Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 112
  1. 20-11-09 06:45 #61

    Εγγραφή
    22-01-2009
    Περ.
    Hrakleion, Kriti
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    παιδές δεν καθησα να διαβάσω τι γραφτηκε απλα θέλω να πω ενημερωτικα οτι εγω και ενας φιλος μου ειχαμε την γριπη (επιβεβαιωμενο απο γιατρο για τον φιλο μου, εγω δεν πηγα εκανα τον μαγκα)
    ο φιλος μου ειχε 40 πυρετο για μια εβδομαδα και εγώ εβηχα(μιλαμε για πολυ βηχα) για 1-2 εβδομαδες. Πληροφιοριακα μενουμε στο Ηρακλειο μια πολη με πολλα κρουσματα και εκτος αυτου το καλοκαιρι πηγαμε στα Μάλια(οποιος καταλαβε καταλαβε ) και μαλλον καπου εκει την κολλησαμε.... τεσπα, το θεμα οτι οχι μονο ζουμε αλλα την περασαμε χωρις τα τρελα υποτιθεμενα συμπτωματα και οτι αν δεν εχεις καποιο χρονιο προβλημα, δεν εισαι μικρο παιδι η ηλικιωμενος δεν διατρεχεις κινδυνο κατα 99%.
    Ξαναλεω οτι το αναφερω απλα ενημερωτικα για να καταλαβετε οτι δεν ειναι τιποτα τρομερο και φοβερο απλα καλυτερα να μην κολλησεις γιατι ποτε δεν ξερεις και αποψη μου ειναι να μην κανει κανεις εμβολιο για κανενα λογο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-11-09 12:24 #62
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο StathisSs Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδές δεν καθησα να διαβάσω τι γραφτηκε απλα θέλω να πω ενημερωτικα οτι εγω και ενας φιλος μου ειχαμε την γριπη (επιβεβαιωμενο απο γιατρο για τον φιλο μου, εγω δεν πηγα εκανα τον μαγκα)
    ο φιλος μου ειχε 40 πυρετο για μια εβδομαδα και εγώ εβηχα(μιλαμε για πολυ βηχα) για 1-2 εβδομαδες. Πληροφιοριακα μενουμε στο Ηρακλειο μια πολη με πολλα κρουσματα και εκτος αυτου το καλοκαιρι πηγαμε στα Μάλια(οποιος καταλαβε καταλαβε ) και μαλλον καπου εκει την κολλησαμε.... τεσπα, το θεμα οτι οχι μονο ζουμε αλλα την περασαμε χωρις τα τρελα υποτιθεμενα συμπτωματα και οτι αν δεν εχεις καποιο χρονιο προβλημα, δεν εισαι μικρο παιδι η ηλικιωμενος δεν διατρεχεις κινδυνο κατα 99%.
    Ξαναλεω οτι το αναφερω απλα ενημερωτικα για να καταλαβετε οτι δεν ειναι τιποτα τρομερο και φοβερο απλα καλυτερα να μην κολλησεις γιατι ποτε δεν ξερεις και αποψη μου ειναι να μην κανει κανεις εμβολιο για κανενα λογο
    Eγω παλι εχω ακουσει οτι κανει απο τα χειροτερα ειδη πνευμονιας,που μπορει να συμβει σε πολυ κοσμο..και πιστευω να ψηνεσαι με πυρετο 40 για μια εβδομαδα..τι περιμενεις να αρχισουν οι σπασμοι για να πεις πως ειναι "αξιολογη" γριπη.Απ'οσο γνωριζω τα περισσοτερα προβληματα μπορουν να δημιουργηθουν εντος 3 ημερων απο τον εμβολιασμο λογω αλλεργικων αντιδρασεων,απο εκει και περα οι πιθανοτητες να σου παρουσιαστει προβλημα φθινουν πολυ και αν ισχυε κατι τετοιο μαλλον θα το ακουγαμε.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-11-09 17:55 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'οσο γνωριζω τα περισσοτερα προβληματα μπορουν να δημιουργηθουν εντος 3 ημερων απο τον εμβολιασμο λογω αλλεργικων αντιδρασεων,απο εκει και περα οι πιθανοτητες να σου παρουσιαστει προβλημα φθινουν πολυ και αν ισχυε κατι τετοιο μαλλον θα το ακουγαμε.
    Ποιος το λέει αυτό; Έχουν κλείσει οι αλλεργικές επιδράσεις κανένα συμβολαίο με τον οργανισμό του κάθε ανθρώπου που λέει "ό,τι κάνουμε θα το κάνουμε εντός 3 ημερών" ;

    Δες το 2ο βίντεο που έκανα post παραπάνω, η παράλυση εκδηλώθηκε μετά από 10 μέρες. Για να μην μιλήσουμε για χρόνιες/ανίατες ασθένειες που μπορεί να δημιουργούνται την 1η στιγμή και απλώς γίνονται αισθητές μήνες/χρόνια αργότερα.
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-11-09 18:25 #64
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Athanasios2104 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος το λέει αυτό; Έχουν κλείσει οι αλλεργικές επιδράσεις κανένα συμβολαίο με τον οργανισμό του κάθε ανθρώπου που λέει "ό,τι κάνουμε θα το κάνουμε εντός 3 ημερών" ;

    Δες το 2ο βίντεο που έκανα post παραπάνω, η παράλυση εκδηλώθηκε μετά από 10 μέρες. Για να μην μιλήσουμε για χρόνιες/ανίατες ασθένειες που μπορεί να δημιουργούνται την 1η στιγμή και απλώς γίνονται αισθητές μήνες/χρόνια αργότερα.
    Η περιπτωση της κοπελας δεν ειναι σιγουρο οτι προκληθηκε απο το εμβολιο,εκτος αν εχεις καποια στοιχεια ... και οσο αναφορα τις αλλεργικες αντιδρασεις λενε οτι αν εμφανιστουν εντονα θα εμφανιστουν το πρωτο 3μερο,επειτα μειωνονται κατα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι πιθανοτητες για παρουσιαση προβληματος(και τα λενε οι ειδικοι)και αυτα περι ΑΠΛΗΣ γριπουλας..ναι..τα βλεπω εχουν γεμισει τα νοσοκομεια και μετραμε ηδη νεκρους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sctp : 21-11-09 στις 18:38
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-11-09 22:20 #65
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την αμφοτερικίνη Β δε στην έχουν στο συγκεκριμένο εμβόλιο , για να σε προστατεύσουν από μυκητιάσεις γενικά , την έχουν για προφύλαξη από λοιμώξεις στους πνεύμονες που προκαλούν μύκητες. Ποιοι μύκητες? Μήπως αυτοί που έχουν μέσα στο εμβόλιο? Ειδικά η αμφοτερικίνη Β είναι ό,τι πρέπει για νεφροτοξικότητα. Επίσης έχουν συντηρητικά μέσα , άνω των επιτρεπομένων ορίων. Ναι μεν τα συντηρητικά εν γένει ενέχονται για πολλά πράγματα , αλλά χωρίς αυτά δε γίνεται. Δεν επιτρέπεται όμως να υπερβαίνουν τα μέγιστα επιτρεπόμενα όρια.Παρόλα αυτά , ο κόσμος κάνει το εμβόλιο. Έχω μία περιέργεια να δω , πόσοι στο τέλος θα καταλήξουν με χρόνιες νόσους από τα συστατικά του εμβολίου , όσα αναφέρονται και όσα δεν αναφέρονται , για να δούμε.Ωστόσο , για τη φυματίωση και τις ηπατίτιδες που θερίζουν και οφείλονται στην αθρόα και ανεξέλεγκτη εισαγωγή των ξένων , δεν αναφέρει κανείς τίποτα.
    Κωστα προφανως κανω πλακα... ναι μεν η ποσοτητα της ουσιας ειναι μικρη αλλα ...

    παντως περαν της πλακας, αυτη την ουσια την δινουν σε σοβαρες μικιτιασεις κ μετα απο πολυ σκεψη κ εδω καποιος την πεταει απλα σε ενα εμβολιο?
    η ολη φαση θυμιζει κατι παπουδες που οτι κ να παθουν περνουν αντιβιοση...

    οσο ρε παιδια για την επικινδινοτητα της νεας γριπης, μια γριπη τιπου Α ειναι... λογικο να ειναι καπως πιο βαρια απο την β η γ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-11-09 02:36 #66
    Talking
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    πού το ξέρεις;;;
    εσύ από ποιόν θεσμικό ρόλο το λες αυτό;;;
    και άν εγώ γρυπιαστώ και υποφέρω και κολλήσω και άλλους ανθρώπους και υποφέρουν και αυτοί μετά εσύ τί ευθύνη έχεις επειδή με συμβούλεψες λάθος;;;
    Μπορώ να στραφώ δικαστικά εναντίων σου και να απαιτήσω αποζημίωση;;;;
    Μάλλον όχι γιατί δεν έχεις απολύτως καμία υπεύθυνη θέση και ενδεχομένως και καμία ιδιαίτερη επιστημονική γνώση.
    Άρα πως μπορείς να δίνεις συμβουλές;;;
    αν το εννοεις ετσι τοτε μαν θα προτιμουσα οπως λες να "γρυπιαστεις" και να πεθανεις γρηγορα αμεσα και ακαριαια απο το να κανεις τον δικηγορο του διαβολου και της υποστηριζομενης ημιμαθειας...μιας και εχεις εσυ επιοστημονικη γνωση και γνωμη και μιας και το εχεις δει και παλιοτερα απο κοντα, το εχεις παρακολουθησει καθως και οτι εχεις ασκησει μια ερευνα με ζωντανα τεκμηρια και παραδειγματα απο ανθρωπους που τους δωθηκε το εμβολιο αυτο...αλλα μιας και η επιστημονικη σου γνωση και γνωμη billy λεει εστω αυτα που λες...τοτε γιατι απο τα 7δις κοσμο στην γη, τα 6.999.999.999 υπολοιπος πλυθυσμος λεει γραφει και πιστευει με αποδειξεις ιστορικα γεγονοτα παλαιοτερων εποχων και δοκιμων, το αντιθετο απο σενα?

    κανε το απλο αντι να αποκτησεις αν θες αντισωματα, τρωγε και προστατεψε τον εαυτο σου καλα και δεν θα αρρωστησεις...αν παλι εισαι λυποψυχος πανε κανε το εμβολιο να τελειωνουμε και .....καλη τυχη και η νεκροψια θα δειξει...

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DusWS : 22-11-09 στις 03:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-11-09 17:53 #67
    Προεπιλογή
    Σχετικά με το 2ο βίντεο είναι φανερό ότι πρόκειται για παρωδία, απλά διακωμωδούν την κατάσταση σχετικά με τις παρενέργειες.
    Απλά λέει ότι αυτή η κοπέλα δεν μπορεί να περπατήσει κανονικά προς τα μπροστά αλλά μπορεί να περπατήσει μόνο προς τα πίσω.

    Επίσης λέει ότι μπορεί να τρέχει πρός τα μπροστά αλλά δεν μπορεί να περπατήσει,

    χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα,
    λιώνω στο γέλιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Billy : 22-11-09 στις 17:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-11-09 20:49 #68
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το 2ο βίντεο είναι φανερό ότι πρόκειται για παρωδία, απλά διακωμωδούν την κατάσταση σχετικά με τις παρενέργειες.
    Απλά λέει ότι αυτή η κοπέλα δεν μπορεί να περπατήσει κανονικά προς τα μπροστά αλλά μπορεί να περπατήσει μόνο προς τα πίσω.

    Επίσης λέει ότι μπορεί να τρέχει πρός τα μπροστά αλλά δεν μπορεί να περπατήσει,

    χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα,
    λιώνω στο γέλιο.
    Google δυστονία πριν μιλήσεις plz....................................
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-11-09 22:33 #69
    Προεπιλογή
    παραμύθι είναι,
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-11-09 00:20 #70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    παραμύθι είναι,
    Τελικά το έκανες το εμβόλιο;
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-11-09 01:44 #71
    Talking
    billy ελπιζω να το εκανες το εμβολιο διοτι θα γινεις επισημα το πρωτο πειραματοζωο μου ως προς την ερευνα μου εδω στην greece περιμενω αποτελεσματα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-11-09 20:17 #72
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    σύμφωνα με το άρθρο του DM Fleming "the contribution of influenza to combined acute respiratory infections, hospital admissions, and deaths in winter" που δημοσιεύτηκε στο επιστημονικό περιοδικό Commun Dis Public Health 2000; 3: 32-38, αναφέρεται πως:

    "In England and Wales, the average number of excess deaths during influenza epidemic periods (1989-1998 was estimated t! o be 12.554 per season".

    Δηλαδή στην Αγγλία και την Ουαλία (συνολικός πληθυσμός 54 εκατομμύρια άνθρωποι) ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ 1989 ΚΑΙ 1998 ΠΕΘΑΙΝΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 12.500 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΓΡΙΠΗ.

    Προσαρμόζοντας για τον ελληνικό πληθυσμό (11 εκατομμύρια) με την απλή μέθοδο των τριών που μάθαμε στο σχολείο... έχουμε πως σε μια συνηθισμένη χρονιά όπως αυτές μεταξύ 1989 και 1998 (που κανείς δεν έκανε λόγο για "πανδημία") πέθαναν κατά μέσο όρο 2557 (δύο χιλιάδες πεντακόσιοι πενήντα επτά) άνθρωποι το χρόνο από γρίπη. Τα σχόλια περιττεύουν... Καταλαβαίνουμε τώρα γιατί κάποιοι ευσυνείδητοι γιατροί παραιτήθηκαν από τις θέσεις τους; Και τί πιέσεις δέχονται όλοι οι υπόλοιποι και τα ΜΜΕ για να συμμετάσχουν στο COLPO GROSSO του αιώνα;"
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-11-09 20:24 #73
    Προεπιλογή
    Σημερα που πήγα στον γυναικολόγο τον ρωτησα για το εμβόλιο.Η απάντηση του ηταν οτι δεν χρειάζεται να το κανω γιατι δεν ξερει ακομα τι παρενεργειες κτλ αν υπάρχουν.Μου ειπε να φυλαγομαι και να μην ερχομαι σε επαφη με πολύ κόσμο και ειναι κανενας γριπωμένος και κολλήσω.Γενικα ειπε δεν χρειάζεται και δεν υπάρχει λόγος να το κανω.Δεν θα το κάνω.Ουτως η άλλως δεν εχω κολλήσει ποτε γριπη,ουτε αρρωστησει απο το δημοτικο,φέτος θα την πάθω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-11-09 23:45 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα που πήγα στον γυναικολόγο τον ρωτησα για το εμβόλιο.Η απάντηση του ηταν οτι δεν χρειάζεται να το κανω γιατι δεν ξερει ακομα τι παρενεργειες κτλ αν υπάρχουν.Μου ειπε να φυλαγομαι και να μην ερχομαι σε επαφη με πολύ κόσμο και ειναι κανενας γριπωμένος και κολλήσω.Γενικα ειπε δεν χρειάζεται και δεν υπάρχει λόγος να το κανω.Δεν θα το κάνω.Ουτως η άλλως δεν εχω κολλήσει ποτε γριπη,ουτε αρρωστησει απο το δημοτικο,φέτος θα την πάθω?
    Έτσι, λίγο προσοχή μέχρι να έρθει ο VIP, so simple

    Πάντως, για τις εγκύες και τις ομάδες υψηλού κινδύνου είναι όντως ένα θέμα... γιατί οι υπόλοιποι, γυμναζόμαστε, παίρνουμε πολυβιταμίνες, γλουταμίνες, ντοπαμίνες κτλ, όσο να'ναι ο οργανισμός είναι σε μία Α εγρήγορση - επομένως και το ανοσοποιητικό. Εξαιρουμένων λοιπών αυτών των κατηγοριών (για τις οποίες αφήνω μία επιφύλαξη), το σκεπτικό μου για όλους τους υπόλοιπους (αθλούμενους και μη) είναι, γιατί να βάλεις τον ιό μέσα στις φλέβες σου (αφού όλα τα εμβόλια αυτό είναι στην ουσία + ουσίες ώστε να μην γίνει καμία στράβή μέχρι να φτιάξει αντισώματα ο ίδιος ο οργανισμός), ρισκάροντας παρενέργειες και πιθανότητα να νοσήσεις από τον ίο, ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ, από το περιμένεις να έρθει "φυσικώς" ο ιός και -ενδεχομένως- να σε νοσήσει;

    Ειλικρινά, 23 χρόνια δεν έχω κάνει εμβόλιο για "εποχιακή" γρίπη, 1η φορά φέτος το ακούσα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Athanasios2104 : 25-11-09 στις 00:39
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-11-09 00:37 #75
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Η τρομοκρατια εχει πολλα προσωπα....
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία