Σελίδα 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 203
  1. 10-01-12 23:27 #166
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας παιδια..χτες εκανα προπονηση για τα ποδια διαφορες ασκησεις και εκανα προτη φορα προπονηση για ποδια διοτι τα παραμελουσα και δεν εκανα (ΚΑΚΩΣ) και σημερα ειμαι πιασμενος στα ποδια και κυριως τετρακεφαλους..αυτο ειναι καλο η κακο??? την επομενη φορα που θα κανω θα μου ξαναπιαστουν και ποτε δεν θα πιανομαι οταν κανω προπονηση για ποδια??


    ευχαριστω πολυ!!
    μην απελπιστεις αλλα εγω καθε φορα πιανομαι οποια μυικη ομαδα και να κανω!δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο αλλα πιανομαι!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-01-12 23:30 #167
    Προεπιλογή
    εγω εκανα βλακεια γιατι πριν δεν εκανα διατασεις και προθερμανση
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-01-12 23:35 #168
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Eρώτηση: Έκανα push-ups και σήμερα νιώθω πιάσιμο-πόνο στο στήθος,σήμερα να ξανακάνω ή πρέπει να περιμένω πρώτα να περάσει ο πόνος για να ξανακάνω;Δεν είναι ιδιαίτερος ο πόνος απλώς διάβασα οτι αναδομείτε ο μυς,και σκέφτηκα οτι δεν αν ξανακάνω θα τον "ξαναδιαλύσω" και δεν πρέπει...τελικά ισχύει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-01-12 23:36 #169
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    εγω δευτερα που εκανα ποδια. σημερα το πρωι σηκωθηκα και με το ζορι περπαταω απο τα doms...
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-01-12 23:54 #170
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εκανα βλακεια γιατι πριν δεν εκανα διατασεις και προθερμανση
    ειναι φυσιολογικο αμα δεν γυμναζες γενικα πολυ στηθος..γενικα δν πρεπει να κανεις καθε μερα κανε 3 φορες την εβδομαδα και σιγα σιγα θα φυγει το πιασιμο..μην κανεις ωσπου να περασει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-01-12 03:57 #171
    Προεπιλογή
    να πινετε πολλα υγρα, να τρωτε καλα, να ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ γιατι η cpk καραδωκει και θελει να ανεβει.......
    η ξεκουραση ειναι πολυ σημαντικο πραγμα! αν εχετε πιαστει πολυ καλο ειναι ΟΧΙ να καθισετε για υπνο αλλα αν θελετε να γυμναστειτε παλι να κανετε με μικροτερη ενταση ή να κανετε καποια αλλη μυικη ομαδα. κανεις δεν....επεσε επειδη ξεκουραστηκε μια μερα παραπανω, ισα ισα. και γυμναζουμε ΟΛΟ το σωμα.
    απο τα πιο ΑΣΧΗΜΑ θεαματα ειναι να βλεπεις απιστευτες ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΙΕΣ οι οποιες ωφειλονται στη βαρεμαρα γιατι αν ειναοι γεννετικο ή δεν ξερω τι οκ , παω πασο.
    (τα λεω για να τα ακουω κι εγω μη νομιζετε)
    τα πιασηματα παντως οπως λενε και τα παιδια ειναι ΑΚΡΩΣ φυσιολογικα, αλλα σημαινουν και κατι... οτι δουλεψαμε αρκετα για ΤΩΡΑ οτι χρειαζονται μια ΜΙΚΡΗ ξεκουραση (που μπορει να αρκει....μια μερα) κ.τ.λ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-01-12 15:38 #172
    Προεπιλογή
    τι ειναι το cpk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-01-12 04:41 #173
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δευτερα που εκανα ποδια. σημερα το πρωι σηκωθηκα και με το ζορι περπαταω απο τα doms...
    Κάτι μας είπες τώρα εδώ εγώ έχω κάνει πόδια και ξυπνούσα επί 3 μέρες 4-5 φορές το βράδυ λουσμένος κανονικά στον ιδρώτα από πόνους στους ραχιαίους λόγω των άρσεων θανάτου και με 4 εμπλαστράκια μπας και ηρεμήσω,το δε περπάτημα μου...ιδανικό!!! σαν να γύρισα από τον πόλεμο με τραύμα απο χειροβομβίδα (αμυντική).δεν έχω ξανασυναντήσει από εκείνες τις μέρες ποτέ ξανά τέτοια doms και εύχομαι να μην ξαναγίνει.



    Η δική μου ερώτηση τώρα,την προηγούμενη βδόμαδα έκανα αρκετά σκληρή προπόνηση στους ώμους,χωρίς να νιώθω κανένα πόνο,πιάστηκαν αρκετά,και λίγες μέρες μετά και αφότου έφυγε το πιάσιμο,ένιωθα τους ώμους μου αδύναμους και μη φυσιολογικά.Υπάρχει κάποια εξήγηση σ αυτό?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantinos! : 13-01-12 στις 04:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-01-12 12:04 #174
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ειναι το cpk
    Ειναι η κιναση της φωσφοκρεατινης. Εινα ενα ενζυμο που βοηθα την μετατροπη και μεταφορα της κρεατινης στην αμεση πηγη ενεργειας του σωματος (ATP). Μετα απο σωματικη κοπωση παρατηρειται μεγαλη συγκεντρωση στον ορο του αιματος.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-06-12 12:23 #175
    Προεπιλογή ΠΟΝΟΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΓΥΜΝΑΖΩ
    Καλησπέρα!
    Μια ερωτηση εχω να κάνω..
    Κάθε φορα που γυμναζω ενα μερος του σωματος με ποναει την επομενη μερα..οχι τρομερος πονος αλλα σαν πιασιμο..
    Χθες ας πουμε γυμνασα στηθος και σημερα το νιωθω λίγο πιασμενο..και αυτο σημβαινει με καθε σημειο του σωματος γυμναζω..
    Ειναι απολυτος φυσιολογικο η δεν ειναι;;
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-06-12 12:25 #176
    Προεπιλογή
    απολυτως φυσιολογικο ειναι
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-05-13 15:13 #177
    Προεπιλογή πιασιμο στα ποδια
    καλησπερα πεδες λοιπον μετα απο 8 μερες αποχης απο τη γυμναστικη λογο πασχα εκανα προπονιση ποδια την παρασκευη ειχα καλο πρηξημο και γενικα ολα καλα (εκανα αρκετα κιλα) εχτες ειμουν λιγο πιασμενος και σημερα παω κουτσα κουτσα τη πιστεύετε οτι έφταιξε? προθερμανση εκανα 10 λεπτα διαδρομο χαλαρα και απο ολες της ασκησης εκανα το 1 σετ με λιγα κιλα χαλαρα ,

    1ον) την επομενη φορα που θα κανω ποδια παλι με πολλα κιλα θα ξανα πιαστω ετσι? ή επειδη πιαστηκα τωρα το σωμα θα ξερει τι πεζει(κτλβ τι εννοω) και θα σικωσω παλι τα κιλα που σικωσα και δεν θα πιαστω?
    2ον) ειναι καλο η κακο το πιασιμο?

    οποιος μπορει να με help στην απορια μου ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-05-13 15:33 #178

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Ειναι απόλυτα φυσιολογικο αυτο που επαθες. Το ιδιο ακριβως επαθα και γω. Και η πλάκα ειναι ότι
    και εγω για 8 μερες ελειψα για πάσχα. Γυρισα, πηγα να κάνω ποδια ολα κομπλε.
    Τις επομενες 2 μερες δεν μπορουσα σχεδον να περπατησω απο το πιασιμο
    Την επόμενη φορά δεν θα πιαστεις τόσο
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-05-13 19:12 #179
    Προεπιλογή
    Επιδημια ειναι! Μην αγχωνεστε, την περναω και εγω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-05-13 21:48 #180
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Ετσι ετσι επιδημια ειναι! Εγω πάλι στηθος εκανα και ειναι πιασμενα τα ποδια μου!! Χεχε!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ΤελευταίαΤελευταία