Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-11-09 01:27 #1
    Arrow Πρόγραμμα συντήρησης (εν μέσω εξεταστικής)
    10 Ιανουαρίου με 18 Φεβρουαρίου έχω εξεταστική, το οποίο σημαίνει ότι θα σταματήσω για 1 μήνα περίπου το πρόγραμμα όγκου που έχω αρχίσει εδώ και κάμποσες εβδομάδες. Ως τις 10 Ιανουαρίου θα έχω συμπληρώσει περίπου 3-4 μήνες όγκου, και δεν θα ήθελα να χλαπαδιάσω πλήρως στο διάστημα της εξεταστικής.

    Ανάμεσα στα μαθήματα έχω 7 μέρες κενό περίπου, οπότε ήθελα συμβουλές για κάποιο είδος συντήρησης. Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι 2 μέρες προπόνησης (στήθος+πλάτη, χέρια+πόδια), 3 ασκήσεις για κάθε μυική ομάδα. Τις υπόλοιπες μέρες διάδρομο 30' + κοιλιακούς/ραχιαίους. Δηλαδή ένα "mix" συντήρησης - λιποδιάλυσης (αν και δεν έχω πρόβλημα λίπους, τώρα είμαι ~11%, κανονικά κυμαίνομαι ~9%). Τα set σχεδόν όλα θα είναι 4*10.

    Το θέμα είναι, θα γίνει δουλειά με αυτό το πρόγραμμα; Γιατί, όσο γνωρίζω, για να "χτυπήσεις" μία μυική ομάδα θέλεις έναν ελάχιστον αριθμό επαναλήψεων, το οποίο όμως δεν θα πιάνεται σε καμιά περίπτωση με αυτό το πρόγραμμα.

    Τα φώτα σας παίδες...
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-09 03:29 #2
    Προεπιλογή
    γιατι δεν συνεχιζεις προγραμμα ογκου με τριημερο split αυξανοντας την ενταση και την ξεκουραση??ακομα γιατι δεν δοκιμαζεις μορφες προπονησεων οπως το 5χ5 που ειναι τπιημερο η το german volume training??τελος αν ουτε 3 μερες δν μπορεις κανε προπονηση σε στυλ heavy duty oπου με 2 μερες την εβδομαδα 8α εισαι οκ....δεσ το σαν ευκαιρια να δοκιμασεις κατι διαφορετικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-09 03:22 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SGP Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι δεν συνεχιζεις προγραμμα ογκου με τριημερο split αυξανοντας την ενταση και την ξεκουραση??ακομα γιατι δεν δοκιμαζεις μορφες προπονησεων οπως το 5χ5 που ειναι τπιημερο η το german volume training??τελος αν ουτε 3 μερες δν μπορεις κανε προπονηση σε στυλ heavy duty oπου με 2 μερες την εβδομαδα 8α εισαι οκ....δεσ το σαν ευκαιρια να δοκιμασεις κατι διαφορετικο
    το 5x5 και το german volume πώς γίνεται;

    3η ημέρα δεν θέλω να βάλω και επίσης, στην ουσία μιλάμε για 3 εβδομάδες = 6 ημέρες πρόνησης συνολικά (3*2 ημέρες).
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4.  

  5. 30-11-09 13:27 #5
    Προεπιλογή
    Cheers
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση