Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 28-11-09 10:53 #1
    Προεπιλογή sos τραπεζοειδής
    Οταν κάνω ασκήσεις για την πλάτη χωρίς να το θέλω βάζω ένταση στους τραπεζοειδής. Είναι κάτι που γίνεται χωρίς να το επιδιώκω και δεν μπορώ να το αποφύγω. Γενικά ότι και να κάνω (ακόμα και τα πιάτα όταν πλένω) βάζω ένταση στους τραπεζοειδής. Τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω την ένταση στους τραπεζοειδής?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-11-09 11:09 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    κατα ενα μικρο μερος μπορεις να το αποφυγεις προσεχοντας πολυ πως εκτελεις τις ασκησεις αλλα γενικα θα συμβαινει γιατι ετσι ειναι η φυση σου μπεμπα (ετσι ειμαι και εγω), δεν πηραζει θα εχεις μεγαλους τραπεζιους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-11-09 11:14 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα ενα μικρο μερος μπορεις να το αποφυγεις προσεχοντας πολυ πως εκτελεις τις ασκησεις αλλα γενικα θα συμβαινει γιατι ετσι ειναι η φυση σου μπεμπα (ετσι ειμαι και εγω), δεν πηραζει θα εχεις μεγαλους τραπεζιους.
    Ουπς δεν διορθώνεται δηλαδη? Κρίμα και είχα κάποιες ελπίδες ότι μπορώ να το διορθώσω. Δεν πειράζει. Ευτυχώς που μου το είπες γιατί είχα σκοπό από Δευτέρα να σταματήσω την νεκρά άρση (που είναι η αγαπημένη μου άσκηση) και να την αντικαταστήσω με άλλη άσκηση για την πλάτη. Σε ευχαριστώ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-09 20:02 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουπς δεν διορθώνεται δηλαδη? Κρίμα και είχα κάποιες ελπίδες ότι μπορώ να το διορθώσω. Δεν πειράζει. Ευτυχώς που μου το είπες γιατί είχα σκοπό από Δευτέρα να σταματήσω την νεκρά άρση (που είναι η αγαπημένη μου άσκηση) και να την αντικαταστήσω με άλλη άσκηση για την πλάτη. Σε ευχαριστώ.


    νεκρα αρση = αρσεις θανατου ?? = deadlifts?
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-09 20:11 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ναι. Βασικά είναι λάθος η μετάφραση "άρσεις θανάτου" απλά έχει επικρατήσει. Άρσεις νεκρού σημείου είναι η σωστότερη μετάφραση του deadlifts
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-12-09 01:24 #6
    Προεπιλογή
    χαμηλωσε κιλα για να γινει σωστοτερη η ασκηση και στις ασκησεις πλατης δεν θα βαζεις δυναμη στα χερια αλλα στην πλατη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-12-09 10:36 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alkispanorama Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαμηλωσε κιλα για να γινει σωστοτερη η ασκηση και στις ασκησεις πλατης δεν θα βαζεις δυναμη στα χερια αλλα στην πλατη
    Ηδη εδώ και λίγες μέρες κάνω το εξής. Συγκενρώνομαι στους μυες της πλάτης όταν κάνω ασκήσεις για την πλάτη και έχω καταφέρει να μη βάζω ένταση στους τραπέζοειδής. Μάλιστα βλέπω ήδη και μικρές αλλαγές στην πλάτη. Είχε μείνει πίσω η πλάτη μου γιατί όλη η ένταση πήγαινε στους τραπεζοειδής.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση