Σελίδα 1 από 36 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 532
  1. 27-10-09 16:41 #1
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή Πρωτεϊνη:Αλήθειες και ψέμματα.
    Σημερα ειχα μια συζητηση με μια πρωην αθλητιατρο και νυν διατροφολογο και βελονιστρια η οποια ειναι φιλη της μανας μου και η οποια επεμενε και ηθελε να μου μιλησει σχετικα με τα συμπληρωματα και αυτο που ολοι χρησημοποιουμε την πρωτεινη.Κατα την αποψη της αυτα τα σκευασματα πρωτεινης εγκυμονουν κινδυνους διοτι η πρωτεινη που λαμβανουμε δεν ειναι καθολου φυσικη αλλα χημικη μιας και παραγεται στα εργοστασια και εχει μεσα ενα σορο πραγματα.Απλα μου ειπε οτι ηθελε να με βαλει λιγο σε σκεψη οτι ολα αυτα που λαμβανουμε απο τις σκονες δεν ειναι και τοσο αθωα οσο μας τα παρουσιαζουν και να γινω λιγο καχυποπτος.Η γνωμη σας ποια ειναι?
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-10-09 16:50 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα ειχα μια συζητηση με μια πρωην αθλητιατρο και νυν διατροφολογο και βελονιστρια η οποια ειναι φιλη της μανας μου και η οποια επεμενε και ηθελε να μου μιλησει σχετικα με τα συμπληρωματα και αυτο που ολοι χρησημοποιουμε την πρωτεινη.Κατα την αποψη της αυτα τα σκευασματα πρωτεινης εγκυμονουν κινδυνους διοτι η πρωτεινη που λαμβανουμε δεν ειναι καθολου φυσικη αλλα χημικη μιας και παραγεται στα εργοστασια και εχει μεσα ενα σορο πραγματα.Απλα μου ειπε οτι ηθελε να με βαλει λιγο σε σκεψη οτι ολα αυτα που λαμβανουμε απο τις σκονες δεν ειναι και τοσο αθωα οσο μας τα παρουσιαζουν και να γινω λιγο καχυποπτος.Η γνωμη σας ποια ειναι?

    Και από πού έχει πάρει η εν λόγω κυρία τις πληροφορίες αυτές; Γιατί από όσο ξέρω η πρωτεΐνη είναι παράγωγο του γάλακτος. Δεν νομίζω ότι διαφέρει σε κάτι από άλλα παράγωγα του. Τώρα όσο για τα πρόσθετα, αναγράφονται νομίζω στις συσκευασίες αν υπάρχουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-10-09 17:26 #3
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα ειχα μια συζητηση με μια πρωην αθλητιατρο και νυν διατροφολογο και βελονιστρια η οποια ειναι φιλη της μανας μου και η οποια επεμενε και ηθελε να μου μιλησει σχετικα με τα συμπληρωματα και αυτο που ολοι χρησημοποιουμε την πρωτεινη.Κατα την αποψη της αυτα τα σκευασματα πρωτεινης εγκυμονουν κινδυνους διοτι η πρωτεινη που λαμβανουμε δεν ειναι καθολου φυσικη αλλα χημικη μιας και παραγεται στα εργοστασια και εχει μεσα ενα σορο πραγματα.Απλα μου ειπε οτι ηθελε να με βαλει λιγο σε σκεψη οτι ολα αυτα που λαμβανουμε απο τις σκονες δεν ειναι και τοσο αθωα οσο μας τα παρουσιαζουν και να γινω λιγο καχυποπτος.Η γνωμη σας ποια ειναι?
    Διάβασε καμία έρευνα και αν βρεις μια που να ανταποκρίνεται σε αυτά που λένε οι γνωστοί σου μπορείς να μας την παραθέσεις ... γιατί ο κόσμος ότι δεν τον γνωρίζει το "φοβάται"
    Βλέπεις η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας γιατί παραπληροφορεί ...
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-09 17:27 #4
    Προεπιλογή
    τπτ δεν ειναι αθωο και μπορει να μην το παραδεχομαστε απλα για να νιωσουμε λιγο καλυτερα που τα πινουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-09 20:47 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Σιγουρα τα συμπληρωματα δεν ειναι αθώα και καλο ειναι κατα διαστηματα να κανουμε αποχη απο αυτα. Απο την αλλη ολα τα τροφημα που λαμβανουμε εχουν υποστει χημικη επεμβαση. Τοσο τα λαχανικα οσο και τα κρεατα. Μα αυτο το σκεπτικο οι περισσοτεροι εχουμε το θαρρος να λαμβανουμε νεα συμπληρωματα διχως να λαμβανουμε υποψη αν θα επιβαρύνουν τον οργανισμό μας.
    Εδω ομως θελω να επισημάνω πως θα πρεπει να προσεχουμε απο που προμηθευόμαστε τα συμπληρωματα καθως στην αγορα για το ιδιο σκευασμα μπορεις να το βρεις νοθευμένο και κατωτερης επιλογης απο αυτη που στοχευει η παρασκευάστρια εταιρία. Επομενως προτειμοτερο να πληρωσουμε κατι πιο ακριβο αρκει να εχουμε εγγύηση πως ειναι ασφαλές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-10-09 20:58 #6
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα ειχα μια συζητηση με μια πρωην αθλητιατρο και νυν διατροφολογο και βελονιστρια η οποια ειναι φιλη της μανας μου και η οποια επεμενε και ηθελε να μου μιλησει σχετικα με τα συμπληρωματα και αυτο που ολοι χρησημοποιουμε την πρωτεινη.Κατα την αποψη της αυτα τα σκευασματα πρωτεινης εγκυμονουν κινδυνους διοτι η πρωτεινη που λαμβανουμε δεν ειναι καθολου φυσικη αλλα χημικη μιας και παραγεται στα εργοστασια και εχει μεσα ενα σορο πραγματα.Απλα μου ειπε οτι ηθελε να με βαλει λιγο σε σκεψη οτι ολα αυτα που λαμβανουμε απο τις σκονες δεν ειναι και τοσο αθωα οσο μας τα παρουσιαζουν και να γινω λιγο καχυποπτος.Η γνωμη σας ποια ειναι?
    Η πρωτείνη whey που είναι και η συνηθέστερη είναι παραπροιόν παραγωγής τυριού, πριν βρεθεί η διατροφική της αξία την πετούσαν στα ψάρια. Φυσικότατο πράγμα είναι. Κατα τα άλλα αν σας ενοχλούν τα πρόσθετα αρώματος και γεύσης υπάρχει και η natural whey αλλά είναι ψιλοαιδία στη γεύση.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-10-09 21:00 #7
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Υπάρχουν σίγουρα πολλές πρωτείνες που αποτυγχάνουν σε βαρέα, σαλμονέλλα κ.τ.λ. Σε αντιβιοτικά οι προωτείνες είναι συνήθως "light" καθότι σαν λιπόφιλα συναθρίζονται στο λίπος του γάλακτος.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-10-09 21:03 #8
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα τα συμπληρωματα δεν ειναι αθώα και καλο ειναι κατα διαστηματα να κανουμε αποχη απο αυτα. Απο την αλλη ολα τα τροφημα που λαμβανουμε εχουν υποστει χημικη επεμβαση. Τοσο τα λαχανικα οσο και τα κρεατα. Μα αυτο το σκεπτικο οι περισσοτεροι εχουμε το θαρρος να λαμβανουμε νεα συμπληρωματα διχως να λαμβανουμε υποψη αν θα επιβαρύνουν τον οργανισμό μας.
    Εδω ομως θελω να επισημάνω πως θα πρεπει να προσεχουμε απο που προμηθευόμαστε τα συμπληρωματα καθως στην αγορα για το ιδιο σκευασμα μπορεις να το βρεις νοθευμένο και κατωτερης επιλογης απο αυτη που στοχευει η παρασκευάστρια εταιρία. Επομενως προτειμοτερο να πληρωσουμε κατι πιο ακριβο αρκει να εχουμε εγγύηση πως ειναι ασφαλές.
    Πάντως το θετικό είναι ότι ο μέσος όρος ζωής αυξάνεται συνεχώς
    Προσωπικά γελάω απίστευτα με αυτούς που αγχόνονται για τα συντηριτικά κ.τ.λ. ενώ καπνίζουν 2 πακέτα την μέρα τρώνε πιτόγυρους και ρίχνουν και 2 μπουκάλια ουίσκι το Σ/Κ.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-10-09 21:10 #9
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρωτείνη whey που είναι και η συνηθέστερη είναι παραπροιόν παραγωγής τυριού, πριν βρεθεί η διατροφική της αξία την πετούσαν στα ψάρια. Φυσικότατο πράγμα είναι. Κατα τα άλλα αν σας ενοχλούν τα πρόσθετα αρώματος και γεύσης υπάρχει και η natural whey αλλά είναι ψιλοαιδία στη γεύση.
    Το υπόλοιπο είναι το λεγόμενο "τυρόγαλα" ? Για αυτό δεν μιλάς ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-10-09 21:17 #10

    Εγγραφή
    04-10-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    29
    Προεπιλογή
    εγω παιρνω σχεδον 1.5 μηνα τωρα.... σε λιγο καιρο θα κανω κ εξετασεις αιματος, οποτε θα δω να φαινεται εκει τπτ...

    αυτο που θελω να πω εγω.. μην γελασετε..
    εχω περισσοτερα ''αερια'' απο τοτε που αρχισα να παιρνω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-10-09 23:07 #11
    Προεπιλογή
    Γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας κινδυνος απο την πρωτεινη αρκει να εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ για να ειναι σιγουρο οτι δεν περιεχει κατι που δεν το αναφερει.

    Εγω πιστευω οτι η πρωτεινη σε σκονη με την πρωτεινη που προερχεται απο την τροφη εχει την ιδια διαφορα οπως οι βιταμινες που τις παιρνουμε απο τα χαπια με αυτες που τις παιρνουμε απο τις τροφες.

    Το καλυτερο ειναι το ανεπεξεργαστο,αυτο που γινεται στο εργαστηριο ειναι λυση αναγκης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-10-09 23:49 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας κινδυνος απο την πρωτεινη αρκει να εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ για να ειναι σιγουρο οτι δεν περιεχει κατι που δεν το αναφερει.

    Εγω πιστευω οτι η πρωτεινη σε σκονη με την πρωτεινη που προερχεται απο την τροφη εχει την ιδια διαφορα οπως οι βιταμινες που τις παιρνουμε απο τα χαπια με αυτες που τις παιρνουμε απο τις τροφες.

    Το καλυτερο ειναι το ανεπεξεργαστο,αυτο που γινεται στο εργαστηριο ειναι λυση αναγκης.
    καμια πρωτεινη η εστω ελαχιστες περνουν εγγκριση απο τον εοφ.

    ΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙς αν εχουν προσμηξεις αλλαζει το θεμα...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα ειχα μια συζητηση με μια πρωην αθλητιατρο και νυν διατροφολογο και βελονιστρια η οποια ειναι φιλη της μανας μου και η οποια επεμενε και ηθελε να μου μιλησει σχετικα με τα συμπληρωματα και αυτο που ολοι χρησημοποιουμε την πρωτεινη.Κατα την αποψη της αυτα τα σκευασματα πρωτεινης εγκυμονουν κινδυνους διοτι η πρωτεινη που λαμβανουμε δεν ειναι καθολου φυσικη αλλα χημικη μιας και παραγεται στα εργοστασια και εχει μεσα ενα σορο πραγματα.Απλα μου ειπε οτι ηθελε να με βαλει λιγο σε σκεψη οτι ολα αυτα που λαμβανουμε απο τις σκονες δεν ειναι και τοσο αθωα οσο μας τα παρουσιαζουν και να γινω λιγο καχυποπτος.Η γνωμη σας ποια ειναι?
    κατι τετοιοι ειναι για τον π...
    αμα ελεγες στην τυπισα πες μου ενα συμπληρωμα εκτος απο τα βασικα πρωτεινη -κρεατινη δεν θα ξερε τιποτα...η πως φτιαχνοντε.
    αμα δεν ξερεις μην μιλας...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-10-09 23:51 #13
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Κατα την αποψη της αυτα τα σκευασματα πρωτεινης εγκυμονουν κινδυνους διοτι η πρωτεινη που λαμβανουμε δεν ειναι καθολου φυσικη αλλα χημικη μιας και παραγεται στα εργοστασια και εχει μεσα ενα σορο πραγματα..Η γνωμη σας ποια ειναι?
    σαν να μιλας με την κυρα μαρικα στο μπακαλικο της γειτονιας και να σου λεει την αποψη της για τα σκευασματα...

    βαζουν κακα πραγματα μεσα δεν ειναι καλα μακρια παιδι μου...χαχχχχαχα

    καμια τεκμιριωμενη αποψη
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-10-09 23:54 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμια πρωτεινη η εστω ελαχιστες περνουν εγγκριση απο τον εοφ.

    ΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙς αν εχουν προσμηξεις αλλαζει το θεμα...

    .
    Της ΕΑS εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ και μια αλλη που επαιρνα πριν ειχε εγκριση απο τον αναλογο οργανισμο της Ελβετιας γιατι απο εκει γινοταν η εισαγωγη του.

    Δεν λεω οτι τα αλλα δεν ειναι καθαρα,απλα οταν περνανε ελεγχους εχεις πιο ησυχο το κεφαλι σου αλλιως πως θα ξερεις αν εχουν προσμιξεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-10-09 00:33 #15
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας κινδυνος απο την πρωτεινη αρκει να εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ για να ειναι σιγουρο οτι δεν περιεχει κατι που δεν το αναφερει.

    Εγω πιστευω οτι η πρωτεινη σε σκονη με την πρωτεινη που προερχεται απο την τροφη εχει την ιδια διαφορα οπως οι βιταμινες που τις παιρνουμε απο τα χαπια με αυτες που τις παιρνουμε απο τις τροφες.

    Το καλυτερο ειναι το ανεπεξεργαστο,αυτο που γινεται στο εργαστηριο ειναι λυση αναγκης.

    Πολλά από τα συμπληρώματα διατροφής έχουν μεγάλα οφέλη υγείας/επίδοσης κ.τ.λ. σε υπερφυσιολογικές δόσεις που είναι από πολύ δύσκολο ως αδύνατον να πετύχεις με την διατροφή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 28-10-09 στις 00:54
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 36 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία