Σελίδα 1 από 123 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 1842
  1. 19-11-09 02:27 #1
    Προεπιλογή Γενικές Ερωτήσεις για PreWorkouts - Νιτρικά
    Παιδία θέλω να μου προτείνετε...ένα καλό Νιτρικό...όχι όμως απλά γνωστό σαν μάρκα ή απλά της γνωστής εταιρία συμπληρωμάτων.....αλλά κ αποτελεσματικό στην πράξη.......
     

  2. 19-11-09 02:39 #2
    Προεπιλογή
    αααα παιδιά ξέχασα και αν γίνεται να μην βασίζεται το νιτρικό σε καφεΐνη.....
     

  3. 19-11-09 17:03 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Δυσκολα να σου πει καποιος ενα καλο νιτρικο, ολα παρομοια ειναι. Υπαρχουν πολλα νιτρικα που εμπεριεχουν και κρεατινη και μερικα απο αυτα δουλευουν κυριως προπονητικα.
    Ph. Ed.
     

  4. 19-11-09 18:18 #4
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνησω με τον μεγαλο Λιθο.Παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το superpump της Gaspari και αν ποτε χρησημοποιησω Νιτρικο αυτο θα παρω
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
     

  5. 19-11-09 19:00 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Υπαρχει τοπικ για το συγκριμενο, εχω γραψει και προσωπικη αποψη, καλο προπονητικο ροφημα σε θεματα ενεργειας και εντασης αλλα ακριβο και βγαζει λιγες μερες.
    Ph. Ed.
     

  6. 19-11-09 20:50 #6
    Προεπιλογή
    εχω παρει το super pump παλια και τωρα περνω το no-xplode της bsn..το no xplode μαρεσει καλυτερα να σου πω την αλη8εια αν και ειναι πολυ παρομοια..βλεπω καλη φλεβικοτητα και ενεργεια στην προπονηση..
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
     

  7. 19-11-09 21:46 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vlado Εμφάνιση μηνυμάτων
    αααα παιδιά ξέχασα και αν γίνεται να μην βασίζεται το νιτρικό σε καφεΐνη.....
    O λόγος που δεν θελεις να εχει καφεινη;Τα περισσότερα νιτρικα βασίζονται συριως στον συνδυασμο αργινινης-καφεινης-κρεατινης.
     

  8. 20-11-09 00:19 #8
    Το avatar του χρήστη jmone

    Εγγραφή
    21-08-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O λόγος που δεν θελεις να εχει καφεινη;Τα περισσότερα νιτρικα βασίζονται συριως στον συνδυασμο αργινινης-καφεινης-κρεατινης.
    υποθέτω ότι θα παίρνει και κάποιο άλλο συμπλήρωμα που θα περιέχει καφεΐνη
    κανένα Booster ή κανένα λιποδιαλύτη ίσως
    ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
     

  9. 20-11-09 00:41 #9
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O λόγος που δεν θελεις να εχει καφεινη;Τα περισσότερα νιτρικα βασίζονται συριως στον συνδυασμο αργινινης-καφεινης-κρεατινης.
    Το πε άψογα ο Πολύνεικος !
    Μπορώ να παραθέσω έρευνες σχετικά με αυτό όποιος θέλει χειροπιαστά πειστήρια.
    Συγνώμη αν γίνομαι φορτικός απλά το κάνω καθαρά για να πω ότι κάποια πράγματα όντως είναι τζάμπα χρήματα γιατί απλά δεν λειτουργούν .
    Πολλές έρευνες λένε ότι ο συνδιασμός αργιρίνης-Μ.Κρεατίνης(ουσιαστικά το νιτρικό είναι αυτό τα υπόλοιπα είνια απλά για να ψαρώνει το "μάτι" του καταναλωτή ) ότι δεν ανεβάζει στην πραγματικότητα τα επίπεδα νιτρικού οξειδίου . Αν σε κάποιοι παρατηρούν φλεβικότητα είναι μόνο το placebo effect(http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo) το λεγόμενο και κάτι παραπάνω δεν κάνουν.

    Υ.Γ. Απλά το λέω για ανθρώπους που δεν το ξέρουν ,συγνώμη (αν θεωρείται οφ)το κάνω για καθαρά ενημερωτικούς σκοπούς.

    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  10. 20-11-09 01:38 #10
    Προεπιλογή
    Την καφεΐνη δεν θέλω για δύο λόγους, επειδή 1. Είμαι λίγο ευαισθητος σ αυτην, δηλαδή αναιβάζω πίεση με μεγάλες δόδεις...ή μαλλον μπορεί να την αναιβάζω όσο όλοι μας απλα την νίωθω λίγο παραπάνω.......(την πίεση) και 2. ο δεύτερος λόγος είναι οτι η καφεινη σε παραπλανεί στην προπόνηση.......Ουσιαστικά σου δίνει αυτη την αίσθηση της υπερέντασης και εσυ νομίζεις οτι είναι το νιτρικό.....
     

  11. 20-11-09 01:49 #11
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    θες Νιτρικο ή θες φορμουλα που να εχει κ νιτρικο μεσα???
    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ολοι λετε Νιτρικο της φορμουλες που εχουν μεσα κ νιτρικο.......
    Αν θες Νιτρικο να πας να παρεις σκετο που δεν εχει σιγουρα καφεινη κτλ
    π.χ Nitrix της BSN ,ΝΟΧ3 Universal Nutrition....κ.α
    Αν ομως θες φορμουλα με νιτρικο το μοναδικο που δεν εχει ιχνος καφεινης ειναι το Χpand της dymatize .Υπαρχουν 2 ενα με καφεινη κ ενα που λεει απο εξω caffeine free
     

  12. 20-11-09 01:51 #12
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vlado Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καφεΐνη δεν θέλω για δύο λόγους, επειδή 1. Είμαι λίγο ευαισθητος σ αυτην, δηλαδή αναιβάζω πίεση με μεγάλες δόδεις...ή μαλλον μπορεί να την αναιβάζω όσο όλοι μας απλα την νίωθω λίγο παραπάνω.......(την πίεση) και 2. ο δεύτερος λόγος είναι οτι η καφεινη σε παραπλανεί στην προπόνηση.......Ουσιαστικά σου δίνει αυτη την αίσθηση της υπερέντασης και εσυ νομίζεις οτι είναι το νιτρικό.....
    To νιτρικο δεν ειπε κανεις οτι φερνει υπερενταση.........μαλλον τα εχεις μπερδεψει
    Σε λιγο θα πειτε οτι ειναι κ διεγερτικο...
     

  13. 20-11-09 01:53 #13
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vlado Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καφεΐνη δεν θέλω για δύο λόγους, επειδή 1. Είμαι λίγο ευαισθητος σ αυτην, δηλαδή αναιβάζω πίεση με μεγάλες δόδεις...ή μαλλον μπορεί να την αναιβάζω όσο όλοι μας απλα την νίωθω λίγο παραπάνω.......(την πίεση) και 2. ο δεύτερος λόγος είναι οτι η καφεινη σε παραπλανεί στην προπόνηση.......Ουσιαστικά σου δίνει αυτη την αίσθηση της υπερέντασης και εσυ νομίζεις οτι είναι το νιτρικό.....
    Μια διευκρίνηση σε αυτό που λες είναι το placebo effect που ανέφερα παραπάνω για το νιτρικό σαν προϊόν. Δλδ το νιτρικό χρησιμεύει για (και καλά ) 2 λόγους ουσιαστικά :
    -Μεγαλύτερη φλεβική ροή που επιτρέπει στο αίμα να κινούνται πιο ελεύθερα να το πω απλά τα θρεπτικα συστατικά και να οδηγούνται ευκολότερα στους μύες και γενικά(Σύμφωνα με έρευνες ίσως υπάρχει ένα ποσοστό αύξησης της ροής αλλά σε όχι ικανοποιητικό βαθμό !)
    -Αύξηση τα επίπεδα νιτρικού οξειδίου

    Κανένα νιτρικό της αγοράς (πλην της Thermolife ,σύμφωνα με τα λεγόμενα του αγαπητού Bane,τα οποία δεν αμφισβητώ ) δεν εξυπηρετεί ΄κανένα από τους 2 παραπάνω σκοπούς .
    -Η Καφείνη είναι πολύ καλό διεγερτικό και boostάρει τον οργανισμό με ενέργεια(δεν είναι ψευδαίσθηση,όντως έχει υπερένταση φυσικά ανάλογα και με την δοσολογία λόγο αύξησης μεταβολικού ρυθμού)
    -Ενώ η κρεατίνη η μονοϋδρική(γιατί αποδεδειγμένα μόνο αυτή λειτουργεί) προωθεί την πρωτεϊνοσύνθεση,παρέχει ενέργεια και δίνει "πρηξίματα"(κατακράτηση ενδομυικών υγρών,άρα ένα boost στην δύναμη στην προπόνηση)

    Τα 2 παραπάνω αν τα λάβεις σκέτα είτε από νιτρικού εξυπηρετούν τον σκοπό που αναφέρω και όχι τον σκοπό όταν εμπεριέχονται σε ένα νιτρικό (τους 2 )

    Ελπίζω να έγινα σαφής.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  14. 23-11-09 19:33 #14
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πολυ καλα τα λενε crow και The Rock
     

  15. 23-11-09 21:36 #15
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή ΕΡΩΤΗΣΗ SOS
    Eπειδη θα αρχισω διαιτα και λεω να παρω ενα νιτρικο .
    ΑΝ το παιρνω μονο τις μερες που θεωρω οτι το εχω αναγκη θα με πιασει η πρεπει να το περνω συνεχεια σαν την κρεατινη για να λειτουργησει???

    δηλ με την πρωτη φορα που θα το παρω θα δω και καποια εξτρα ενεργια στο γυμναστηριο η πρεπει να περασει καμια βδομαδα για να με πιασει??????//
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
     

Σελίδα 1 από 123 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread