Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 112
  1. 17-11-09 21:38 #46
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων

    //Tι της λες της μπεμπας ρε σου ειπε να μην πανικοβαλεσαι και συ της λες να την πας δικαστικως?
    lol

    δεν μου είπε να μην πανικοβάλλομαι μου να ξεχάσω την γρίπη και το εμβόλιο, διάβασε πιο πάνω,
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-11-09 21:41 #47
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μου είπε να μην πανικοβάλλομαι μου να ξεχάσω την γρίπη και το εμβόλιο, διάβασε πιο πάνω,
    ρε αρχοντα θες να πας να το κανεις πηγαινε καντο.
    εμεις αποψης λεμε εδω μεσα.
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-11-09 22:11 #48
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μου είπε να μην πανικοβάλλομαι μου να ξεχάσω την γρίπη και το εμβόλιο, διάβασε πιο πάνω,
    Ε ναι, σου ειπε να μην το σκεφτεσαι αλλο, γιατι δεν ειναι σοβαρος λογος να προβληματιζεσαι. Καθε χρονια δηλαδη εσυ ασχολεισαι επι 2 εβδομαδες για το τι θα γινει αν κολησεις γριπη? Δεν εχει καμια διαφορα απο τις αλλες χρονιες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-11-09 22:26 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε αρχοντα θες να πας να το κανεις πηγαινε καντο.
    εμεις αποψης λεμε εδω μεσα.

    εσύ τί επιστημονική γνώση έχεις για να έχεις άποψη και σε θέματα υγείας;;;

    Αποψη έχει κάποιος που έχει γνώση και μπορεί με επιστημονικά επιχειρήματα να αντικρούσει την άποψη του άλλου,

    Εσύ thegravijia και εγώ δέν έχουμε Δικαίωμα να έχουμε άποψη όταν δεν έχουμε γνώση, είναι σαν να θέλομε να εκφράσουμε άποψη πώς πρέπει να πετάξει το Διαστημόπλοιο.

    exci,

    κατάλαβα πολύ καλά τι μου είπε και καταλαβαίνω πολύ καλά τι λές εσύ,
    αλλά για να εκφράσει άποψη η Μπέμπα και κάθε Μπέμπα ή Μπέμπης πρέπει να έχει γνώσεις.

    ----
    Απλά σας μιλάω λίγο επιθετικά για να καταλάβετε ότι αυτά που λέτε τα στηρίζετε στο Ράδιο-Αρβύλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-11-09 23:08 #50
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσύ τί επιστημονική γνώση έχεις για να έχεις άποψη και σε θέματα υγείας;;;

    Αποψη έχει κάποιος που έχει γνώση και μπορεί με επιστημονικά επιχειρήματα να αντικρούσει την άποψη του άλλου,

    Εσύ thegravijia και εγώ δέν έχουμε Δικαίωμα να έχουμε άποψη όταν δεν έχουμε γνώση, είναι σαν να θέλομε να εκφράσουμε άποψη πώς πρέπει να πετάξει το Διαστημόπλοιο.

    exci,

    κατάλαβα πολύ καλά τι μου είπε και καταλαβαίνω πολύ καλά τι λές εσύ,
    αλλά για να εκφράσει άποψη η Μπέμπα και κάθε Μπέμπα ή Μπέμπης πρέπει να έχει γνώσεις.

    ----
    Απλά σας μιλάω λίγο επιθετικά για να καταλάβετε ότι αυτά που λέτε τα στηρίζετε στο Ράδιο-Αρβύλα.
    φανταζομαι ουτε και ο γιατρος ξερει τι εχει μεσα στο εμβολιο πραγματικα και ποιες παρενεργιες εχει..ειδες στον καμπουρακη τους γιατρους που σκοτωθηκαν ον καμερα για το αν πρεπει να γινει ο εμβολιασμος η οχι...
    τοσοι πηγες υπαρχουν για τα αρνητικα του εμβολιου..και τοσες παρενεργιες σε ανθρωπους που το εκαναν...
    .

    και δεν σου πα εγω μην το κανεις..η εαν το πα / το πα βαση απο αυτα που ακουω απο τους γιατρους...και απο πηγες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 17-11-09 στις 23:12
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-11-09 02:52 #51
    Προεπιλογή
    Θέλω μόνο να πω, διαβάζοντας όλες τις ενστάσεις κτλ παραπάνω ότι, και χωρίς κάποιος να είναι ειδήμων, μπορεί να καταλάβει αυτό που έχουν δηλώσει ΕΞ ΑΡΧΗΣ όντως ειδήμονες στα κανάλια (όταν είχε πρωτο-ανακοινωθεί ο μαζικός εμβολιασμός). Ότι δηλαδή, όταν δίνεις σε ένα τεράστιο ποσοστό του ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ πληθυσμού το ΙΔΙΟ αντίσωμα (τα εμβολία δίνονται ώστε ο οργανισμός να παράγει κατάλληλα αντισώματα, όχι για να σκοτώσουν τα ιοικά κύτταρα - δεν είναι χημειοθεραπείες), τότε ο ιός έχει πολλές περισσότερες πιθανότητες να μεταλλαχθεί σε ένα νέο τύπο που θα αντιστέκεται στο αντίσωμα, πολλές περισσότερες από αυτές που έχεις στον ελεγμένο και κατά περίπτωση εμβολιασμό. Η νέα μετάλλαξη (εκτός του ότι θα θέλει νέο εμβόλιο...........) ή κάποια από τις μεταλλάξεις (εφόσον θα συνεχιστεί το ίδιο loop) είναι πολύ πιθανόν να αντιμετωπίζεται πολύ πιο δύσκολα και να είναι όντως θανατηφόρα - και εκεί την πάτησες.

    Είναι ακριβώς το ίδιο απλό σκεπτικό με το οποίο πολλοί ειδήμονες (όντως ειδήμονες και όχι με ένα χαρτί μιας σχολής) κρούουν τον κόδωνα του κινδύνου για τα αντιβιοτικά που δίνουν πολλοί "γιατροί" για απλές περιπτώσεις ασθενών. Τι depon τι αντιβιοτικό! Ενώ τα αντιβιοτικά, όσο γνωρίζω, είναι το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ που πρέπει να συνταγογραφείται, γιατί στην ουσία με αντιβιοτικά δεν αφήνεις τον οργανισμό να αναπτύξει μόνος του την άμυνά του, άλλα τον αδρανοποιείς. Με αποτέλεσμα, ο φόβος που υπάρχει είναι κάποια στιγμή τα αντιβιοτικά να μην "πιάνουν", γιατί πολλοί απλά οι ιοί έχουν αναπτύξει ανοχή σε αυτά - και παράλληλα ο οργανισμός έχει συνηθίσει στις "έτοιμες λύσεις".

    Απλές σκέψεις που δεν νομίζω ότι χρειάζονται phD για να τις καταλάβεις.

    Αφήνω κατά μέρος:
    - το χρόνο-ρεκόρ που βγήκε το εμβόλιο
    - τις επιβεβαιωμένες παρενέργειες (δείτε και το 2ο βίντεο)
    - το ότι ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΙΠΗ είχανε 1002 άλλες επιπλοκές (χρόνια καρδιαναπνευστικά νοσήματα, ηπατικές ανεπάρκειες και βάλε) και γενικά το ανοσοποιητικό τους δούλευε υπερωρίες
    - την ΠΑΣΙΦΑΝΗ εμμονή των Μέσων Μαζικού Ελέγχου για να σπείρουν το κλίμα του πανικού για την "πανδημία" (ενώ την ίδια στιγμή πιο πολλοί πεθαίνουν στα τροχαία)
    - την τεράστια βιομηχανία που βρίσκεται από πίσω
    κτλ.
    κτλ.

    Δεν λέω ότι όλα τα εμβολία ανήκουν στην κατηγορία αυτού του πρόσφατου εμβολίου. Δηλαδή, ποιος θα πατήσει ένα σκουριασμένο καρφί και δεν θα τρέξει να κάνει εντιτετανικό εμβόλιο και να βάλει ορό; Εγώ θα είμαι ο πρώτος πάντως! Άλλα, πως να το κάνουμε, στην συγκεκριμένη "πανδημία" ΠΟΛΛΑ περισσότερα συμβάλουν στο να πιστεύσεις ότι ΚΑΤΙ βρωμάει στην όλη υπόθεση. Δηλαδή, σώνει και καλά να κάνουμε το εμβόλιο γιατί κάπου κάπως αιωρείται η αόρατη απειλή ενός ιού ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΓΡΙΠΟΥΛΑ!!!



    Τέσπα, παραθέτω κάποια ενδιαφέροντα βιντεάκια, μπορείτε αν θέλετε να τα αγνοήσετε ως τρομολαγνικά, εγώ πάντως θα συμβούλευα να τα βάλετε σε μια άκρη του μυαλού σας...

    [YOUTUBE="http://www.youtube.com/watch?v=gEVv2Sqc1uU&feature=player_embedded"]gEVv2Sqc1uU[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE="http://www.youtube.com/watch?v=cEN5KGwNGeo&feature=player_embedded"]cEN5KGwNGeo[/YOUTUBE]
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Athanasios2104 : 18-11-09 στις 02:56
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-11-09 17:19 #52
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    κανενας εργαζόμενος στο ΕΚΑΒ πατρας δεν εμβολιαστηκε,


    μετά τους εργαζομένους στο ΠΓΝΠ του Ρίου η πλειοψηφία των οποίων δεν δέχεται να εμβολιασθεί και οι εργαζόμενοι στο ΕΚΑΒ είναι απρόθυμοι να δεχθούν το εμβόλιο της νέας γρίπης.
    Μέχρι στιγμής μόνο 50 άτομα έχουν εμβολιασθεί...
    στο ΠΓΝΠ και κανένα στο ΕΚΑΒ.

    τωρα αυτοί ολοι γιατρους ρωτανε προφανώς για το αν θα κανουν η οχι το εμβολιο..................
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-11-09 19:59 #53
    Προεπιλογή
    σχετικά με το Οικονομικό θέμα που υπάρχει ότι δηλαδή αυτή η γρίπη έγινε για να τα οικονομήσουν οι εταιρίες και ότι εμείς αν δεν κάνουμε το εμβόλιο τότε θα τους την φέρουμε, νομίζω ότι δεν στέκει διότι η Κυβέρνηση έχει παραγγείλει μερικά εκατομμύρια εμβόλια και τα έχει ή θα τα πληρώσει, οπότε πάμε δεν πάμε για το εμβόλιο οι φαρμακευτικές τα πήραν τα λεφτά και χρεώθηκε ο Κρατικός Προϋπολογισμός μας ,

    έτσι δεν είναι;;;;

    και η Κυβέρνηση έχει κάνει το χρέος της απέναντι στον Κόσμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-11-09 20:16 #54
    Προεπιλογή
    Δεν αναρωτιέται κανένας , γιατί το εμβόλιο έχει μέσα αμφοτερικίνη Β? Αντιϊκό εμβόλιο δεν είναι? Τι δουλειά έχει η αμφοτερικίνη μέσα? Μήπως έχει και άλλα μέσα , όπως ας πούμε Χλωροκρεζόλη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-11-09 21:04 #55
    Προεπιλογή
    Νέα γρίπη: Διαβεβαιώσεις λοιμωξιολόγων για το εμβόλιο
    Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2009 19:16
    URL: http://www.naftemporiki.gr/news/redi...asp?id=1743288


    Νέες διαβεβαιώσεις για την επάρκεια και την ασφάλεια του εμβολίου κατά της νέας γρίπης έδωσε η Ελληνική Εταιρεία Λοιμώξεων.

    Κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου ο κ. Μ. Λαζανάς τόνισε πως η αποτελεσματικότητα του πανδημικού εμβολίου σε ό,τι αφορά την προστασία από τη νέα γρίπη έχει αποδειχθεί από τις μελέτες του Αμερικανικού και του Ευρωπαϊκού Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Λοιμωδών Νοσημάτων (CDC και ECDC) και ξεπερνά το 90%.

    Oι λοιμωξιολόγοι σημείωσαν ακόμη ότι στη Σουηδία, σε 2,1 εκατομμύρια εμβολιασμούς έχουν καταγραφεί 137 ανεπιθύμητες αλλεργικές αντιδράσεις, οι οποίες δεν έχουν χαρακτηρισθεί σοβαρές. Eπίσης, στην ίδια χώρα έχουν εμβολιασθεί 5.000 παιδιά ηλικίας μικρότερης των 3 ετών με υποκείμενα νοσήματα και 50.000 παιδιά 3 έως 6 ετών υγιή ή με υποκείμενα νοσήματα. Στα παιδιά έχουν καταγραφεί 31 ανεπιθύμητες ενέργειες σε αυτά που έχουν γεννηθεί μετά το 2000, και μόνο 5 σε παιδιά κάτω των 3 ετών. Aυτές οι αντιδράσεις έχουν θεωρηθεί ήπιες.

    H παθολόγος-λοιμωξιολόγος Κυριακή Κανελλακοπούλου επισήμανε ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα μη ειδικοί γιατροί λένε να μην εμβολιαστεί ο κόσμος. Aυτό, σημείωσε, σε μητέρες παιδιών κάτω των 6 μηνών μπορεί να θεωρηθεί ιατρική αμέλεια.

    Στο ίδιο μήκος κύματος και ο παθολόγος λοιμωξιολόγος του νοσοκομείου "Γ. Γεννηματάς" κ. Γαργαλιάνος δήλωσε ότι κάνουν λάθος οι γιατροί που λένε όχι στο εμβόλιο, διαβεβαιώνοντας πως το εμβόλιο είναι ασφαλές. Αναφερόμενος στους επαγγελματίες υγείας που δεν εμβολιάζονται, υποστήριξε πως έτσι θέτουν σε κίνδυνο τη ζωή των ασθενών τους είναι ένοχοι εγκληματικής αμέλειας. Πρόσθεσε μάλιστα πως το ατόπημα είναι ακόμα βαρύτερο για όσους εργάζονται σε μονάδες νεογνών, καθώς τα νεογνά κινδυνεύουν να πεθάνουν αν μολυνθούν με γρίπη.

    Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη της νόσου, οι ειδικοί τόνισαν ότι βρισκόμαστε σε ανοδική πορεία του κύματος της πανδημίας, ενώ εκτιμάται ότι συγκριτικά με την προηγούμενη εβδομάδα υπάρχει αύξηση κατά 50% των κρουσμάτων.

    Aπό τα πρόσφατα στοιχεία του EKEΠY προκύπτει ότι στην Eλλάδα υπάρχουν 20 ασθενείς με πνευμονία από τη νέα γρίπη εκ των οποίων οι 13 νοσηλεύονται σε Mονάδα Eντατικής Θεραπείας. Aπό αυτούς οι εννέα είναι σε κρίσιμη κατάσταση εκ των οποίων οι δύο δεν έχουν υποκείμενο νόσημα. Οι τέσσερις από τους επτά είναι παχύσαρκοι, γεγονός που ενδεχομένως επιβαρύνει περαιτέρω την κατάσταση της υγείας τους.


    --------------------------


    Τελικά που είναι εκείνες οι 5 Νοσοκόμες που πεθάναν στην Σουηδία που μας είπε πιο πάνω κάποιος;;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-11-09 21:32 #56
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέα γρίπη: Διαβεβαιώσεις λοιμωξιολόγων για το εμβόλιο
    Τετάρτη, 18 Νοεμβρίου 2009 19:16
    URL: http://www.naftemporiki.gr/news/redi...asp?id=1743288


    Νέες διαβεβαιώσεις για την επάρκεια και την ασφάλεια του εμβολίου κατά της νέας γρίπης έδωσε η Ελληνική Εταιρεία Λοιμώξεων.

    Κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου ο κ. Μ. Λαζανάς τόνισε πως η αποτελεσματικότητα του πανδημικού εμβολίου σε ό,τι αφορά την προστασία από τη νέα γρίπη έχει αποδειχθεί από τις μελέτες του Αμερικανικού και του Ευρωπαϊκού Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Λοιμωδών Νοσημάτων (CDC και ECDC) και ξεπερνά το 90%.

    Oι λοιμωξιολόγοι σημείωσαν ακόμη ότι στη Σουηδία, σε 2,1 εκατομμύρια εμβολιασμούς έχουν καταγραφεί 137 ανεπιθύμητες αλλεργικές αντιδράσεις, οι οποίες δεν έχουν χαρακτηρισθεί σοβαρές. Eπίσης, στην ίδια χώρα έχουν εμβολιασθεί 5.000 παιδιά ηλικίας μικρότερης των 3 ετών με υποκείμενα νοσήματα και 50.000 παιδιά 3 έως 6 ετών υγιή ή με υποκείμενα νοσήματα. Στα παιδιά έχουν καταγραφεί 31 ανεπιθύμητες ενέργειες σε αυτά που έχουν γεννηθεί μετά το 2000, και μόνο 5 σε παιδιά κάτω των 3 ετών. Aυτές οι αντιδράσεις έχουν θεωρηθεί ήπιες.

    H παθολόγος-λοιμωξιολόγος Κυριακή Κανελλακοπούλου επισήμανε ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα μη ειδικοί γιατροί λένε να μην εμβολιαστεί ο κόσμος. Aυτό, σημείωσε, σε μητέρες παιδιών κάτω των 6 μηνών μπορεί να θεωρηθεί ιατρική αμέλεια.

    Στο ίδιο μήκος κύματος και ο παθολόγος λοιμωξιολόγος του νοσοκομείου "Γ. Γεννηματάς" κ. Γαργαλιάνος δήλωσε ότι κάνουν λάθος οι γιατροί που λένε όχι στο εμβόλιο, διαβεβαιώνοντας πως το εμβόλιο είναι ασφαλές. Αναφερόμενος στους επαγγελματίες υγείας που δεν εμβολιάζονται, υποστήριξε πως έτσι θέτουν σε κίνδυνο τη ζωή των ασθενών τους είναι ένοχοι εγκληματικής αμέλειας. Πρόσθεσε μάλιστα πως το ατόπημα είναι ακόμα βαρύτερο για όσους εργάζονται σε μονάδες νεογνών, καθώς τα νεογνά κινδυνεύουν να πεθάνουν αν μολυνθούν με γρίπη.

    Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη της νόσου, οι ειδικοί τόνισαν ότι βρισκόμαστε σε ανοδική πορεία του κύματος της πανδημίας, ενώ εκτιμάται ότι συγκριτικά με την προηγούμενη εβδομάδα υπάρχει αύξηση κατά 50% των κρουσμάτων.

    Aπό τα πρόσφατα στοιχεία του EKEΠY προκύπτει ότι στην Eλλάδα υπάρχουν 20 ασθενείς με πνευμονία από τη νέα γρίπη εκ των οποίων οι 13 νοσηλεύονται σε Mονάδα Eντατικής Θεραπείας. Aπό αυτούς οι εννέα είναι σε κρίσιμη κατάσταση εκ των οποίων οι δύο δεν έχουν υποκείμενο νόσημα. Οι τέσσερις από τους επτά είναι παχύσαρκοι, γεγονός που ενδεχομένως επιβαρύνει περαιτέρω την κατάσταση της υγείας τους.


    --------------------------


    Τελικά που είναι εκείνες οι 5 Νοσοκόμες που πεθάναν στην Σουηδία που μας είπε πιο πάνω κάποιος;;;;;
    ρε μπας και περνεις ποσοστα???????????////????
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-11-09 21:44 #57
    Προεπιλογή
    όπως είπα και πριν το κάνεις δεν το κάνεις το εμβόλιο τα λεφτά θα τα πάρουν οι εταιρίες αλλά φαίνεται ότι δεν το κατάλαβες και ασχολήσαι με πράγματα που έχουν ήδη τελειώσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-11-09 22:18 #58
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναρωτιέται κανένας , γιατί το εμβόλιο έχει μέσα αμφοτερικίνη Β? Αντιϊκό εμβόλιο δεν είναι? Τι δουλειά έχει η αμφοτερικίνη μέσα? Μήπως έχει και άλλα μέσα , όπως ας πούμε Χλωροκρεζόλη?
    Ε ναι η αληθεια ειναι οτι με το που ειδα την αμφοτερικινη Β παραξενευτηκα..

    ..ρε ισις μας δουλευεις που να ξερουμε τις ουσιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-11-09 04:46 #59
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναρωτιέται κανένας , γιατί το εμβόλιο έχει μέσα αμφοτερικίνη Β? Αντιϊκό εμβόλιο δεν είναι? Τι δουλειά έχει η αμφοτερικίνη μέσα? Μήπως έχει και άλλα μέσα , όπως ας πούμε Χλωροκρεζόλη?
    εγραψες παλι! ως γνωστον καθε φορα που κολαμε την γριπουλα μας οτι τυπου κ να ειναι παθενουμε μικιτιασεις... οποτε χριαζοντε κ τα αντιμυκιτιακα... δεν μπορω να καταλαβω γιατι απορεις... εγω με την σηρα μου απορω πως δινουν αμφοτερικινη σε εγκιες...

    παντως αμα σκεφτουμε οτι με τον συνδιασμο των φαρμακων που κοτσαρουν καθε φορα που νοσει καποιος λογο γρηπης, πιο πολυ για εκστρατια των ζαχαροπλαστον μου μιαζει το ολο σκινηκο οστε να πουλισουν κανενα γλυκο παραπανω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-11-09 11:06 #60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγραψες παλι! ως γνωστον καθε φορα που κολαμε την γριπουλα μας οτι τυπου κ να ειναι παθενουμε μικιτιασεις... οποτε χριαζοντε κ τα αντιμυκιτιακα... δεν μπορω να καταλαβω γιατι απορεις... εγω με την σηρα μου απορω πως δινουν αμφοτερικινη σε εγκιες...

    παντως αμα σκεφτουμε οτι με τον συνδιασμο των φαρμακων που κοτσαρουν καθε φορα που νοσει καποιος λογο γρηπης, πιο πολυ για εκστρατια των ζαχαροπλαστον μου μιαζει το ολο σκινηκο οστε να πουλισουν κανενα γλυκο παραπανω...
    Την αμφοτερικίνη Β δε στην έχουν στο συγκεκριμένο εμβόλιο , για να σε προστατεύσουν από μυκητιάσεις γενικά , την έχουν για προφύλαξη από λοιμώξεις στους πνεύμονες που προκαλούν μύκητες. Ποιοι μύκητες? Μήπως αυτοί που έχουν μέσα στο εμβόλιο? Ειδικά η αμφοτερικίνη Β είναι ό,τι πρέπει για νεφροτοξικότητα. Επίσης έχουν συντηρητικά μέσα , άνω των επιτρεπομένων ορίων. Ναι μεν τα συντηρητικά εν γένει ενέχονται για πολλά πράγματα , αλλά χωρίς αυτά δε γίνεται. Δεν επιτρέπεται όμως να υπερβαίνουν τα μέγιστα επιτρεπόμενα όρια.Παρόλα αυτά , ο κόσμος κάνει το εμβόλιο. Έχω μία περιέργεια να δω , πόσοι στο τέλος θα καταλήξουν με χρόνιες νόσους από τα συστατικά του εμβολίου , όσα αναφέρονται και όσα δεν αναφέρονται , για να δούμε.Ωστόσο , για τη φυματίωση και τις ηπατίτιδες που θερίζουν και οφείλονται στην αθρόα και ανεξέλεγκτη εισαγωγή των ξένων , δεν αναφέρει κανείς τίποτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 19-11-09 στις 11:34
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία