Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 29 από 29
  1. 12-02-07 17:18 #16
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosfit
    Πάντως το σημαντικότερο ειναι οτι ο νόμος κόβει τους μαϊμού γυμναστες, ετσι θα προστατευτεί και το επάγγελμα απο τους ανειδικευτους και ο πελάτης θα έχει ασφαλεις υπηρεσίες.Πρέπει να μπεί μια τάξη στα πραγματα της γυμναστικής που εδω και πολλά χρόνια ειναι ενα ''μπαχαλο'' στην χώρα μας.
    Πες τα ρε Τάσο!!!

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-02-07 17:56 #17
    Προεπιλογή
    Πώ θεέ μου...
    (ότι πω παρακάτω, δεν το λέω με κακία ή εκνευρισμό, όπως αρκετοί παρεξηγώντας με νομίζουν)

    Πρέπει να αστιεύεσαι διότι από τον μόνο που χρειάζονται προστασία οι εργαζόμενοι στα γυμναστήρια είναι ο εαυτός τους... Όταν λες δηλαδή ότι τους υποχρεώνουν, τί εννοείς ακριβώς; Στο δικό μας gym οι γυμναστές είναι βασιλιάδες και όλη την ώρα χαλαρώνουν συζητώντας με τις γκόμενες. Νομίζω πως ξέρεις ότι όποτε θέλει ένας γυμναστής μπορεί να πάει να πει "Εμμμ, αφεντικό; Σήμερα είναι η τελευταία μου μέρα". Ετσι δεν είναι; Ο καθένας είναι ελεύθερος να πάει και να δουλέψει όπου του λέει η καρδιά του.

    Τα περί "Για γυμναστική τα ξημερώματα αναφέρονται προβλήματα" δεν έχω πραγματικά να πω κάτι, αφού, τώρα τελευταία έχω χάσει την μπάλα με αυτά που ακούω κατά καιρούς. Παλιότερα έλεγε κάποιος ότι στην Γαλλία όλοι είναι πιο αδύνατοι επειδή τρώνε φαγητά πλούσια σε λιπαρά. Τώρα λέει κάποιος άλλος, ότι τις πρωΐνές ώρες η γυμναστική κάνει ουσιαστικά κακό. Επειδή απλά αυτά δεν αληθεύουν, και παραμένουν "μύθοι" και "παραμύθια θερινής νυκτός", πρέπει απλά να ξέρει κανείς ότι δεν πρέπει να τα πιστέψει. Όσοι τα πιστέυουν, ή απλά το σκέφτονται ότι μπορεί και να είναι αλήθεια, καλά κάνουν...΄

    Επίσης, εάν δεν διάβασες καλά το διάταγμα, σου υπενθυμίζω ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΤΙΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 8:00. Δεν γίνεται λοιπόν κάποιος ιδιοκτήτης γυμναστηρίου να πληρώσει "υπερμισθια". ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ. ΜΠΟΡΕΙ Ο "ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΜΕΝΟΣ" ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΗΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ.

    Τέλος, κάνεις το λάθος και βλέπεις σαν κακούς αυτής της εξέλιξης του ιδιοκτήτες που θα μεταφέρουν το κόστος στον πελάτη. Τους κατηγορείς δηλ. επειδή κάνουν την σωστή οικονομικά, και διαχειριστικά κίνηση. Από την άλλη, ούτε καν σε πειράζει που ο Υπουργός αναστατώνει την οικονομία με τις ***** και ανεύθυνες παρεμβάσεις του στην αγορά. (Συμφωνώ με αυτά περί οργάνωσης του μπαχάλου, αλλά όχι και να μας πει πότε θα πάμε για γυμναστική
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-02-07 21:53 #18
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-02-07 23:12 #19
    Προεπιλογή
    Βιβλιογραφία; Υπάρχει επιστήμονας πάνω σε αυτόν τον πλανήτη που να κάθεται να μελετάει τις επιδράσεις που έχει η κάθε ώρα της ημέρας στην προπόνηση; Δεν το νομίζω. Και γιατί να είμαι εγώ αυτός που θα πρέπει να δικαιολογήσει ότι, ότι ώρα και να πας στο gym είναι το ίδιο. Εξαρτάται από το πώς έχει ρυθμίσει κανείς το βιολογικό του ρολόι.

    Θέλω να πω, ότι και να θες να "αποδείξεις" ότι η γυμναστική στις 3 η ώρα τα ξημερώματα σαν ώρα από μόνη κάνει κακό δεν γίνεται. Ακόμα και εάν μου φέρεις τον Arnold τον ίδιο.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-02-07 23:20 #20
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    εγω θα ελεγα οτι το πρωι ισως ειναι και καλυτερα μιας και η τεστοστερονη μας ειναι σε υψηλοτερα επιπεδα, λογω του υπνου που εχει προηγηθει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-02-07 23:31 #21
    Προεπιλογή
    Όταν λες πρωΐ, μιλάς για κάποιον που κοιμάται τη νύχτα. Προφανώς, άτομα που πάνε γυμναστήριο μετά στις 1 και μετά, όπως είπε ένα παιδί, θα έχουν σαν πρωΐ το δικό μας βράδυ.

    Συμφωνώ με αυτό που λες. Το πρωΐ είναι η ιδανικότερη ώρα.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-02-07 22:12 #22
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-02-07 23:46 #23
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-02-07 00:07 #24
    Προεπιλογή
    Το θέμα Χρονοβιολογία και Βιορυθμοί (σύμφωνα με την Wikipedia.com, την ίσως πιο έγκυρη πηγή γνώσης στο διαδίκτυο, μετά το ίδιο το διαδίκτυο και την Britannica) θεωρείται από πολλούς ΨΕΥΔΟΕΠΙΣΤΗΜΗ Ή ΠΡΩΤΟΕΠΙΣΤΗΜΗ.

    Μπήκα στην Wikipedia και έψαξα αυτό που είπες, όχι γιατί έχω αμφιβολίες, αλλά γιατί θέλω όλοι όσοι εκεί έξω(και σε αυτό το φόρουμ) είναι τόσο ευκολόπιστοι και χωρίς καμία εμπειρία λογικής ανάλυσης όλων των μπουρδών που γράφονται και διαδίδονται στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ τηλεόραση και στο διαδίκτυο, και βρήκα πέντε γραμμές για την θεωρεία περί βραδυνών αποσυντονισμών που έχουν ?ερευνητικά? παρατηρηθεί.

    ΝΑ ΤΟ LINK: http://en.wikipedia.org/wiki/Chronobiology

    Related to, but not part of, chronobiology is the unsubstantiated theory of biorhythms. These are said to describe a set of cyclic variations in human behaviour. The basis of this theory are physiological and emotional cycles. Some people consider it pseudoscience and others protoscience.

    Σχετική με, αλλά όχι μέρος της, η χρονοβιολογία είναι η αβάσιμh θεωρεία του βιορυθμού. Αυτές λέγεται ότι περιγράφουν μια ομάδα κυκλικών εναλλαγών στην ανθρώπινη συμπεριφορά. Η βάση αυτής της θεωρείας είναι φυσιολογικοί και συναισθηματικοί κύκλοι. Μερικοί άνθρωποι την θεωρούν ψευδοεπιστήμη και άλλοι πρωτοεπιστήμη.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-02-07 00:15 #25
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    (σύμφωνα με την Wikipedia.com, την ίσως πιο έγκυρη πηγή γνώσης στο διαδίκτυο, μετά το ίδιο το διαδίκτυο και την Britannica)
    Μια παρένθεση να κάνω εδώ, αύτό δεν ισχύει everydaypanos.. το wikipedia είνια μία free/open encyclopedia κ ο καθένας μπορεί να κάνει τις όποιες τροποποιήσεις θέλήσει μετα από έλεγχο από τους υπευθύνους φυσικά. Δεν αποτελέι όμως 100% επιστημονικα τεκμηριωμένη πηγή.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-02-07 00:19 #26
    Προεπιλογή
    Σε ποιά γραμμή είπα εγώ 100%????????

    Διάβασε Plz πιο προσεκτικά:
    ίσως πιο έγκυρη πηγή γνώσης στο διαδίκτυο
    Επίσης, σχολίασε Plz και τα περί βιορυθμών. Θέλω να ακούσω πολύ τί έχεις να πεις. Μην αλλάζεις θέμα.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-02-07 00:32 #27
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Συγνώμη κιόλας αλλά για το Προεδρικό Διάταγμα - Υπ'Αριθμ. 219 δεν αρχίσαμε να μιλαμε? Mήπως λέω μήπως είστε λίγο off topic?? Απλή ερώτηση κάνω!

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-02-07 00:41 #28
    Προεπιλογή
    (Για όνομα του θεού. Δεν εκνευρίζομαι, δεν αγχώνομαι δεν κάνω τπτ από αυτά. Απλά συζητάω. Γιατί όλοι τελευταία θέλουν να με βγάλουν το κακό παιδί.. Τέλος πάντων...)

    Gt το θέμα έχει αλλάξει ήδη. Αυτό θα πεί ζωντανή συζήτηση. (Ένα μειονέκτημα του phpBB είναι και αυτό. Δεν έχει τη δυνατότητα κάποιος να αλλάζει το θέμα της συζήτησης... Τέλος πάντων...)

    ''Ιατρική της αθλησης, απο την θεωρία στην πραξη'' vs "Wikipedia, the free encyclopedia"

    Όπως είπα και στο πρώτο post, το θέμα της "επιστημονικής τεκμηρίωσης" είναι ανοιχτό. Γίνεται ένας ανταγωνισμός, και ο καθένας ακούει και εμπιστεύεται όποιον νομίζει ότι είναι πιο έγκυρος. Γι΄αυτό και αυτοί που έκαναν το νομοσχέδιο, θα πρέπει να ακούσουν τουλάχιστον τον τύπο που είναι πρόεδρος στα ΤΕΦΑΑ.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-02-07 01:07 #29
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Ειρήνη υμήν τέκνα μου

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12