Σελίδα 36 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 26343536
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 526 έως 532 από 532
  1. 28-04-16 23:07 #526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ειναι απλα ανυποστατο ασε που τα συμπληρωματα πρωτεινης δεν ειναι καν απαραιτητα
    εχω αρχισει και διαβαζω με τις ωρες πολλα θεματα και βλεπω οτι με τη σωστη διατροφη και προπονηση δεν χρειαζονται καποια συμπληρωματα , αλλα ρε παιδια ειδα τις φωτογραφιες που εχουν ανεβασει οι ανθρωποι με τα συμπληρωματα τους και επαθα πλακα !λεω δεν παω πουθενα με μια πρωτεινη..

    ασε που και απο γνωστους που εχουν γινει θηρια περνουν ολοι συμπληρωματα διατροφης

    εγω αυτο που δεν καταλαβαινω στην αρχικη μου ερωτηση ειναι γιατι εαν συνεχισω την ιδια πρωτεινη χωρις διαλλειμα ο οργανισμος μου θα τη συνηθισει και θα την αποβαλει,απ οτι φαινεται για καποιους ισχυει για αλλους οχι δεν ξερω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-04-16 23:31 #527
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    δεν μπορω να καταλαβω ποιος λεει τετοιες μπουρδες!δλδ αν τρως καθε μερα βρωμη ο οργανισμος θα την συνηθισει κ θα την αποβαλει? σιγουρα σο το ειπαν αυτο η μηπως καταλαβες λαθος γιατι δε νομιζω να υπαρχει σοβαρος ανθρωπος που να πιστευει κατι τετοιο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-04-16 23:45 #528
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πάνος21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω αρχισει και διαβαζω με τις ωρες πολλα θεματα και βλεπω οτι με τη σωστη διατροφη και προπονηση δεν χρειαζονται καποια συμπληρωματα , αλλα ρε παιδια ειδα τις φωτογραφιες που εχουν ανεβασει οι ανθρωποι με τα συμπληρωματα τους και επαθα πλακα !λεω δεν παω πουθενα με μια πρωτεινη..

    ασε που και απο γνωστους που εχουν γινει θηρια περνουν ολοι συμπληρωματα διατροφης

    εγω αυτο που δεν καταλαβαινω στην αρχικη μου ερωτηση ειναι γιατι εαν συνεχισω την ιδια πρωτεινη χωρις διαλλειμα ο οργανισμος μου θα τη συνηθισει και θα την αποβαλει,απ οτι φαινεται για καποιους ισχυει για αλλους οχι δεν ξερω
    τα συμπληρωματα απλα συμπληρωνουν πιθανες ελειψεις οσο περισσοτερα παιρνεις δεν γινεσαι περισοτερο γομαρι προφανως οι τυποι που βλεπεις κανουν πολλα πραγματα σωστα (συνεπεια συνεχεια επαρκεια φαγητου σωστη ξεκουραση σωστη προπονηση) οχι μονο ληψη συμπληρωματων
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-04-16 23:50 #529
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Επειδη ειπε οτι το ειδε σε αυτο το τοπικ απο καποιον αθλητη, πήγα λιγο πισω διαβασα καμια 10αρια σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι τετοιο, τώρα αν ηταν πολυ παραπέρα δεν ξέρω γιατι βαρεθηκα
    Συμφωνω με τα παιδια απο πάνω, δεν παιζει να συμβαινει κάτι τετοιο, δλδ οπως λεει και ο λιβερης αν τρώς μονο κοτοπουλο τι θα γινει? θα αποβαλεις την μιση πρωτεινη μετα απο καποιο διαστημα επειδη ο οργανισμος οταν τρως κοτοπουλο στο αποβαλλει για αντιποινα?


    broscience
    Ο μονος λογος που θα σου πρότεινα να αλλάξεις πρωτεινη θα ηταν μονο αν ειχες βαρεθει την γευση η σου προκαλούσε καποια στομαχική διαταραχη.

    Εντωμεταξυ στις πρώτες πρωτες σελίδeς καποιος είχε ποστάρει ερευνες απο ριζοσπαστη και πραγματικά ελιωσα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 28-04-16 στις 23:55
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-04-16 00:16 #530
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα συμπληρωματα απλα συμπληρωνουν πιθανες ελειψεις οσο περισσοτερα παιρνεις δεν γινεσαι περισοτερο γομαρι προφανως οι τυποι που βλεπεις κανουν πολλα πραγματα σωστα (συνεπεια συνεχεια επαρκεια φαγητου σωστη ξεκουραση σωστη προπονηση) οχι μονο ληψη συμπληρωματων

    εννοειται εχουν φτυσει αιμα καποιοι εχουν πειθαρχια τους αρεσει κλπ συμφωνω απλα ειναι σχεδον απιθανο να εχεις φανταστικο σωμα χωρις να εχεις χρειαστει/χρησιμοποιησει καποιο συμπληρωμα δεν ξερω βασικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-04-16 00:20 #531
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτεϊνη μπορείς να παίρνεις μια ζωή. Το μόνο που χω να σου προτείνω είναι κάθε 2 μήνες, άλλαζε μάρκα για διαφορετική γκάμα αμινοξέων.

    Πάν μέτρον άριστον. Μην ξεφύγουμε τα 2 με 3 σκούπ την ημέρα. Θυμήσου. Υποτίθεται κάνεις και μια 'x διατροφή απο πίσω.
    αυτο ειναι το ποστ .εδω ο ανθρωπος λεει για διαφορετικη γκαμα αμινοξεων ,εμενα μου ειπαν οτι ανα δυο μηνες να αλλαζω μαρκα γιατι ο οργανισμος μου θα τη συνηθισει κτλπ που ειπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-04-16 14:34 #532
    Προεπιλογή
    Ο οργανισμός δεν αποβάλει πράγματα επειδή τα συνηθίσε.
    Αυτός που το είπε μάλλον θα είχε γκομενα τουμπανακι, αλλά μετά από λίγο τη βαρέθηκε, οπότε θα είπε το ίδιο ισχύει και με την πρωτεινη.

    Ή bro science ξεκινάει από κάτι που είναι επιστημονικά σωστό και του μαμει την αιτιολογηση και φτάνουμε σε ενα συμπέρασμα και μία συμπεριφορά άλλα γι άλλα.
    Εδώ δεν έχουμε bro science, έχουμε bro stupidity.

    Για να δεις πόσο αξιοποιήσιμο είναι το τρόφιμο εξετάζεις βιολογική αξία και τη σύσταση του γεύματος και φυσικά πρέπει να συμπεριληφθούν οι ιδιαιτερότητες του ατόμου.

    Ή κάθε εταιρεία φτιάχνει μία whey, ως πρώτη ύλη είναι η ίδια, το ερώτημα είναι πόσο σωστή είναι ή εταιρεία ως εγκαταστάσεις και εργαστήριο, ποσο καλη η πρώτη ύλη και αν η ταμπέλα ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.
    Σε μία κακή σκόνη μπορεί να έχουμε βαρέα μέταλλα και κωλοβακτηριδια, μπορεί να πληρώνεις 83% πρωτεινη και η σκόνη να είναι πχ 68%

    Ή πρόταση να αλλάζει μάρκες εάν παίρνεις 365 ημέρες το χρόνο είναι σωστή για να μην αναπτυχθεί αλλεργία κυρίως στα πρόσθετα συστατικά (τεχνητά χρώματα και γεύσεις), αλλά και στην πρωτεινη.
    Το τελευταίο έχει να κάνει με το προφίλ αμινοξέων και την έλλειψη ενζύμων και βιταμινών/μετάλλων και τις εκκρίσεις ενζύμων του κάθε ατόμου

    Προσωπικά έχω μία μικρή "αλλεργία " στο ασπράδι αυγού. Τροφιμο που δεν έχουν είναι επεξεργασμένο.
    Αν φάω 3 μέρες συνεχόμενες μόνο ασπραδι, την τρίτη μέρα αναγουλιαζω και εχω ταση για εμετο στη δεύτερη πιρουνια. Μπορώ να τρώω κάθε μέρα αυγά ολόκληρα, κάτι που κάνω, μπορώ να φάω κάθε μέρα κρόκους, στα ασπράδια 3 μέρες όριο.

    Oσο για τους φίλους σου που έχουν γίνει θηρία, αν το θηρία το δικό σου είναι αντικειμενικό, να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι τα συμπληρώματα τροφίμων, αλλά τα συμπληρώματα ορμονικής λειτουργίας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 29-04-16 στις 14:41
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 36 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 26343536