Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 26-11-09 17:12 #1
    Προεπιλογή Απορία με leg press
    Θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία, όσο πιο ψηλά είναι τα πόδια στη leg press, τόσο περισσότερο γυμνάζονται οι γλουτιαίοι?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-09 17:27 #2
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Βασικά όταν το η κλίση του ποδιού περάσει την ορθή γωνία(90 μοίρες), "χτυπάει" μηριαίους και γλουτιαίους. Υπάρχουν καλύτερες ασκήσεις για γλουτιαίους ...
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-09 17:30 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά όταν το η κλίση του ποδιού περάσει την ορθή γωνία(90 μοίρες), "χτυπάει" μηριαίους και γλουτιαίους. Υπάρχουν καλύτερες ασκήσεις για γλουτιαίους ...
    Μπορείς να μου πείς τέτοιες ασκήσεις?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-11-09 17:32 #4
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία, όσο πιο ψηλά είναι τα πόδια στη leg press, τόσο περισσότερο γυμνάζονται οι γλουτιαίοι?
    δοκιμασετο και πες μας κοπελια..στον καθενα αλλαζει ,αΛΛΟς μπορει να χει τα ποδια πιο πανω ..γενικα οπως σε πιανει καντη
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-11-09 17:39 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμασετο και πες μας κοπελια..στον καθενα αλλαζει ,αΛΛΟς μπορει να χει τα ποδια πιο πανω ..γενικα οπως σε πιανει καντη
    Το δοκίμασα και μου φάνηκε πως πιάνει πιο καλά έτσι στους γλουτιαίους, αλλά δεν είμαι και σίγουρη για αυτό ρωτάω.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-11-09 17:39 #6
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Βεβαίως απλά θεωρώ ότι με βίντεο θα γίνει περισσότερο κατανοητό. Προσωπικά την έχω κάνει αρκετές φορές και είναι πολύ καλή άσκηση !

    http://www.thefitshow.tv/index.php?o...son3&Itemid=71
    Βρίσκεται στο 18:53



    http://www.thefitshow.tv/index.php?o...son4&Itemid=86
    Βρίσκεται στο 8:43
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-11-09 17:46 #7
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-11-09 17:54 #8
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ.
    Τίποτα τι λες
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-11-09 20:13 #9
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Στην πρέσσα θεωρώ ότι πρέπει να είναι ψηλά τα πόδια και ανοιχτά.... "κόβει" εξωτερικά έτσι...
    βλέπω πολλούς να παίζουν χαμηλά και κλειστά -αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος στο κομμάτι αυτό- έτσι επιβαρύνονται πάρα πολύ τα γόνατα....
    το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει και έχοντας πρόβλημα στα γόνατα το ένοιωσα πολύ έντονα....
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-11-09 20:34 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    rock πολυ καλες ασκησεις, ο μιλος ειναι κορυφη.

    Βεβαια σιγουρα θελουν καποιο καλα δουλεμενο σωμα γιατι και ο κινδυνος ειναι αυξημενος, αλλα ξαναλεω που καλες ασκησεις για τις γλουτιαιες περιοχες.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-11-09 20:35 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο primordial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πρέσσα θεωρώ ότι πρέπει να είναι ψηλά τα πόδια και ανοιχτά.... "κόβει" εξωτερικά έτσι...
    βλέπω πολλούς να παίζουν χαμηλά και κλειστά -αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος στο κομμάτι αυτό- έτσι επιβαρύνονται πάρα πολύ τα γόνατα....
    το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει και έχοντας πρόβλημα στα γόνατα το ένοιωσα πολύ έντονα....
    ετσι την κανω και εγω,ψηλα και ανοιχτα με πιανει καλυτερα γλουτιαιους και απαγωγους
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-11-09 20:36 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο primordial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πρέσσα θεωρώ ότι πρέπει να είναι ψηλά τα πόδια και ανοιχτά.... "κόβει" εξωτερικά έτσι...
    βλέπω πολλούς να παίζουν χαμηλά και κλειστά -αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος στο κομμάτι αυτό- έτσι επιβαρύνονται πάρα πολύ τα γόνατα....
    το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει και έχοντας πρόβλημα στα γόνατα το ένοιωσα πολύ έντονα....
    Οταν τα ποδια ειναι ανοιχτα και ψηλα πιανει πιο πολυ μεσα, και γλουτους δικεφαλους, οταν γινεται κλειστα και χαμηλα η ενταση παει στους τετρακεφαλους, κυριως μεση και εξω.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-11-09 20:44 #13
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_big_litho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικό μήνυμα απο primordial
    Στην πρέσσα θεωρώ ότι πρέπει να είναι ψηλά τα πόδια και ανοιχτά.... "κόβει" εξωτερικά έτσι...
    βλέπω πολλούς να παίζουν χαμηλά και κλειστά -αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος στο κομμάτι αυτό- έτσι επιβαρύνονται πάρα πολύ τα γόνατα....
    το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει και έχοντας πρόβλημα στα γόνατα το ένοιωσα πολύ έντονα....
    Οταν τα ποδια ειναι ανοιχτα και ψηλα πιανει πιο πολυ μεσα, και γλουτους δικεφαλους, οταν γινεται κλειστα και χαμηλα η ενταση παει στους τετρακεφαλους, κυριως μεση και εξω.
    χαχχαχαχα..... Τα ντζαντζαλα και τα μάντζαλα.......

    καμμία σχέση... τελικά "Γηράσκω αεί διδασκόμενος"....
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-11-09 20:48 #14
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_big_litho Εμφάνιση μηνυμάτων
    rock πολυ καλες ασκησεις, ο μιλος ειναι κορυφη.

    Βεβαια σιγουρα θελουν καποιο καλα δουλεμενο σωμα γιατι και ο κiνδυνος ειναι αυξημενος, αλλα ξαναλεω που καλες ασκησεις για τις γλουτιαιες περιοχες.
    Όχι παίζουμε
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-11-09 10:37 #15
    Προεπιλογή
    Πολύ κατατοπιστικά όλα τα σχόλια. Θα δοκιμάσω τις ασκήσεις αυτές αύριο γιατί σήμερα έχω χέρια και ώμους. Τα video Rock είναι τέλεια. Την Δευτέρα θα σας πώ πως ένιωσα κάνοντας αυτές τις ασκήσεις.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία