Σελίδα 35 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 2533343536 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 525 από 532
  1. 18-12-15 17:37 #511
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    λοιπον αυτοι που ισχυριζονται οτι επαθαν στα νεφρα τους διαφορα προβληματα απο συμπληρωματα απλα κρυβουν οτι εκαναν χρηση αναβολικων σκευασματων για να αποφυγουν την κατακραυγη και υπαρχουν πολλα στεροειδη που σκιζουν νεφρα τωρα αν ηταν ηδη νεφροπαθεις και επιδηνωσαν την κατασταση τους με μεγαλη ληψη πρωτεινης αυτο ειναι αλλο καπελο υγεις ανθρωποι δεν παιζει να κατεστρεψαν νεφρους απο πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-12-15 17:40 #512
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα δεν ειναι τι υποστηριζουν οι παθοντες αλλα το τι εχουν κανει στην πραγματικοτητα..ο καθενας μπορει να ισχυριζεται οτι θελει!το θεμα ειναι οτι αυτο δεν
    ισχυει!
    ετσι ειναι..εγω ξερω περιπτωσεις ανθρωπων που εκαναν καταχρησεις φαρμακων,κ οταν εφτασε η ωρα να πληρωσουνα το μπουγιουρντι, λενε στο νοσοκομειο "τα συμπληρωματα μου τα εκαναν"
    δλδ υπηρχε περιπτωση να πει κανεις σε γιατρο, οτι εκανε χρηση αναβολικων που πωλουνται στην μαυρη?
    ε, και επειδη οι γιατροι ειναι γνωστοι...γνωστες σε θεματα συμπληρωματων, "αυτα παιρνετε κ θα καταστρεψετε τα νεφρα σας κ τα συκωτια σας" οπως μου ειχε πει ενας καποτε..
    τωρα γιατι καθε φορα οι εξετασεις μου ειναι οκ, αυτο δεν μπορει να μου το απαντησει βεβαια, ζοριζεται..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-03-16 13:49 #513

    Εγγραφή
    11-03-2016
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2
    Προεπιλογή Αλήθειες και ψέμματα για την πρωτεΐνη γάλακτος
    Καλημερα. Καινουργιος στο φορουμ αλλα παλιος στο θεμα του αθλητισμου και τις διατροφης. Ασχέτος αν τα εχω παρατηση εδω και χρονια και εχω γινει σαν αγελαδα.
    Υπηρχε σκοπος. Να αρχισω να παραγω τον δικο μου ορο γαλακτος. ( οφ τοπικ).
    1. Η αληθεια ειναι οτι οποιος ασχολειται με τον αθλητισμο επαγγελματικα (καριεριστας) κι εγω καποτε ψαχνει να βρει τροπους ωστε να κραταει το σωμα του υγιες και καλοφτιαγμενο.
    Υπαρχουν βεβαια και τα ψωνια που δεν βλεπονται στα μουτρα και νομιζουν οτι φτιαχνοντας σωμα , θα τραβηξουν την προσοχη του γυναικειου πληθυσμου. Ας μεινουμε ομως στην 1η κατηγορια που ειναι και η μειοψηφια δυστυχως μεσα σε ολα τα φορουμ του πλανητη.
    Ενας επαγγελματιας αθλητης προσπαθει να βελτιωσει την αποδοση του ή και την σωματικη του διαπλαση αναλογα με το αθλημα που κανει. Εκει καπου μπαινουν στην ζωη μας τα συμπληρωματα διατροφης, που ο βασιλιας τους δεν ειναι αλλος απο τον τεραστιο ανικητο και ακαταμαχητο Ορο Γαλακτος.
    Η πρωτεινη γαλακτος κοινως ονομαζομενη ειναι αυτη που θα μας δωσει την ποσοτητα πρωτεινης που χρειαζεται ο οργανισμος μας σε μεγαλη δοση χωρις να ξοδευεις υπερβολικα ποσα στα αυγα( καθολου αθωα κατ εμαι αν παρουμε τον παραγοντα αναβολικα σε κοτες) αλλα επισης και σε μοσχαρια και οτι αλλο ζωο υπαρχει που καταναλωνετε) για να γινει μυικη αναπτυξη, αναπλαση και εννοειτε μεγιστη αποδοση. Ολα αυτα βαση μελετων παντα οι οποιες λενε οτι ο ανθρωπος χρειαζεται περιπου 3γραμμαρια πρωτεινη αλλα κιλο σωματικου βαρους και αλλα πολλα τετοια περιφημα πραγματα.
    Η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος χρειαζεται και πρωτεινη και υδατανθρακα και λιπη. Στο κομματι της πρωτεινης αν δεν θελεις να γινεις σαν βισωνας στην εμφανιση ή bodybuilder δεν χρειαζεται να καταναλωσεις σκονη πρωτεινης ο οργανισμος σου βολευεται και με αλλες μορφες της. (φρουτα, κρεατα σε μικρες ποσοτητες και σπιτικα-λαχανικα και αλλα πολλα). και η ποσοτητα που χρειαζεσαι την παιρνεις καθημερινα στην διατροφη σου. Αν θελεις να γινεις επαγγελματιας bodybuilder εννοειτε οτι δεν θα ξεφυγεις απο την μαστιγα της νεας εποχης.
    Αρα: Μεγαλες αληθειες ειναι οτι απο τα σκευασματα πρωτεινης γαλακτος ΝΑΙ παιρνεις τεραστιες ποσοτητες πρωτεινης, και ναι θα σε βοηθησουμε στην αναπτυξη των μυων σου με διαφορους συνδυασμους. Μην περιμενεις καποια μελετη να σου πει οτι ειναι επικινδυνη η πρωτεινη, ουτε απο μενα . Καλυτερα βαλτα με τον Εσκομπαρ παρα με τα καρτελ της γαλακτοβιομηχανιας. Αραγε πριν τις αγελαδες ο κοσμος επαιρνε πρωτεινη? Αλλα τι λεω η αγελαδες ηταν απο την εποχη του Νωε. Τα βρεφη αραγε που γεννιουνται 2-3 κιλα και 50 ποντους πως απο το γαλα μονο τις μανας τους σε 6 μηνες γινονται 7-10 κιλα? τοσο πολυ πρωτεινη περιεχει? Απαντω με ερωτησεις που μπορει να απαντησει και 5χρονο παιδι. Τελευταιο θα αφησω το βασικοτερο ολων. Οι πρωτεινες γαλακτος οπως ξερετε εχουν σαν βαση ειτε το τυρογαλο ή το γαλα. το γαλα οπως ξερετε το παραγει η μαμα ειτε αγελαδα ειναι ειτε ουρακοταγκος ειτε ανθρωπος. Για να παραχθει λοιπον το γαλα απο τον οργανισμο ενος ζωου, παιζει σημαντικο ρολο η ορμονη προλακτινη η οποια δινει εντολη στο σωμα να παραξη γαλα. Σημαντικοτατος παραγωντας στην ποιοτητα του γαλακτος ειναι η διατροφη του εκαστοτε ζωου. η αγελαδα μιας και μιλαμε για αυτο το ζωο ειναι γεματη απο μωρο με αυξητικες ορμονες αναβολικα και οτι αλλου ειδους φαρμακι μπορει να το τερατουργησει σε αποδοση γαλακτος και μαζας. Οποτε το γαλα που παραγεται καταλαβαινετε για τι γαλα προκειται. Αυτο το γαλα δεχεται 5 σταδια επεξεργασια για να φτασει στο κουτι που ειχαμε ή εχετε στο ντουλαπι της κουζινας μας-σας και γραφει whey isolate 100% ή whey concetrate !
    Επειδη καοιοι θα προλαβετε να πειτε οτι ο ορος γαλακτος στην επεξεργασια καθαριζει πληρως απο οτι εχει (κακο ) μεσα, εγω θα σας ρωτησω και γιατι τα εργαστηρια δεν φτιαχνουν πρωτεινη απευθειας απο οτιδηποτε αλλο και μπαινουν σε αυτην την χρονοβορα και πολυδαπανη διαδικασια? Συγνωμη προκαταβολικα για την τεραστια τοποθετηση μου αλλα πρεπει να σκεφτομαστε πολυ απλα και λογικα γιατι ειμαστε ανθρωποι και οχι ζωα να τρωμε οτι μας δινουν.
    Υ.Γ Δεν πειραζει οταν σκεφτομαστε να βγαζει και λιγο καπνο απο πανω, αυτο ειναι ενδειξη οτι δουλευει ακομα το εργαλειο. Πολλη φιλικα και με πολλη αγαπη απο εναν πρωην ουρακοταγκο!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-04-16 19:07 #514
    Προεπιλογή
    Οταν καποιος παιρνει συνεχομενα τρεια γευματα απο συμπληρωματα (π.χ. πρωτεϊνη για πρωϊνο, preworkout, afterworkout κ.λπ) χωρις να φαει κατι, υπαρχει κινδυνος για τον οργανισμο του;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-04-16 03:31 #515
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mrgemballas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. Καινουργιος στο φορουμ αλλα παλιος στο θεμα του αθλητισμου και τις διατροφης. Ασχέτος αν τα εχω παρατηση εδω και χρονια και εχω γινει σαν αγελαδα.
    Υπηρχε σκοπος. Να αρχισω να παραγω τον δικο μου ορο γαλακτος. ( οφ τοπικ).
    1. Η αληθεια ειναι οτι οποιος ασχολειται με τον αθλητισμο επαγγελματικα (καριεριστας) κι εγω καποτε ψαχνει να βρει τροπους ωστε να κραταει το σωμα του υγιες και καλοφτιαγμενο.
    Υπαρχουν βεβαια και τα ψωνια που δεν βλεπονται στα μουτρα και νομιζουν οτι φτιαχνοντας σωμα , θα τραβηξουν την προσοχη του γυναικειου πληθυσμου. Ας μεινουμε ομως στην 1η κατηγορια που ειναι και η μειοψηφια δυστυχως μεσα σε ολα τα φορουμ του πλανητη.
    Ενας επαγγελματιας αθλητης προσπαθει να βελτιωσει την αποδοση του ή και την σωματικη του διαπλαση αναλογα με το αθλημα που κανει. Εκει καπου μπαινουν στην ζωη μας τα συμπληρωματα διατροφης, που ο βασιλιας τους δεν ειναι αλλος απο τον τεραστιο ανικητο και ακαταμαχητο Ορο Γαλακτος.
    Η πρωτεινη γαλακτος κοινως ονομαζομενη ειναι αυτη που θα μας δωσει την ποσοτητα πρωτεινης που χρειαζεται ο οργανισμος μας σε μεγαλη δοση χωρις να ξοδευεις υπερβολικα ποσα στα αυγα( καθολου αθωα κατ εμαι αν παρουμε τον παραγοντα αναβολικα σε κοτες) αλλα επισης και σε μοσχαρια και οτι αλλο ζωο υπαρχει που καταναλωνετε) για να γινει μυικη αναπτυξη, αναπλαση και εννοειτε μεγιστη αποδοση. Ολα αυτα βαση μελετων παντα οι οποιες λενε οτι ο ανθρωπος χρειαζεται περιπου 3γραμμαρια πρωτεινη αλλα κιλο σωματικου βαρους και αλλα πολλα τετοια περιφημα πραγματα.
    Η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος χρειαζεται και πρωτεινη και υδατανθρακα και λιπη. Στο κομματι της πρωτεινης αν δεν θελεις να γινεις σαν βισωνας στην εμφανιση ή bodybuilder δεν χρειαζεται να καταναλωσεις σκονη πρωτεινης ο οργανισμος σου βολευεται και με αλλες μορφες της. (φρουτα, κρεατα σε μικρες ποσοτητες και σπιτικα-λαχανικα και αλλα πολλα). και η ποσοτητα που χρειαζεσαι την παιρνεις καθημερινα στην διατροφη σου. Αν θελεις να γινεις επαγγελματιας bodybuilder εννοειτε οτι δεν θα ξεφυγεις απο την μαστιγα της νεας εποχης.
    Αρα: Μεγαλες αληθειες ειναι οτι απο τα σκευασματα πρωτεινης γαλακτος ΝΑΙ παιρνεις τεραστιες ποσοτητες πρωτεινης, και ναι θα σε βοηθησουμε στην αναπτυξη των μυων σου με διαφορους συνδυασμους. Μην περιμενεις καποια μελετη να σου πει οτι ειναι επικινδυνη η πρωτεινη, ουτε απο μενα . Καλυτερα βαλτα με τον Εσκομπαρ παρα με τα καρτελ της γαλακτοβιομηχανιας. Αραγε πριν τις αγελαδες ο κοσμος επαιρνε πρωτεινη? Αλλα τι λεω η αγελαδες ηταν απο την εποχη του Νωε. Τα βρεφη αραγε που γεννιουνται 2-3 κιλα και 50 ποντους πως απο το γαλα μονο τις μανας τους σε 6 μηνες γινονται 7-10 κιλα? τοσο πολυ πρωτεινη περιεχει? Απαντω με ερωτησεις που μπορει να απαντησει και 5χρονο παιδι. Τελευταιο θα αφησω το βασικοτερο ολων. Οι πρωτεινες γαλακτος οπως ξερετε εχουν σαν βαση ειτε το τυρογαλο ή το γαλα. το γαλα οπως ξερετε το παραγει η μαμα ειτε αγελαδα ειναι ειτε ουρακοταγκος ειτε ανθρωπος. Για να παραχθει λοιπον το γαλα απο τον οργανισμο ενος ζωου, παιζει σημαντικο ρολο η ορμονη προλακτινη η οποια δινει εντολη στο σωμα να παραξη γαλα. Σημαντικοτατος παραγωντας στην ποιοτητα του γαλακτος ειναι η διατροφη του εκαστοτε ζωου. η αγελαδα μιας και μιλαμε για αυτο το ζωο ειναι γεματη απο μωρο με αυξητικες ορμονες αναβολικα και οτι αλλου ειδους φαρμακι μπορει να το τερατουργησει σε αποδοση γαλακτος και μαζας. Οποτε το γαλα που παραγεται καταλαβαινετε για τι γαλα προκειται. Αυτο το γαλα δεχεται 5 σταδια επεξεργασια για να φτασει στο κουτι που ειχαμε ή εχετε στο ντουλαπι της κουζινας μας-σας και γραφει whey isolate 100% ή whey concetrate !
    Επειδη καοιοι θα προλαβετε να πειτε οτι ο ορος γαλακτος στην επεξεργασια καθαριζει πληρως απο οτι εχει (κακο ) μεσα, εγω θα σας ρωτησω και γιατι τα εργαστηρια δεν φτιαχνουν πρωτεινη απευθειας απο οτιδηποτε αλλο και μπαινουν σε αυτην την χρονοβορα και πολυδαπανη διαδικασια? Συγνωμη προκαταβολικα για την τεραστια τοποθετηση μου αλλα πρεπει να σκεφτομαστε πολυ απλα και λογικα γιατι ειμαστε ανθρωποι και οχι ζωα να τρωμε οτι μας δινουν.
    Υ.Γ Δεν πειραζει οταν σκεφτομαστε να βγαζει και λιγο καπνο απο πανω, αυτο ειναι ενδειξη οτι δουλευει ακομα το εργαλειο. Πολλη φιλικα και με πολλη αγαπη απο εναν πρωην ουρακοταγκο!!!!!

    Έχει βάση η σκέψη σου αν και δεν το διάβασα εκτενέστερα , αλλα με αυτη την λογική δεν θα πρέπει να τρωμε τίποτε , ακόμη και ο υδροφόρος ορίζοντας να είναι μολυσμένος όλα τα φυτα ποπυ ποτίζονται τα ζώα και άνθρωποιο που πίνουν και ότι τρωμε μολυσμένο θα είναι
    τουλάχιστον οι σοβαρες εταιρίες κάνουν τακτικούς ελέγχους στην πρώτη ύλη που χρησιμοποιείτε αλλα και στο τελικό προιόν , αλλα εκτός αυτου και στην σωστη και ορθολογική μίξη των συστατικών μεταξύ τους
    εγω τουλάχιστον παλιότερα είχα ποσταρει απο κάποια εταιρία κάποια πιστοποιητικά ελέγχων και μεταφρασμένα με νομική επικύρωση , επειδη κάποτε με είχαν καλεσμένο σε μια εκπομπή για να μιλήσω για συμπληρώματα και επειδη δεν ήταν δυνατόν να πω καλά είναι και ακίνδυνα επειδη παίρνω και γω, γιατι θα ήμουν άκυρος , φρόντισα να έχω στοιχεία να το αποδείξω στις κάμερες

    αντίθετα ενα αθωο λαχανικό , κανείς δεν ξέρει αν το φάρμακο που ραντίστηκε έκανε τον κύκλο του πρίν το κόψει ο παραγωγός

    επίσης το γαλα είναι για τα μωρα ποιός είπε είναι σημαντικό για τους ενήλικες , τα γαλακτοκομικά όμως είναι και δεν έχουν καμία σχέση η βιολογική αξία τους με το γάλα , τι σχέση μπορει να έχει το απλό γάλα , με το τυρί γιαούρτι , κεφίρ κτλ που είναι πλούσια σε μύκητες και προβιοτικά

    και τα βρέφη δεν μεγαλώνουν επειδη πίνουν γάλα , που το σωστότερο και τελειότερο είναι να πίνουν μητρικό γάλα , απλα δεν μπορούν να φανε πατσα η μπριζόλες η φρούτα κτλ και μεγαλώνουν όχι επειδη το γάλα έχει ορμόνες αλλα επειδη το σώμα τους παράγει αυξητική ορμόνη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-04-16 03:36 #516
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gregoris163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν καποιος παιρνει συνεχομενα τρεια γευματα απο συμπληρωματα (π.χ. πρωτεϊνη για πρωϊνο, preworkout, afterworkout κ.λπ) χωρις να φαει κατι, υπαρχει κινδυνος για τον οργανισμο του;

    το πεπτικο γαστρεντερικό σύστημα του ανθρώπου δεν είναι φτιαγμενο να δέχεται μόνο συμπληρώματα , αυτο πάλι ποιός επιστήμονας το συνέστησε , αν τύχει να γίνει μια φορα πάει στο διάλο , αλλα αν αυτο γίνεται συνέχεια μόνο καλό δεν μπορεί να προσφέρει , είναι εντελώς άκυρο , άσκοπο και με απλα λόγια χαζομάρα χωρίς καμία λογική , ίσως μετα απο χρόνια με την εξέλιξη του ανθρώπινου είδους και κάποια πιθανή μόλυνση του περιβάλοντος απο καμια πυρηνική καταστροφή να τρεφόμαστε μόνο με χημικές συνθετικές τροφές
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-04-16 09:06 #517
    Προεπιλογή
    Ηλια επηρεαστηκες από τη συζήτηση πάνω, μου φαίνεται.

    Δεν είπε ότι θα τρώει 3 στα 3 γεύματα συμπλήρωμα, είπε αν παίρνει 3 γεύματα στη σειρά.
    Όχι φίλε δεν έχεις πρόβλημα, καλό θα ήταν όμως να καθυστερήσεις τη χώνευση της πρωτεινης στο 1ο από τα τρία πρόσθεσε ελαιόλαδο ή φυστικοβουτυρο, στο pre 1 κουταλιά της σούπας κακάο και στο post παρ τη σκέτη για την ώρα.

    Στα οφφ τοπικ
    Αν έπαιρνε μόνο ρόφημα/συμπλήρωμα για γεύματα ονομάζεται PSMF diet και συνιστάται σε παχύσαρκους σε επίπεδο "αν βάλεις άλλο ένα κιλό η καρδιά σου έσκασε και θα βλέπεις τα ραδίκια ανάποδα"
    Εκτός από βασικά αμινοξέα, ο οργανισμός χρειάζεται βασικά λιπαρά οξέα, βιταμίνες, μέταλλα.
    Όλα αυτά θα πρέπει να συμπεριληφθούν
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-04-16 16:07 #518
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    ε όπως το λέει 3 γεύματα στη σειρα απο συμπληρώματα , χωρίς να φάει κατι !! τι να υποθέσω , αφού τονίζει χωρίς να φάει κατι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-04-16 19:41 #519
    Προεπιλογή
    Κάτσε λίγο άρχοντά μου γιατί μπερδεύτηκα κι εγω

    Πες πχ

    Στις 7.00 πρωινο κοτόπουλο ψητό, 3 αυγά ολόκληρα, παντζάρια κ κολοκυθακια, 1 κομμάτι κέικ βρώμης.
    Στις 14.00 1ο ρόφημα
    Στις 18.00 2ο ρόφημα πρεγορκ
    Στις 20.00 3ο ρόφημα ποστ

    Εχω 3 συνεχόμενα γεύματα από συμπλήρωμα χωρίς να φάω κάτι.
    Υπάρχει κίνδυνος;

    Στις 23.00 βραδινό 1 μπιφτεκι με σαλάτα, μισό κεδεδακι κοττατζ, μισό κομμάτι κεικ.


    Βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με τέτοιο πλάνο και γιατί;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-04-16 20:37 #520
    Banned
    Εγγραφή
    25-04-2016
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    είσαι 16 ώρες χωρίς στέρεα τροφή
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-04-16 20:48 #521
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    ^
    so what?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-04-16 14:54 #522
    Προεπιλογή καλησπερα παιδια ,
    διαβασα την συζητηση και προσεξα σε ενα ποστ λεει καποιος αθλητης οτι καλο θα ειναι ανα δυο μηνες να αλλαζουμε τη μαρκα πρωτεινης και μετα γυρναμε στην επιλογη μας να αλλαζει η γκαμα των αμινοξεων που λαμβανουμε

    θελω γνωμες γιατι μου ειπαν οτι οσο συνηθιζει ο οργανισμος την ιδια πρωτεινη χωρις διακοπη και δεν στρεσαρεται με αλλαγη πρωτεινης ,τοτε την αποβαλει [πχ με κατουρημα] κατι το οποιο δεν το καταλαβαινω

    τελικα ποια ειναι η αληθεια πειτε μου παιδια να ξεκαθαρισω τα πραματα στο κεφαλι μου και να μαθω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη πάνος21 : 28-04-16 στις 14:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-04-16 15:12 #523
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Υπερβολη μου φαινεται.. Αν εισαι ευχαριστημενος με την πρωτεινη που παιρνεις τοτε μη την αλλαζεις. Ουτως η αλλως οταν υπαρχουν διαφορετικα γευματα με ζωικη πρωτεινη μεσα στη μερα λιγο ως πολυ παιρνεις ολα τα αμινοξεα που χρειαζεσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-04-16 15:40 #524
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πάνος21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβασα την συζητηση και προσεξα σε ενα ποστ λεει καποιος αθλητης οτι καλο θα ειναι ανα δυο μηνες να αλλαζουμε τη μαρκα πρωτεινης και μετα γυρναμε στην επιλογη μας να αλλαζει η γκαμα των αμινοξεων που λαμβανουμε

    μου ειπαν οτι οσο συνηθιζει ο οργανισμος την ιδια πρωτεινη χωρις διακοπη και δεν στρεσαρεται με αλλαγη πρωτεινης ,τοτε την αποβαλει [πχ με κατουρημα] κατι το οποιο δεν το καταλαβαινω
    Όταν σου λένε τέτοια να ζητάς αποδείξεις. Δηλαδή ποιος το είπε αυτό και πώς ακριβώς δουλεύει αυτός ο μηχανισμός που "συνηθίζει" ο οργανισμός.

    Αν δεν έχουν να σου παραθέσουν ούτε μια έγκυρη πηγή, βγάζεις τα συμπεράσματά σου.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-04-16 15:56 #525
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πάνος21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβασα την συζητηση και προσεξα σε ενα ποστ λεει καποιος αθλητης οτι καλο θα ειναι ανα δυο μηνες να αλλαζουμε τη μαρκα πρωτεινης και μετα γυρναμε στην επιλογη μας να αλλαζει η γκαμα των αμινοξεων που λαμβανουμε

    θελω γνωμες γιατι μου ειπαν οτι οσο συνηθιζει ο οργανισμος την ιδια πρωτεινη χωρις διακοπη και δεν στρεσαρεται με αλλαγη πρωτεινης ,τοτε την αποβαλει [πχ με κατουρημα] κατι το οποιο δεν το καταλαβαινω

    τελικα ποια ειναι η αληθεια πειτε μου παιδια να ξεκαθαρισω τα πραματα στο κεφαλι μου και να μαθω
    αυτο ειναι απλα ανυποστατο ασε που τα συμπληρωματα πρωτεινης δεν ειναι καν απαραιτητα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 35 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 2533343536 ΤελευταίαΤελευταία