Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 218
  1. 26-11-09 20:58 #31
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Tips... βασικά δεν υπάρχουν. Τροφες πλουσιες σε πρωτείνη ειναι τα κρεατα(ασπρα και κοκκινα), τα ψαρικα, τα γαλακτοκομικά και τα οσπρια. α και τα αυγα.

    Προσπάθισε να υπαρχει κατι απο αυτα μεσα σε καθε σου γευμα... Αν οχι σε ολα τουλαχιστον στα κυρια. Πρωινο, μεσημεριανο και πριν τον υπνο.
    Ενα καλο τιπ ειναι να τρως ενα κεσεδακι γιαουρτι ή ακομη καλυτερα κοτατζ και 2-3 καρυδια ή 6-8 αμυγδαλα πριν τον υπνο σου..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-09 22:07 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gymnas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ αυτή τι περίοδο τρώω δημητριακά με λίγο gala

    είναι αρκετό η όχι? είναι σημαντική πολύ η προτείνει το πρωί? προσπαθώ να έχω όσο πιο πολύ μπορώ μέσα στην μέρα μου..και μην φανταστείτε ότι περνάω 100gr είναι δύσκολο γιατί είμαι ακόμα με γονείς και τρώω πάντα το μεσημεριανό που έχουμε αλλα γενικά για βραδυ τρώω αυγουλάκια και κρεατάκι..

    γενικά μερικά tips δεν θα ήταν άσχημα από κάποιον

    ευχάριστο
    Βαλε και ενα γιαουρτι TOTAL και εισαι +16γρ. πρωτεινη στο πρωινο και γενικα με low fat γαλακτοκομικα πιστευω θα εισαι ΟΚ προς το παρον
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-09 11:58 #33
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Εντάξει η διατροφή. Για την whey δε μας είπες πως σου φάνηκε, γεύση, διαλυτότητα, καμιά διαταραχή;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-09 12:35 #34
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Σωστα,ξεφύγαμε απο το θεμα του τόπικ που είναι η αξιολόγηση της πρωτεϊνης !
    Πως την βλέπεις τωρα που την χρησιμοποιείς καποιες μερες;Φουσκώματα μήπως;(Το θεωρω βασικό μαζί με γευση ,διαλυτότητα γιατί αλλιώς τι άλλο να αξιολογήσεις σε μια πρωτεϊνη)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-11-09 22:00 #35
    Προεπιλογή
    λοιπον παιδια σορρυ που αργησα να απαντησω...

    λοιπον βαθμολογιες

    γευση-8 με 9
    διαλυτοτητα πολυ κοντα στο 10
    διαταραχη καμια...ειδικα φιλος μου που ειχε προβλημα με αλλες πρωτεινες επειδη ειχε προβλημα με το γαλα δεν ειχε την παραμικρη ενοχληση

    αν την εχει παρει και καπιος αλλος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη του
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-11-09 22:16 #36
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    ειμαι της αποψης και σαυτον τον τομεα 'back to basics'.η εταιρια ειναι σχεδον..για να μην πω παντελως αγνωστη στον χωρο των συμπληρωματων..και δεν νομιζω οτι εχει και καμια τοσο φοβερη τιμη.με 55ευρω παιρνεις μια whey της dymatize π.χ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-11-09 11:00 #37
    Το avatar του χρήστη -Giannis-

    Εγγραφή
    03-07-2009
    Περ.
    Λαμία
    Μηνύματα
    98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gymnas Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον παιδια σορρυ που αργησα να απαντησω...

    λοιπον βαθμολογιες

    γευση-8 με 9
    διαλυτοτητα πολυ κοντα στο 10
    διαταραχη καμια...ειδικα φιλος μου που ειχε προβλημα με αλλες πρωτεινες επειδη ειχε προβλημα με το γαλα δεν ειχε την παραμικρη ενοχληση

    αν την εχει παρει και καπιος αλλος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη του
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -Giannis- Εμφάνιση μηνυμάτων
    την δοκιμασα σημερα σε σοκολατα...... απο διαλυτοτητα 10/10 καλητερη δεν εχω δει... απο γευση τωρα.... εχει μια πολυ πολυ απαλη γευση σοκολατα..... δεν ξερω μπορει να εβαλα εγω πολυ νερο, παντως πηνετε πολυ ευχαριστα 8,5/10. θα την δοκιμασω και με λιγοτερο νερο.

    πριν 10 μερες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-11-09 12:12 #38
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι της αποψης και σαυτον τον τομεα 'back to basics'.η εταιρια ειναι σχεδον..για να μην πω παντελως αγνωστη στον χωρο των συμπληρωματων..και δεν νομιζω οτι εχει και καμια τοσο φοβερη τιμη.με 55ευρω παιρνεις μια whey της dymatize π.χ
    Η whey της warriorlab είναι πιο καθαρή από της dymatize και έχουν ίδια τιμή, αν δεν προηγείται αρκετά σε γεύση και διαλυτότητα της dymatize, χίλιες φορές warriorlab. Όλες πριν γίνουν γνωστές, άγνωστες ήταν.

    -Giannis- εσύ από στομάχι; Καλά; Κάνα αέριο, κάνα φούσκωμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-11-09 12:18 #39
    Το avatar του χρήστη -Giannis-

    Εγγραφή
    03-07-2009
    Περ.
    Λαμία
    Μηνύματα
    98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η whey της warriorlab είναι πιο καθαρή από της dymatize και έχουν ίδια τιμή, αν δεν προηγείται αρκετά σε γεύση και διαλυτότητα της dymatize, χίλιες φορές warriorlab. Όλες πριν γίνουν γνωστές, άγνωστες ήταν.

    -Giannis- εσύ από στομάχι; Καλά; Κάνα αέριο, κάνα φούσκωμα;
    Τίποτα απολύτως όλα φυσιολογικά....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-11-09 19:02 #40
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    οταν λες πιο καθαρη?δεν εχει βρωμιες?αυτες οι απειροελαχιστες διαφορες 78%whey ή 80% whey δεν κανουν την διαφορα για ερασιτεχνες οπως εμας τους πιο πολλους,ουτε αν ανα μεζουρα δινει 21 ή 23 γρ πρωτεινης,απλα οταν ενα σκευασμα το οποιο κατα τυχη ειπα της dymatize εχει δοκιμαστει σε πολλα εκατομμύρια ανθρώπους τουλαχιστον ειμαστε πιο σιγουροι για την ασφαλεια του προιοντος, και οταν λεω ασφαλεια εννοω τον ποιοτικο ελεγχο γενικοτερα του προιοντος
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-11-09 14:30 #41
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Η κόκα κόλα και το τσιγάρο έχουν δοκιμαστεί σε όλον το πλανήτη και συνεχίζουν να τα καταναλώνονται, εγώ δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την ασφάλεια τους, μπορεί επειδή είμαι κομπλεξικός πάντως το ότι το κάνουν οι πολλοί δε μου λέει κάτι. Επίσης η μεζούρα της dymatize αν δεν κάνω λάθος είναι μεγαλύτερη από 30 γραμμάρια, μιλάμε για 3 και πλέον γραμμάρια κάθε φορά που πίνουμε την whey. Την ημέρα 9-15, τον μήνα 270-450= κάτι παραπάνω από συνολική πρόσληψη πρωτεΐνης μιας ημέρας ως συνολική πρόσληψη πρωτεΐνης 2 ημερών. Όντως δεν είναι και τόσο σημαντικό, αλλά από το τίποτα μια χαρά το βρίσκω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-12-09 22:21 #42
    Προεπιλογή
    καλησπερα σε ολους.ειμαι νεος εδω περα για αυτο συγχωρεστε με για οποιεσδηποτε "χαζες" ερωτησεις κανω.
    γυμναζομαι ερασιτεχνικα(τρεξιμο,κοιλιακους,μονοζυγο,πους απς,βαρακια) και μολις πηρα και εγω αυτη τη πρωτεινη η οποια ειναι η πρωτη που παιρνω και αρα δε μπορω να κανω συγκριση με αλλες οπως εσεις
    1)εχει καποια διαφορα αν το πρωι και το βραδυ τη παιρνω με γαλα και οχι με νερο;
    2)και το βραδυ επειδη συνηθως τοτε πηγαινω για τρεξιμο εχει διαφορα αν την παρω μετα το τρεξιμο ή λιγο πριν κοιμηθω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-12-09 22:43 #43
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hahasa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους.ειμαι νεος εδω περα για αυτο συγχωρεστε με για οποιεσδηποτε "χαζες" ερωτησεις κανω.
    γυμναζομαι ερασιτεχνικα(τρεξιμο,κοιλιακους,μονοζυγο,πους απς,βαρακια) και μολις πηρα και εγω αυτη τη πρωτεινη η οποια ειναι η πρωτη που παιρνω και αρα δε μπορω να κανω συγκριση με αλλες οπως εσεις
    1)εχει καποια διαφορα αν το πρωι και το βραδυ τη παιρνω με γαλα και οχι με νερο;
    2)και το βραδυ επειδη συνηθως τοτε πηγαινω για τρεξιμο εχει διαφορα αν την παρω μετα το τρεξιμο ή λιγο πριν κοιμηθω;
    1)To πρωι με γαλα πιες την οταν ξυπνας.
    2)Να την καταναλωνεις μετα την ασκηση σου με νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-12-09 03:19 #44

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    την αγορασα κ γω την συγκεκριμενη πρωτεινη εδω κ 10 μερες.
    γευση βανιλια.παρα πολυ καλη
    διαλυτοτητα αριστη
    φουσκωμα,αερια κτλ καθολου.
    ενθαρυντικα τα πρωτα δειγματα γραφης.
    αλλα αυτα ειναι το λιγοτερο.
    το θεμα ειναι να μην πινουμε αλευρι η γυψο.θελω να πιστευω πως ειναι ενταξει
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-01-10 02:06 #45
    Το avatar του χρήστη toubanix

    Εγγραφή
    31-01-2007
    Περ.
    Peiraias
    Μηνύματα
    56
    Προεπιλογή
    Την χρησιμοποιω 10 μερες τωρα.Εξαιρετικη διαλυτότητα και απο γεύση αρκετα καλή.Με προσελκυσε η χαμηλή τιμή της και είπα να τη δοκιμάσω.Αλλα οταν τη τελειωσω θα επιστρέψω στη κλασσική ΟΝ.Όχι γιατι της βρήκα κατι αρνητικό αλλα γιατι με την ΟΝ εχω το κεφάλι μου ήσυχο(απο άποψη ποιότητας)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία