Σελίδα 22 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 316 έως 330 από 478
  1. 05-11-14 18:28 #316
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως ηταν παρεξηγημενοι για χρονια γιατι ειχε πει ο αρνι οτι ο φρανκο τον βλεπει σαν τον μεγαλο του αδερφο και οταν εχει προβλημα τρεχει στον αρνι

    Χαχαχα, φίλε Βαγγέλη θυμάσαι στο pumping iron όπου είχε αναφερθεί επίσης η φράση αυτή από τον 'δαιμόνιο' Άρνι, όταν ο δημοσιογράφος του επισήμανε ότι ο Φράνκο είναι πολύ καλός και ίσως θα μπορούσε να τον νικήσει (τότε ο νικητής της κοντής και ψηλής κατηγορίας, έδιναν την τελική μάχη για το ποιός θα είναι ο τελικός νικητής) απάντησε: μα ο Φράνκο είναι σαν μικρός μου αδερφός και θα έρθει σε εμένα για συμβουλές...και εγώ δεν το έχω σε τίποτα να του δώσω.....τις λάθος συμβουλές Τον αλήτη τον Άρνι
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-11-14 18:44 #317
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ναι χαχαχαχαχχα γιαννη δεν ειμαι σιγουρος αλλα ισως απο αυτη την φραση ειχε παιχτει το σκηνικο που ψυχρανθηκαν οι σχεσεις τους παιδια οτι και να λεμε ο αρνι ηταν ενας οπως ο bruce lee στιγματισε τις πολεμικες τεχνες ετσι και ο αρνι το bodybuilding οσοι καλυτεροι και αν περασουν μετα απο αυτον μην ξεχναμε οτι ο αρνι παρατησε τους αγωνες στα 28 του αν συνεχιζε ειμαι πεπεισμενος οτι τουλαχιστον μεχρι το 1981 θα ειχε αλλους εξι (ποιος θα του την εβγαινε ο ζεην η ο κολουμπο που ηταν σαν παιδια του?με καθε σεβασμο και σε αυτους τους δυο μεγαλους αθλητες ο αρνι ηταν ειναι και θα ειναι μοναδικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-11-14 14:46 #318
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Όνομα: B1oqW--CQAAzWVc.jpg Εμφανίσεις: 677 Μέγεθος: 43,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-11-14 18:45 #319
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Πειτε μου οτι στη φωτο δεν ειναι ο Γιωργακης...
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-11-14 19:52 #320
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    ο Γιωργάκης είναι ο μόνος που χαλάει την κατα τα άλλα ωραία φωτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-11-14 11:52 #321
    Προεπιλογή
    Οχι ρε μαν με τον γιωργακη????? Δεν του εβγαινε ο τερμινειτορ?
    No pain no gain!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-11-14 15:55 #322
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Σε μια φωτογραφία, η απόλυτη ακμή με την απόλυτη παρακμή της ανδρικής φύσης.*
    Ας όψονται οι τσολιάδες μας που ισορροπούν λίγο την κατάσταση...


    (*το παρόν μήνυμα δεν περιέχει πολιτικό υπονοούμενο)
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-11-14 18:09 #323
    Προεπιλογή
    Ευτυχώς που είναι βαριά η π@@@@α του τσολιά, και διασώνεται η υπόληψη μας στη φωτό


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι χαχαχαχαχχα γιαννη δεν ειμαι σιγουρος αλλα ισως απο αυτη την φραση ειχε παιχτει το σκηνικο που ψυχρανθηκαν οι σχεσεις τους παιδια οτι και να λεμε ο αρνι ηταν ενας οπως ο bruce lee στιγματισε τις πολεμικες τεχνες ετσι και ο αρνι το bodybuilding οσοι καλυτεροι και αν περασουν μετα απο αυτον μην ξεχναμε οτι ο αρνι παρατησε τους αγωνες στα 28 του αν συνεχιζε ειμαι πεπεισμενος οτι τουλαχιστον μεχρι το 1981 θα ειχε αλλους εξι (ποιος θα του την εβγαινε ο ζεην η ο κολουμπο που ηταν σαν παιδια του?με καθε σεβασμο και σε αυτους τους δυο μεγαλους αθλητες ο αρνι ηταν ειναι και θα ειναι μοναδικος
    Βαγγέλη έχω καταθέσει την άποψη μου και στο παρελθόν για τον Άρνι και τα αρνητικά σημεία που θεωρώ πως έχει, όμως θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σου ότι όταν μιλάμε για bodybuilding το πρώτο που μας έρχεται στο μυαλό είναι ο Άρνολντ, έχει ταυτιστεί απόλυτα με το σιδερένιο άθλημα και με τον τρόπο του έχει το μεγαλύτερο μερίδιο της διάδοσης του ανά τον κόσμο στην σύγχρονη ιστορία του.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-11-14 22:39 #324
    Προεπιλογή


    Όνομα: 71a.jpg Εμφανίσεις: 587 Μέγεθος: 59,8 KB

    Από νωρίς φαινότανε, εδώ με τον Μπόιερ Κόου.


    Όνομα: as.jpg Εμφανίσεις: 633 Μέγεθος: 95,5 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-12-14 21:51 #325
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pappous45 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περα απο αλλαζωνικος , δολοπλοκος, φιλοχρηματος, γλυφτης των Weider , το ειπες και μονος σου:" έκανε ότι περνούσε από το χέρι του χρησιμοποιόντας θεμιτά και αθέμιτα μέσα για να πετύχει" , και οτι ειναι ο δημοφιλεστερος ολων των εποχων συμφωνω αλλα ο κορυφαιος θελει μεγαλη συζητηση.... τουλαχιστον για μενα ( και για πολλους αλλους ακομα και στην Αμερικη) , γνωμες ειναι αυτες φιλε...

    ο arnold μαζι με τον weider και ολους τους αλλους - franco colombu κλπ κλπ κοροιδευαν τον τοτε κοσμο οτι μπορουν να γινουν σαν αυτους πινοντας την whey απ τον weider που τοτε ηταν εμετικη σαν γευση,και προφανος ΔΕΝ δουλευε. Λεγανε και αλλα ηκτρα ψεματα,οπως για παραδειγμα μια διαφημιση που ειχε κανει ο αρνοντ " φορα αυτο το bracele χεριων για να παρεις 8-12cm στα χερια σου χωρις γυμναστικη. Εκαναν και αλλα μαρκετινκ,και εκμεταλλευτηκαν την τοτε αγνια του κοσμου ωστε να βγαλουν ΧΟΝΤΡΟ χρημα.Στο τελευτεο ολημπια που ειχε διαγωνιστει ο αρνοντ, μπηκε στην κατηγωρια χωρις να χε δηλωσει σημετοχη,ενο επρεπε διοτη επρεπε πρωτα να περασει απο προκρηματικους. Προφανος επιδη ητανε ομως τσιρακη του weider περασε κυριολεκτικα λιγες ωρες πριν τον τελικο αγωνα,και ΠΕΙΡΕ και τον τυτλο. Το ολο θεμα με τα στεροιδοι προφανος και εμεινε κριφο,και ακομα και τωρα ο αρνολντ προσπαθει να το καληψει διοτη δεν θελει ουτε αυτος αλλα ουτε τα media να φανει οτι ο "ηρωας" πολλων ανθρωπων πετιχε λογο της "ντοπας" και το γλυψημο στον weider.

    Δεν λεω,εκανε απιστευτη ζωη,και απο εναν αγνωστο εγινε ενας ανθρωπος πασηγνωστος και πετηχημενος. Επισης σαν σωμα σε σχεση με πολλα τωρινα λιγοι ειναι αυτοι που τον φτανουν (για μενα πχ ο μπουρναζος ητανε ενας που βαδισε στα χναρια του αρνοντ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-12-14 23:30 #326
    Προεπιλογή
    Το ότι έπαιρνε διάφορα το έχει δηλώσει . Για τα άλλα τώρα πάντα γινόταν και θα γίνονται γιατί το χρήμα είναι πάνω απ όλα για πολλούς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-12-14 00:35 #327
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Physique Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι έπαιρνε διάφορα το έχει δηλώσει . Για τα άλλα τώρα πάντα γινόταν και θα γίνονται γιατί το χρήμα είναι πάνω απ όλα για πολλούς.
    εγω παντος για να διευκρινησω την θεση μου,δεν εχω προβλημα που επερνε,και γενικος με τον οποιοδηποτε περνει - δικη του ζωη και σωμα οτι θελει τα κανει. Επιλογη ειναι στο κατω-κατω. Εκει ομως που εχω προβλημα ειναι με της ανηθικες παραπληροφορισεις στο κοινο,με διαφημισεις που υποσχοντε πολλα,και δεν προσφερουν ουτε το 1/3 απ αυτα που λενε. Επι της ουσιας κλεψημο. Σα να παραγγελνεις μπροκολο απ τον μαναβη,και να σου στελνει κουνουπηδη λεγοντας σου οτι ειναι μπροκολο (ενα τυχεο παραδειγμα)

    Δυστηχως ο weider χρησιμοποιεισαι τον αρνολντ και για τετοιες διαφημισεις,και ο αρνοντ οντας μεταναστης στην αμερικη με αβεβαιο μελλον προφανος και δεχτηκε. Το φτεξημο ειναι και τον 2. Βεβαια η υθικη ειναι το τελευτεο που θα κοιταξει καποιος οταν βλεπει ενα σορο ευκεριες να του ξεδιπλονοντε μπροστα του απ το πουθενα. Αλλα κουβεντα να γινετε τωρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-12-14 02:59 #328
    Προεπιλογή
    Καπου ειχα διαβασει μια συνεντευξη πριν 4-5 χρονια που εδινε ενας αμερικανος προπονητης στιβου και ελεγε οτι πανω στον αρνολντ εγιναν πειραματα με διαφορες δοσεις στεροειδων και αυξητικης απο πτωματα (δεν ειχε λανσαριστει τοτε η συνθετικη) τα οποια βοηθησαν τους αμερικανους αθλητες στιβου... αν ειναι ετσι τοτε εδω εχουμε και μια αλη εικονα για το αγωνιστικο ΒΒ τουλαχιστον στην αμερικη...
    No pain no gain!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-12-14 03:34 #329
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Εδω ρε παιδια και σήμερα οι χορηγοί έχουν τσιράκια τους αθλητες που τούς πληρώνουν για να τούς διαφημίζουν έβαζαν πχ τον κοβακς να λέει ότι με αυτα τα συμπληρώματα έγινε έτσι και όλες οι εταιρίες κάνουν αυτα τα τρίκ , λές και δεν ξέρει ο σχετικός κόσμος πως γίνονται όλα αυτα , οι άσχετοι όμως μεχρι να γίνουν σχετικοί νομίζουν ότι αν πάρουν ένα σκεύασμα θα γίνουν σαν αυτόν που το διαφημίζει

    μη κάνουμε σα τη μαιμού που είδε τον κόλο της και τρόμαξε , οι πιο πολλοι ούτε μετανάστες είναι όπως πχ ο Άρνολντ ούτε τίποτε , αυτός είχε στόχους και φιλοδοξίες που τα πέτυχε όλα στο έπακρο
    εδω ο κάθε κατσαπλιάς για να χάσει κιλα απλα και απλα να μπορει να ξεβρακωθεί στη γκόμενα θα πάρει και αυξητικη η ματζούνια να φτιάξει σώμα, ο άλλος στο ολύμπια θα κρατήσει χαρακτήρα?
    και τότε όλοι παίρναν αλλα βλέπετε υπάρχει και ο παράγων γενετικά , δεν κάνουν όλες οι μέλισσες μέλι

    όσο για το ολύμπια που πήρε μέρος χωρίς να δηλώσει συμμετοχή , αυτο έλειπε ανέβασε την δημοτικότητα του διαγωνισμού και χάρη τούς έκανε γιατι ήδη ήταν γνωστός απο ταινίες και είχε αρχίσει το όνομά του να γίνετε ευρέως γνωστό , για μένα λάθος η τόση υπεροψία θα τον προτιμούσα ταπεινό αλλα με την ταπεινότητα δεν φτάνεις μέχρι και κυβερνήτης να γίνεις , κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές προδιαγραφές

    και ο Στηβ Ρηβς έδωσε στο ββ αλλα αν δεν ήταν ο Άρνολντ συνεχιστής δεν θα έπαιρνε το άθλημα αυτη την δημοτικότητα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-12-14 18:17 #330
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Το λάθος είναι πως δεν διαχωρίζουμε τον επαγγελματία από τον πρωταθλητή.
    Ο Άρνολντ όταν ξεκίνησε να αθλείται και έπειτα με κόπο να βρεθεί επί αγωνιστικής σκηνής, είχε το ήθος του αθλητή που αγωνίζεται. Επίσης τότε υπηρετούσε στο στρατό και δεν του ήταν εύκολο. Από τη μια του έδιναν συγχαρητήρια για τις νίκες του και έπειτα τον τιμωρούσαν λόγο απιθαρχείας που το έσκαγε από το στρατόπεδο για να αγωνιστεί. Δεν υπήρχε το ελαφρυντικό να γυμνάζεται και να συμμετάσχει σε αγώνες.
    Όταν του δόθηκε η ευκαιρία να προχωρήσει επαγγελματικά, απλά τήρησε το συμβόλαιο του ως επαγγελματίας. Αυτό δεν έχει σχέση με το αθλητικό ήθος. Δηλαδή σήμερα όποιος διαφημίζει με υπερβολή ένα σκεύασμα ή ένα όργανο, είναι ανήθικος... ? Έπειτα κάθε σκεύασμα υπόσχεται βελτίωση, αλλά πάντα υπάρχει μια υποσημείωση με μικρά γράμματα... επομένως και η εταιρεία εξασφαλίζει τη θέση της.
    Στις μέρες μας υπάρχουν επαγγελματίες που πληρώνονται αδρά για ότι προσφέρουν γιατί γνωρίζουν πως έχουν και ημερομηνία λήξης. Για παράδειγμα υπάρχει κάποιο κόστος για να έρθει ο Α ή Β αθλητής μέχρι την Ελλάδα σε μια διοργάνωση εκ μέρους μιας εταιρείας. Από εκεί και έπειτα για να βγάλει τη μπλούζα θέλει επιπλέον συμβόλαιο... και για να ποζάρει, επίσης συμβόλαιο... Θα τον χαρακτηρίσουμε ανήθικο επειδή ήρθε και δεν πόζαρε ενώ εμείς πληρώσαμε εισιτήριο για να τον δούμε να ποζάρει?
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 22 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 122021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία