμα αν υποθεσουμε οτι ξυπναμε στις 9;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scarone : 01-07-10 στις 12:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-07-10 20:41 #73
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scarone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως ειναι δυνατον να μου πειτε τι ωρες περιπου τρωγεται καθε γευμα αν υποθεσουμε οτι ξυπναμε στις 9;
    Αυτό θα το κανονίσεις εσύ........ανά 2,5-3 ώρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-07-10 14:52 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θα το κανονίσεις εσύ........ανά 2,5-3 ώρες.
    Eυχαριστω...κατι ακομα να μου πει οποιος γνωριζει καλα,αν σ καποιο απο τ γευματα μου δεν μπορω να φαω κατι που περιεχει υψηλα ποσοστα πρωτεινης...μπορω να παρω κανα σκουπ; η τα σκουπ συνηστονται μονο για συγκεκριμενα γευματα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-07-10 14:56 #75
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    μπορείς. αλλά το στέρεο γεύμα δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα συμπλήρωμα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία