Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 55
  1. 13-11-09 12:40 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Αντώνης Κονδύλης : Αφιέρωμα + Συνέντευξη [Νοέμβριος 2009]
    Σε συνεχεια καποιων συνεντευξεων που εχουν δοθει αποκλειστικα στο φόρουμ απο αθλητες συνεχίσαμε με μια συνεντευξη με τον Αντώνη Κονδύλη,γνωστο πρωταθλητη σε όλους,Μr Hellas και Πανευρωπαϊκο Πρωταθλητη στην Wabba το 2009 .
    Μιλησαμε για πολλά πράγματα,θα σας μεταφερουμε καποια από αυτα,θα τα βρείτε ενδιαφέροντα....

    Όνομα: 5.jpg Εμφανίσεις: 8148 Μέγεθος: 54,9 KB



    Αντώνη καλησπέρα .Σε ευχαριστούμε καταρχήν που μας παραχωρείς αυτή την συνέντευξη !!
    Συγχαρητήρια για τις πρόσφατες σου νίκες. Κέρδισες τον Γενικό Τίτλο στο Mr. Hellas του Ιουνίου αλλά και στο Πανευρωπαϊκό που πήρες την πρώτη θέση στην κατηγορία σου αλλά και την 2η στον Γενικό με έναν επαγγελματία, τον Thomas Bures.Τι γεύση, τι απόηχο σου έχουν αφήσει αυτές οι νίκες;

    Kαλησπερα,χαίρομαι που τα λέμε.Για τον απόηχο που με ρωτάτε θα πρεπει να σας πω ότι κατ΄αρχήν απόλαυσα την εμπειρία. Κατά δεύτερον αισθάνθηκα επιβράβευση των κόπων μου και σίγουρα αυτό είναι μια ευχαρίστηση.Θεωρώ ότι είναι το έναυσμα να προσπαθήσω περισσότερο και να πάω ένα σκαλί πιο πάνω,ακολουθώντας τα βήματα του Κεφαλιανου και του Καραμανλάκη και γιατί όχι κάποια στιγμή να βρεθώ σε αγώνες της Αμερικής.

    Aς ξεκινήσουμε από την αρχη.Θες να μας πεις κάποια εισαγωγικά στοιχεία για σένα να σε γνωρίσει ο κόσμος του φόρουμ;
    Τι ηλικία έχεις, πόσα χρόνια ασχολείσαι με το άθλημα,τι σε επηρέασε να ασχοληθείς;; Είχες κάποιον αθλητή ως πρότυπο;

    Είμαι 38 χρονών .Ασχολούμαι 21 χρονιά με την γυμναστικη.Επηρεαστηκα από τον Arnold κυριως,βλέπωντας τις ταινίες του και διαβάζοντας διαφορα περιοδικά σχετικα με το bbing.


    Αγωνιστικά πως σου προέκυψε;Πρώτη σου εμφάνιση;;

    Αγοράζωντας ένα γυμναστήριο μπήκα στους αγωνιστικούς κύκλους και έτσι αποφάσισα να κάνω το βήμα πρώτη μου συμμετοχή ήταν στο Mr.Hellas της Nabba το 2005.


    Τι ύψος έχεις,στα πόσα κιλά κατεβαίνεις στους αγωνες.Εκτός αγώνων πόσα κιλά φθάνεις;

    Είμαι 1,84. Αγωνιστικα κιλά είμαι μεταξύ 105 - 110 κιλά.
    Στην εξωαγωνιστικη περίοδο φτάνω τα 120.


    Όνομα: 2.jpg Εμφανίσεις: 6836 Μέγεθος: 60,7 KB




    Ανέφερε μας αν θέλεις κάποιους ξένους αθλητές από την τωρινή σκηνή που σου αρέσουν

    Μου αρέσουν πολυ οι Dennis Wolf,Κai Greene,Dexter Jackson


    Θα ήθελες να μας πεις ποιους Έλληνες αθλητές έχεις ξεχωρίσει από το άθλημα

    Σπύρος Μπουρνάζος,Παναγιωτης Σιώτης,Νίκος Σιγάλας,Μιχαλης Κεφαλιανος, Μανωλης Καραμανλακης


    Ο δυσκολότερος αντίπαλος που έχεις παίξει εσύ;;

    Ο Μπάμπης Σαρακίνης

    Ποια η γνώμη σου για τον τρόπο διεξαγωγής των αγώνων Σωματικής Διάπλασης στην Ελλάδα(θα ήθελες να προσθέσεις ή να αλλάξει κάτι; )


    Σαν αθλητής θα ήθελα καλύτερη οργάνωση στους αγώνες για να διευκολυνόμαστε και εμείς οι αθλητες και να κερδίζει το άθλημα στα ματια των θεατων.Θα ηθελα να είναι πιο ευρύχωρα τα αποδυτήρια, να μην πέφτει ο ένας πάνω στον άλλο,να υπάρχουν περισσότερα μέσα για να ζεσταινόμαστε,περισσότεροι αλτηρες κτλ


    Η χειρότερη και η καλύτερη εμπειρία σου σε αγώνες;

    Δεν σκέφτομαι κατι αρνητικό ή άσχημο από τις αγωνιστικές μου στιγμές
    Η καλύτερη μου εμπειρία είναι σίγουρα η νίκη μου στο Πανευρωπαϊκό.

    Τι θα ήθελες να πεις στα νέα παιδιά που ξεκινάνε τώρα την αθλητική πορεία τους στο χώρο του αγωνιστικού bodybuilding;

    Κουράγιο !! (γέλια..)

    Ποσό καιρό πριν τους αγώνες σου ξεκινάς την προετοιμασία; Έχεις κάποιον που σε προπονεί;; Θες να μας πεις κατά την προετοιμασία σου τι τροφές προτιμάς και τι συμπληρώματα;

    5 μήνες πριν ξεκινάω την διατροφή μου.Ο Δαυιδ Μπαλασας με καθοδηγεί και με συμβουλευει.Οι τροφές που προτιμώ και επιλέγω είναι ρύζι, πατάτα , κοτόπουλο, ψάρι.Τα βασικά συμπληρώματα που χρησιμοποιώ είναι πρωτεΐνη και αμινοξέα.

    Τι θυσίες απαιτεί το άθλημα; Πόσο δύσκολο είναι τελικά να ακολουθήσει κάποιος το άθλημα αγωνιστικά;;

    Σίγουρα είναι δύσκολο.Κατ΄αρχην χρειάζονται οικονομικές θυσίες από αυτόν που αποφασίσει να κατεβεί γιατί για την προετοιμασία μας στηριζόμαστε από το υστέρημα μας .
    Θελει επίσης δυνατή ψυχολογία κ νεύρα γιατί είναι το άθλημα τέτοιο και η προετοιμασία του,με την ρουτίνα της προπόνησης αλλά και της δίαιτας που είναι μονότονη και σκληρή με αποτελεσμα να σε καταβάλλει.Πρεπει να είσαι δυνατος χαρακτήρας.




    Ποια είναι η αγαπημένη μυϊκή ομάδα που σου αρέσει να γυμνάζεις; Αν θες ανέφερε μας ένα τυπικό split / διαχωρισμό ομάδων στην προπόνηση σου.


    Η αγαπημένη μου ομάδα είναι τα πόδια
    Τις μυικες ομάδες τις προπονώ ως εξης :

    Στήθος – Δικέφαλα
    Πόδια- Κοιλιακοί
    Ώμοι-Τρικέφαλοι
    Πλάτη-Κοιλιακοί-Ραχιαίοι


    Προπονείς η συμβουλεύεις άλλους αθλητές στο χώρο της Σωματικής Διάπλασης;

    Γενικά ναι.Αυτή την στιγμή προπονώ τον Γιάννη Ιωαννίδη ο οποίος παίζει στα Masters

    Επαγγελματικά με τι ασχολείσαι; Πόσο εύκολα μπορείς και συνδυάζεις το άθλημα που αγαπάς με τις επαγγελματικές σου υποχρεώσεις;


    Eχώ 2 γυμναστήρια, το Fit & Power στην Πλατεία Αττικής και τον Γυμναστικό Σύλλογο Προμηθευς στην Κυψέλη, οπότε όπως καταλαβαίνετε θα ήταν δύσκολο να ακολουθήσω κάτι άλλο !!

    Οι διακρίσεις σου είναι οι εξής :


    2005 2η θέση Mr. Hellas NABBA στο Μοσχάτο (ψηλή κατηγορία)
    2005 1η θέση Mr. Πελοπόνησσος NABBA στο Άργος (ψηλή κατηγορία)
    2005 2η θέση Mr. Πελοπόνησσος NABBA στο Άργος (γενική κατάταξη)
    2005 7η θέση Παγκόσμιο NABBA στο Μοσχάτο
    ----------------------------------------------------------------------------

    2006 1η θέση Μr. Κρήτη WABBA (γενικός νικητής)
    2006 1η Θέση Mr. Hellas WABBA (ψηλή κατηγορία)
    2006 2η Θέση Mr. Hellas WABBA (γενική κατάταξη)
    2006 4η θέση Πανευρωπαϊκό WABBA στη Φρανκφούρτη

    ------------------------------------------------------------------------------------
    2007 3η θέση Παγκόσμιο WABBA (ψηλή ανδρών) στη Ρωσσία
    2007 1η θέση Mr. Οδύσσεια WABBA (γενικός νικητής)

    -----------------------------------------------------------------
    2009 1η Θέση Mr. Hellas WABBA (γενικός νικητής)

    2009 1η Θέση Πανευρωπαϊκο WABBA (ψηλή κατηγορία) στο Βέλγιο
    2009 2η θεση στον Γενικό Τίτλο


    Επόμενος στόχος του Αντώνη. Μια επαγγελματική καρτα;;Εχεις διάθεση να το κυνηγήσεις;;; Να περιμένουμε προσεχώς κάποια εμφάνιση σου;

    Εννοείται η επαγγελματικη κάρτα είναι στα σχέδια μου και κάτι που θέλω να κυνηγησω.όσο για την επόμενη εμφάνιση θα δείξει…

    Όνομα: 3.jpg Εμφανίσεις: 6997 Μέγεθος: 74,4 KB




    Έχεις αποκτήσει φιλίες μέσα από τον χώρου; Σε έχουν βοηθήσει κάποια άτομα;

    Θα ηθελα να αναφερω τον Αλέκο Σιατραβανη,αλλα γενικά από τον χώρο έχω πολλούς φίλους και έχω καλές σχέσεις ,όπως άλλωστε συμβαινει και με το bodybuilding.gr που σας θεωρω φίλους.


    Τα τελευταία χρόνια το άθλημα πέρα από τα περιοδικά προωθείται και από τον ηλεκτρονικό τύπο, μέσω κάποιων διαδικτυακών τόπων, των φορούμς, που ασχολούνται με το αγωνιστικό bodybuilding αλλά και με θέματα προπονήσεων,διατροφής , συμπληρωμάτων .
    Μάλιστα έχεις πρόσφατα εγκαινιάσει και την δικιά σου προσωπική σελίδα η οποία είναι η http://www.akondylis-power.gr .
    Τα παρακολουθείς γενικά; Πιστεύεις ότι προωθείται σωστά το άθλημα μέσω αυτών των μέσων;

    Ναι , τα παρακολουθω,πιστευω ότι γίνεται πολύ καλή δουλεια και πρωωθειται το άθλημα μας.
    Αυτο που θα ήθελα να υπάρχει περισσότερο είναι φωτογραφικό υλικό από αγωνες.


    Θα ήθελες να μεταφέρεις κάτι για το τέλος στα μέλη του ;


    Χαιρετώ όλο τον κόσμο του φόρουμ,ευχαριστω για την συνέντευξη και θα τα πούμε στους αγώνες του Νοεμβριου.Να είστε καλά !!

    Εμεις να ευχαριστησουμε με την σειρα μας τον Αντωνη για τον χρόνο του που μας διέθεσε αλλα και την πολυ καλή και φιλικη συζήτηση που είχαμε,ενας πραγματικα πολύ καλος αθλητης με στόχους και αγαπη για το άθλημα μας,του ευχόμαστέ ότι καλύτερο για το μέλλον και αναμενουμε την επόμενη αγωνιστικη του εμφάνιση !!!

    Όνομα: 4.jpg Εμφανίσεις: 8925 Μέγεθος: 68,8 KB

    Η συνέντευξη παραχωρήθηκε στο γυμναστήριο του Αντώνη Κονδύλη, το Fit & Power ( http://www.fitandpower.gr ) το οποίο βρίσκεται στην Πλ. Αττικής, Σωζοπόλεως και Αριστομένους.
    Τριώροφο κτίριο, πολύ λειτουργικοί χώροι με πολλά όργανα , ένα γυμναστήριο που καλύπτει τις αθλητικές ανάγκες του καθενός και φυσικά υπό την καθοδήγηση του Αντώνη !! Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα !!

    Μερικες φωτογραφίες από τους χώρους του γυμναστηριου


    Όνομα: PICT1872.jpg Εμφανίσεις: 5941 Μέγεθος: 97,2 KB

    Όνομα: PICT1873.jpg Εμφανίσεις: 5579 Μέγεθος: 66,2 KB
    Όνομα: PICT1876.jpg Εμφανίσεις: 5570 Μέγεθος: 82,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-11-09 15:00 #2
    Προεπιλογή
    Η καλύτερη του φόρμα του Αντωνη σε αυτο το Πανευρωπαικο !!Φοβερος.
    Καθε φορα εμφανίζεται βελτιωμένος..
    Πολυ ωραίες οι φωτογραφίες,ευχαριστουμε για την συνεντευξη ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-11-09 15:09 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραια συνεντευξη Κωστα. Μπραβο σε σενα και ευχαριστουμε τον Αντωνη για το χρονο του και υποστήριξη του φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-11-09 15:19 #4
    Προεπιλογή
    Πολύ ωραία συνέντευξη και πολύ ωραιες φωτο!!!!Πολλα συγχαρητηρια και στον Κονδύλη για την συνεργασία του και το χρόνο που διεθεσε και για οτι εχει καταφέρει μεχρι τώρα στο bodybuilding.Αθλητής με άποψη και καταξιωμενος αθλητής που αποτελεί σταθερή αξία στο χώρο,εχει δωσει πολλα και θα δώσει ακομα περισσότερα στο μέλλον γιατί η αγάπη του για το άθλημα δεν κρύβεται!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-11-09 17:07 #5
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ενα μπραβο και απο μενα, για τη συνέντευξη και για τον αθλητη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-11-09 17:13 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πολύ καλή ή συνέντευξη και ειληκρηνής απο μερους του αντώνη μπράβο και σε σενα κώστα που την πραγματοποίησες , ο αντώνης κονδύλης είναι ενας πολύ καλός αθλητής και με μέλον που δεν θα έπρεπε να λείπει απο το φόρουμ .

    του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην αγωνιστική πορεία του και προπάντων καλές δουλειές να πάνε καλά τα γυμναστήρια που διατηρεί , γιατί είναι κινητήριος δύναμη .

    και περιμένουμε και άλλες φωτο να εμπλουτήσουμε το φόρουμ απο αγωνες του αντώνη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-11-09 17:50 #7
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή

    Τα λογια ειναι περιττα....BRAVO
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-11-09 18:09 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    o Αντωνης είναι καταπληκτικος αθλητης,με αθλητικη παιδεία,γνωσεις αλλά και αγαπη σε αυτό που κανει.Πολύ καλη εντύπωση μου έκανε και το πόσο προσιτός και φιλικος ήταν.
    Παντα στους αγωνες όταν κατεβαινει προκαλεί αίσθηση και κερδίζει τις εντυπώσεις.
    Επίσης από τις φωτογραφίες που μου έδωσε βλέπετε σε τι τρομερη κατασταση βρέθηκε στο Πανευρωπαϊκο, σφαγμενος,κομματια πραγματικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-11-09 19:14 #9
    Προεπιλογή
    Μπραβο Κωστα τρομερη δουλειά. Βλεπω να ξεκινάς δεύτερη καριέρα στο ''μαχημο'' ρεπορτάζ.
    Ο Κονδύλης ειναι απο τους καλύτερους αθλητές μας. Πολλά μπράβο.
    Επίσης μου αρέσει γιατί εχει μακρύ μαλλί (ασχετο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-11-09 09:09 #10
    Προεπιλογή
    Μπραβο στον Κονδύλη για την πρόοδο που έχει κανει από αγωνα σε αγωνα και για τις πρωτιες του σε Ελλάδα και Ευρωπη.Φοβερες επιτυχίες!
    Ευχαριστουμε για τις φωτογραφίες αλλά και για την συνέντευξη !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-11-09 11:25 #11
    Fitness Champion - R.I.P.+
    Το avatar του χρήστη ΜrΚommatias

    Εγγραφή
    07-11-2008
    Μηνύματα
    436
    Προεπιλογή
    O Aντωνης εκτος απο παρα πολυ καλος αθλητης ειναι και ενα παρα πολυ καλο παιδι!Του ευχομαι το ονειρο του να γινει πραγματικοτητα που δεν ειναι αλλο απο το να κερδισει την επαγγελματικη καρτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-11-09 15:51 #12
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Το βαρύ πυροβολικο του ελληνικού ερασιτεχνικού bbing.. σύντομα επαγγελματίας ευχόμαστε!

    Εντυπωσιακότατος αθλητής, που δε φλυαρεί, αλλά μιλάει με την παρουσία του στη σκηνή.
    Ευχαριστούμε για τη συνέντευξη!

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-11-09 19:44 #13
    Προεπιλογή
    τον κονδυλη το ειδα πρωτη φορα στο πανελληνιο στην αθηναπριν ενα μηνα,και με εντυπωσιασε ο τροπος,και το υφος,που μου μιλησε για να με συνχαρη..!!!!!!μεγαλος αθλητης..σοβαρος χαρακτηρας!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-11-09 09:19 #14
    Προεπιλογή
    Eντυπωσιακος αθλητης ο Κονδύλης,γεμίζει την σκηνη με την παρουσία του και δεν αφήνει πολλά περιθωρια νίκης στους υπόλοιπους.Στις φωτογραφίες από το Πανευρωπαϊκο έχει πιασει τρομερη φόρμα.Θα κατέβει τώρα στο Mr Οδύσσεια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-11-09 11:24 #15
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη korasanis

    Εγγραφή
    19-09-2009
    Περ.
    HERAKLION
    Μηνύματα
    136
    Προεπιλογή
    ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία