Σελίδα 32 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 223031323334 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 466 έως 480 από 532
  1. 15-09-14 16:55 #466
    Προεπιλογή
    Ειμαι 45 χρονων, ξεκινησα το ΒΒ στα 20 οταν πηγα Αμερικη, απο τα 20 μεχρι σημερα (25 χρονια!!!!) πινω συμπληρωματα πρωτεινων, αμινοξεων, βιταμινων και κρεατινης, και δοξα το θεο στις τελευταιες εξετασεις που εκανα τον Ιουλιο ολα ειναι ρολοι. Συμφωνα με τη λογικη του γνωστου σας επρεπε να ειχα οχι ογκο αλλα να ημουν νεκρος, αντιθετα αν αυτα τα 25 χρονια επινα τσιπουρα, καπνιζα και ετρωγα σαβουρες (γιατι το ΒΒ σου βαζει θες δεν θες το φαγητο σε ταξη) πιστευω οτι σημερα θα ημουν ενας κοιλαρας με υπερταση , χοληστερινη και πνευμονια για πεταμα....
    No pain no gain!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-09-14 16:59 #467
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-09-14 17:01 #468
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας,εψαξα για κατι σχετικο αλλα δεν βρηκα και δεν ξερω αν το εχω στο καταληλο θεμα.ειμαι νεος σχεδον στην ηλικια και κανω 3 χρονια γυμναστηριο.ανεβηκα σταδιακα κιλα απο 50 που ημουνα ειμαι 70 σημερα με εμφανη διαφορα.εδω και ενα μηνα πηρα μια πρωτεινη ογκου.με εχει βαλει 3 κιλα και εχω δει και ιγο διαφορα στα κιλα που επαιζα.τωρα που με τελειωνει θα επερνα αλλη και ξερετε πως ειναι οι μανες.ε ειχε εναν φιλο που εχει μαγαζι και πηγε να τον ρωτησει και την ρωταει την ηλικια μ(17),και λεει να τα κοψει γιατι πανε και καθονται στα νεφρα οτι παιρνει και γινετε ογκος στα νεφρα.χεστηκε και η μανα μου πανω της και αρχισε τα μα και τα μου και τα κλαψουρισματα.ισχυει ολο αυτο?γιατι εγω νομιζω ειναι στα αναβολικα ο ογκος αυτος που μου λεν.θελω μια σχετικα γρηγορη απαντηση στο θεμα.
    όγκος στα νεφρά? εννοεις καρκίνωμα ? νεοπλασία η πέτρα στα νεφρά ? είναι τελιος διαφορετικά πράγματα η υπερβολική κατανάλωση πρωτεϊνης μπορεί λέμε μπορεί να προκαλέσει μια επιβάρυνση στα νεφρα .. έχω την εντύπωση ότι είσε υπερβολικός καλό είναι να φυλάγεσε αλλά..
    κάνε 2 μήνες το χρόνο οριστική παύση των συμπληρωμάτων για αποτοξίνωση
    ΤΗΕ POWER OF WILL
    THE POWER OF ONE

    Everybody wanna be a bodybuilder but don’t nobody wanna lift no heavy-ass weights
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-09-14 19:08 #469
    Προεπιλογή
    χαχαχα να τους δω να χτυπαν το σεικερ και τους δυο μαζιφιλε δεν τα ειπα εγω αυτα εγω ξερω τι κανει η πρωτεινη,τα ειπε αυτος που ειχε μαγαζι με συμπληρωματα.τωρα δεν ξερω τι να σου πω.αλλα τωρα που το λες για πετρα στα νεφρα ξερω εναν που την επαθε αλλα δεν επινε νερο σχεδον καθολου,λογικα αυτο θα ειπε και θα με ειπε ογκο για να με τρομαξει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-06-15 07:59 #470
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή Πρόβλημα υγείας + σκόνη πρωτεϊνης
    Καλησπέρα παιδιά....

    Anyway έχω ένα πρόβλημα υγείας (δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες) και όταν είχα επισκεφθεί πρώτη φορά τον γιατρό που με παρακολουθεί και με είχε δει, το πρώτο πραγμα που με ρώτησε είναι αν παίρνω συμπληρώματα διατροφής και συγκεκριμένα πρωτεϊνη και αν παίρνω να τα κόψω. Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ τέλως πάντων αλλά τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι για να πάω ένα βήμα παρακάτω θα ήθελα να τα χρησιμοποιήσω.

    Φυσικά πριν κάνω οτιδήποτε θα ξαναρωτήσω τον γιατρό μου γτ έχω κάνει μια θεραπεία και μάλλον το έχω ξεπεράσει το πρόβλημα αλλά αυτό που ήθελα να ρωτήσω εδώ αν ξέρει κάποιος είναι το εξής :

    Σε περίπτωση που μου πει ο γιατρός να μην πάρω πρωτεΪνη, θεωρείτε ότι θα μπορούσα να αντικαταστήσω την πρωτεΪνη με σκόνη αποβουτυρωμένου γάλακτος που έχει στα supermarket; Και συγκεκριμένα σκέφτηκα αν το κάνω αυτό το γάλα που θα βγάλω να το κάνω και κεφίρ....Θεωρείτε ότι θα χει το ίδιο αποτέλεσμα με μια πρωτεΪνη σε σκόνη; Αν εκφράζω κάτι λανθασμένα συγχωρέστε με απλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ πρωτεΪνη και ίσως λέω ή σκέφτομαι κάτι λάθος.....

    Thanks για την βοήθεια
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-06-15 08:03 #471
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Απλά αντι για πρωτεινη σε σκονη τρώς φαγητά που είναι πλουσια σε πρωτεινη.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-06-15 08:12 #472
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Καλά αυτό το κάνω ήδη....Δεν θα χε νόημα να πάρω ένα συμπλήρωμα διατροφής αν δεν έκανα ΗΔΗ καλή διατροφή
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-06-15 08:19 #473
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Απλά το είπα επειδή ρώτησες με τι να αντικαταστήσεις το συμπλήρωμα πρωτεΐνης, πάντως αν έχεις πρόβλημα και σου ειπε ο γιατρος να μην καταλαμβάνεις πρωτεινη τοτε δεν θα επρεπε ούτε να παιρνεις πρωτεινη και από στερεο φαγητο διοτι η σκονη δεν είναι τιποτα παραπάνω από την πρωτεινη που θα βρείς στο γάλα/γιαουρτι/κοτοπουλο κ.ο.κ.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-06-15 08:41 #474
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Ο ίδιος μου είπε ότι μπορώ να τρώω Ο,ΤΙ θέλω και όσο θέλω...Ίσως αυτό που μου είπε και για την πρωτεϊνη να είναι απλά επειδή έχει "δαιμονοποιηθεί"....
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-06-15 11:09 #475
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ο γιατρος που θα σου πει κατι τετοιο ειναι τενεκες..εχω γνωρισει πολλους τετοιους κ δυστυχως μακαρι να ηταν μεχρι εκει η αναγκη που τους ειχα..πεταμενα λεφτα οι μισοι απο αυτους..σιτχτηρ πρωινιατικα τσατιστηκα...ο ενας νομιζει οτι ειναι καλυτερος απο τον αλλο..σε 5 διαφορετικους αν πας 5 διαφορετικα πραγματα θα σου πουν...
    ειναι ακριβως σαν τον ασχετο μηχανικο συνεργειου αυτοκινητων που πας με βλαβη δεν ξερει τι ειναι κ ξεκιναει να κανιβαλιζει..μεχρι να φτιαχτει η βλαβη θα εχεις παει 4-5 φορες κ θα εχεις δωσει ενα σωρο λεφτα..κ το σημαντικοτερο οτι μπορει να σου εχουν προκυψει αλλα τοσα προβληματα απο τους ιδιους τους γιατρους κ τους λαθους χειρισμους τους.

    οσο για το αλλο 30 σελιδες θεμα υπηρχε
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-06-15 11:25 #476
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Δηλαδή πιο προβλημα υγείας θα μπορουσε να επιδεινώσει η λήψη πρωτείνης ορού γάλακτος αλλά όχι το γάλα, το γιαούρτι κλπ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-06-15 12:15 #477
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Κοιτα φιλε θα μπορουσε να ειναι ετσι οπως στα λεει ο γιατρος σου (δεν θα μπω στην διαδικασια να πω αν εχει δικιο η αδικο) αλλα θα επρεπε να στο πει και πρωτεινη απο πηγες φαγητου οπως ειπε ο Feth.Η αληθεια ειναι πως υπαρχει πληροφορια αρκετη για τα μειων μιας διατροφης πολυ πλουσιας σε πρωτεινη (προσεξε αλλο το πολυ πλουσια και αλλο το επαρκη ετσι) που δεν περιοριζονται σε νεφρα θεμα πετρες,ασβεστωματα,απεκριτικο συστημα γενικα αλλα εχουν να κανουν και με αλλα πιο πολυπλοκα θεματα με την σωματικη υγεια.

    Απο τη στιγμη που σου ειπε ομως οτι μπορεις να τρως ΟΣΟ θες και ΟΤΙ θες (λαθος εκφραση για γιατρο imo) και απλα μην παρεις πρωτεινη σε σκονη ομως μου κανει καπως.Αν σου ελεγε και για πρωτεινη απο φαγητο αλλαζει το θεμα.
    Παρολαυτα αν θες οπωσδηποτε να παρεις πρωτεινη σε σκονη (μη νομιζεις οτι θα δεις κατι btw) ειδικα σκονη αποβουτυρωμενου γαλακτος δεν θα σου προτεινα.Γενικα απο τα χειροτερα πραγματα που μπορεις να τρως ειναι τα milk based προιοντα τη σημερον ημερα.Παρε αυγα και τρωγε με την προπονηση,η μια πρωτεινη αυγου αν θες στανταρ συμπληρωμα,η στην τελικη αμινοξεα bcaa.Αν θες κανα συμπληρωμα που να σου δωσει αποτελεσμα και να εχεις μια βελτιωση που να ειναι αντικειμενικη δωσε τα λεφτα σου σε μια κρεατινη (εφοσον στο επιτρεπει το θεμα υγειας φυσικα που εχεις),και παμφτηνη ειναι και κανει δουλεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-06-15 17:17 #478
    Προεπιλογή
    Μην αγοράσεις προτείνη απο το super αυτες που ειναι στης παιδικές τροφές ειναι Τίγκα στα λιπαρά δεν αξίζει.Αν θες συμπλήρωμα θα συμφωνήσω με τον solid.Το θέμα με τους γιατρούς ειναι μεγάλο μπέρδεμα,αν δεν ασχολείται ο ίδιος με προπονηση οχι ντε και καλα bb τότε εχουν μαύρη νύχτα γιατι πόλλη απλά ποτε δεν κάθισαν να ψάξουν να μάθουν για τα συμπληρώματα,και το πιο εύκολο ειναι να λενε κοφτά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-06-15 07:30 #479
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Τελικά σκέφτηκα να αγοράσω σκόνη αλβουμίνης απο είδη ζαχαροπλαστικής. Από όσα διάβασα και είδα στα 100 gr έχει 80 gr πρωτεϊνη (δηλ. στα 30 gr 24 gr πρωτεϊνης) και έχει αρκετά καλή τιμή.

    Επίσης απόσο είδα είναι το βασικό συστατικό μιας πρωτεϊνης αυγού και μάλιστα πολύ γνωστής εταιρείας με καλές κριτικές + ότι δεν έχει όλες τα υπόλοιπα συστατικά που έχει ένα συμπλήρωμα πρωτεϊνης (αναφέρομαι στα γλυκαντικά και την σόγια, απόσο έχω διαβάσει η σόγια αυξάνει τα οιστρογόνα αν δεν κάνω λάθος

    Το μόνο μειονέκτημα το οποίο έχω ακούσει είναι για την γεύση ότι αφήνει μια "αυγουλίλα", λογικό αλλά θεωρώ ότι ο καθένας έχει διαφορετικά όρια αντοχών, οπότε βλέποντας και κάνοντας. Λογικά θα το δοκιμάσω....

    Έχει δοκιμάσει κανένας από σας παιδιά ή κάποιος γνωστός σας;
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-06-15 10:41 #480
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    λαθος κανεις τρια σκουπ σογια τρωω δεν εχω δει τιποτα οιστρογονα απαλ επειδη ειναι φτηνη για να την φτιαξεις θα πουνε οτι θελουν οι αλλοι και συγνωμη την σκονη αλμπουμινης ως συμπληρωμα την χρησιμοποιεις οποτε τι συζηαμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 32 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 223031323334 ... ΤελευταίαΤελευταία